Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Letka Beksy nej

Pardubický Top Gun ve složení pilot Kamil Švrdlík a co-pilot Viktor Půlpán bral s 30 lajky první místo ve druhé březnové kvalifikaci TOP8. S 27 lajky mu tvrdě konkurovala svitavská formace s hlavním pilotem Jerem Vučicou. Třetí byla další brněnská autová variace Kevina Warea (12), čtvrtý autoritativní blok Liona Ryana Cantyho (9) a pátý monstr dunk Orla Torrencea Dycka (6).

celý článek
Canty našlápl k triumfu

Aktuální lídr žebříčku Kooperativa faktoru Ryan Canty z Jindřichova Hradce byl s 12 body nejpilnějším faktorovým sběratelem v 6. kole nadstavby. S 11 body jej atakoval nymburský Howard Sant-Roos, s už větším odstupem pak brněnský Cedrick Turman a jindřichohradecký Chris Tawiah (oba 9). Osm bodů nasbíral brněnský Kevin Ware, 7 kolínský Lee Skinner, děčínský Lukáš Palyza, jindřichohradecký Terrell Lipkins a Pražan Alexander Madsen, a 6 bodů si připsali kolínský Ladislav Horák a prostějovský Brian Fitzpatrick. Canty vede faktorové pořadí s průměrem 6,4, v závěsu je s 6,3 Tur Hunter Mickelson a už větší manko má Madsen (5,6). Další pořadí v TOP 10 je následující: 4. Sant-Roos (5,4), 5. Ware (4,9), 6. Lamb Autrey (Pardubice, 4,8), 7. Turman (4,2), 8.-9. Kamil Švrdlík (Pardubice) a Jere Vučica (Svitavy, oba 3,4), 10.-12. Tawiah, Ladislav Pecka (Ústí) a Jakub Šiřina (Opava, všichni 3,3).

celý článek
Zvládne Opava odplatu?

Hitový duel 6. kola A1 se chystá v pátek od 18 hodin v Opavě (14-13, 1P), kde proti oslabeným domácím nastoupí kompletní Děčín (17-10, 1V). Za Slezany jistě nenastoupí křídlo Vlček (zlomená levá ruka v lokti) a rozehrávač Kouřil (vykloubené dva prsty na levé ruce, čerstvě sejmutá dlaha), naopak power forward Gniadek, který nemohl kvůli naraženým žebrům hrát minulý zápas v Pardubicích, už by měl nastoupit. Domácí bojují o čtvrtou příčku po nadstavbě a výhodu domácího prostředí v očekávané sérii pla-off proti USK a teď mají šanci získat důležitou výhru. Navíc chtějí vrátit svému soupeři porážku z prvního kola nadstavby, kdy v epické bitvě podlehli v ARMEX Sportcentru až po druhém prodloužení 112:109. Také se chtějí dostat zpátky do herní pohody, protože v minulém utkání oslabení Slezané jasně padli v Pardubicích. To Válečníci mají zřejmě už jistou třetí příčku v tabulce a také čtvrtfinálový souboj s Kolínem, ale také se potřebují dostat do zápasové formy. V pátém kole A1 konečně přerušili sérii tří proher a zdolali právě Kolín, teď je ale čeká těžší prověrka. Ve třech letošních vzájemných zápasech se vždy dařilo více domácím týmům a Válečníci tak mají na kontě dvě výhry.

celý článek
Těžká mise Lions

16.3. Netradičně už ve čtvrtek se rozehraje 6. kolo nadstavbových skupin. V A2 dojde od 18 hodin na střet posledních Lions (8-19, 1P) s devátou Ostravou (10-17, 1V). Domácí Lions sice padli ve čtyřech z pěti dosavadních zápasů v nadstavbě a spadli až na poslední příčku, ale také odehráli tři z pěti zápasů venku, kde se jim tolik nedaří a zdaleka nejsou tak silní, i když v minulém kole zle zatápěli Pandám v Ústí. To platí i pro zatím poslední vzájemný zápas s NH, který prohráli jasným rozdílem, ale byl právě na hřišti Ostravy. Doma jsou Lions výrazně lepším týmem, a jestli si chtějí udržet naději na play-off, musí zvítězit. Ostrava naopak v nadstavbě chytila lepší formu než po celou dobu základní části a z pěti zápasů našla pouze jednou přemožitele, a to před deseti dny se Svitavami. Z této porážky se však už Ostravané vzpamatovali, když v minulém kole přivezli výhru z Prostějova. Na Lions si budou věřit, protože je zatím letos dvakrát jasně porazili a jednou jen těsně nedotáhli velký obrat a padli o dva body.

celý článek
Sant-Roos měl tucet

Nymburský rozehrávač Howard Sant-Roos vyšplhal v pátém kole nadstavby k největšímu zisku v Kooperativa faktoru, když za své kousky shromáždil úctyhodných 12 bodů. Těsně za ním skončil s 11 body pardubický rozehrávač Viktor Půlpán a s 10 body následovali Lion Ryan Canty a Tur Hunter Mickelson. Na více než pětibodovou sbírku se dostali ještě pardubický Lamb Autrey (9), svitavský Brett Roseboro (8), pardubický Kamil Švrdlík (8), děčínský Tomáš Pomikálek (7) a svitavský Jere Vučica (7). Aktuální TOP 10 vede Mickelson (průměr 6,3) před druhým Cantym (6,2), třetím Alexandrem Madsenem z USK (5,6), čtvrtým Sant-Roosem (5,1), pátým Autreym (5,0), šestým Kevinem Warem z Brna (4,6), sedmým Cedrickem Turmanem opět z Brna (4,0), osmým Vučicou (3,5) a devátými až desátými Švrdlíkem a Jakubem Šiřinou (Opava), kteří drží průměr 3,4.

celý článek
Vyoralova vláda

Válečník Tomáš Vyoral byl ziskem 16 bodů v Kooperativa faktoru premiantem prvního kola nadstavby. Se 14 body jej stíhal Petr Bohačík z Ostravy, s 11 body Vojtěch Hruban z Nymburka, s devíti Tur Hunter Mickelson a brněnský Stan Simpson, s osmi Válečník Tomáš Pomikálek, se sedmi Diamon Simpson a Howard Sant-Roos z Nymburka a se šesti Tur Roman Marko a Sova Alexander Madsen.

celý článek
Kouřilův kousek bral nejvíc

Vítězem první březnové kvalifikace TOP8, který si tak zajistil umístěnku do finálního výběru celého měsíce, se stal s počtem 49 lajků opavský dirigent Radovan Kouřil, který potěšil oko fanoušků svou parádní asistencí v zahuštěném prostoru pod košem. S 30 lajky bral druhé místo Válečník Pavel Houška se svou klaksonovou trefou z rohu, 11 jich získal alley-oop pardubického letce Davida Škrance, sedm vychytralá přihrávka o soupeře brněnského Kevina Warea a pět dunk Liona Ryana Cantyho. 

celý článek
5 bloků a 16 bodů Cantyho

Souboj zejména vedoucího tria Kooperativa Faktoru hořel i v utkáních 4. kola nadstavby, jemuž kraloval jindřichohradecký Ryan Canty, který díky 5 blokům vyšplhal k 16 faktorovým bodům. Se 14 však byl těsně za ním Tur Hunter Mickelson a 11 nasbíral třetí Alexander Madsen z USK. Až za nimi skončili opavský Jakub Šiřina (10), nymburský Eugene Lawrence (9), prostějovský Torrence Dyck (8) a šestibodový kvintet Pavel Grunt (USK), Roman Marko (Svitavy), Jakub Blažek (Opava), Chris Tawiah a Jiří Šoula (oba Lions). Aktuálně vede faktorové pořadí Mickelson s průměrem 6,2, následován Cantym (6,0), Madsenem (5,8), pardubickým Autreym (4,9), nymburským Sant-Roosem, brněnským Warem (oba 4,8), dalším brněnským mužem Turmanem (4,1), osmým Šiřinou (3,6), devátým Vučicou ze Svitav (3,3) a sdíleně desátými Peckou z Ústí, Tawiahem, Pomikálkem z Děčína a Švrdlíkem z Pardubic (všichni 3,2).

celý článek
Tuří artista s nej podporou

Bílý muž, co umí skákat, Brett Roseboro se svým monstr alley-oopem jednoruč přímo z vhazování šéfoval čtvrté a poslední únorové kvalifikaci TOP8 měsíce, a to ziskem 43 lajků. Byl to ale pořádný souboj, neboť druhý v pořadí Kevin Ware za svou fintu rovněž z autovhozu zůstal zpět jen o devět (34). Velkolepý blok svátečního čepičáře Jaromíra Bohačíka skončil třetí (26), zadovková paráda Lamba Autreyho čtvrtá (24) a nekompromisní tip dunk Khristiana Smithe pátý (9).

celý článek
Nové faktorové čelo

Hned tucet borců se ve třetím dějství nadstavby dostal v Kooperativa Faktoru nad pět bodů. Se shodnými 13 body byli v čele dva Tuři Hunter Mickelson a Bryan Smithson, o pomyslnou druhou příčku se s 11 body dělili další Tur Roseboro a pardubický Autrey a pátým dvojciferou byl další člen kádru Beksy Švrdlík (10). Na jedné cifře skončili brněnští Ware (9) a Turman (8), nymburský Benda (8), ústecký Thompson (8), svitavský Jelínek (7), Pražan Madsen (7) a pardubický Burnett (6). Po odchodu obou Simpsonů, kteří v průběžném pořadí dosud zaujímali první a druhé místo (brněnský Stan 7,0, nymburský Diamon 5,9), vypadá velmi vyrovnané TOP 10 následovně: 1.-2. Mickelson (Svitavy) a Madsen (USK, oba 5,8), 3. Canty (J. Hradec, 5,6), 4.-5. Autrey (Pardubice) a Sant-Roos (Nymburk, oba 5,0), 6. Turman (Brno, 4,1), 7.-8. Vučica (Svitavy) a Švrdlík (Pardubice, oba 3,4), 9. Šiřina (Opava, 3,3), 10.-11. Pomikálek (Děčín) a Pecka (Ústí, oba 3,2).

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (416)