11.02.2019 - red
počet přečtení: 447
vytvořeno 11.02.2019, upraveno 11.02.2019

TV KNBL

Pro tým Ústí dopadl odvetný zápas čtvrtfinále Alpe Adria Cupu na půdě chorvatského Škrljeva velmi podobným zmarem jako ten první domácí, v němž SLUNETA v závěru ztratila 13 bodů ze 14 bodového náskoku a čtyřmi ztrátami tu zabila většinu svých postupových šancí. Venku sice zaspala hned na začátku, kde se propadla až do 12bovové jámy, ale do poločasu už byla jen na dvou bodech rozdílu a i dál domácí naháněla z minimálního odstupu. Když však přirazila 2,5 minuty do konce na 74-72, pivotu Šteffelovi byl v dalším útoku odpískán útočný faul, následovaly ztráty Pecky s Wissehem a snížení po trojce Šotnara na 80-75 už minutu do konce přišlo pozdě. Domácí zvítězili 85-75 a při jen bodové porážce z Ústí postoupili dál. V zápase vládli na útočném doskoku (13-7, body z druhých šancí 17-9), v bodech zpod koše (42-30), v počtu trestných tref (11-2) i ztrát (7-19), měli o 14 střel z pole víc a při vyrovnané produkci základních pětek rozhodli vetším příspěvkem náhradníků. SLUNETU, jež byla lepší jen z trojek (8-13), sytili Martin (13), Pecka, Šotnar (po 11), Houška a Wisseh (po 10).