Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Výbušný Kendrick k mistrovi

Třiadvacetileté křídlo z basketbalové rodiny je novou posilou Nymburka a jmenuje se Kendrick Ray. Pro jen 188 vysokého amerického guarda, který přichází na roční kontrakt s opcí, to bude první profi sezona po působení na prvodivizní univerzitě Kennesaw State. Tam v posledních dvou letech nastupoval jako člen základní pětky v průměru na 34 minut, během nichž v ročníku 2015/16 doručoval 18,7 bodu a v uplynulé sezoně už 21,2 bodu, přičemž dával téměř tři trojky na zápas s úspěšností přes 39 procent. Navíc díky své ohromné explozivitě a výskoku zvládal i efektní dunky. Rayovi dva bratři i sestra hrají rovněž basketbal a například starší bratr Allan odehrál v sezoně 2006/07 47 zápasů v NBA za Boston a v dalších letech hájil barvy Říma, Ulmu, Boloně či aktuálně Ankary. „Kendrick je nováček v Evropě a každý takový hráč, který přijde do týmu, je trochu risk. V posledních dvou letech jsme na tyto borce ale měli štěstí, když přišli tehdy bezejmenní Chasson Randle nebo Michael Dixon. Ani Sant-Roos se v Evropě do příchodu k nám výrazně neprosadil. Jsem přesvědčený, že i v tomto případě jsme měli šťastnou ruku a že jsme do evropského basketbalu přidali dalšího zajímavého hráče. Pozitivem je, že i jeho bratr má velkou zkušenost s Evropou. Myslím, že Kendrickova hra se bude fanouškům líbit,“ tuší kouč Ronen Ginzburg.

celý článek
Kovář do Svitav

Další novou tváří tuří soupisky je 202 centimetrů vysoký power forward Luboš Kovář. Odchovanec tachovského basketbalu přichází z BA Nymburk, v jejímž dresu se stal v minulé sezoně mistrem země v kategorii U17 (průměry 15,7 bodu a 12 doskoků), a nádavkem získal trofej pro MVP Final-4. Navíc hrál i za nymburskou U19 a B-tým mužů v první lize. Mládežnický reprezentant přichází do Svitav na tři roky, z nichž první dva bude dále hráčem Nymburka, a před třetí sezonou už přestoupí do Svitav.

celý článek
Místo Walla Martin

Náhradou za Jobiho Walla, s nímž se klub nedohodl na podmínkách nové smlouvy, a po třech sezonách tak v Bekse skončil, se v Pardubicích stává 28letý power forward Scott Martin. 203 vysoký Američan má za sebou působení na univerzitě Notre Dame a čtyři roky v British Basketball League, kde v dresu Newcastle Eagles zapisoval mezi 14 až 17 body, v minulém ročníku měl navíc úspěšnost trojek 40 procent a patřil i do pětky nejlepších obránců soutěže.

celý článek
Šafarčík Medvědem

Kolínští Medvědi dál vyzbrojují svůj perimetr a po trojkařsky disponovaných křídlech Bratčenkovovi a Dokoupilovi si přivedli i obojetného guarda Petra Šafarčíka, který uzavřel smlouvu na tři roky. Třiadvacetiletý odchovanec NH Ostrava, který v dresu USK Praha začínal do NBL nakoukávat v sezoně 2012/13, v uplynulém ročníku doručoval pro Sovy 6,3 bodu za 24 minut.

celý článek
Odešel, aby se vrátil

Odchod ústředního playmakera Tomáše Vyorala přiměl vedení BK ARMEX Děčín k otevření nového jednání s rozehrávačem Ondřejem Šiškou. S ním se po sezoně klub rozloučil, ale nyní se s ním dohodl na smlouvě na další rok. Do příští sezony tak Válečníci půjdou s duem dirigentů Šiška – Feštr, jež si dá první rozcvičku už na univerziádě v druhé polovině srpna na Tchaj-wanu. „Když jsme se po sezoně rozhodli dále nespolupracovat s Ondrou Šiškou, bylo to ovlivněné naší vůlí udržet Tomáše Vyorala. Po jeho odchodu se situace změnila a my naše rozhodnutí přehodnotili. Po vyřčení věty „Možná se naše cesty ještě spojí“ jsem u Ondry její naplnění nečekal tak brzy. Okolnosti tomu však přispěly a my vybrali toto řešení jako nejlepší možné a na Ondru se těšíme,“ řekl k nové situaci generální manažer Lukáš Houser.

celý článek
Burnett o další rok

Podle serveru Sportando shooting guard Dominez Burnett podepsal smlouvu na další sezonu opět s BK JIP Pardubice. S průměrem 18,7 bodu pátý střelec FIBA Europe Cupu a s 18,5 bodu top skórer Kooperativa NBL má podle serveru ve smlouvě klauzuli o možnosti vykoupit se v případě zájmu klubů z NBA, Euroligy, Eurocupu či Ligy mistrů.

celý článek
Nymburk na Besiktas

ČEZ Basketball Nymburk čekají ve skupině D druhého ročníku Ligy mistrů Avellino (semifinalista italské ligy), Besiktas Istanbul (finalista turecké ligy), Zielona Góra (mistr Polska), Ostende (mistr Belgie), Aris Soluň (semifinalista řecké ligy) a dva kvalifikanti. Jeden vzejde z kvarteta celků Priština, Minsk, Kyjev, Nanterre, druhý ze čtveřice Tbilisi, Badalona, Kataja, Bonn. Ve skupině A budou Monako, Holon, Murcia, Krasnojarsk, Sassari, Oldenburg a dva kvalifikanti, ve skupině B Gaziantep, Chalon, Tenerife, Klajpeda, Ventspils, PAOK Soluň a dva kvalifikanti a ve skupině D AEK Atény, Benátky, Lublaň, Bayreuth, Banvit, Štrasburk a dva kvalifikanti.

celý článek
Novinky z Letní ligy

Podle mnohých nejlepší hráč NBL v uplynulé sezoně Howard Sant-Roos se po minicampu u Clippers a dvoudenním workoutu u Miami Heat přijal výzvu v podobě Letní ligy NBA v dresu Denver Nuggets. Hned v prvním utkání s Houstonem však stihl jen něco přes dvě minuty, neboť utrpěl zlomeninu levé lícní kosti, a než dostane ochrannou masku, nebude moct znovu nastoupit. Svůj úvodní duel Letní ligy za sebou mají i Wizards, kteří podlehli Memphisu 88-91. Ex-Orel z Prostějova Rayshawn Simmons, který patří do sestavy Washingtonu pro Letní ligu, v tomto utkání nenastoupil.

celý článek
Halada Válečníkem

Levoruký křídelník Filip Halada, který čerstvě obdržel i pozvánku na první soustředění české reprezentace, se po třech letech ve slovenském Komárně stal novou a celkově druhou posilou BK ARMEX Děčín. Svých dosud jediných 125 minut v Kooperativa NBL 25letý forward zapsal v sezoně 2012/13 v dresu chomutovských Levhartů. V roce 2015 získal slovenský titul, v dalších dvou sezonách hrál s Komárnem ligové finále. Letos navíc s týmem oslavil i triumf v Sixt Alpe Adria Cupu. 198 vysoký karlovarský odchovanec dosahoval v posledním ročníku Eurovia SBL průměrů 10 bodů a 4 doskoky za 24 minut při střelbě trojek 36 procent.

celý článek
Vyoral do Nymburka!

Hegemon domácí ligové scény ČEZ Basketball Nymburk získal do svých řad rozehrávače Tomáše Vyorala, který se do mistrovského klubu Kooperativa NBL vrací po pěti letech a nově podepsal smlouvu na tři roky. Zatímco však v ročníku 2011/12 zapisoval v nymburském dresu jen 2,7 bodu za necelých 10 minut, po výborné čtyřletce v Děčíně už přichází do stejného klubu jako jedna z hvězd ligy, která má za sebou tři finále v řadě. Nymburskou jedničkou však na rozehře podle všeho zůstane Eugene Lawrence. Vedle Poděbrad, pražského USK, Kolína a Děčína je Nymburk jedním z pěti klubů, které v NBL Vyoral od roku 2009 vystřídal. „Tomáš přichází v jiné situaci než při svém prvním vstupu do Nymburka. Je o pět let starší, má mnohem víc zkušeností, které už v naší nejvyšší soutěži ukázal. Nyní přichází čas, aby se prosadil v lepším týmu i v lepší evropské soutěži. Věřím, že půjde podobnou cestou, jakou šel například Pavel Pumprla nebo Vojta Hruban. Tomáš zapadá do koncepce naší rychlé hry, nebojí se vystřelit a svou sílu je schopen ukázat i v obraně. Nečeká ho snadná práce při začlenění do týmu, ale my mu věříme,“ uvedl trenér Ronen Ginzburg.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (460)