Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Pandy první ve čtvrtfinále

Ústecká SLUNETA se stala prvním čtvrtfinalistou Českého poháru, když v pátém kole bez potíží uspěla na palubovce prvoligového Písku 87-123. Hned pět hráčů se do střelecké listiny zapsalo dvojciferně, byli to Davenport (29+11 doskoků), Svejcar (25), Singletary (18), Votroubek (12) a Treadwell (11). Tým, který nastoupil bez indisponovaných Šteffela a Šotnara, trefil 18 trojek z 34 pokusů. Ve čtvrtfinále se Pandy o postup do Final-4 utkají s lepším z dvojice Děčín/USK Praha. Čtvrtfinále se při souboji dvou celků z NBL bude hrát systémem doma – venku, kdy bude rozhodovat celkové skore.

celý článek
Další Slezan v čele

Vítězem druhé listopadové kvalifikace TOP8 se ziskem 62 hlasů stal opavský rozehrávač Radim Klečka se svou asistencí za zády při brejkové akci. Číslem 2 byl alley-oop pardubického Domineze Burnetta (39), číslem 3 monstr blok ze zálohy svitavského Bretta Roseboroa (33), číslem 4 ukrutný putback dunk ostravského Russella Woodse (13) a číslem 5 další velká smeč v podání brněnského Jana Tomance (10).

celý článek
Zlomili polského mistra

Nymburk na evropské scéně pokračoval v českém stínání předních celků a mistrů z basketbalově srovnatelných zemí. Na většinově výtečné 1. půli, vyhrané 45-55, vystavěl v 7. kole Ligy mistrů triumf 82-88 v Zieloné Goře, čímž uzavřel první půlku základní fáze na bilanci 4-3. Lídrem týmu byl z dálky famózní Benda (22), následován Hrubanem (16, 14 do půle), Bohačíkem a Rayem (po 10). Středočeši sice zaostali za polským šampionem v trojkách (12-8), jež domácí většinu zápasu držely při životě, ale patřily jim body z brejků (8-27, do půle 2-18). Právě bleskovým přechodem se zakončením do 8 vteřin, jak zní týmová mantra, ovládl nátlakově bránící Nymburk (v základu nečekaně s nedávno příchozím Berišou) většinu 1. půle, když pálil při první možné příležitosti a efektivně sdílel míč. Ray odvážnými nájezdy v 30bodové 1. čvrtině utrhl tým až na 10 bodů, Hruban 7 body v řadě nakopl vedení až na maximálních 30-47 po 15 minutách, ale pak už přišel čas domácích trojkařů (8 tref do půle). Hostům nevyšel ani start 3. čtvrtky s řadou bolestných ztrát a polským reprezentačním rozehrávačem Koszarkem vedení domácí se vydali na stíhací jízdu až na 61-62. Tu nebývalou porcí chyb sytil i nymburský rozehrávač Lawrence (celkem 7 ztrát). Jenže ztráty vedle 9 bodů přetlačil i 8 asistencemi a 5 zisky, proto měl dál důvěru kouče Amiela a rodák z New Yorku ji v závěru velkými akcemi – spolu s Bendou a Hrubanem - i splatil. Naštěstí pro Nymburk už 14 minut do konce spáchal 4. faul klíčový dlouhý Gory Dragičevič, jejž dvě minuty do konce zkušeně vyfauloval Lawrence. V samém závěru Gora minula několik střel a nedostala se tak blíž než na 4 body.

celý článek
Šlechta versus SLUNETA!

6.12. Prvoligová hrozba Sršni z Písku se dnes od 19:00 budou v Českém poháru pokoušet překvapit dalšího zástupce Kooperativa NBL. Po vyřazení Basketu Fio banka ve 4. kole nyní v pátém dějství narazí doma na ústeckou SLUNETU. Ta se musí mít na pozoru především před 45bodovým katem Lions Petrem Šlechtou, který je zároveň s průměrem 22 bodů druhým střelcem první ligy. Páté kolo, v němž už jde o postup do čtvrtfinále soutěže, se v případě souboje týmu z NBL se soupeřem z první ligy hraje na jedno utkání. „Asi to bude klasické klišé, ale rozhodně nesmíme soupeře podcenit. Do konce roku máme ještě hodně těžký los a budeme muset podávat nadstandardní výkony, abychom zůstali v kontaktu s vedoucími týmy NBL. Jsme favorit, ale dobře si uvědomujeme sílu Sršňů, obzvlášť když je ve hře možnost, že budou posíleni o „pendly“ z Jindřichova Hradce,“ upozorňuje ústecký centr David Šteffel.

celý článek
Vstupenky na ASG v prodeji

5.12. Na webu utkanihvezd.cz můžete online zakoupit vstupenky na řadou inovací vylepšenou All-Star Game Kooperativa NBL, již 30. prosince od 15 hodin hostí Sportcentrum SLUNETA v Ústí nad Labem. Vstupenky pořídíte za 90 nebo 190 korun. Na stejném webu můžete až do pátku 15. prosince hlasovat o základních pětkách obou soupeřů, tedy Mazáků i Mladých pušek.

celý článek
Děčín složil lídra Maďarska

Český vicemistr z Děčína v pátém zápase Alpe Adria Cupu skolil doma díky lepší koncovce lídra maďarské ligy z Körmendu (80-72) a vylepšil svou bilanci na 3-2. V zápase hraném jako na houpačce se domácí (už s Krakovičem) vedeni Feštrem utrhli ve druhé čtvrtině na poločasových 44-31, aby hosté ve třetí části a začátku čtvrté kontrovali obratem z -14 na 67-70. To chybělo do konce pět minut, maďarský celek však za zbytek utkání stihl jen dva body a Válečníci si pro výhru došli zpod koše a z trestných hodů, v nichž byli lepší 17 ku 10. Uspěli i díky 22 útočným doskokům, z nichž stržili 20 bodů. Jejich tahouny byli rozehrávači Šiška a Feštr (po 14), křídlo Pomikálek (13) a power forward Pavel Houška (11). „Věděli jsme, že Körmend není kompletní, ale nikdy nevíte, jak se zápas bude vyvíjet. Měli jsme dobrý první poločas, ale ve třetí čtvrtině jsme soupeře pustili zpět do hry, když nám velké problémy dělal především rozehrávač Akos Halasz. Nejenže dával body, ale také dělal spoluhráče lepšími svými asistencemi a aktivní hrou. My jsme náš náskok ztratili příliš lehce, ale bojovali jsme a nakonec věřím, že jsme si zasloužili vyhrát, už jen pro naše skvělé fanoušky. Myslím, že zápas měl vysokou úroveň,“ shrnul kouč vítězů Pavel Budínský.

celý článek
USK má nového střelce

Pražský USK povolal do zbraně náhradu za Quentina Petersona. Je jí čtyřiadvacetiletý 191 vysoký americký guard Devon Bookert, který v sezoně 2015-16 končil NCAA v dresu Florida state s průměrem téměř 10 bodů na utkání. Nyní přichází z týmu Rio Grande Valley, působícího v zámořské G League, která slouží jako farmářská soutěž NBA. „Chtěli jsme zacelit bodovou mezeru v sestavě a posílit náš tým. Devon je pozice střílejícího menšího křídla, stejně jako byl Peterson. Devon by však měl být komplexnějším typem hráče. Původně jsme chtěli nového hráče přivést již na utkání se Slunetou, ale zároveň jsme nechtěli proces výběru uspěchat. Vzhledem k našim výkonům jsme nakonec nebyli ani tlačeni časem, což byla komfortní pozice. Vyhráli jsme čtyři poslední utkání. Věříme, že se Devon co nejrychleji zapracuje a bude schopen plnohodnotně nastoupit již dnes v Ostravě,“ řekl manažer klubu Petr Jachan.

celý článek
NH má šéfa tenistu

Nová huť Ostrava po dlouhých letech provedla změnu na postu předsedy klubu, když bývalého ostravského hráče Ladislava Kudelu nahradil 43letý Tomáš Ostarek, mimo jiné ředitel tenisové extraligy. Basketbalu se aktivně věnoval jen v rámci školních turnajů, jinak má ale ze sportovního prostředí velké zkušenosti, zejména díky svým aktivitám v tenisu, včetně vlastní hráčské kariéry. Fanouškům zatím přislíbil rekonstrukci haly Tatran, její rozsah však bude teprve upřesněn. Výrazně chce také zlepšit propojení klubové mládeže s týmem mužů v NBL a komunikovat hodlá i s dalšími kluby ve městě. Klubovou novinkou je i to, že Tomáš Vrátný, který Novou huť podporoval i dosud, se stal novým většinovým vlastníkem klubu.

celý článek
„Globetrotter“ na Hanou

BK Olomoucko získal novou posilu na pozici 4 či 5, kde týmu po propuštění Austona Barnese chybělo silnější krytí. Nováčkem sestavy se stal 31letý srbský pivot Darko Čohadarevič, který naposledy hrál za makedonské Rabotnički Skopje. Chapík s 205 centimetry a 110 kilogramy má za sebou zkušenosti z NCAA, Nového Zélandu, Francie, Řecka, Maďarska, Slovinska, Gruzie, Kypru, Saudské Arábie či Japonska. „Předpokládáme, že své fyzické dispozice prodá především v defenzivě, kde máme rezervy. Potřebujeme kvalitního a neústupného obránce, zatím dostáváme příliš hodně bodů a to chceme změnit,“ uvedl sportovní manažer klubu Michal Pekárek.

celý článek
Zemětřesení na jihu

Start sezony s 8 porážkami v řadě nezůstal u vedení Basket Fio banka bez odezvy. Tým tak v první vlně opustili tři zahraniční borci, jimiž jsou rozehrávači Danny Lawhorn (10,3 bodu, 5,9 asistence na 3 ztráty a 4 doskoky za 26 minut, dvojky 40 procent, trojky 17), Josh Turner (10,5 bodu a 0,8 asistence na 2,3 ztráty za 16 minut) a shooting guard Cameron Jones (8,9 bodu, 3,9 doskoku za 19 minut, TH 43 procent). Klub už povolal do zbraně i dvě náhrady. Tou první se stal 26letý 189 vysoký americký guard DeAndre Upchurch. V zámoří působil ve druhé divizi NCAA a minulou sezonu strávil ve finské Pontevě, kde zapisoval průměry 33,6 bodu, 8,8 doskoku, 5,3 asistence a 2,5 zisku za 37 minut. Druhou novou tváří je 29letý 193 vysoký srbský rozehrávač Edi Sinadinovič, jenž v 16 zápasech první poloviny minulé sezony knihoval za Brno 12,6 bodu za 28 minut s 39procentními trojkami. Ve středu odpoledne klub navíc informoval o konci britského pivota Chrise Tawiaha, který pro Lions jako třetí střelec doručoval 11,6 bodu a za 22 minut přidával i 6,5 doskoku.