Pátá výhra Nymburka venku!

31.01.2018 - red
počet přečtení: 718
vytvořeno 31.01.2018, upraveno 31.01.2018

Byla to pětiminutová kosovská demolice jako z Hvězdných válek. Guard Dardan Beriša navázal na úvodní trojku Petra Bendy hned třemi vlastními, přidal i zakončení zpod koše a vzápětí i svou čtvrtou trojku a celkem 14 body založil na klíčový trhák hostů 4-20. Nymburk (bez Bohačíka) pak i v dalším průběhu duelu 13. kole Ligy mistrů v Ostende z tohoto náskoku těžil a poločas na palubovce belgického šampiona, který v této sezoně v domácí soutěži ještě nenašel přemožitele, dotáhl k vedení 37-44. Po 30 minutách vedl o 12 a v posledním dějství domácí pustil nejblíž na 5 bodů. Po výsledku 73-79 tak slaví už 5. výhru venku ze 7 pokusů a také už 7. vítězství z 8 posledních utkání. S bilancí 9-4 je nyní Nymburk osaměle druhý ve skupině D a v závěrečném kole doma se Zielonou Gorou může skvělé umístění potvrdit. Střelecké pole vítězů sytili Ray (15), Lawrence, Beriša (po 14), Peterka (12) a Benda (10+9 doskoků). Jejich tým byl lepší z trojek (7-9), v bodech z druhých šancí (6-12) i z brejků (11-21).