Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
GBA o bod do baráže

David Pekárek po zisku míče rozhodl dvojkou minutu před koncem o vítězství hostů (75-76) z GBA Europe ve třetím a posledním duelu semifinále první ligy mužů na palubovce Basketbalu Olomouc, jejž vede střelcův otec a bývalý ligista Michal Pekárek. Pražané tak sérii vyhráli 2-1 a postoupili do finále a tím i do baráže o Kooperativa NBL, kterou podle dostupných informací chtějí hrát. Měla by tak mít tři účastníky, neboť do boje o jedno místo v nejvyšší soutěži se hlásí i druhý finalisty první ligy Jindřichův Hradec a také poslední celek NBL Hradec Králové. V rozhodném semifinále, které se odehrávalo jako na houpačce, v první čtvrtině vedli domácí o 9, aby GBA otočila do poločasu 30-42. Ve třetím dějství ovšem Basketbal opět zabral, když se z 30-44 dostal na 56-52. A ve vyrovnané 4. čtvrtině měl poslední slovo Pekárek, neboť domácí dva své zbývající útoky nevyužili. Vítěze, které tížilo 19 ztrát, táhli Killeya-Jones (29), Sisoho (12) a Pekárek (11+12 doskoků), domácí Scripcaru (24), Jurka (17, trojky 9/5), Urbánek (15) a Dedek (10). Rozdílovou statistikou byly body zpod koše (22-34).

celý článek
„Železný Karel“ až do 39!

Sdílený titulový rekordman domácí ligové historie Petr Benda podepsal s ČEZ Basketball Nymburk smlouvu na další dva roky. V době jejího vypršení by tak jeho angažmá u mistra narostlo už na 14 sezon a bylo by mu 39 let. „Jsem rád, že mi klub stále věří, že mohu být pro něj přínosem. Já to tak také cítím, proto jsem rád, že jsem našli společnou řeč a dohodli se na dalším působení,“ pravil power forward, mnohými stále přezdívaný „Karel“. „Petr je skvělým vzorem pro všechny mladé hráče. Je pro mě privilegium trénovat hráče, jako je on. S jeho přístupem může hrát ještě roky,” doplnil trenér Oren Amiel. V samostatné české lize působil rekordních 14 sezon v řadě v jednom týmu děčínský Jakub Houška, ve spojení s federální ligou má 19 sezon v kuse za Brno Jan Svoboda. „Honza Svoboda je můj vzor, s ním jsem začínal. Já ani moc nehledím na to, kolik mám odehráno sezon, pro mě je důležité, abych v sobě měl motivaci. A basketbal mě baví čím dál víc. A jestli to bude ještě na dvě sezony, čtyři, nebo pět, jsem na to připravený,“ prohlásil Benda, který v této sezoně útočí už na svůj 12. ligový titul, čímž by vytvořil nový rekord NBL. Motivaci ovšem stále hledá snadno. „Největší motivace pro mě je dokázat s Nymburkem něco na evropské scéně. Většinou jsme se zastavili těsně před nějakým větším úspěchem a je teď na nás, abychom se z toho poučili a dosáhli na nějaký větší úspěch. To pro mě znamená postup do čtvrtfinále, nebo semifinále některého z evropských pohárů,” podotýká hrající nymburský totem, který v této sezoně píše v NBL průměry 9 bodů a 4,5 doskoku za 19 minut s 43procentními trojkami (49/21). V Lize mistrů přidával 7,2 bodu a 4,1 doskoku za 24 minut.

celý článek
Číž do Svitav!

Rozehrávač a kapitán BC GEOSAN Kolín Adam Číž je dalším z borců, kteří na play-off odcházejí posílit tým z vyšších pater tabulky. Sedmadvacetiletý playmaker, letos jako dvacátý nejužitečnější hráč Kooperativa NBL doručující 9,9 bodu, 5,2 asistence a 3,9 doskoku za 30 minut, vyztuží kádr druhého DEKSTONE Tuři Svitavy, jenž touží po historicky první ligové medaili. Kolín má stále ještě šanci na deváté místo po nadstavbě a tedy výhodnějšího soupeře pro předkolo play-off (osmé Brno). Skončí-li desátý, půjde v předkole na sedmé Ústí.

celý článek
O semifinalistech 1. ligy jasno

Výsledky Zápasů 3 čtvrtfinále první ligy mužů: JINDŘICHŮV HRADEC – PLZEŇ 107-79 (Jiří Hubálek v premiéře za tým 26+7 doskoků a 6 asistencí za 26 minut, trojky 6/5, Lipkins 19 – Honomichl 28, Lejsek 21, trojky týmů 15-5, TH 20-10, útočné doskoky 17-4, ztráty 18-22, domácí definitivně rozhodli 7 trojkami za prvních 8 minut 3. čtvrtiny, kdy unikli na +19 bodů), konečný stav série 3-0. BASKETBAL OLOMOUC – VYSOČINA 98-75 (Urbánek 24, Scripcaru 18+10 doskoků, M-Sehnal 16 – Strážnický 25, Maňák a Kočvara po 16, Krajcigr 15, trojky týmů 12-6, body zpod koše 46-32, doskoky 39-27, definitivně rozhodla 3. čtvrtina (35-17) se 6 trojkami domácích), stav série 2-1. ZLÍN – PÍSEK 56-80 (Krutílek 16+9 doskoků, Štencl 16 – Šlechta 18, body zpod koše 10-34, z druhých šancí 6-17, z brejků 4-23, poločas 21-53), konečný stav série 0-3. LITOMĚŘICE – GBA EUROPE 63-74 (Zbroj 19 – Killeya-Jones 20, body zpod koše 24-34, TH týmů 8-18, hosté rozhodli v posledních 7 minutách), stav série 1-2. Výsledky Zápasů 4: VYSOČINA – BASKETBAL OLOMOUC 71-80 (Kočvara 19, Maňák 15 – M-Sehnal 22+10F+, F-Tůma 15, TH týmů 22-11, ale trojky 20/3 - 20/7 a dvojky 38/20 – 32/24, hosté se většinu druhé půle drželi kolem 10 bodů náskoku), konečný stav série 1-3. GBA EUROPE – LITOMĚŘICE 78-66 (Sisoho 21, D-Pekárek 19 – Karlovský 19, trojky týmů 8-3, body z brejků 23-17, domácí rozhodli 4. čtvrtinou vyhranou 23-13), konečný stav série 3-1. V semifinále na dvě výhry se utkají Jindřichův Hradec – Písek a Basketbal Olomouc – GBA Europe. Zápasy 1 jsou na programu v pátek 12. dubna. Finále se hraje jen na dvě utkání, přičemž se začíná u hůře postaveného týmu po nadstavbě. Jen oba finalisté mají právo na účast v baráži o Kooperativa NBL.

celý článek
Slibná zpráva pro Palyzu

Podle čerstvých zpráv vyšetření na magnetické rezonanci neodhalilo na pravém kolenu křídelníka Olomoucka a národního týmu Lukáše Palyzy závažné poranění (po kolizi s nymburským Jaromírem Bohačíkem z utkání 10. kola A1) a návrat aktuálního top skórera Kooperativa NBL na ligové kurty by nemusel mít dlouhého trvání.

celý článek
Sehnal v sezoně dohrál

Jednadvacetiletý rozehrávač USK Praha a reprezentace Ondřej Sehnal, s průměrem 14,3 bodu 10. nejlepší střelec, 15. nejužitečnější a také druhý nejvytíženější muž ligy, který naposledy nastoupil do utkání 13. února, už do této sezony nezasáhne. Čeká ho dlouhodobě plánovaná artroskopie kolena.

celý článek
Češi už mezi sedmi!

26.3. FIBA oznámila, že Česko patří do úzkého okruhu sedmi zemí, jež podaly oficiální kandidaturu na pořádání EuroBasketu mužů 2021. Dalšími šesti jsou Estonsko, Německo (pořádalo jednu ze skupin ME 2015), Gruzie, Maďarsko, Itálie a Slovinsko (pořádalo ME 2013). Ani jedna z kandidujících federací nehodlá šampionát uspořádat celý, proto stejně jako v posledních dvou vydáních ME pohostí vrcholný turnaj čtyři země, což šanci Čechů zvyšuje. Jedna ze čtyř zemí, které budou mít na svém území jednu ze základních skupin, dostane pak na starosti i finální fázi. Zájem původně projevilo 13 zemí, do oficiální podoby jej však dotáhlo jen uvedených sedm. Výbor evropské sekce FIBA vydá rozhodnutí o čtyřech zvolených zemích na svém červencovém zasedání.

celý článek
Češi jdou na USA!

Spojené státy, Turecko a Japonsko. Nejtěžší základní skupinu z hlediska postupu, ale nejatraktivnější ze všech ostatních úhlů dostali pro světový šampionát v Číně nalosovanou čeští lvi. A jak to dopadlo dál? Sousedé Poláci mají ve skupině A Čínu, Venezuelu a Pobřeží slonoviny, ve skupině B jsou Rusko, Argentina, Korea a Nigérie, ve skupině C Španělsko, Írán, Portoriko a Tunisko, ve skupině D Srbsko, Itálie, Filipíny a Angola, ve skupině F Řecko, Nový Zéland, Brazílie a Černá Hora, ve skupině G Francie, Dominikánská republika, Německo a Jordánsko a ve skupině H Kanada, Litva, Austrálie a Senegal.

celý článek
Na koho půjdou lvi?

Složité rozdělení do košů a další spousta kritérií pro sobotní los (od 11:45 vysílá facebookový profil Český basketbal, ČT Sport či YouTube kanál FIBA) světového šampionátu v Číně směřují k tomu, že Češi, patřící do koše 5, budou buď ve skupině A (Peking), nebo C (Guangzhou), nebo E (Šanghaj), nebo G (Shenzen), kdy z koše 1 na ně může vyjít USA, Francie, Španělsko či domácí Čína, z koše 4 Turecko, Portoriko, Dominikánská republika, nebo Venezuela a z koše 8 Japonsko, Jordánsko, Tunisko či Pobřeží slonoviny. A nyní už složení jednotlivých košů - koš 1 (Čína, USA, Španělsko, Francie) bude nalosován do skupin A, C, E, G, přičemž domácí Čína už má jisté áčko v Pekingu a USA éčko v Šanghaji. Koš 2 bude nalosován do skupin B, D, F, H a Češi tak nemohou narazit na Srbsko, Argentinu, Litvu a Řecko. Koš 3 bude nalosován do skupin B, D, F, H (platí, že Brazílie nemůže být ve skupině s Argentinou) a Češi tak nemohou narazit ani na Rusko, Austrálii, Brazílii a Itálii. Koš 4 (Turecko, Portoriko, Dominikánská republika a Venezuela) bude nalosován do skupin A, C, E, G, přičemž americké celky Portoriko, Dominikánská republika a Venezuela nemohou už být ve skupině E s USA. Koš 5 s Čechy (dále Německo, Polsko a Írán, který si musel vyměnit koš s Kanadou) bude nalosován do skupin A,C, E, G, přičemž Írán nesmí být ve stejné skupině s Čínou. Koš 6 bude nalosován do skupin B, D, F, H a Češi se tak nepotkají ani s Kanadou, Černou Horou, Filipínami a Koreou, kdy Filipíny a Korea nemohou být ve skupině s Austrálií, a Kanada nemůže být ve skupině s Argentinou, ani s Brazílií. Koš 7 bude nalosován do skupin B, D, F, H a lvi tak nepotkají ani Nigérii, Senegal, Nový Zéland a Angolu, přičemž Nový Zéland nesmí být ve skupině s asijskými celky. A koš 8 (Japonsko, Jordánsko, Tunisko, Pobřeží slonoviny) bude nalosován na zbývající místa, přičemž Japonsko a Jordánsko nesmějí být ve skupinách s Čínou, či Íránem. Skupina A bude hrána v Pekingu, skupina B ve Wuhanu, skupina C v Guangzhou, skupina D ve Foshanu, skupina E v Šanghaji, skupina F v Nanjingu, skupina G v Shenzhenu a skupina H v Dongguanu.

celý článek
Machač už No.15!

Doyen letošního ročníku Kooperativa NBL, 38letý kolínský Medvěd David Machač, opět přepsal kus ligových dějin. Během dosavadních 26 zápasů stihl mezi superstřelci předběhnout otce jednoho ze soupeřů Vladimíra Vyorala a také Aleše Kočvaru a překonáním hranice 8 tisíc bodů (aktuálně 8060) se zařadil už na 15. místo domácí ligové historie. Před ním figurují už jen tyto snajperské kapacity: Josef Jelínek, Kamil Brabenec, Jiří Zídek, Jan Svoboda, Jan Bobrovský, Václav Hrubý, Michal Ježdík, Marek Stuchlý, Jaroslav Kovář, Petr Treml, Zdeněk Douša, Levell Sanders, Gustáv Hraška a Milan Voračka, který je s 8305 body nejbližším Machačovým cílem.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (767)