Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Nejsmutnější vítězství

Vyhráli o 21 bodů, přesto jsou z Ligy mistrů venku. Hráči Nymburka v domácí odvetě předkola play-off po téměř 39 minut naplno využívali únavy hostů ze Sassari, hrající čtvrtý zápas v pěti dnech. Po první čtvrtině vedli 17-11, po druhé 35-25 a po třetí 65-42, což bylo při porážce o 22 v prvním utkání už postupové skore. Tři minuty do konce domácí ohýbali soupeře k palubovce dokonce už o 31 bodů (76-45) a ještě 63 vteřin do poslední sirény byli vpředu o 29. Jenže vzápětí Lacey trojkou snížil a po útočném doskoku Lydeka ukrojil šestkou další bod. Domácí Allen šestkami 25 vteřin do konce upravil na 83-56, ale Bell další trojkou Sassari snížil už na 24. Velký smolař koncovky Sant-Roos jednou šestkou dostal náskok na 25, aby Lacey ze šestek 11 vteřin do konce srazil manko na 23. Následoval ztrátový výhoz z autu Sant-Roose a Savanovič ze šestek už snižoval na konečných 84-63, neboť Sant-Roos závěrečný nájezd zleva ze slušné pozice neproměnil. Nymburk za posledních 2:26 spáchal tři ztráty, z nichž 2 si připsal Sant-Roos (jeho jediné v zápase, ztráty celkově 12-15). Jako tým domácí (bez Meiera) neproměnili 10 ze 27 šestek, ale získali 8 míčů a dominovali dvojkami (39/23 – 37/16). Z ponejvíce 7členné rotace vynikli Simpson (18+12 doskoků), Allen (18+6 asistencí na 4 ztráty), Lawrence (16+10 asistencí na 1 ztrátu) a Sant-Roos (15, z pole 13/3, TH 10/7). „Byli jsme blízko k velkým evropským titulkům, ale na konci jsme udělali několik chyb a proti týmu, jako je Sassari, za ně zaplatíte. Přesto jsem na tým pyšný, vedli jsme o 31 proti Sassari, které určitě skončí mezi nejlepší čtyřkou v Itálii. Takový zápas si budeme pamatovat,“ glosoval trpkou 21bodovou výhru kouč Ronen Ginzburg.

celý článek
Nejtěžší zápas sezony

21.2. Za stavu minus 22 bodů budou dnes od 18:30 vstupovat do domácí odvety předkola play-off Ligy mistrů hráči ČEZ Basketball Nymburk. Soupeř z italského Sassari je po utkání ze svého kurtu jednou nohou v play-off, český šampion však ještě nehází flintu do žita. „Je nepříjemné, že musíme dohánět tak výrazné manko, ale nesmí nás to deprimovat. Musíme být optimisty,“ burcuje rozehrávač Eugene Lawrence. „Věříme v maximální podporu plného hlediště, budeme ji potřebovat víc než kdykoli v této sezoně,“ vyzývá i kapitán Jiří Welsch.

celý článek
Nymburk nezaváhal

I když v hledišti prostějovské haly měli až frontální přesilu „žlutí“ z Opavy, na hřišti si favorit z Nymburka pohlídal vše důležité a ve finálovém duelu Hyundai FINAL 4 zvítězil nad Slezany jednoznačně 72-52. Až do konce třetí čtvrtiny ale proti na hranici možností bojujícímu soupeři neměl úplnou jistotu, když skore bylo 56-44. Opavu ve hře držely dvě nečekané veličiny – menší počet ztrát (20-15) a větší počet útočných doskoků (14-16). Vítězové se mohli opřít o Sant-Roose, který vedle 16 bodů (trojky 8/4) a sázení těžkých střel bránil i oba slezské rozehrávače Šiřinu a Kouřila a v součtu se semifinálovým výkonem se stal zaslouženým MVP celého FINAL 4. Opava měla jediného dvojciferného střelce v power forwardu Gniadkovi (11).

celý článek
Třetí místo pro Beksu

V duelu o třetí místo v Hyundai FINAL 4 Českého poháru Pardubice jednoznačně deklasovaly domácí prostějovské Orly 51-90 a po loňském titulu si přidaly do sbírky bronzové medaile. Dominovaly 54 body zpod koše a jejich top skórerem byl 19bodový Kamil Švrdlík. Hanácký tým neměl ani jednoho dvojciferného střelce a nabral hned 22 ztrát.

celý článek
Finále dnes v 18:00

18.2. V 18:00 dnes v Prostějově vyvrcholí finálovým duelem Hyundai FINAL 4 Českého poháru, v němž se utkají ČEZ Basketball Nymburk a BK Opava. Už v 15 hodin na sebe v zápase o třetí místo narazí domácí Orli a BK JIP Pardubice, tedy vítězové dvou předchozích vydání FINAL 4. Oba zápasy můžete sledovat na portálu tvcom.cz nebo na webu ctsport.cz. Vítěz poháru si odnese 80 tisíc korun, poražený finalista 60 tisíc, na bronzový celek čeká 40 tisíc a na čtvrtý tým 20.

celý článek
Opava po 13 letech!

Opava obratem o sto osmdesát stupňů zlomila druhé semifinále Hyundai FINAL 4, když v Prostějově po prohrané první půli (40-36) ovládla dění v té druhé, již nad Orly vyhrála 23-49. K vítězství 63-85 ji táhlo duo Jurečka (22, trojky 4/4) – Šiřina (17) a celý tým Slezanů trefil 11 trojek. Do finále poháru, kde jej bude v sobotu od 18:00 čekat Nymburk, postoupil po dlouhých 13 letech. Domácí tým sráželo množství ztrát, kterých přišlo po tuctu v obou poločasech.

celý článek
Do finále Nymburk

ČEZ Basketball Nymburk bude po třech letech bojovat o další Český pohár. Pardubice mu v semifinále Hyundai FINAL 4 daly boj, ale po pouhých 24 bodech z druhé půle padly na prostějovské palubovce 63-74, zejména vinou 21 ztrát a 31procentní střelby. Na obojím však měla zásadní podíl nesmlouvavá obrana Nymburka. Jeho top skórerem byl 22bodový shooting guard Allen.

celý článek
Dunk Tura vítězný

Vítězem první únorové kvalifikace TOP8 se stal s 21 lajky svitavský Tur Brett Roseboro, který svým dunkem mocně rozhoupal celé zařízení koše. S 16 lajky bral druhé místo nováček v ústeckém dresu James Carlton, třetí byl Alexander Madsen z USK (13), čtvrtý Bryon Allen z Nymburka (5) a pátý Cedrick Turman z Brna (4).

celý článek
Stan za 19!

Brněnský super skokan Stan Simpson s počtem 19 bodů jednoznačně ovládl statistiku Kooperativa faktoru v posledním 22. kole základní části. Až z dálky se mu dívali na záda nymburský Sant-Roos (12), svitavský Mickelson a Madsen z USK (oba 10), Tur Roseboro (9), nymburští Allen (8) a Diamon Simpson a také Lion Canty (oba 6).

celý článek
Osudná třetí čtvrtina

Anthony Meier se dostával do snadného zakončení zpod koše. Minul však a po dopadu na nohu soupeře navíc zůstal ležet na palubovce, aby vzápětí musel s nejspíš zraněným kotníkem odstoupit ze hry. Ten moment z nejtemnější čtvrtiny sezony nemohl první zápas předkola play-off Ligy mistrů pro Nymburk lépe vystihnout. Poločas se v Sassari bez větších problémů držel v utkání, většinou i ve vedení. Křídelník Hruban dokonce 1. čtvrtinu zavřel „buzzer beatrem“ z vlastní poloviny na 20-23. Jenže poslední minuta 2. čtvrtky jako by už byla předzvěstí pozdější zkázy. Nejdřív snížil trojkou na 39-41 Bell a těsně před poločasem se klikařsky o desku trefil zpoza oblouku i Stipčevič. To domácí nakoplo a do druhé půle vstoupili s intenzitou, na jakou český mistr nebyl připraven. Téměř neztrácející hráči (do půle 2 ztráty a na konci 6) 4. celku italské ligy hnáni dopředu probuzenou halou najednou trefovali vše a odevšad, do obrany dávali 120 procent a v 29. minutě už vedli 69-48. Nakonec zvítězili vysoko 94-72, a nestane-li se v domácí odvetě zázrak vyššího řádu, udělá 3. čtvrtina z ostrova Sardinie, ztracená 29-13, kříž nad dosud výtečným evropským tažením Nymburka letošní sezonou. Vyhlídky hostů ponížilo i to, že se do zápasu až na pár roztrhaných momentů nikdy nedostal jejich nejlepší hráč Sant-Roos, ač nakonec dal 15 bodů. 14 přidal Allen (15/5 z pole), 13 s 9 doskoky Simpson a 12 Welsch. Nakonec to však nebyl útok, nýbrž obrana, co Nymburku srazilo vaz. Týmu v řadě případů scházely výpomoci, nedokázal narušovat útok soupeře včasnými fauly, které naopak mnohdy přicházely až při zakončení domácích, a z 19 faulů hostů tak Sassari vytěžilo trestnou bilanci 17/13. Středočeši při 15 faulech domácích házeli jen 6 šestek. A domácí bilance dvojek (38/21) i trojek (26/13) se postarala o zbytek. Nymburku tak nepomohl ani vyhraný doskok a o 11 větší počet střel z pole.