30.01.2017 - red
počet přečtení: 116
vytvořeno 30.01.2017, upraveno 30.01.2017

Hyundai FINAL 4

30.1. Už deváté lednové utkání bude dnes večer pro pardubickou Besku (16-4, 1P) nad jiné speciální. Na domácí palubovce v hale Dašická narazí na vicemistry z Děčína (14-6, 2V), hitový duel 21. kola vysílá od 18:00 ČT Sport. Válečníci sice zvládli první vzájemný duel na domácí půdě, když v ligovém utkání zvítězili 79-73, jenže na stejné palubovce pak s Beksou osmibodovým rozdílem ztratili čtvrtfinálový střet v Českém poháru. Severočeši tak mají druhému týmu tabulky co vracet, domácí celek se naopak může v případě úspěchu odpoutat třetím Válečníkům už na tři výhry a to by na úsvitu nadstavbové skupiny A1 byl už velmi slibný náskok. „Všichni tu důležitost zápasu vnímají,“ podotýká i pardubický trenér Tomáš Bartošek, jehož tým je v této sezoně v zápasech Kooperativa NBL na domácím kurtu stále neporažen. Do zápasu jde s o téměř 10 bodů lepším útokem i s o 5 míčů lepším doskokem. Kouč hostů Pavel Budínský si od ligového magnetu slibuje vysokou úroveň hry: „A to je dostatečně silná motivace prokázat, že umíme taková utkání hrát. Vyžaduje to ale nadprůměrný výkon celého týmu, který bude vycházet z přesvědčení, že se v Pardubicích vyhrát dá.“ Oba týmy jsou víceméně kompletní, u domácích panují nejasnosti jen nad startem křídelníka Škrance. Diváci se mohou těšit na vystoupení cheerleaders, pardubického Aerobic centra a také na přestávkovou soutěž. Zajímavostí utkání je i to, že v jeho poločase budou vylosovány dvojice soupeřů pro Hyundai Final-4 Českého poháru, jež už za necelé tři týdny hostí Prostějov.