16.01.2019 - red
počet přečtení: 272
vytvořeno 16.01.2019, upraveno 16.01.2019

TV KNBL

Nymburk (bez Bendy) v Antverpách dostihla noční můra této sezony, jíž jsou kritické čtvrté čtvrtiny. Ač v 11. kole Ligy mistrů po vyrovnaném poločase dokázal ve třetí části odskočit až na 50-59 a po trojce Lawrence jít do čtvrtého dějství s náskokem 59-65, v posledním dějství v útoku zcela zamrzl, za prvních 9 minut dal jen 4 šestky (vše Myers), a to domácím, kteří o víkendu doma vyhořeli o čtyřicet s Oostende, stačilo k obratu na 80-69 a nakonec i k výhře 85-72. Na čtvrtém místě tak s bilancí 6-5 udrželi odstup před pronásledovateli a český mistr (3-8), který při horších vzájemných zápasech s Antverpami už přišel o šanci na play-off, musí alespoň doufat, že nikdo ze tří celků, s nimiž byl dosud na stejné bilanci, si v jedenáctém kole nepolepší, aby Nymburku zůstaly co nejlepší vyhlídky na páté, či šesté místo zaručující play-off FIBA Europe Cupu. Jedinými dvojcifernými střelci týmu v Antverpách byli Jaromír Bohačík (18) a Lawrence (12). Tým srážely ztráty (16) i výrazně horší úspěšnost dvojkové střelby, na čemž měl největší podíl Wright nástřelem 9/1.