Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Lvi se zúčastní

Páteční tiskové vyjádření evropské divize FIBA vneslo jasnější světlo do dosud neupřesněné situace čtyř reprezentací pořadatelů mužského EuroBasketu 2021, tedy Německa, Itálie, Gruzie a Česka. Ačkoli tento kvartet má účast na ME jistou, kvalifikace se přesto má zúčastnit, byť nesoutěžně. Lvi budou při losu nasazeni ve čtvrtém koši a předem je jasné, že se v jedné z osmi čtyřčlenných skupin nemohou setkat s další pořadatelskou reprezentací. Z každé skupiny postoupí nejlepší tři, přičemž ze čtyř skupin s pořadateli ME to budou už jen dva nejlepší celky. Kvalifikaci bude hrát 32 zemí ve třech oknech (únor 2020, přelom listopadu a prosince 2020 a únor 2021), přičemž ME je určeno pro 24 účastníků. Zatím není jasné, jak se budou započítávat výsledky pořadatelů ME, kteří můžou v zápasech testovat nové hráče a podobně. Los proběhne v pondělí 22. července v Mnichově od 12:15. Složení košů je následující - koš 1: Španělsko, Francie, Srbsko, Litva. Koš 2: Slovinsko, Řecko, Chorvatsko, Rusko. Koš 3: Itálie, Lotyšsko, Turecko, Ukrajina. Koš 4: Finsko, Německo, Česko, Polsko. Koš 5: Gruzie, Černá Hora, Belgie, Izrael. Koš 6: Maďarsko, Bosna, Nizozemsko, Severní Makedonie. Koš 7: Estonsko, Bulharsko, Švédsko, Rakousko. Koš 8: 4 týmy z předkvalifikace.

celý článek
Kouřil: první dirigent Hanáků!

BK Olomoucko potvrdil příchod rozehrávače Radovana Kouřila z Opavy, který se tak při odchodu Pelka a poslední půlrok zraněného Močnika stane prvním playmakerem bronzového celku uplynulé sezony. Na Hanou se vrací po třech letech, neboť v tehdejším týmu Orli Prostějov – po návratu ze Španělska - odehrál své první dvě ligové sezony (od léta 2014 do léta 2016), než odešel do Opavy. V jejím dresu byl 24letý 185 vysoký dirigent v uplynulé sezoně jedním z pěti dvojciferných střelců (s 10,3 bodu) a také nejlepším asistentem (s 5,8), když na kurtu trávil v průměru 25 minut. „Radovana bereme jako svého. Z našeho pohledu nejde o novou posilu, prostě se vrací do města, ze kterého se dostal do dospělého basketbalu. V minulých sezonách odváděl na palubovkách skvělou práci, věříme, že v tom bude pokračovat a zařadí se mezi opory týmu,“ uvedl šéf klubu Dušan Tomajko. „Každý klub se snaží získat co největší počet českých hráčů. Nám se to podařilo na důležitém postu, což pochopitelně vítáme. Radovan je dnes již zkušeným hráčem, přesto má pouze čtyřiadvacet let a je velice perspektivní. Věřím, že jeho výkonnost ještě poroste,“ doplnil kouč Predrag Benáček.

celý článek
Carlson zůstává

Vicemistr BK ARMEX Děčín udržel i na další sezonu amerického power forwarda Klinta Carlsona. Druhý nejlepší střelec i doskakovač týmu, procentuálně nejlepší trojkař a sdíleně druhý nejvytěžovanější Válečník odehrál v uplynulé sezoně všech 52 ligových utkání, v nichž průměrně za 26 minut doručoval 10,6 bodu a 5,6 doskoku. Dvojky zakončoval s úspěšností 58 procent a trojky s úspěšností 39,3. V klubu si navíc pochvalují jeho dobré charakterové vlastnosti.

celý článek
Tajný trumf kapitána

Takto včera promluvil po návratu z Mnichova, kde bylo Česko zvoleno jako spolupořadatel ME mužů 2021, 33letý kapitán reprezentace a Nymburka Pavel Pumprla alias „Daniel Craig“: „Mojí tajnou kartou, kterou jsem při prezentaci použil, byla jedna osobní věc. Řekl jsem, že jedinou šancí, jak bych mohl reprezentovat ještě v roce 2021, by bylo mít skupinu ME doma. Vzbudilo to pár úsměvů, ale po volbě za mnou chodili lidi a říkali, že teď budu muset opravdu nastoupit, když jsem to už slíbil. Jsem za tenhle úspěch hrozně rád, protože si nedovedu pro český basket představit lepší věc, tedy kromě postupu na mistrovství světa. Všichni, kdo by za námi vyjeli na EuroBasket i do zahraničí, teď budou moct přijít na zápasy u nás a my si hned vzpomněli na to nadšení, které vzbudily holky před devíti lety při světovém šampionátu. A i když se tu za dva roky nebude hrát play-off, je neskutečné, že tady bude jedna ze skupin mistrovství Evropy!“

celý článek
Mistr lovil v Letní lize

První letní posilou ČEZ Basketball Nymburk se stal americký centr Zach Hankins. Pro 22letého 211 vysokého absolventa univerzit Ferris State a Xavier půjde o první profesionální angažmá a mistrovi se upsal na rok s další opcí. Hráč, který v čerstvě skončené Letní lize NBA oblékal dres Philadelphie (s průměry 3,8 bodu a 2,2 doskoku za 9,5 minuty), je součástí výraznějších změn, které čekají zahraniční kontingent Polabanů, nadále toužících po úspěchu v play-off Ligy mistrů. Rodák z Michiganu si na střední škole zlomil nohu, což ho připravilo o lepší nabídky z NCAA, a začínal tak až na druhodivizní Ferris State, kterou ale jako Hráč sezony v roce 2018 dovedl k titulu. Až pro svůj pátý univerzitní rok zabrousil na prvodivizní Xavier, kde psal průměry 10,6 bodu, 5,2 doskoku a 1,5 bloku s úspěšností střelby 68,6, což bylo nejlepší číslo soutěže. „Jednou z našich hlavních priorit při hledání posil je najít hladové a ambiciózní hráče, kteří budou nadšení, že tu mohou hrát. A Zach je přesně tento typ hráče. Hraje naplno se spoustou emocí a vždy nechá na hřišti vše. Pro fanoušky bude snadné se pro něj nadchnout. Zach by měl skvěle zapadnout do našeho herního stylu a užívat si ho,“ podotkl kouč Oren Amiel na adresu borce, který si o klubu dopředu zjišťoval spoustu informací a měl výrazný zájem do Nymburka jít. I s 211 čísly by mělo jít o pohyblivého centra, schopného přesně zakončovat, dobře strážit vymezený prostor a blokovat střelce. I když mu zejména na Ligu mistrů chybí větší váha, podle vyjádření klubu to bude nahrazovat dobrou atletičností.
 

 

 

celý článek
Česko má ME mužů 2021!

Česká republika bude hostit EuroBasket mužů v roce 2021. Poprvé v éře samostatnosti a jen čtyři roky po ME žen v Hradci Králové a Praze! Místem konání této mega akce bude pražská O2 Arena. Dalšími třemi hostiteli ME budou Německo (skupina v Kolíně, celé play-off v Berlíně), Gruzie (Tbilisi) a Itálie (Milán). Naopak se nedostalo na Slovinsko, Maďarsko a Estonsko. Ženský EuroBasket rovněž v roce 2021 uspořádají Francie a Španělsko. Okamžik oznámení hostitelských zemí ME mužů nadejde v následujícím videu v čase 4:00.
 

 

celý článek
Studující lvi jedenáctí

Reprezentace studujících lvů s 10 hráči z Kooperativa NBL skončila na univerziádě v Neapoli na 11. místě, když po nepostupu ze základní skupiny v utkáních o umístění postupně díky 12 trojkám přehrála Rusko 91-73 (Martin Peterka 18, Marek Sehnal 16, Půlpán 13, Dragoun 12, Pekárek 11, Tůma 10), podlehla Finsku 57-74 (Tůma 12, Pekárek 11, Peterka 10) a skolila domácí Itálii 89-67 (Martin Peterka 19, Půlpán 17, Marek Sehnal 14, Tůma 13, Dragoun 12, Heřman 10).

celý článek
Jelínek na další rok

DEKSTONE Tuři Svitavy se i na příští sezonu dohodl na angažmá s 32letým 204 vysokým power forwardem Jiřím Jelínkem, který v uplynulém ročníku doručoval pro čtvrtý tým Kooperativa NBL průměr 3,4 bodu za necelých 9 minut.

celý článek
Americký dirigent pro NH

První zahraniční posilou NH Ostrava se stal americký rozehrávač Josh Newkirk. Pětadvacetiletý 185 vysoký hráč v uplynulé sezoně působil v NBA G-League, kde v dresu Long Island Nets zapisoval průměry 4,2 bodu za 11 minut v 35 zápasech. V ročníku 2017/18 ve své poslední sezoně v NCAA sbíral 7 bodů a téměř 3 asistence za 23 minut za prvodivizní Indianu. Je celkem třetí akvizicí Nové huti po křídlech Filipu Šmídovi a Radku Pumprlovi.
 

 

celý článek
Hruban o 4 roky!

Během necelých čtyř měsíců prodloužily smlouvu s Nymburkem tři jeho české pilíře. Po 27letém reprezentačním křídelníkovi Jaromíru Bohačíkovi, který si i přes zájem loňského vítěze Ligy mistrů AEK Atény protáhl své angažmá u Labe o tři sezony, a nezničitelném power forwardovi Petru Bendovi, jenž prodloužil o dva roky až do svých devětatřiceti, řeklo své další „ano“ působení u mistra i v závěru srpna třicetileté národní křídlo Vojtěch Hruban. Ten k dosavadním sedmi odslouženým letům přidá dokonce další čtyři. „Je to pro mě definitivní spojení s Nymburkem. Moje kariéra prostě bude spojená s tímto klubem. Jdu ve stopách Petra Bendy, který mi v tom ukázal cestu. Já jsem tu rád a nemám důvod, abych odcházel,“ řekl patnáctý střelec základní části letošní Ligy mistrů Hruban, jehož pojištěním si mistr udrží elitní českou osu na několik nejbližších let. „Uplynulá sezona byla moje zatím nejlepší, ale na druhou stranu to bylo tím, že jsem musel. Konkurence v týmu byla menší a musel jsem hrát mnohem víc s míčem a měl jsem víc střel,“ glosoval svou produkci střelec, pro nějž je nyní hlavním cílem dostat Nymburk do play-off Ligy mistrů.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (799)