22.01.2019 - red
počet přečtení: 367
vytvořeno 23.01.2019, upraveno 23.01.2019

TV KNBL

Pražský USK, který při rovnosti bilancí (4-2) tří celků až na skore postoupil v Alpe Adria Cupu ze skupiny B do play-off (spolu s Osijekem, za sebou nechal Polzelu), vtrhl do čtvrtfinále velkým výsledkem prvního duelu, když doma po dunivém obratu skolil druhý tým maďarské ligy z Körmendu (95-87), a to díky neuvěřitelné trojkové kanonádě 31/15 s 9 zásahy ve druhé půli! Přitom než se Sovy na domácím kurtu rozkoukaly, už v osmé minutě při jediné trefené trojce a několika ztrátách prohrávaly 11-24. Po první čtvrtině (18-30) se ale vzpamatovaly, načež otevřely kouzelnou trojkovou mošnu, a Mareš s Böhmem díky ní přitáhli tým na 31-32. Hosté ještě odskočili na poločasových 36-45, ale od stavu 36-47 už je zavalila nová trojková vlna USK s 6 přesnými projektily, jež přinesla ještě do konce třetí čtvrtiny obrat na 65-63. A ve čtvrté Böhm, Tůma a Vukosavljevič dalšími třemi ranami utrhli čtyři minuty do konce už rozhodný náskok 84-75. Sovy posledních 30 minut utkání vyhrály 77-57, když celkově soupeře přestřílely z trojek (31/15 – 18/6) i šestek (14 ku 9), jichž navíc 12 zahodily. Na body laviček pak dominovaly 56-26. Körmendu nakonec nestačila ani velká převaha zpod koše (26-46). Pražané se nejvíc opírali o kvintet Appleby (23+6 asistencí), Böhm (18 za 17 minut, trojky 6/5), Stevanovič (14), Vukosavljevič (13) a Ondřej Sehnal (10+9 asistencí a 6 doskoků, ale i 8 z 18 ztrát týmu). Kooperativa NBL má v play-off ještě jedno želízko v ohni. Je jím tým Ústí (postoupil s bilancí 4-2 jako druhý v déčku za Gliwicemi), který své čtvrtfinále se Škrljevem začne doma 30. ledna od 18 hodin. Naopak smůla potkala Děčín, jenž při shodné bilanci 4-2 s Körmendem a Levicemi zůstal ve skupině A na skore až třetí a postup jej tak minul.