Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Ray už je v Maccabi!

MVP letošní ligové sezony Kendrick Ray je další z řady opor ČEZ Basketball Nymburk, pro něž se český mistr stal výkonným výtahem do vyšších basketbalových pater. Čerstvě podepsal kontrakt s úřadujícím izraelským šampionem a dlouholetým účastníkem Euroligy Maccabi Tel Aviv. Podle některých zdrojů dostal kontrakt až do roku 2021 a Polabané inkasovali výkupné z jeho smlouvy ve výši 50 tisíc dolarů (1,1 milionu korun). Podle zámořských zdrojů měl navíc americký guard v posledních týdnech absolvovat nejeden mini kemp před zástupci klubů NBA, a to například Orlanda, San Antonia, Utahu nebo Oklahomy, takže není vyloučen ani jeho posun do ještě vyšších sfér. Ray, který se ve své nováčkovské profi sezoně zviditelnil především výkony v Lize mistrů, zapisoval jako jeden z nejlepších střelců soutěže průměry 15,3 bodu, 4,8 doskoku a 2,6 asistence za pouhých 20 minut hry. V novém angažmá v Tel Avivu ovšem zatím není jasné, zda Ray bude patřit do týmu Maccabi pro domácí ligu, nebo do sestavy pro Euroligu, neboť klub se v příští sezoně rozhodl mít dva paralelně fungující celky.

celý článek
Tuři udrželi Kerra

Čtvrtý nejužitečnější hráč dlouhodobé části letošní sezony Garret Kerr nakonec bude pokračovat u DEKSTONE Tuři Svitavy, kde jej čeká druhá sezona na východě Čech a celkem už čtvrtá v Kooperativa NBL. V dlouhodobé části uplynulého ročníku zapisoval 12,3 bodu a 8,8 doskoku, jako třetí v této disciplíně. „Setrvání Garreta bylo jednoznačnou prioritou. Již při posezonních pohovorech mi Garret naznačil, že by rád pokračoval, jedinou překážkou mohla být možnost ukončení profesionální kariéry kvůli pomoci s vedením rodinné firmy v Americe. Jsem rád, že rozhodlo basketbalové srdce a Garret bude i nadále Turem. Jeho přínos je slovy těžko popsatelný. Je to hráč, který nevypustí jediný osobní souboj. Výborný člověk, oddaný udělat vše, co je v jeho silách pro úspěch týmu,“ řekl na Kerrovu adresu kouč Lubomír Růžička. Ten má nyní v kádru rozehrávače Marka, Kotáska a Marka Welsche, křídla Slezáka, Teplého, Matěje Svobodu a Kerra a pod košem Jelínka, Kováře a Puršla. Aktuálně klub intenzivně jedná o příchodu jednoho zahraničního hráče na pozici pivota.

celý článek
Nová huť pro Ondráška

NH Ostrava společně s dalšími partnery podpoří exhibicí ve streetballu mobilní hospic Ondrášek, a to 22. června od 14 hodin v ostravském obchodním centru Fórum Nová Karolina. Netradiční benefice se zúčastní hráči Nové huti, basketbalové legendy a možnost si zahrát budou mít i zájemci z řad široké veřejnosti. Návštěvníci akce budou moci během celého odpoledne finančně přispět a pomoci hospicu, který pečuje o těžce nemocné děti. Schránky na příspěvky jsou na vybraných místech k dispozici již od začátku června. V Ostravě letošní benefice navazuje na charitu z roku 2014, kdy finanční pomoc mířila do oddělení dětské onkologie v místní fakultní nemocnici. Na letošní akci se jako partneři podílejí společnosti ČSAD Ostrava – ADIP, KAR group, ČSAD LOGISTIK Ostrava a Nikey. Hlavním partnerem je společnost HAVEL – Internet a mediální záštitu převzalo Rádio Čas.

celý článek
Tři Medvědi končí

V dresu kolínského GEOSANU skončilo trio Ladislav Horák, Pavel Harčár a Petr Dokoupil. Prvním dvěma vypršela smlouva, 30letý guard Dokoupil se s klubem dohodl na ukončení angažmá a přesouvá se do civilního zaměstnání.

celý článek
Zkušenost pro JIP z Německa

První posilou BK JIP Pardubice je 30letý 178 vysoký americký rozehrávač Richard Williams, který přichází z Karlsruhe, týmu semifinalisty druhé německé ligy, jemuž letos Američan pomáhal průměry 14,4 bodu, 5,7 asistence a 3,6 doskoku za 30,5 minuty při 36procentních trojkách (180/65). Rodák ze San Diega odehrál 4 sezony v NCAA za San Diego State s celkovými průměry kolem 7 bodů a 4 asistencí. Po krátké islandské zastávce spojil svou dosavadní evropskou kariéru s Německem. Tamní misi odstartoval v UBC Hannover (třetí liga), kde v 33 zápasech zapisoval 18,3 bodu a 5,7 asistence. Poté jeho kroky vedly do druholigové Rasta Vechty, s níž v sezoně 2012/13 postoupil do nejvyšší soutěže (průměry 15,6 bodu a 6,7 asistence). V bundeslize nastupoval v dresech Vechty (14,6 bodu a 4,4 asistence), Frankfurtu (v devíti zápasech 8,2 bodu a 3 asistence) a Hagenu (v pěti zápasech 12,2 bodu a 3,4 asistence). „Richard je kombinací zkušeného rozehrávače, který má za sebou již devět profesionálních sezon, dokáže dirigovat hru, být skutečnou prodlouženou rukou trenérů a současně je i talentovaným ofenzivním hráčem. Pevně věříme, že zvýší útočný potenciál našeho týmu z perimetru,“ uvedl generální manažer Beksy Martin Marek.

celý článek
Děčín s druhým Američanem

BK ARMEX Děčín zkompletoval svůj kádr pro příští sezonu, když na pozici 4 angažoval svou druhou zahraniční posilu Klinta Carlsona. Třiadvacetiletý 201 vysoký levoruký Američan přichází na svou první profesionální štaci, a to po absolvování oborů tělesná výchova a sportovní psychologie na prvodivizní univerzitě Northern Iowa, kde v letošní sezoně zapisoval průměry 9,9 bodu a 6,3 doskoku za 32 minut s trojkovou úspěšností 32 procent (107/34). „Hráče na pozici 4 jsme vybírali velmi pečlivě. Klint je atleticky vybavený borec, zvyklý poctivě bránit, je to bojovník a jeho útočné dovednosti jsou velmi komplexní. Jeho reference jsou pouze kladné a zapadají do naší herní koncepce. Po trenérově rozhovoru s ním jsme se definitivně rozhodli a věříme v jeho hladkou adaptaci na evropský basketbal,“ uvedl sportovní manažer klubu Jakub Důra.

celý článek
11. kolínská doyena NBL

Power forward David Machač to „dokázal“. Po sbohem Jiřího Welsche se z něj stal nejstarší hráč Kooperativa NBL. Osmatřicetiletý veterán s číslem 11 na dresu si působení v kolínském GEOSANU prodloužil už o svou jedenáctou sezonu. V 34 zápasech letošního ročníku zapisoval jako čtvrtý střelec týmu průměry 9,2 bodu a 4,1 doskoku za 20 minut s dvojkami 56 procent (těsně druhý z týmu za Skinnerem) a trojkami 37,3 (z vytěžovanějších hráčů druhý za Bakičem).

celý článek
Pandula skončil v Bekse

Po čtyřech sezonách v červenobílých barvách BK JIP Pardubice završil angažmá ve městě perníku brzy 34letý slovenský křídelník Dušan Pandula. Hned ve svém prvním roce na východě Čech se stal ligovým MVP a v žádné ze čtyř sezon nešel pod průměr 10 bodů. V letošním ročníku zaznamenával jako 4. střelec týmu (z hráčů, kteří dokončili sezonu) 10,4 bodu a 4,1 doskoku za 22 minut při trojkové úspěšnosti 34 procent (170/58). „Již před začátkem letošní sezony jsme měli s Dušanem interní dohodu, že bude jeho poslední v našem dresu. I když Dušan hodně chtěl, musel respektovat svoje tělo a sezonu absolvoval v individuálním tréninkovém módu. O to víc si ceníme jeho úsilí, nasazení a výkonů nejen v této sezoně, ale v celém čtyřletém období, které u nás strávil,“ podotkl generální manažer Pardubic Martin Marek.

celý článek
Xavier ze Zélandu na Hanou

Další americkou posilu získal BK Olomoucko, který angažoval 205 centimetrů vysokého power forwarda Xaviera Smithe. Ten má za sebou první evropské angažmá na Kypru a momentálně hraje nejvyšší soutěž na Novém Zélandu. Silově vybavený a zároveň pohyblivý hráč, který má vynikat i kvalitní obranou, během univerzitních studií působil v asociaci NAIA, kde v sezoně 2016/17 doručoval 15 bodů a 9 doskoků za 30 minut s trojkovou úspěšností 34 procent. V právě skončené sezoně hrál v nižší kyperské soutěži s průměry 17 bodů, 10 doskoků a 3 bloků. Za novozélandské Tamaraki Mountainairs aktuálně sází téměř 16 bodů s téměř sedmi doskoky. „Dostali jsme na Xaviera tip a následně získávali potřebné informace. Herně je na tom výborně, má také zajímavé statistiky a myslíme si, že do týmu zapadne a bude opravdu kvalitní posilou. Viděl jsem několik jeho zápasů a ty ukazují, že dává do hry velké množství energie. Je to bojovník a takové potřebuje každý tým,“ poznamenal sportovní manažer Hanáků Michal Pekárek.

celý článek
Trio dlouhých dál v Bekse

V BK JIP bude pokračovat česká podkošová osa Ondřej Kohout, Radek Nečas a Kamil Švrdlík. Kohout, který působí v Pardubicích už 4 roky, v uplynulém ročníku zapisoval 7,9 bodu a 5,9 doskoku za 18,4 minuty, přičemž trefil 32 trojek s úspěšností 31 procent. Za posledních 18 zápasů (od závěru nadstavby) měl 36procentní bilanci 47/17 a aspoň jednu trojku proměnil v posledních 8 utkáních play-off počínaje Zápasem 1 semifinále. Kapitán Nečas, jenž má ve městě perníku odbyté tři sezony, byl letos nejlepším doskakovačem týmu s průměrem 7,1, za téměř 27 minut přidával i 3,6 bodu. Tři roky má v týmu odkroucené i Švrdlík, který se v této sezoně vzedmul k průměrům 10,7 bodu a 4,8 doskoku za 22 minut a byl třetím střelcem týmu z hráčů, kteří v lize dokončili sezonu. Proměnil 6 ze 14 trojek (43 procent) a letos také házel vůbec nejvíc šestek z celého mužstva, když druhý rok v řadě atakoval úspěšnost 70 procent. „Dohodnout se na nových kontraktech se všemi třemi českými pivoty bylo jednou z našich posezonních priorit. Všichni tři mají svou hodnotu, svůj přínos pro tým a nepochybně ztělesňují i důležitou kontinuitu našeho týmu do dalších sezon. S Kamilem Švrdlíkem jsme podepsali smlouvu na další tři sezony, s Ondrou Kohoutem a Radkem Nečasem byl kontrakt prodloužen o dvě sezony. Stejně jako v minulých sezonách, i nyní budeme chtít doplnit tuto podkošovou sestavu o jednoho hráče na pozici nižšího pivota, který bude dobrým střelcem zvenku a pomůže nám roztáhnout útočnou hru,“ podotkl generální manažer BK JIP Pardubice Martin Marek.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (607)