Mistr udržel 2. místo

07.02.2018 - red
počet přečtení: 356
vytvořeno 07.02.2018, upraveno 07.02.2018

Ohromná návštěva 1300 fanoušků, vetně celého rohu hlediště obsazeného tifosi v zelených barvách Zielony Gory, vytvořila bouřlivou kulisu duelu posledního 14. kola Ligy mistrů v nymburské hale. Český mistr potřeboval uspět kvůli udržení výhodnějšího druhého místa, polský šampion potřeboval vítězství k holému postupu do play-off, pokud by nechtěl čekat na pomoc odjinud. Ta při triumfu Nymburka 84-70 nakonec byla potřeba a přišla od Bonnu, který doma zdolal Avellino. Gora tak při shodné bilanci 6-8 s Avellinem a Ostende postoupila ze 4. místa na lepší vzájemné zápasy s oběma soky. Středočeši po vyrovnané první čtvrtině explodovali v úvodních 4 minutách druhého dějství ke šňůře 15-0, tažené smrtícími brejky a trojkami. Z trháku 35-21 pak domácí těžili až do konce zápasu, byť Gora se odmítala snadno vzdát. Pod 10 bodů se však dokázala dostat jen ojediněle, naposledy 7:30 do konce za stavu 63-54. Nymburk těžil z převahy z brejků (21-8), na doskoku (43-33) a v trojkách (11-6), při 26 faulech navíc dal hostům jen 19 házených šestek. Tým vedli tradiční tahouni Ray (21 za 22 minut), Beriša (17 za 24 minut) a Lawrence (12).