Loupež, jaká se nevidí!

24.10.2017 - red
počet přečtení: 406
vytvořeno 24.10.2017, upraveno 24.10.2017

Nymburk v Bonnu spáchal snad všechny smrtelné basketbalové hříchy, přesto nakonec z extrémně náročné 45minutové řeže vyvázl se zlatým grálem v podobě vítězství 87-89. Ve velké přetlačované 3. kola Ligy mistrů tým poločas (32-35) držel 15 body „Big Fundamental“ Petr Benda (celkem 24) i válečník na rozehře Lawrence, který za celkových 38 minut nejenže proti svému bývalému týmu natočil téměř triple double (12+10 asistencí a 9 doskoků), ale byl i +19. Sedm minut bez něj tak hosté prohráli o 17. Bonn presoval rozehru většinu času vedoucího Nymburka po celém hřišti a dlouho mu nedovoloval téměř žádné brejky. Hosté si tak většinu bodů museli tvrdě vydřít, navíc při malých sestavách byli nejednou trestáni za zdvojování v obraně a z trojek marný Bonn (po 40 minutách 23/3, na konci 28/5, hosté 25/10) celý zápas držely body z druhých šancí a šestek (40/30). Český mistr nejméně čtyřikrát ztratil míč ihned po obranném doskoku, třikrát dal soupeři po 3 šestkách za faul při trojce, z toho dvakrát za sebou při vedení 71-77 v posledních dvou minutách 4. čtvrtiny, kdy tak Bonn vrátil do hry po nebývalé erupci Kříže (11), jenž minitrhák zařídil trojkou i dvěma velkými dopichy. A v klíčových momentech koncovek Nymburk, v soutěži poprvé vedený koučem Amielem, svěřoval míč do nejistých rukou křídelníka Diggse, nejvíc zranitelného na šestkové linii. 6 šestek Bonnu v kuse přineslo prodloužení, když Lawrence nedal trojku na výhru. V nastavení Nymburk nevyužil vedení o 6, když vzápětí minul několik šestek. Za remízy pak trefil těžkou dvojku 14bodový Bohačík (+20) a za stavu 87-87 rozhodl z tísněného nájezdu Lawrence. Za zbylých 7 vteřin už domácí, stopnutí blokem Pumprly, nevystřelili.