Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Z první divize do Ústí

Další novou tváří v dresu ústecké SLUNETY je 196 vysoký americký guard Joshua Treadwell, který v uplynulé sezoně za prvodivizní Coppin State zaznamenával 8,6 bodu a 3,8 doskoku za 20 minut.

celý článek
Třetí střelec Slovenska

Poslední dvě zahraniční posily angažovala NH Ostrava. První je 22letý 203 vysoký americký power forward Russell Woods, čerstvý absolvent prvodivizní University of Missouri, který v minulé sezoně NCAA doručoval 6,7 bodu a 4,3 doskoku za 22 minut. Nejnovějším přírůstkem se stal 25letý 199 vysoký srbský shooting guard Strahinja Stojačič, který v minulosti hájil barvy například Kragujevace a v uplynulé sezoně za sedmý celek slovenské extraligy z Lučence zajišťoval 19,2 bodu (třetí střelec soutěže), 4,1 asistence (na 5,3 ztráty), 4,2 doskoku a 2 zisky za 32 minut.

celý článek
Vítěz Faktoru končí kariéru

Basket Fio banka Jindřichův Hradec se dohodl na ročním prodloužení smlouvy s americkým centrem Chrisem Tawiahem. V minulém ročníku NBL činily jeho průměry 6,5 bodu a 6,2 doskoku za 16 minut. Klub měl opci pro příští sezonu i na vítěze Kooperativa Faktoru Ryana Cantyho, který však kvůli zdravotním problémům musel ukončit kariéru. „Od Chrise jako silového hráče na pozici pět už víme, co můžeme očekávat. V uplynulé sezoně předvedl určité kvality a progres, a proto byl jasnou volbou pro náš klub. Jsem rád, že se vrací na jih Čech a doufám, že svou hrou bude opět bavit naše fanoušky,“ uvedl na adresu Tawiaha kouč Karel Forejt.

celý článek
Srb a Američan v NH

Ostravská NH si pořídila nového dvoumetrového forwarda, 26letého Srba Miliče Blagojeviče, který v uplynulé sezoně v dresu Lučence, sedmého celku slovenské extraligy, dosahoval průměrů 15,1 bodu a 4,6 doskoku za 28 minut. Další posilou je 23letý 188 vysoký americký guard Brian Bernardi, který je v Evropě nováčkem a v minulé sezoně NCAA zapisoval v týmu prvodivizní univerzity Hofstra 12 bodů za 34 minut při úspěšnosti trojek téměř 36 procent.

celý článek
Křemen out, Primorac in

Z mmcité Brno odchází zkušený 36letý křídelník Michal Křemen, který se s klubem nedohodl na nové smlouvě a v Kooperativa NBL zřejmě v nové sezoně zakotví jinde. V týmu naopak dál pokračuje křídelník Marián Hrabovský, který v minulé sezoně doručoval 4 body za 16 minut. Novými tvářemi jsou 210 vysoký chorvatský centr Mladen Primorac, který v uplynulém ročníku doručoval 8,2 bodu a 6,2 doskoku za 25 minut v dresu USK, a také 24letý 183 vysoký americký playmaker Brian Sullivan, jenž přichází z Hanau, naposledy 11. týmu druhé německé ligy, v jehož dresu zapisoval 8 bodů za 16 minut. Nového 31letého slovinského kouče Dejana Jakaru čerstvě doplnil 22letý asistent Martin Vaněk a novým manažerem mmcité se stal jeho bývalý hráč, v září 21letý Filip Jimramovský, jejž ze hry vyřadilo vážné zranění achilovky z minulé sezony.

celý článek
Mistr NBL versus mistr NBA

Reprezentační power forward Martin Peterka toho má v národních týmech za sebou spoustu - nepočítaně evropských i světových šampionátů. Ovšem těch mládežnických. O víkendu tak přišel v Tbilisi zcela nový zážitek – srážka s úřadujícím vítězem NBA, 211 vysokou a 125 kilo vážící gruzínskou modlou Zazou Pačuliou, jejž měl úřadující šampion NBL nejčastěji na starosti. „Asi bych si něco takového pár let zpátky nedokázal představit. Byla to ale zajímavá zkušenost. Pokaždé, když Pačulia přišel do haly nebo pak na hřiště, tak diváci bouřili. Je v Gruzii hodně oblíbený. Nedá se k tomu ale přistupovat tak, že je to vítěz NBA a podle toho ho bránit. Byl záměr na něj hrát rychle. Jak je silnější a vyšší, tak je zase pomalejší. Dalo se využít toho, že máme menší pivoty a můžou na něj hrát z trojky. To se docela dařilo. Nejen mně, ale i Martinu Křížovi a ostatním. To je zase naše výhoda. Speciálně jsem se na Pačuliu nepřipravoval. Hlavně při zápase jsem to pak nevnímal, to snad ani nejde. Hrajete proti němu jako proti normálnímu protihráči. Nesmíte mít ve hře přehnaný respekt, že by byl nedotknutelný. I když to tak občas od rozhodčích vypadalo. Z mé strany to někdy bylo lepší, někdy zase horší,“ shrnul svou zásadní zkušenost Peterka.

celý článek
Tuři testují Chorvata

Posledním nováčkem v tuří přípravě je 203 vysoký chorvatský univerzál Ozren Pavlovič, který se v rámci měsíčního tryoutu popere o místo na soupisce. Třiadvacetiletý křídelník začínal s basketbalem v Cedevitě Záhřeb, rok odehrál na americké univerzitě Hawaii a dvě sezony v chorvatském Jolly Šibenik, přičemž v té druhé (2015/16) zapisoval v nejvyšší chorvatské soutěži průměry 8,9 bodu a 2,9 doskoku. Podle kouče Lubomíra Růžičky se Pavlovič vrací po dlouhé rekonvalescenci po rok starém zranění, naskočit může na pozicích 1 až 4, má výbornou střelbou, herní myšlení a vhodně by díky své všestrannosti zapadl i do obranné strategie. Novinkou ze svitavského lůna je i nová smlouva pro 28letého křídelníka Jana Špačka.

celý článek
Nový pivot i kapitán Kolína

BC GEOSAN Kolín angažoval 23letého 207 vysokého pivota Miloše Pajoviče. V minulosti stabilní člen mládežnických reprezentací Černé Hory přichází na roční kontrakt. V uplynulé sezoně v týmu semifinalisty černohorské ligy KK Lovcen Cetinje zapisoval 7,8 bodu a 4,3 doskoku za 23 minut. Medvědi už zahájili přípravu na novou sezonu, kvůli rekonstrukci domácí haly však v poděbradském azylu. Sestavě Bakič, Bratčenkov, Vocetka, Dokoupil, Machač, Skinner, Horák, Harčár, Šafarčík, Pajovič, Bálek, Rovenský bude dělat nově kapitána Adam Číž, který tuto funkci určitou dobu zastával i v NH Ostrava. Dosavadní kapitán David Machač se posouvá do role hrajícího asistenta nového kouče Pavla Beneše.

celý článek
Roub míří do USA

Pivot Beksy a také letošní reprezentant do 20 let Martin Roub, který v uplynulé ligové sezoně zasáhl do 13 zápasů na celkem 27 minut, přerušil smlouvu s BK JIP Pardubice, neboť odchází studovat na americkou univerzitu Western Nebraska CC, jejíž basketbalový tým působí v první divizi v asociaci NJCAA. Ta představuje systém univerzitních přípravek, poskytujících dvouleté studium spojené s hraním, jež následně usnadňuje transfer hráčů do systému standardních vysokých škol v rámci NCAA. „Martin po minulé sezoně projevil zájem poprat se o sportovní stipendium v univerzitním basketbalu v USA. Vzhledem k našim ambicím bychom zatím minimálně v nejbližších dvou sezonách pro Martina neměli adekvátní minutáž, kterou potřebuje, a proto jsme se společně s ním dohodli na přerušení smlouvy po dobu studia v USA. Martinův další progres budeme pečlivě monitorovat,“ uvedl generální manažer Beksy Martin Marek.

celý článek
Barač zavírá soupisku

Posledním posilou ČEZ Basketball Nymburk se stal 25letý 205 vysoký chorvatský power forward Boris Barač, který přichází z KK Zadar, naposledy 12. celku Adriatické ligy. V jeho dresu byl v minulé sezoně s průměrem 15,6 bodu sedmým střelcem soutěže (s úspěšností trojek 35,4). Všeplatný univerzál má za sebou i bohaté zkušenosti z chorvatských mládežnických reprezentací, například na MS U19 v roce 2011 knihoval průměry 18,7 bodu a 6,9 doskoku. „Boris může hrát jak uvnitř vymezeného území, tak zvenku. Umí dobře vystřelit z perimetru a zároveň hrát zády ke koši. Hledali jsme hráče, který může hrát stylem nahoru - dolů a který zapadne do našeho systému rychlé hry. Pevně věříme, že jsme takového borce našli. Má zkušenosti z těžkých soutěží a chce ukázat, že může být platným členem našeho týmu a dominovat v Lize mistrů,“ poznamenal k posile asistent Oren Amiel. Nymburk půjde do sezony s guardy Vyoralem, Lawrencem, Bohačíkem a Rayem, small forwardy Křížem, Kolářem, Diggsem a Pumprlou a podkošovými muži Mickelsonem, Bendou, Baračem a Peterkou. To znamená, že pokračovat nebudou ani reprezentanti Hruban s Welschem a mistr tak z hráčů, kteří odehráli kompletní minulou sezonu, bude mít už jen kvartet Benda, Peterka, Kříž a Lawrence, plus po zranění se vracejícího Pumprlu.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (484)