12.01.2018 - red
počet přečtení: 705
vytvořeno 12.01.2018, upraveno 12.01.2018

TV KNBL

13 minut měl Duel 1 pátého kola Českého poháru v ostravském Tatranu nádech senzace. Domácí NH po 4 trojkách a celkem 15 bodech za prvních 7 minut eruptivního rozehrávače Stanojeviče držela proti Nymburku těsně před koncem první čtvrtiny náskok 36-24, a to i díky 4 úvodním ztrátám hostů. Už po dvou minutách druhé části ale Nymburk (bez Lawrence) stáhl dolů závory v obraně, v mžiku srovnal na 40-40 a smrští zisků, brejků i útočných doskoků přetočil ještě do poločasu skore na 47-61, když druhou čtvrtinu ovládl 11-33. Zbytek utkání už měl plně v režii a vítězstvím 83-122 učinil z domácí odvety víceméně formální záležitost. Jeho střelecké pole vedli Ray (22), Peterka (16), Vyoral (15), Jaromír Bohačík (15, trojky 6/4) a Davis (14), za domácí čněli Petr Bohačík (25, trojky 4/3), který tak přestřílel mladšího bratra, dále Stanojevič (19, trojky 11/5) a Woods (18). Hosté byli lepší zejména z trojek (9-15), v bodech z brejků (22-44), na doskoku (21-44, v útoku 6-19) a ve ztrátách (10-18).