10.10.2018 - red
počet přečtení: 347
vytvořeno 10.10.2018, upraveno 10.10.2018

TV KNBL

O tři hráče oslabený Nymburk na startu Ligy mistrů zaznamenal bolestnou porážku na hřišti lídra francouzské ProA v Dijonu (74-63). Po většinu utkání držel vyrovnané skore, místy domácím i mírně odskakoval a scházelo pak přilepit dva úspěšné útoky, aby se utrhl na dvojciferné skore. To se však nikdy nepovedlo, dobré úseky s kvalitou v útoku i obraně se nedařilo nastavit a domácí vždy přišli buď s otevřenou nebo i těžší trojkou, anebo s brejkem po mnoha sebezničujících ztrátách či jiných chybách Nymburka, který soupeřův protiútok dvakrát zastavil i hasícím nesportovním zákrokem. Nejednou se musel po různých hrubkách poroučet na lavičku i nováček v Evropě Smith, kterému to navíc nepadalo ani z dálky. Ve 3. čtvrtině se zdálo, že tu 14 body nakopne únik z trojek skvěle pálící Hruban, jenže pak opět přišly ztráty nebo nesportovní faul, a i když falešná „čtyřka“ Pumprla ještě v úvodu 4. části pomohla k novému náskoku na 54-59, byla to labutí píseň Polabanů. Maličkým Holstonem vedení domácí se vzápětí nebývale rozohnili z dálky a po šňůře 15-0 na 69-59 završili 3:30 do konce rozhodující sekvenci utkání. Většinou v sedmi rotujícím hostům při náročném způsobu obrany i útoku v rozhodné čtvrtině docházela energie, zcela jim odešla střelba, už ani koš nepřidal 22bodový Hruban (trojky 9/6) a jeho tým mohl zpětně litovat i řady neproměněných ataků obruče z 31bodové první půle. Konečná 11bodová porážka je nepříjemná i kvůli překlápění vzájemného skore. Dijon zachránilo 40 bodů lavičky, větší počet trojek (12-9) a zlato těžil i z 16 nymburských ztrát. Českého mistra nakonec nespasilo ani 17 útočných doskoků. Druhým střelcem týmu byl Martin Peterka (15) a třetím Jaromír Bohačík (8+8 doskoků).