Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Za Mickelsona těžká váha

Nymburk hlásí po trenérské změně i jednu podkošovou - rozloučil se s Hunterem Mickelsonem a do zbraně povolal 210 vysokého a více než 120kilového centra Waverlyho Austina. Sedmadvacetiletý Američan s německým pasem přichází zatím na zkoušku. Připraven bude už na sobotní ligový duel s Olomouckem. Své tři dosavadní profi roky strávil ve dvou německých klubech. Po ukončení studií na univerzitě Oregon odešel na sezonu 2014/15 do druholigového Heidelbergu, kde zapisoval průměry 11 bodů, 6 doskoků a 2 bloky. Další dvě sezony strávil v Bremerhavenu, kde v uplynulém ročníku sbíral ve 12. týmu nejvyšší soutěže 8 bodů a 4 doskoky za 15 minut. „Předpokládali jsme, že Hunter bude hrát v podkošovém prostoru především v obraně víc silově,“ poznamenal k odchodu Mickelsona nový nymburský trenér Oren Amiel. Skokansky disponovaný power forward se přesouvá do Legie Warszawa, kde se v sestavě nováčka polské PLK potká i s ex-pardubickým Josephem Wallem. 

celý článek
Ginzburg na 4 roky

Ronen Ginzburg bude i na další čtyřleté období pokračovat jako trenér národního týmu mužů, nyní už však na plný úvazek. Ke konci měsíce října tak ukončí své angažmá v Nymburce. Fakticky ovšem byl jeho posledním zápasem už úterní duel Ligy mistrů s Arisem Soluň. Nástupcem u týmu českých mistrů bude jeho dosavadní asistent Oren Amiel.

celý článek
Giannakis v Nymburce

17.10. Opět nejspíš i se svými bouřlivými fanoušky dorazí dnes v 18:30 do Nymburka ke druhému duelu Ligy mistrů Aris Soluň, naposledy semifinalista řecké ligy, který v prvním kole Ligy mistrů doma těsně zdolal polské šampiony ze Zielony Gory 70-64. Oproti loňské sezoně zcela proměněný tým už nyní vede klubová legenda Panagiotis Giannakis, který právě v Arisu strávil 9 sezon jako hráč, většinu z nich po boku ikonického Nikose Galise, přičemž sedmkrát v řadě oslavil ligový titul.

celý článek
Šiřina na celé čáře

První říjnovou kvalifikaci pro TOP 8 akcí měsíce suverénně ovládl opavský Jakub Šiřina, který za svou parádu za zády inkasoval 122 hlasů. Druhý skončil ukrutný tip dunk Tura Bretta Roseboroa (58), třetí smeč z brejku nové Pandy Joshe Treadwella (39), čtvrtý byl dunk pardubického Domineze Burnetta (28) a pátý záraz Sovy Alexandera Madsena (12).

celý článek
Pardubice končí

Pardubické Bekse se v Charleroi zázrak nepodařil a v odvetě druhého kola kvalifikace FIBA Europe Cupu padla 88-66, když zápas držela ve vyrovnané hladině až téměř do konce třetí čtvrtiny (59-53). Pak už belgický tým stejně jako v prvním utkání zvedl kotvy definitivně, a to i díky celkovým 53 bodům náhradníků. Domácí byli o něco lepší v brejcích, na doskoku i v úspěšnosti střelby. Největší převahu pak měli v trojkách (13-7). Nejlepšími střelci Beksy byli Martin, Švrdlík (po 10) a Půlpán (9). Východočeši, kteří v prvním utkání podlehli o 17, budou tedy po loňské první zkušenosti letos v základní fázi soutěže chybět. 

celý článek
Nymburk začíná v LM

10.10. ČEZ Basketball Nymburk dnes od 18:30 vstoupí na domácí půdě do druhého ročníku Ligy mistrů. Soupeřem mu bude tým Nanterre, který postoupil z kvalifikace a v minulé sezoně skončil svou pouť ve francouzské lize ve čtvrtfinále. Asi nejznámějším hráčem je dlouholetý německý reprezentant, 33letý rozehrávač a kapitán týmu Heiko Schaffartzik. V kvalifikaci se ale ještě víc prosazovali jiní - křídlo Petteway, centr Aminu a shooting guard Shuler, kteří doručovali po 14 bodech.

celý článek
Welsch o budoucnosti

Čerstvý otec syna Jáchyma Jiří Welsch, který v létě po 5 sezonách skončil v Nymburce a po 18 letech i v reprezentaci, ani v 37 letech nehodlá končit hráčskou kariéru a individuálně se připravuje na další štaci. Ke své aktuální situaci a dalšímu angažmá promluvil během draftu Junior NBA League. „Konkrétní odpověď nemám, ale řeším to intenzivně, i se svými nejlepšími. Před deseti dny jsme přivítali druhého potomka, já jsem začal trénovat individuálně a uvidíme, kam to vyústí. Osobně cítím, že ještě mám chuť hrát a tím se řídím. Inspiroval mě Jaromír Jágr, který teď na všechny tyhle otázky odpovídal „Nevím, co bude“, a tím se řídím i já. Fyzicky se teď musím nejdřív připravit, abych byl nachystaný přijmout další výzvu. Jedinou variantou je pro mě zůstat v Česku. Celé léto probíhala komunikace s Nymburkem, která v nic nevyústila, a dál si dokážu sám sebe představit jen v jednom dalším týmu, to ale teď taky není aktuální.“ Pardubický lodivod Levell Sanders nedávno prozradil, že probíhala jednání mezi forwardem a Beksou, ale k dohodě zatím nedošlo. „Díky své návaznosti na Pardubice a tomu, že tam teď působí mně blízcí lidé, s klubem mluvím kontinuálně. Poprvé to bylo už po skončení minulé sezony, krátce i po EuroBasketu, kdy klub „hasil“ určitou hráčskou situaci, ale nemohlo to být realizovatelné a uvidíme, jestli v dohledné době bude,“ dodal Welsch.

celý článek
Kompletní skupina Nymburka

ČEZ Basketball Nymburk už zná kompletní složení své základní skupiny D pro letošní druhý ročník Ligy mistrů. Budou v ní Nanterre (čtvrtfinalista francouzské ligy), Besiktas (turecký vicemistr), Zielona Gora (polský mistr), Bonn (čtvrtfinalista německé ligy), Ostende (belgický mistr), Aris Soluň (semifinalista řecké ligy) a Avellino (semifinalista italské ligy). Ve skupině A budou Izmir, Monaco, Krasnojarsk, Murcia, Holon, Oldenburg, Utena a Sassari, ve skupině B Chalon, Gaziantep, Tenerife (obhájce trofeje), Ludwigsburg, PAOK Soluň, Ventspils, Capo d´Orlando a Klajpeda a ve skupině C Banvit, Štrasburk, Estudiantes, Radom (Auda), Bayreuth, AEK Atény, Olimpia Lublaň a Benátky (Kyzlink). 

celý článek
Opava spláchla Svitavy

Poslední přípravné výsledky – čtvrtá část: Jindřichův Hradec – Kolín 88-73 (Lawhorn 18, Stegbauer a Bašta po 11, Tawiah 10 - Skinner 19, Machač 10), Děčín – Gmunden (rakouská bundesliga) 81-76 (P-Houška a J-Houška po 14, Halada 13, Krakovič 11), Opava - Svitavy 81-62 (Bujnoch a Šiřina po 15, Gniadek 12 - Jelínek 14, Kerr a Marko po 11), Laško (slovinský vicemistr) – Nymburk 59-92 (Vyoral 17, Barač a M-Peterka po 12, Lawrence a Diggs po 11), Nymburk – Wels (rakouská bundesliga) 93-70 (J-Bohačík 18, Mickelson a Lawrence po 13, Benda a M-Peterka po 10), Oberwart (rakouský vicemistr) – USK Praha 68-86.

celý článek
Hruban pokračuje u mistra

Osmadvacetiletý reprezentační křídelník Vojtěch Hruban, který v létě plánoval odchod do zahraničí, se nakonec dohodl na pokračování angažmá v Nymburce. Klub jej tak doplnil na soupisku necelý týden před startem Kooperativa NBL. Bude to už šestý rok, který Hruban u Labe zahájí. „Věděli jsme, že Vojtěch je stále volným hráčem, protože jsme s ním byli v kontaktu. Naše dohoda pokračovat v klubu nakonec vyplynula z oboustranného zájmu,“ uvedl generální manažer Rudolf Šimeček. „Vojta je jedním z nejlepších českých hráčů. Jeho velkou výhodou je, že zná prostředí i tým. Já to beru tak, jako kdyby byl jen pár týdnů nemocný a teď je zase zpátky,“ doplnil trenér Ronen Ginzburg.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (509)