Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Vyoral odchází od mistra

Reprezentační rozehrávač Tomáš Vyoral po dvou letech skončil v mistrovském týmu ČEZ Basketball Nymburk. V letošní sezoně Kooperativa NBL psal skromné průměry 6,2 bodu, 3,2 asistence a 2,3 doskoku za 16 minut, navíc v jen 24 zápasech z celkových 47. V Lize mistrů to bylo ještě méně: 8,8 minuty, 2,2 bodu a 1,2 asistence v 9 utkáních ze 14. Šestadvacetiletý Vyoral, který pod křídly Polabanů strávil v kariéře celkem čtyři roky, v lize hájil už i barvy USK Praha, Kolína a Děčína, kde se stal jedním z lídrů. V letošní sezoně mu prostor na hřišti poklesl i příchodem Petra Šafarčíka z Kolína. Nové působiště nositele slavného příjmení by mělo být oznámeno v tomto týdnu.

celý článek
Medvědi: "Pokračujeme"

Kolínský generální manažer Miroslav Sodoma pro server NBL.cz potvrdil, že BC GEOSAN Kolín má zájem se přihlásit do dalšího ročníku Kooperativa NBL a už jedná i o příchodu nových hráčů. V posledních dnech se objevily některé spekulace o možném odstoupení Medvědů ze soutěže, podle manažera klubu se však nezakládají na realitě.

celý článek
Slovensko-srbská osa dál

Jednatřicetiletý srbský rozehrávač Pedja Stamenkovič i třicetiletý slovenský power forward Pavol Lošonský si prodlouží angažmá v Hradci Králové o další dvě sezony. Stamenkovič, který nahradil bosenského playmakera Rikala, do Kingspanu přišel až před Vánocemi během uplynulého ligového ročníku a za svých 20 zápasů doručoval skvělé průměry 12 bodů, 9 asistencí a 5 doskoků za 31 minut, přičemž v klíčovém duelu baráže s vítězem první ligy GBA Europe vystřihl triple double. Slovenský reprezentant Lošonský dorazil vyztužit řady týmu po nevydařeném startu sezony a zařadil se do samé špičky skórerů ligy s průměrem 17,6 bodu, k němuž přidával i více než 7 doskoků. Vzhledem k tomu, že na tříletý kontrakt zakotvila v Hradci už loni v létě třetí střelecky výrazná zahraniční akvizice, 33letý slovenský power forward Peter Sedmák, podařilo se Sokolům do druhé sezony v Kooperativa NBL v řadě udržet většinu cizinecké osy.

celý článek
Landa s Ježkem pokračují

Vedení BK ARMEX Děčín se dohodlo na nové roční smlouvě s 36letým power forwardem Robertem Landou a na novém dvouletém kontraktu s 29letým guardem Šimonem Ježkem. Pro veterána Landu, který byl zatím u všech čtyř klubových Finále NBL a v letošním ročníku doručoval 5,5 bodu a 3,4 doskoku za 17 minut, to bude už jubilejní desátá sezona ve válečnickém dresu. Ježek na podzim vstoupí do své páté děčínské sezony, a to po minutově dosud nejbohatším ligovém roce (20,4 na utkání), rámovaném i dalšími solidními průměry 6,2 bodu a 2,8 doskoku.

celý článek
Grepl na další dva roky

BK ARMEX Děčín se dohodl s trenérem Tomášem Greplem na pokračování spolupráce, která začala v průběhu nadstavbové části právě skončeného ročníku Kooperativa NBL. Klub se s brněnským rodákem domluvil na dvouleté smlouvě. „Jsem moc rád, že jsem dostal důvěru a možnost vést jeden z nejlepších českých klubů v NBL. Věřím, že na tomto postu naplním vysoká očekávání a že naše spolupráce bude pokračovat co nejdéle,“ vyjádřil se trenér Grepl. Generální manažer Válečníků Lukáš Houser doplnil: „Tomáš je mladý český trenér, a to zapadá do naší klubové filozofie. Vzájemná dohoda s ním byla pro nás jedinou volbou. Věříme, že dokáže navázat na úspěšnou práci trenéra Pavla Budínského a naše hra bude díky jeho odbornosti a energii naše fanoušky bavit.“

celý článek
Do Ústí se vrací Bažant

První posilou ústecké SLUNETY pro příští sezonu je její bývalý forward, 29letý Lukáš Bažant, který byl Pandou už v ligovém ročníku 2011/12. Následoval odchod do Děčína, poté loňská mezizastávka v nižší německé soutěži a většinu uplynulé sezony pak křídelník strávil v dresu NH Ostrava, a to s průměry 9 bodů a 4,6 doskoku za 23 minut. O svůj už třetí rok v NBL si prodlouží angažmá mezi Pandami 24letý americký guard Spencer Svejcar. Ten v uplynulém ročníku pozvedl svá čísla a zapisoval 10 bodů za 29 minut s 73 trefami zpoza oblouku s úspěšností 35 procent. „Příchod zkušeného Lukáše Bažanta je velice pozitivní jak z důvodu delšího kontraktu, tak proto, že přichází český hráč. Měli jsme o něj zájem a věříme, že do týmu zapadne a bude mít jednu z hlavních rolí, kterou od něj očekáváme. Prodloužení smlouvy se Spencrem bylo pro nás jednou z hlavních priorit. Jsme rádi, že jsme se dohodli, protože je to kvalitní hráč, kterého dobře známe. Je to i dobrý člověk, který tmelí šatnu, a věříme, že bude v příští sezoně převádět stejné výkony jako doposud,“ uvedl k oběma křídlům generální manažer Tomáš Hrubý.

celý článek
Chougaz skončil

U brněnského egoé nebude dál pokračovat řecký kouč Chris Chougaz, jehož mise pod Špilberkem tak skončila po necelé sezoně, neboť v polovině listopadu nahradil Slovince Dejana Jakaru. Pro Chougaze bylo Brno druhou českou štací, v ročníku 2017/18 vedl USK Praha. „Chris byl pro tým skvělým impulzem, který jsme v daný okamžik potřebovali a hodně nám pomohl v cestě do skupiny A1. Ukázalo se ale, že náš mladý tým potřebuje tvrdší ruku, přísnější vedení a především trenéra, který bude s hráči rozvíjet jejich individuální činnosti. Smlouvu jsme se tedy s Chrisem rozhodli neprodloužit,“ uvedl generální manažer Filip Jimramovský. Podle něj jsou na odchodu i všichni tři zahrančiní hráči, tedy Američané Keely, Roby a Geiger. „Nejvíce jsme uvažovali o prodloužení smlouvy s Deremym Geigerem, protože odvedl během sezony skvělou práci, ale na pozici prvního rozehrávače pro následující sezony budeme hledat typově lehce odlišného hráče, který bude mít především lepší fyzické parametry,“ podotkl Jimramovský, podle nějž i v příští sezoně bude pro tým cílem dobytí skupiny A1.

celý článek
Za Medveckého Bálint

Lavičku NH Ostrava po osmi sezonách opouští trenér Dušan Medvecký, jejž nahradí dosavadní asistent Peter Bálint. Slovenský kormidelník se do oběhu Kooperativa NBL vrací na pozici head coache už ve třetím týmu, po Prostějovu a Ústí, jejž vedl během ročníku 2012/13, kdy SLUNETU v lize zachránil. Asistentem Nové huti byl jmenován loni v létě. Odcházející Dušan Medvecký hned ve své druhé sezoně u ostravského kormidla, v roce 2013, dobyl bronzové medaile a byl zvolen ligovým Trenérem roku. V dalších letech už se s týmem pohyboval spíš ve spodní polovině tabulky a postupně s ním skončil osmý, sedmý, devátý a pak třikrát v řadě jedenáctý, a to včetně letošní sezony. Klub v listopadu 2017 převzal nový většinový majitel Tomáš Vrátný, jehož snahou bylo Novou huť stabilizovat a do tří let zaútočit na přední ligové příčky.

celý článek
VIDEO: Jaromír do gala
Reprezentační a nymburský forward Jaromír Bohačík se při jedenáctidenním čekání na ligové finále rád nechal rozptýlit rozhovorem a focením pro magazín Esprit. Více už v následujícím videu...
 
 
celý článek
Vyprodáno za 3 minuty!

Za pouhé tři minuty byla vyprodaná kapacita sedaček v děčínském stánku pro druhý nedělní duel finálové série s Nymburkem. Válečníci se ve svém čtvrtém ligovém finále za posledních pět sezon vůbec poprvé nepředstaví v domácím utkání na děčínském zimním stadionu, neboť vedení klubu vsadilo na své kmenové domácí prostředí ARMEX Sportcentra. Vzhledem ke značnému převisu fanouškovského zájmu o vstupenky bude při nedělním utkání před halou nachystána i velkoplošná projekce, která naskočí už odpoledne na zápas o bronz na hokejovém mistrovství světa (začíná v 15:45), v němž by se mohla potenciálně objevit česká reprezentace. Následovat bude od 17:15 hodin přenos finále NBL a po něm i finálový mač hokejového šampionátu (20:15), do nějž by se při velmi dobrých výkonech v play-off česká reprezentace mohla rovněž probojovat. Navíc bezprostředně po basketbalovém zápase proběhne v prostoru této fanzóny i autogramiáda týmu Válečníků. Děčínský klub však nekončí své aktivity domácím zápasem, neboť na finálová Utkání 1 a 3 v Nymburce vypravuje fanouškovský autobus. Série se hraje na tři výhry a je tak možné, že se v Děčíně uskuteční ještě jeden duel.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (781)