Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
V 8. kole vládl Sant-Roos

Nymburský rozehrávač Howard Sant-Roos dosáhl nejvyššího náběru v Kooperativa Faktoru v 8. ligovém kole, a to ziskem 9 bodů. Až za ním se seřadili 8bodoví Canty (Lions), Šiška (Děčín), Šiřina (Opava), Mays a Bannister (oba Svitavy) a také 6bodoví Tawiah (Lions), Roseboro (Svitavy) a Jaromír Bohačík (USK). V TOP5 mužů aktuálně působících v lize jsou vedoucí Autrey (Pardubice, průměr 6,6), dále Simpson (Brno, 5,6), Sant-Roos, Canty (oba 5,1) a Tawiah (4,6).

celý článek
Vojta si věří

Po třetině základní části je sedmým nejlepším trojkařem ligy z těch, co mají aspoň dva pokusy na zápas, přesto křídelník Vojtěch Hruban ještě nemá vyhráno ve své sázce z úvodu sezony s televizním komentátorem Janem Smetanou. Jejím předmětem bylo to, zda ve 22 utkáních základní části dá alespoň 30 trojek. Pokud ano, bude muset Smetana pro vybraný zápas nadstavby připravit pití celému nymburskému týmu a podávat ho hráčům během utkání. Pokud reprezentační forward 30 tref nevysází, bude provázet jedním pořadem Basketmánie. Jak je na tom po 7 zápasech? Proměnil 12 z 25 pokusů, takže je zhruba dvě trefy nad plán. „Jak vidím, všichni to strašně moc řeší. Původně to byla jen taková spontánní záležitost a teď nikdo nedělá nic jiného, než že mi počítá trojky, což už mě trochu začíná štvát,“ zlobí se naoko nymburský střelec, který přesto o svou výhru obavy nemá: „Doufám, že konečně přijde i nějaký zápas, kdy mi padne čtyři nebo pět střel a trochu se to pohne. A jakmile se to stane jednou dvakrát, bude v podstatě hotovo.“

celý článek
Vučicova paráda nej!

Jednoznačným premiantem třetího kvalifikačního kola pro říjnové TOP8 Kooperativa NBL se stal svitavský Tur Jere Vučica ziskem 80 lajků za exkluzivní alley-oop. Až za něj fanoušci zařadili děčínského „Dikembeho“ Pomikálka (47), „Létajícího Fina“ Madsena z USK (11), obratnou pravačku leváka „Šutyse“ Nečase z Pardubic (7) a harlemský kousek „Brooklynského houslisty“ Lawrence z Nymburka (1).

celý článek
Autrey rekordman i lídr

Pardubický rozehrávač Lamb Autrey se s 25 body v Kooperativa Faktoru stal nejen vládcem 7. kola, ale také držitelem rekordního bodového zisku dosaženého v jednom utkání za dva roky fungování této statistiky. Až daleko za ním skončili v sedmém dějství Glover (14, Ústí), Brooks (9, Jindřichův Hradec), Smith (9, Ústí), Madsen (7, USK), Sant-Roos (6, Nymburk), Půlpán (6, Pardubice) a Švrdlík (6, Pardubice). TOP 5 podle průměru na utkání aktuálně obsazují (z hráčů působících v lize) Autrey (6,8), Simpson (6,4, Brno), Canty (4,7, Jindřichův Hradec), Sant-Roos a Madsen (oba 4,6).  

celý článek
2815 ve vítězné premiéře

Z nervozitou svázané 1. půle, navíc poznamenané děravou obranou, se Pardubice odrazily k rozbrejkovanému 2. poločasu, jehož králem byl rozehrávač Lamb Autrey, jenž svůj 21bodový výkon s 5 doskoky a 5 asistencemi vyšperkoval i nádherným alley-oop dunkem z Půlpánovy naváděcí věže. Právě tahle akce na 58-56 konečnně rozbouřila i do té doby nevášnivé publikum v Tipsport aréně. 2815 fanoušků ovšem nakonec mohlo v obnovené evropské premiéře Beksy po 5 letech oslavit pardubickou výhru 80-75 nad kyperským vicemistrem Apoelem Nikósie. Duel 1. kola FIBA Europe Cupu se ale proti nerozehranému soupeři dlouho nevyvíjel správným směrem. Když hosté s řadou Američanů přestali ztrácet, dokázali se po snadných kombinacích dostávat až do koše a za vedení 24-34 se domácí, kteří jen málo využili výškovou převahu a celý zápas zaostávali na doskoku, nacházeli v kritické situaci. V osobě Švrdlíka, který se místy trápil i zpod koše, ale našli muže zvratu. Power forward udělil jen do půle 4 bloky a k tomu si vynutil 10 šestek, jimiž zkracoval manko až na poločasových 35-40. Po změně stran našel svůj trojkový rytmus Wall (4/3, celkem 18 bodů) a Beksa už přidávala i parádní pasy přes celý kurt do úspěšných brejků. Ty hosté dvakrát zastavili fauly, které překvapivě nebyly posouzeny jako nesportovní. Fauly v utkání tížily druhého skórera hostů Mobleyho (14 bodů, dohrál po 37 minutách) i domácího kapitána Nečase, který odehrál jen 11 minut. Beksa při menších sestavách soupeře točila dlouho pětky se 4 „malými“ a ve 4. čtvrtině, kdy byl poměr faulů po 2,5 minutách 0-4, šla definitivně do vedení. Rozparádil se Autrey, hráči se překonávali v defenzivních zákrocích (hosté nakonec 21 ztrát) a v závěru dobyli výhru i díky šestkám (bilance 31/22 rozhodla). Druhým skórerem týmu byl Švrdlík (19, 7F+, TH 14/9, 4 bloky, 6 ztrát) a čtvrtým střelcem nad 3 body pak křídlo Burnett (14).

celý článek
Beksa dnes na Apoel

BK JIP Pardubice se dnes po pěti letech vrátí do pohárové Evropy. Na úvod FIBA Europe Cupu doma vyzve kyperského vicemistra Apoel Nikósie. Klub už hodinu před startem duelu připravil v útrobách Tipsport arény soutěže pro děti a další aktivity pro fanoušky. V přestávkách utkání vystoupí skupina Vem Camará capoeira Pardubice, jež předvede akrobatická sóla a moderní rychlou hru „São Bento“, a to spolu s taneční skupinou T-BASS. Diváci si navíc mohou na klubovém Facebooku zasoutěžit o luxusní hodinky Lotus.

celý článek
Středeční dohrávka v Ústí

Dnešní dohrávkou (18:00) se v Ústí uzavře 7. ligové kolo. Nová huť přijíždí na sever Čech bez power forwarda Sevlieho a pod košem tak bude citelně oslabena. 

celý článek
Nymburk má první zářez

Jak expresní basketbal se nyní bude hrát na evropské scéně, ukázal hned úvodní duel Nymburka v Lize mistrů. V Aarhusu se při oboustranné střelecké bídě v první půli dlouho skórovalo téměř jen z brejků po ztrátách jednoho nebo druhého celku. Hosté z protiútoků vytáhli náskok 23-29, aby je vzápětí pohřbily do brejků nabíjející vlastní ztráty (z 11 poločasových ztrát Nymburka měli domácí 9 zisků), k čemuž domácí přidali i slepené trojky, a za stavu 39-27 našlapovali ke klíčovému trháku. Dva brejky a jeden útočný doskok však vrátily Nymburk ještě do půle do hry (39-33), a když si po změně stran už dal pozor na domácí opěrné duo Akoon-Purcell – Benjamin (do půle spolu 24, pak už jen 2), šel ve třetí čtvrtině i díky kvalitně rotující obraně dopředu. V útoku byl klíčem guard Allen, který z brejků, nájezdů a poté i trojek rozkládal obranu, do níž se ostatní protloukali jen stěží. Ve třetí čtvrtině stihl 11 bodů a ve čtvrté obrat hostů stvrdil dalšími 12. Celkem zapsal 25 s 5 asistencemi a byl strůjcem nakonec jasné výhry 57-75. V zápase se spoustou kontaktních nájezdů, kdy se fauly pískaly jen zřídka, si Nymburk hodně pomohl doskokem (39-52, v útoku 12-16). Naúzko rotujícím domácím postupně došly síly, což dokumentovalo i srovnání počtu ztrát (18-18) a zisků (11-11) a také skore druhé půle 18-42. Druhým hlavním producentem vítězů byl rozehrávač Sant-Roos (11+14 doskoků), 10 bodů se 7 doskoky stihl power forward Meier.

celý článek
Ibekwe out, Simpson in

Nymburk se nečekaně, už před vstupem na evropskou scénu, rozloučil s nigérijským centrem Ibekwem. Zároveň už stihl angažovat 29letého 201 vysokého amerického forwarda Diamona Simpsna, který klubové vedení zaujal herní inteligencí, dobrým doskokem i kvalitním vykrýváním soupeřových clon. Sipmpson po absolvování univerzity St. Mary´s zažil už spoustu štací, poslední dva roky pak strávil v Estudiantes Madrid (9 bodů a 4,6 doskoku v 2014/15 a 9,5 bodu a 5 doskoků v druhé půlce minulé sezony) a izraelské Nes-Zioně (15,6 bodu a 10,7 doskoku v první půlce minulé sezony). V letošní Letní lize NBA v dresu Clevelandu zapisoval 5,7 bodu a 5,3 doskoku za 16 minut. „Ibekwe odešel proto, že úplně nezapadl do našeho systému, kterým se chceme prezentovat. Nechci říct, že by hrál vyloženě špatně, ale doufal jsem, že přivedeme někoho lepšího. Diamon Simpson je zkušený hráč, máme o něm hodně informací, víme, že má rád rychlou hru,“ uvedl ke kádrové změně kouč Ronen Ginzburg.

celý článek
Mikulič jede tucet

Průměrem 12 bodů vstoupila do NBL chorvatská křídelní posila mmcité Brno Ivan Mikulič. Pětadvacetiletý 190 vysoký guard dosud většinou působil převážně v zemích bývalé Jugoslávie, ale v minulé sezoně si vyzkoušel i ligu v Gruzii a na několik zápasů se objevil také v dresu slovenského Svitu.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (294)