Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Startuje série o bronz

16.5. V úterý od 18:00 začne souboj o třetí místo a bronzové medaile mezi domácí Opavou (bez křídla Vlčka, nejistý start power forwarda Gniadka) a hosty z Pardubic (guard Příhonský). Stejně jako finále se bude hrát pouze na dva zápasy a rozhodne celkový součet skore. První duel hostí Opava, v pondělí se hraje odveta v Pardubicích. Souboj zklamaných semifinalistů nemá jasného favorita. Všechny čtyři letošní vzájemné zápasy sice ovládli Východočeši (87-84 v Pardubicích, 78-70 v Opavě, 96-68 v Pardubicích, 81-72 v Opavě), ovšem jen ve třetím, kdy soupeř byl oslabený, zvítězili jednoznačně. Za Pardubice se výrazně prosazoval především ligový top skórer Burnett, na nějž si nyní Slezané zřejmě dají maximální pozor. Zajímavostí bylo, že Beksa v prvních dvou utkáních měla lepší trojky (9-7 a 6-3). Pravidelně byla lepší na doskoku, ale jen ve třetím zápase o větší množství. Také ji srážely ztráty, když v prvních třech utkáních jich spáchala 19, 21 a znovu 19. O bronz se oba soupeři utkali i v sezoně 2013/14, kdy ve formátu na dva vítězné zápasy slavila poměrem 2-1 Opava.

celý článek
Stria se stává Turem!

Po sezoně strávené v Handlové (střelecký průměr 8,5 bodu) se 36letý 197 vysoký křídelník Luboš Stria vrací do dění v Kooperativa NBL, neboť podepsal roční smlouvu se sedmým týmem této sezony DEKSTONE Tuři Svitavy. Východočeský klub zároveň oznámil roční prodloužení kontraktu s 31letým 183 vysokým americkým rozehrávačem Bryanem Smithsonem, který ve 14 zápasech letošní sezony zapisoval 9,6 bodu (trojky 38,5 procenta) a 2,8 asistence za 25 minut. Ve svitavské sestavě tak je pro nový ligový ročník už šest jistých jmen – vedle Strii a Smithsona jsou to dále velezkušení borci Marko, Slezák, Jelínek a Teplý. „Příchod Luboše může být pro některé lidi překvapením. Pro mě při jeho angažování ale nehrál roli věk. Jedná se o velikého profesionála, který by měl našemu celku dodat zkušenosti na obou polovinách hřiště. Setrvání Bryana Smithsona pak vnímám v několika rovinách.  Především jde o dobrého a zkušeného hráče, který by měl do další sezony vytvořit velmi silnou dvojici rozehrávačů s Romanem Markem. Zároveň už oba dokázali, že jak ve skupině A2, tak v play-off dokážou hrát i spolu. Bryan je skvělá osobnost, která se chce neustále zlepšovat. Je to i vzkaz našim skvělým fanouškům, že v příští sezoně chceme hrát basketbal, kterým jsme se v letošním roce dosud prezentovali,“ komentoval oba příchody kouč Lubomír Růžička.

celý článek
Hradec vítězem 1. ligy

Vítězi Final-4 první ligy mužů se na domácí půdě stali Královští sokoli Hradec Králové, kteří ve finále přemohli Nymburk B 97-91. V kulise 400 diváků dali soupeři mat ve třetí čtvrtině, po níž vedli 83-65, když 27 ze svých 32 bodů tu už měl na kontě král zápasu Ondřej Peterka. Nymburk, jemuž jen 6 body přispěli náhradníci, se ještě 4 minuty do konce dostal na 6 bodů, ale to bylo jeho maximum. Hradec přežil převahu soupeře v bodech zpod koše (38-50), neboť dominoval z trojkoviště (12-6) a lepší byl i na útočném doskoku (20-17, 23 bodů z druhých šancí). Peterku na straně vítězů doprovodil výrazněji už jen Šírek (15), za Nymburk řádilo trio Matěj Svoboda (40), Stegbauer (20+10 doskoků) a Dlugoš (18+10 asistencí). V duelu o bronz si Litoměřice poradily s Plzní 93-81 a získaly tak jako druhý nejlepší „nebéčkový“ tým soutěže právo hrát baráž o NBL s Prostějovem a Hradcem Králové. Toto právo se však rozhodly nevyužít. Hradec do baráže třetí rok po sobě půjde a už v pátek jej čeká první zápas na palubovce Orlů. Odveta je na programu v neděli v Hradci. V zápase o bronz se Litoměřice začaly trhat od 2. čtvrtiny, ale definitivní únik přišel až v závěru třetí. Tým měl obří podporu lavičky (61 bodů) a přežil i 11 minutých šestek, neboť i Plzeň jich zahodila 10. Vítěze zásobili Michal Šotnar (20), Alič (18) a Žampach (12+9 doskoků) s Klimešem (12), Plzeň se opírala o Říhu (24), Davida (16) a Honomichla (15).

celý článek
Hradec už v baráži

7.5. Semifinálové duely Final-4 první ligy mužů v hale Třebeš v Hradci Králové: Litoměřice – Nymburk B 77-78 (Klimeš 17+9 doskoků, M-Šotnar a Žampach po 14, Alič 13 – Dlugoš 26+6 asistencí, trojky 6/3, M-Svoboda 17+9 doskoků, Ivan 12, Stegbauer 11+9 doskoků, body zpod koše 36-18, Litoměřice většinu zápasu vedly, ještě 5:20 do konce 71-60, ale Nymburku patřila 4. čtvrtina (16-25), v níž 17 body kraloval Dlugoš, za stavu 76-72 snížil půl minuty do konce z šestek Svoboda, po zisku Dlugoše přidal 1 šestku Kolář, jejž na druhé starně dorovnal Bašta, aby trojkou se sirénou zápas rozhodl Dlugoš), Hradec Králové – Plzeň 75-63 (Faifr 19, trojky 4/4, O-Peterka 14+8 doskoků, trojky 5/3, Majerík 11+11 doskoků – Volf 19, trojky 4/3, Honomichl 17, Kovanda 12, týmové trojky 10-6, doskoky 40-29, Hradec 18 bodů ze 17 útočných doskoků, domácí favorit rozhodl ve druhé půli, kterou vyhrál 43-29, definitivu postupu ale získával až v posledních třech minutách). Duel o bronz mezi Litoměřicemi a Plzní, jehož vítěz si zajistí jako druhý nejlepší tým soutěže (mimo béčka klubů z NBL) účast v baráži o NBL, startuje v neděli od 14:00, finále mezi Hradcem a Nymburkem B od 16:30. Hradec si postupem do finále už zajistil baráž o NBL.

celý článek
Final-4 první ligy v Hradci!

6.5. Už dnes jsou na programu obě semifinále Final-4 první ligy mužů v hale Třebeš v Hradci Králové. V 15:00 se utkají Litoměřice s Nymburkem B, od 17:30 domácí Královští sokoli s Plzní. Dva nejlepší týmy turnaje mají právo na baráž o Kooperativa NBL, do níž se však nemůže zapojit Nymburk B. Pokud tak Litoměřice padnou v semifinále, mohou se do baráže probít ještě v zápase o třetí místo. Stejně tak Hradec či Plzeň by v případě své semifinálové porážky a souběžného nepostupu Litoměřic do finále měly stejnou šanci v utkání o třetí umístění. To je na programu v neděli od 14 hodin, finále přijde na řadu v 16:30. Všechna utkání turnaje vysílá portál tvcom.cz. Už jistým účastníkem baráže je Prostějov, poslední celek letošního ročníku NBL.

celý článek
Postupující do Final-4

Zápasy 2 čtvrtfinále první ligy mužů: Šlapanice – Hradec Králové 64-97 (Zachrla 15+11 doskoků – Honzák 16, Švadrlík a O-Peterka po 15, týmové trojky 5-13, doskoky 36-48, ztráty 22-9), konečný stav série 0-2. Basketbal Olomouc – Litoměřice 77-81 (Scripcaru 23, Dedek 20 – Žampach 24, Klimeš 19+11 doskoků, týmové doskoky 36-25, domácí ale 22 ztrát), konečný stav série 0-2. Nymburk B – Košíře 97-50 (M-Peterka 23+15 doskoků, Stegbauer 22 – Kratochvíl 13, týmové dvojky 31-14, ztráty 11-24), konečný stav série 2-0. Plzeň – Zlín 87-35 (Volf a Honomichl po 14 – Krutílek 8, týmové dvojky 33-10, doskoky 55-36), konečný stav série 2-0. Vítězné celky z jednotlivých sérií postoupily do Final-4, které bude hostit Hradec Králové. Oba finalisté Final-4 mají právo se zúčastnit baráže o NBL, kde na ně bude čekat poslední celek nejvyšší soutěže Prostějov.

celý článek
Založena Hráčská asociace!

Křídelník ČEZ Basketball Nymburk a české reprezentace Pavel Pumprla dnes ohlásil založení oficiální České basketbalové hráčské asociace (ČBHA). Jejími zakládajícími členy jsou i kapitán BK ARMEX Děčín Jakub Houška a úřadující mistryně světa v 3x3 Michaela Uhrová.

celý článek
Opava s USK na webu i v TV

19.4. Dnešní čtvrtý duel čtvrtfinálové série mezi Opavou a USK bude od 18:00 živě vysílat web ČT, od 20:20 by pak měl běžet záznam na televizní stanici ČT Sport.

celý článek
Dnes na webu ČT

12.4. Dnes od 18:00 bude druhé čtvrtfinále mezi Děčínem a Kolínem vysílat web ČT, záznam pak nabídne ČT Sport od 20:40.

celý článek
14 pro Půlpána

Nejpilnějším sběratelem akcí do Kooperativa faktoru byl v závěrečném 10. kole nadstavby pardubický playmaker Viktor Půlpán, který zapsal 14 bodů. S deseti byl druhý Tur Hunter Mickelson, s devíti třetí Lion Ryan Canty, po 8 bodech pobrali brněnský Cedrick Turman, jindřichohradecký Terrell Lipkins a nymburský Howard Sant-Roos a po šesti ústecký Michal Šotnar a brněnský Kevin Ware.