09.01.2018 - red
počet přečtení: 564
vytvořeno 09.01.2018, upraveno 09.01.2018

TV KNBL

Stejně výkonnou motorku, jakou sedlá v Kooperativa NBL, nakopnul Nymburk i v 10. kole Ligy mistrů, kde po domácím přestřílení Bonnu 106-98 zaknihoval už pátou výhru v řadě a svou bilanci vylepšil na 7-3. To při nečekané porážce Besiktase v Zieloně Goře značí už sdílené vedení ve skupině D. Tým měl před 1150 diváky hned půltucet dvojciferných střelců – Berišu (24+6 asistencí, trojky 7/4), Bendu (18), Hrubana (15), Raye (14), Lawrence (13+13 asistencí na 1 ztrátu) a Barače (12). Domácí dominovali úspěšností dvojek (42/31 – 39/24, body zpod koše 52-34), lepší byli i z trojek (11-9) a nevadil jim tak ani šestkový deficit (14/11 – 30/23) při téměř dvojnásobném počtu faulů. Už v 9. minutě odskočili na 30-19, aby se pak hosté drželi na minimálním odstupu a Nymburk udeřil opět až v závěru poločasu, který skončil 55-45. Ve třetím dějství Středočeši vysunuli vedení až na 16, aby Bonn naposledy zahrozil v úvodu čtvrté části snížením na 78-70. Za posledních 9 minut jej však vítězové zasypali dalším přívalem 28 bodů.