19.12.2017 - red
počet přečtení: 532
vytvořeno 19.12.2017, upraveno 19.12.2017

TV KNBL

Arisu Soluň se letos nedaří na žádné frontě, když však tabule v 17. minutě úterního domácího duelu Ligy mistrů ukazovala stav 12-37, muselo všech 1251 fanoušků i kouč Giannakis už padat do mdlob. Naopak tým ničitelů z Nymburka měl za sebou možná nejlepší herní úsek sezony. Od stavu 11-15 nastavil nevídanou sedmiminutovou šňůru 0-20 na 11-35 a dával legendárnímu klubu zdánlivý knokaut. Ďábelskou sekvenci táhly trojky Raye i řada zisků v obraně a bleskových bodů z protiútoků. Domácí však poté trefili svou první trojku, přestali ztrácet, udělali šňůru 8-0 a ještě do půle, v níž měli 28procentní střelbu, se dostali na 23-42 (za hosty Ray a Beriša po 10). A po změně stran spustili peklo přesných trojek i snadných bodů zpod koše po hosty zesíleném krytí trojkového oblouku. Rázem se k Arisu odrážely i dlouhé míče na útočné doskoky a hosté se proti tlaku obrany nemohli trefit z ničeho. Místy přidávali i bolestivé ztráty a držely je jen občasné střelecké výboje odvážných Raye s Berišou. Třetí čtvrtina (22-9) znamenala snížení náskoku Nymburka na 45-51 a téměř exkluzivně Vasilopoulosem a Tsairelisem (spolu 40 bodů) tažení domácí se 4 minuty do konce ujali i vedení 61-60! V nouzi nejvyšší, aby naplnil klasický týmový scénář s podobným průběhem z posledních duelů venku, však proměnil dvě trojky Lawrence (6 z jeho 8 bodů) a po těžké dvojce Raye a trojce Beriši vedli hosté opět až 63-71. To chyběla do konce minuta a domácím už v koncovce zvlhnul trojkový prach. Český mistr tak po výsledku 65-71 potřetí v řadě a počtvrté celkem triumfoval venku a po již 4. vítězství v řadě vylepšil v 9. kole Ligy mistrů svou bilanci na 6-3. Tým střelecky vedli Ray (22) a Beriša (15), oba trefili po 3 trojkách. Nymburk nakonec zaostal na útočném doskoku (14-8), ale vynahradil to malým počtem ztrát (8). O 37 bodů se postarala jeho lavička.