19.10.2018 - red
počet přečtení: 250
vytvořeno 19.10.2018, upraveno 19.10.2018

TV KNBL

Beksa musí na startu sezony ještě hodně popracovat na obraně. Ukázal to i první duel základní fáze FIBA Europe Cupu na palubovce Den Bosche, čtvrtfinalisty nizozemské ligy, který se do soutěže po vyřazení ve druhém kvalifikačním kole s bulharským Balkan BC dostal až jako takzvaný „šťastný vyřazený“. O americkou legii se opírající celek (v sestavě má i britského reprezentačního rozehrávače Van Oostruma) ovládl prvních 11 a půl minuty díky přesné palbě trojek (7/6), brejkům i útočným doskokům 39-16 (ztráty 1-5), a když přidal i výbornou třetí čtvrtinu (25-9), čímž zaplašil snížení soupeře z konce druhé čtvrtiny na 42-32, složil Pardubice o propastných 33 bodů (91-58). Hostům tak nepomohl ani návrat guarda Jacksona, který měl za sebou dvoutýdenní pauzu kvůli zranění. Jedinými dvojcifernými střelci Beksy byli Benjamin (13) a Kohout (10). Jejich tým nejvíc zaostal ve trojkách (28/12 – 21/5), šestkách (22/15 – 5/3) a na doskoku (48-30, v útoku 21-11, body z druhých šancí 28-11). „Domácím jsme bohužel strašně ulehčili začátek. Pak jsme se sice snažili s utkáním něco udělat, ale soupeři všechno vycházelo. Tím, že jsme vůbec nezachytili úvod, to bylo z naší strany víceméně trápení,“ litoval Kamil Švrdlík. Ve druhém utkání skupiny Saratov (pátý tým minulé sezony ve VTB lize) doma porazil 75-64 Nes-Zionu (osmý celek izraelské ligy).