Nymburk počtrnácté v řadě

23.05.2017 - red
počet přečtení: 275
vytvořeno 23.05.2017, upraveno 23.05.2017

Něco přes dvě čtvrtiny trval srdnatý odpor Válečníků ve druhém finálovém utkání na palubovce obhájců trofeje v Nymburce, kde napěchované hlediště s 1340 diváky sledovalo nemilosrdnou bitvu o každý míč. Na startu druhé půle si však vzalo slovo trio Lawrence, Hruban, Benda, které i pomocí trojek zlomilo zápas, jejž pak mistr kontroloval až k vítězství 70-56. Nemusel tak spoléhat na 11bodový náskok z Utkání 1. Získal svůj už čtrnáctý titul v řadě, přičemž power forward Petr Benda se desátou trofejí zařadil za rekordmana Ladislava Sokolovského (11). Lídrem vítězů byl Howard Sant-Roos, který se po zcela hluché první čtvrtině rozjel až k 21 bodům (trojky 9/3) a stal se MVP Finále. S 15 body (trojky 5/3) jej následoval další rozehrávač Lawrence a s 11 Benda. Nymburk při vyrovnaném doskoku lépe kontroloval ztráty (13-19) a lepší byl z trojek (9-5) i šestek (17-11). Z druhých šancí předčil soupeře 15-11 a 14 bodů zvládl z brejků, které naopak chyběly hostům. Ty táhlo trio Vyoral (13), Pavel Houška (11+9 doskoků) a Pomikálek (10). Severočeši si připsali už třetí ligové stříbro v řadě.