Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Koučem Kolína Beneš

Novým trenérem BC Kolín se stal 42letý Pavel Beneš, který s klubem uzavřel smlouvu na tři roky. V uplynulé sezoně bývalý úspěšný rozehrávač a reprezentant, který v lize získal 9 titulů, dovedl ke čtvrtému místu v extralize nymburský tým U19 a ke druhé příčce v první lize mužů nymburské béčko. Do loňského léta byl také asistentem trenéra Ginzburga u reprezentace. Kolínské angažmá bude jeho první v Kooperativa NBL v roli head coache.

celý článek
Benda ještě 2 roky

Desetinásobný mistr ligy Petr Benda si prodlouží svůj pobyt v Nymburce o další dvě sezony. Až nově podepsanou smlouvu naplní, bude mu 37 let. „Petr je příkladný lídr týmu. Jeho pracovní morálka je něco, co by se mělo vyučovat na školách. Jeho profesionální přístup je přesně to, čím se náš klub chce prezentovat, a my jsme rádi, že můžeme pokračovat společnou cestou dál. Petr je ten člověk, kterého chce mít trenér ve svém týmu, a ne v tom soupeřově,“ řekl na adresu železného muže tuzemských palubovek nymburský asistent Oren Amiel.

celý článek
Feštr do Děčína

Válečníci budou mít od nové sezony nového rozehrávače – odcházejícího Ondřeje Šišku (v letošním ročníku 7 bodů, 3,2 asistence a 2,8 doskoku za 21 minut), jemuž vypršela dvouletá smlouva, nahradí Lukáš Feštr z pražského USK. V červenci třiadvacetiletý 185 vysoký odchovanec ústeckého basketbalu se v minulosti prosazoval v mládežnických reprezentacích, za USK odehrál šest ligových sezon, přičemž v té poslední zapisoval 8,2 bodu, 2,4 doskoku a 2,4 asistence za 23 minut. „Lukáš přichází z velmi kvalitního basketbalového programu, kterým je USK Praha pověstný, a který já osobně velmi respektuji. Navíc poslední roky pod koučem Alilovičem byl Lukáš zvyklý na vysokou náročnost, což je dle mého názoru výhoda, již může v našem týmu uplatnit v pozitivním slova smyslu. Také si myslím, že díky spolehlivosti, herní inteligenci, schopnosti tvořit, organizovat či zakončovat ze střední a dlouhé vzdálenosti zapadne do naší týmové filozofie,“ podotkl kouč Pavel Budínský.

celý článek
Palyza končí v Děčíně!

Reprezentační křídelník Lukáš Palyza, který loni na podzim přišel do Děčína na tříletou smlouvu, už po necelé sezoně u Válečníků končí. Podle stanoviska obou stran nedošlo k dohodě ohledně dalších dvou roků kontraktu. Palyza v minulé sezoně doručoval 12,6 bodu za 27 minut, v její děčínské části to bylo 10 bodů za 25 minut. „Nechceme nikomu slibovat něco, co bychom nemuseli splnit, a to platí i v tomto případě. Nevylučuji, že Lukáše ještě ve válečnickém dresu uvidíme, ale k dnešnímu dni nejsme schopni zaručit dvouleté pokračování Lukášova kontraktu v Děčíně, které jsme si před jeho příchodem nastínili,“ uvedl k situaci generální manažer klubu Lukáš Houser.

celý článek
Robinson se vrací do NBL

První zahraniční posilou ústecké SLUNETY se stal 193 vysoký americký shooting guard Donald Robinson, který byl v sezoně 2014/15 s průměrem 18 bodů třetím střelcem ligy v dresu Jindřichova Hradce. V ročníku 2015/16 byl hráčem maďarského Paksu s průměrem 10 bodů za 23 minut. Dalším novým mužem pandího kádru bude 193 vysoký americký křídelník Spencer Svejcar, který přichází z druhodivizního univerzitního týmu Alaska Anchorage. Novinkou z ústecké kabiny je i nová tříletá smlouva pro rozehrávače Michala Šotnara.

celý článek
Na křídlo mistra Diggs

Třetím potvrzeným Američanem v nově se tvořícím kádru Nymburka se stal univerzální křídelník Quincy Diggs. Sedmadvacetiletý 198 vysoký hráč s nepřehlédnutelnou hřívou, jehož oba rodiče jsou rovněž basketbalisté, ve svém posledním roce na univerzitě Akron v Ohiu zapisoval 12,8 bodu a 4,6 doskoku za téměř 30 minut. Profesionální dráhu začal před dvěma lety v rakouském Oberwartu, s nímž se stal mistrem země (průměry 20 bodů, 7,3 doskoku, 3,2 asistence, 2 zisky, druhý střelec a MVP soutěže), a poslední sezonu strávil v německém Bremerhavenu, kde jako jedna z hlavních opor 12. týmu bundesligy doručoval 13 bodů (trojky 37 procent), 4,8 doskoku, 3,5 asistence a 1,6 zisku za 27 minut. „Quincy je univerzálním typem hráče, který může alternovat na pozicích dva i tři a dokáže pomoci týmu i s rozehrávkou. Na solidní úrovni ovládá střelbu, přihrávky i doskoky. Hráče jsme s trenérem sledovali po celý rok, byli jsme se na něj podívat v zápase proti euroligovému Bambergu. Líbí se nám jeho herní progres v předchozích týmech, na první pohled je do hry hodně zapálený. Věříme, že dobře zapadne mezi naše mladé hráče a může nabrat další zkušenosti od starších spoluhráčů,“ řekl o posile nymburský asistent Oren Amiel.

celý článek
MVP a Mickelson k mistrovi!

Mistrovský ČEZ Basketball Nymburk se dohodl na dvouleté smlouvě s MVP letošní sezony, 25letým křídlem Jaromírem Bohačíkem, který přichází z USK a zažije tak třetí českou a celkově čtvrtou štaci na nejvyšší úrovni. V této sezoně zapisoval 17 bodů, 6,7 doskoku a 6 získaných faulů za 33 minut. Kouč Ronen Ginzburg vyzdvihl jako silné stránky jeho obranu, hru s míčem a odvahu střílet. Druhou posilou mistra je top skórer i nejužitečnější z Turů letošní sezony, 208 vysoký power forward Hunter Mickelson. 25letý Američan, který ve své první profi sezoně knihoval 13 bodů, 7,5 doskoku a 1,5 bloku za 24 minut, se klubu upsal dokonce na tři roky. Podle Ginzburga má velký potenciál se dál zlepšovat, je velice dobře atleticky disponovaný, výborný na doskoku i při blokování střel, dokáže být platným hráčem v obraně a přesně zapadne do systému hry týmu. Nymburk navíc o další rok prodloužil smlouvu s americkým rozehrávačem Eugenem Lawrencem, který je zatím prvním cizincem, setrvávajícím v sestavě na další rok. V letošním ročníku NBL sbíral 8 bodů, 5 asistencí a 1,5 zisku za 20 minut. Trenér jej označil jako klíčového rozehrávače pro příští sezonu, vypíchl jeho nepříjemnost v obraně, zkušenosti, správné vyhodnocování situací, navíc ocenil velký pokrok hráče od jeho prvního působení v Nymburce.

celý článek
Vocetka na 5 let

Třicetiletý forward Michal Vocetka bude hájit barvy BC GEOSAN Kolín dalších pět sezon. Pokud kontrakt dokončí, bude mít v řadách Medvědů odehráno úctyhodných 8 let. V letošním ročníku doručoval 8,2 bodu za 25 minut.

celý článek
Roseboro pokračuje

Další rok bude působit v týmu DEKSTONE Tuři Svitavy skokansky disponovaný centr Brett Roseboro, který v kádru pro příští sezonu doplní Jelínka, Teplého, Slezáka, Striu, Marka a Smithsona. V letošním ročníku 25letý Američan zapisoval průměry 10,7 bodu a 6 doskoků za 21 minut. „Oba máme rádi velké výzvy a oba neradi prohráváme. Již ke konci letošní sezony jsme se spolu bavili, co udělat v sezoně příští, abychom pomohli klubu k lepším výsledkům a zároveň, aby se Brett neustále přes svůj na pivota mladý věk zlepšoval. Brett je pracovitý, ambiciózní a správným způsobem hladový. Jeho setrvání v našem týmu byla jedna z našich priorit a už se těšíme na další společný rok,” uvedl k udržení pivota kouč Lubomír Růžička.

celý článek
Nymburk počtrnácté v řadě

Něco přes dvě čtvrtiny trval srdnatý odpor Válečníků ve druhém finálovém utkání na palubovce obhájců trofeje v Nymburce, kde napěchované hlediště s 1340 diváky sledovalo nemilosrdnou bitvu o každý míč. Na startu druhé půle si však vzalo slovo trio Lawrence, Hruban, Benda, které i pomocí trojek zlomilo zápas, jejž pak mistr kontroloval až k vítězství 70-56. Nemusel tak spoléhat na 11bodový náskok z Utkání 1. Získal svůj už čtrnáctý titul v řadě, přičemž power forward Petr Benda se desátou trofejí zařadil za rekordmana Ladislava Sokolovského (11). Lídrem vítězů byl Howard Sant-Roos, který se po zcela hluché první čtvrtině rozjel až k 21 bodům (trojky 9/3) a stal se MVP Finále. S 15 body (trojky 5/3) jej následoval další rozehrávač Lawrence a s 11 Benda. Nymburk při vyrovnaném doskoku lépe kontroloval ztráty (13-19) a lepší byl z trojek (9-5) i šestek (17-11). Z druhých šancí předčil soupeře 15-11 a 14 bodů zvládl z brejků, které naopak chyběly hostům. Ty táhlo trio Vyoral (13), Pavel Houška (11+9 doskoků) a Pomikálek (10). Severočeši si připsali už třetí ligové stříbro v řadě. 

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (443)