Dvě prohry venku

26.11.2017 - red
počet přečtení: 284
vytvořeno 26.11.2017, upraveno 26.11.2017

Severočeští zástupci v Alpe Adria Cupu shodně neuspěli ve svých čtvtých zápasech na palubovkách soupeřů. Ústecká SLUNETA sice při 6 trojkách a s minimem ztrát vedla v půli v Domžale 37-44, sdíleně sedmý celek slovinské ligy pak ale vsadil na zónu, Pandám se přestalo střelecky dařit a padly 85-78, čímž se v bilanci propadly na 1-3. Děčín den po utkání ve slovinském Šentjuru narazil na vedoucí tým maďarské ligy z Körmendu, který dokonce stíhá i FIBA Europe Cup. Domácí celek sice přišel o úvodní trhák 21-9, ale i po dočasné ztrátě vedení naplnil roli favorita a po boji zvítězil 77-71. Válečníci byli úspěšnější ve střelbě za tři body (23/6 – 37/11) i na doskoku (38-42, v útoku 7-14), domácím patřila produkce z dvojkoviště (23-15). ARMEX, hrající bez tria Pomikálek, Jakub Houška, Krakovič, táhli Landa (17+9 doskoků), Bažant a Pavel Houška (po 13). „Ač jsme o šest bodů prohráli, máme dobrý pocit z výkonu. Körmend je jako účastník Europe cupu a lídr maďarské ligy papírové nejsilnějším týmem naší skupiny. Na mém celku bylo vidět moc respektu v prvním poločase i pomalejší tempo, než v kterém jsme hráli v poločase druhém. Asi největší rozdíl byl v počtu vstřelených bodů z vnitřního prostoru, kdy domácí dali 40 bodů oproti 22 našim. Tam jsme zápas prohráli. Nicméně i v menší sestavě jsme byli domácím stále za zády a stále pomýšleli na výhru. Byla to velká zkušenost pro všechny, hrálo se v bouřlivé, ale korektní atmosféře a celkově to šlo o pěkné utkání,“ uvedl trenér Děčína Pavel Budínský.