13.12.2017 - red
počet přečtení: 637
vytvořeno 13.12.2017, upraveno 13.12.2017

TV KNBL

Izraelec Oren Amiel jako by všechny ty roky strávené na asistentské pozici skrýval ohromné ambice dokázat něco velkého i jako hlavní. S nedávným posílením o všestranně šikovného Berišu, který se rychle dostal do nymburského základu, a je nebezpečný ze všech pozic, český šampion uspěl v Lize mistrů už potřetí venku a po dobytí Nanterre (84-90), stánku jednoho z předních celků Francie, dorovnal soupeře na 2. místě skupiny s bilancí 5-3. Jen vzájemné skore už v divokém finiši nedokázal překlopit na svou stranu. Tým v úvodu nakopl 8 z prvních 10 bodů k dvojcifernému vedení Benda (celkem 14) a celek výborným spacingem, pronikáním pod koš i obranou odebírající míče domácí dost zaskočil. Defenziva zdvojovala míč, bleskově rotovala a hosté využívali i brejkových možností. Po Bendovi pak převzal štafetu mikrovlnný autor 13 poločasových bodů Pumprla (celkem 19+8 doskoků), který ve druhé půlce dokonce dvakrát dunkoval i v postupném útoku a po dlouhém zranění kolena je možná definitivně zpět. Domácí trojkoví specialisté se při nepadající střelbě, s hosty nalepenými v obličeji, zdáli místy bezradní, jenže od stavu 19-32 našli spásu v trefách Shulera (celkem 26) a zbytek zápasu už se odehrával ve vlnách, kdy Nymburk odskakoval a domácí se dostávali zpět, ve 2. půli hodně i díky palbě finského repre rozehrávače Wilsona, který se 17 body částečně rehabilitoval za helsinské selhání se lvy. Při nebývalém chtíči Nanterre odpalovat téměř vše z trojek šlo hostům o jediné – pořád stát i za cenu nevýhodných přebrání na oblouku před střelci. Už do půle z toho byly i dva fauly na trojce, ale tým přesto dokázal narušovat domácím rytmus (celková bilance 25/11) a z rukou Raye (3 trojky a 17 bodů) a Beriši (18) navíc sám zatloukal velké trojky do vazu Nanterre (bilance celkem 19/8), když ustál i přísnější metr sudích a rostoucí počet bolestivých ztrát. Za stavu 82-82 byla klíčová trojka Raye, pak se hosté vyšponovali k super obraně na poslední útoky Nanterre a zápas došestkovali k výhře. Tmelem Nymburka, který vyhrál doskok 29-40, byl opět rozehrávač Lawrence se 7 body, 7 asistencemi a 6 doskoky.