Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Tresty zatím nepotvrzeny

Klub BK Olomoucko dnes odeslal odvolání k vrchnímu řediteli Kooperativa NBL panu Zdeňku Břízovi. Vrchní ředitel po přezkoumání vrátil celý případ zpět k projednání v prvním stupni. Vynesené tresty tedy zatím nejsou definitivně potvrzené. O dalším vývoji budeme informovat.

celý článek
#OPAOLO 13.4.

Celá situace je nyní zkoumána disciplinárním ředitelem Kooperativa NBL, který na základě dostupných podkladů rozhoduje o tom, zda se jednalo či nejednalo o inzultaci rozhodčího hráčem BK Olomoucko Čohadarevičem. Na základě jeho rozhodnutí bude moct sportovní ředitel Kooperativa NBL rozhodnout o nařízení opakování utkání. Konečné rozhodnutí budeme znát v průběhu sobotního dopoledne.

celý článek
Vyjádření k zápasu #OPAOLO

Druhé čtvrtfinálové utkání mezi týmy BK Opava a BK Olomoucko bylo předčasně ukončeno ve druhé čtvrtině z důvodu inzultace rozhodčího Kučery hráčem Olomoucka Čohadarevičem. Utkání končí výsledkem, který byl na hřišti dosažený v době jeho ukončení. Opavský celek tak vede v sérii 2:0. Čtvrtfinálová série bude pokračovat podle plánu v neděli v Prostějově. Hráč Čohadarevič má pozastavenou činnost a jeho konání bude řešit disciplinární ředitel Kooperativa NBL. V dalším utkání určitě nenastoupí.

celý článek
Ray v Aténách sestřelil AEK!

Nymburský tým dalším navýšením kvality svých eurovýkonů šokoval v Aténách domácí AEK i 5000 jeho fanoušků, když v prvním duelu osmifinále Ligy mistrů s jen 7 šestkami vysázel 98 bodů a vytvořil si nečekaně dobrou výchozí pozici k postupu, neboť po výhře 88-98 veze do domácí odvety 10bodový náskok. Navíc i bez důležitého guarda Beriši zlomil tým, který před dvěma týdny v semifinále a finále Řeckého poháru skolil oba městské rivaly a euroligisty z Panathinaikosu a Olympiacosu. Představení sezony vystřihl guard Ray, který pokládal do obruče trojky po uvolněních 1 na 1, úspěšně pronikal i do velmi nepřehledných mlýnic pod košem a trefoval i dlouhé dvojky. Byl nezastavitelný a 30 body, 6 asistencemi a střelbou 20/13 za pouhých 27 minut se prodal do možná i euroligového teritoria. 20 body, 7 doskoky a 3 bloky jej doprovodil nebývale produktivní power forward Davis, 14 bodů s 8 asistencemi (na 6 ztrát) přidal rozehrávač Lawrence a 11 bodů zařídil Bohačík, který s dalším křídlem Hrubanem musel ze hry pro 5 faulů už dlouho před koncem 4. čtvrtiny. Úzká rotace týmu však vydržela až do konce a i přes sílící tlak domácích ustrážila dvojciferný náskok. Pro Nymburk velmi horký byl jen start utkání, zaplněným ztrátami s mankem 12-4. Pak ale jeho bleskový přechod vedl ke spoustě snadných zakončení zpod koše a obratu na 12-14. V obraně český mistr zabednil podkošový prostor, kam se domácí na sílu stále dokola pouštěli ke sběru faulů, ale i při trestné bilanci 19/12 už do půle mu tímhle způsobem body přibývaly pomalu. Nymburk postupně přidával i trojky a díky těžko prostupné obraně, kde soupeře zastavoval i staženou zónou, a lepším doskokům vyskočil do trháku až 27-46, s 23 body náhradníků. Ve druhé půli se silově pronikající a panikařící domácí už dopouštěli i útočných faulů, Nymburk i pomocí šťastných zakončení držel nejméně 10bodové vedení a 4. část pak 13 body ovládl famózní Ray, který s Lawrencem řešil většinu útoků. Hosté získali 56 bodů od náhradníků (domácí 22), zpod koše vládli 36-48, lepší byli na doskoku (29-37) i z trojek (7-9) a přežili i 27 šestek AEK.

celý článek
Mistr do zápasu sezony!

7.3. Už dnes v 18:30 čeká na ČEZ Basketball Nymburk první duel osmifinále Ligy mistrů v aréně AEK Atény pro 18.500 diváků. Hodně důležitá bude nejen prostá výhra, ale i skore, jak se český mistr přesvědčil loni proti italskému Sassari. Nymburk má před sebou hodně těžkou práci, neboť AEK se aktuálně dělí o třetí místo v řecké lize za oběma giganty, jež navíc nedávno vyprášilo v závěrečném turnaji domácího poháru. Duel AEK s českými šampiony je možné sledovat například na placené stanici O2 TV Sport.

celý článek
Děčín na Opavu na ČT Sport

5.3. Ani u jednoho celku není známa předzápasová zdravotní situace a týmy domácího Děčína (14-10, 1P) i hostů z Opavy (17-7, 4V) tak v dnešní televizní předehrávce 4. kola (živě na ČT Sport od 17:10) musí být připraveny na jakoukoli sestavu soupeře. Slezanům naposledy chyběli rozehrávači Šiřina (jeho původní diagnóza s třísly zněla na dva týdny absence, což by platilo i pro zápas v Děčíně), Dragoun, Bukovjan a také forward Slavík, Děčín odehrál zápas v Nymburce bez kvarteta Landa, Jakub Houška, Šiška a Ježek. Pro domácí, kteří až do sobotního utkání s Nymburkem počítali sérii šesti výher, představuje hrozbu fakt, Opava dosáhla výher v prvních dvou kolech nadstavby i bez lídra Šiřiny, protože povstal jiný playmaker Klečka, k němuž se přidávali i rozehrávač Kouřil a power forwardi Bujnoch s Kvapilem. Tým kouče Czudka uspěl už v pěti z šesti posledních utkání, v nichž měl průměr 40 doskoků, a při všech výhrách se vešel do 10 ztrát a udržel se na průměru necelých 76 obdržených bodů. Nevadila mu tak ani slabší trojková úspěsnost. Děčín ovšem při své sérii šesti výher udržel soupeře dokonce na 75 bodech, rovněž mnoho neztrácel a i jeho doskok byl na průměru 40, před kamerami se tak dá očekávat tuhý defenzivní boj. Válečníci navíc v uvedené sekvenci zápasů udrželi průměr 10 trojek na utkání a v posledních třech z těchto duelů se pohybovali kolem 90 bodů, jako by tak chtěli naznačit, že jejich útočné trápení z Hyundai FINAL 4 bylo spíše momentální indispozicí.

celý článek
Senzace USK završena!

Děčínští Válečníci nedokázali zvrátit desetibodové manko z prvního utkání na Folimance a po skromné domácí výhře 83-81 překvapivě vypadli ve čtvrtfinále Alpe Adria Cupu s oslabeným USK Praha, jemuž v obou utkáních chyběli reprezentanti a osoví hráči Madsen s Ondřejem Sehnalem. Téměř poločas super vyrovnaný duel v závěru druhé čtvrtiny utrhl dvěma trojkami domácí Pavel Houška na 47-40 a dal tak týmu naději na vymazání ztráty z prvního zápasu. Jenže po 30 minutách už vedli o tři body hosté, kteří minutu do konce pustili Válečníky do maximálně pětibodového náskoku. Vítěze táhli Pavel Houška (21), Šiška (14) a Pomikálek (12), USK skvělý Bookert (31, TH 12/12 z 9F+), dále Křivánek (16, trojky 4/4) a Raines (13+10 doskoků). Domácím nepomohla převaha v trojkách (11-8), v bodech z druhých šancí (19-9), ani brutální síla lavičky (49-9), neboť hostům na vše stačil základ, který odehrál 155 z 200 minut. „Pro nás bylo velmi těžké hrát dva zápasy ve dvou dnech bez dvou důležitých hráčů, kteří jsou s národními týmy. Ale moji hráči ukázali velké srdce, bojovali od první minuty až do konce. Pro tento mladý tým je velmi důležité dosáhnout takového úspěchu a chceme i dál hrát tak jako posledních pět šest utkání,“ uvedl kouč USK Chris Chougaz. Protějšek Pavel Budínský doplnil:  „Pro nás je to smutná, trpká výhra. Na součet skore jsme bohužel o osm bodů prohráli a USK postupuje mezi čtyři nejlepší týmy. Pražané mají dobrý, fyzicky zdatný tým, mají dva kvalitní zahraniční hráče, z nichž Bookert byl dnes velkým lídrem. Dal 31 bodů a dotáhl tým k postupu. My jsme opticky vypadali týmově slušně, bojovali jsme, máme o dvacet jedna střel z pole víc než soupeř, ale basket se hraje na koše. Tak už to někdy bývá.“

celý článek
Hyundai FINAL 4 vrcholí

18.2. Posledními dvěma zápasy bude dnes završeno Hyundai FINAL 4 Českého poháru ve Svitavách. V duelu o třetí místo a tedy o 40 tisíc korun se od 14:00 utkají domácí Tuři s Válečníky z Děčína. O trofej pro vítěze poháru spojenou s prémií 100 tisíc korun pak budou od 17:30 bojovat ve finále Nymburk a Pardubice. Oba zápasy odvysílá tvcom.cz.

celý článek
Bujnoch v nominaci!

Strmě vzhůru letícího opavského power forwarda Václava Bujnocha povolal kouč lvů Ronen Ginzburg poprvé do přípravy reprezentace, kterou v pátek 23. února v Bulharsku a v neděli 25. února na Islandu čekají další dva duely kvalifikace Světového poháru. Těsně třetí střelec Slezanů (12), který má unikátní schopnost se výrazně prosazovat v zápasech s Nymburkem, představuje jednu ze dvou změn oproti listopadovému oknu. Tu druhou obstaral návrat snajpra Lukáše Palyzy. Soustředění národního týmu odstartuje v pondělí 19. února v Nymburce. „Před třemi lety Václava Bujnocha nikdo neznal, ale on se každým rokem zlepšuje. Tuto sezonu hraje velmi dobře. Má velký potenciál, ale záleží jen na něm, jak vážně bude basketbal brát. Pozval jsem ho, abych ho viděl v konfrontaci s nejlepšími hráči země. Na soustředění se od nich může učit, což je dobré pro jeho budoucnost. Lukáš Palyza je jedním z nejlepších českých střelců. Na posledním ME hrál dobře a teď může využít nabyté zkušenosti. Mám na něm rád, že nezáleží, jak dlouho hraje. Může odehrát dvě, nebo 30 minut, ale vždy zahraje na sto procent. Jsem rád, že s námi byl i v listopadu, i když byl zraněný. Nemusel tam být, ale chtěl. To ukazuje, jaký je spoluhráč,“ podotkl kouč Ginzburg. Oba kvalifikační zápasy začínají shodně v 17 hodin českého času a přímým přenosem je odvysílá ČT2. Nominace - rozehrávači: Šiřina (Opava), Půlpán (Pardubice), Vyoral (Nymburk), Ondřej Sehnal (USK Praha), křídla: Schilb (Sevilla), Jaromír Bohačík, Pumprla, Hruban (všichni Nymburk), Palyza (Gliwice), podkošoví: Auda (Radom), Balvín (Gran Canaria), Bujnoch (Opava), Kříž, Martin Peterka (oba Nymburk).

celý článek
Mistr v osmifinále LM na AEK

Čtvrtý tým (podle bilance 10-6) aktuálního pořadí řecké ligy AEK Atény byl Nymburku nalosován jako osmifinálový soupeř v Lize mistrů. „AEK se aktuálně zdá jako nejlepší z trojice potenciálních soupeřů,“ vyhodnotil manažer klubu Ondřej Šimeček, podle nějž je AEK větší hrozbou než by bývali byli další dva soupeři ze třetího koše Oldenburg a PAOK Soluň. První zápas odehraje Nymburk v Aténách 6. nebo 7. března, domácí odveta přijde na řadu 13. nebo 14. března. Hrát se bude na celkové skore. V případě postupu do čtvrtfinále by český mistr narazil na lepšího z dvojice Štrasburk – Klajpeda. AEK je sice klub se slavnou minulostí, nicméně v roce 2012 se propadl do velkých finančních problémů a na rok se sesunul dokonce do třetí ligy. V roce 2014 se však vrátil zpět mezi elitu a poslední dvě sezony obsadil v lize čtvrté a třetí místo. V Lize mistrů postoupil ze skupiny s bilancí 8-6, když venku složil třeba Estudiantes nebo italské šampiony z Benátek, ale také padl třikrát (s Banvitem, Štrasburkem a Estudiantes) doma, ač to bylo jen o pár bodů. Na soupisce má AEK řadu Američanů i Bosňana. V lednu tým posílili Vasilopoulos z Arisu a také power forward Vince Hunter. Zbývající osmifinálově dvojice Ligy mistrů vypadají takto: PAOK Soluň – Izmir, Nanterre – Banvit, Oldenburg – Ludwigsburg, Zielona Gora – Monaco, Bayreuth – Besiktas, Murcia – Tenerife, Klajpeda – Štrasburk.