06.02.2019 - red
počet přečtení: 484
vytvořeno 07.02.2019, upraveno 07.02.2019

TV KNBL

Nymburk nebyl v posledním kole základní části Ligy mistrů daleko od postupu do play-off FIBA Europe Cupu, v Bambergu však nakonec padl (78-71) a jeho letošní europouť je tak u konce. Páté a šesté postupové místo si vzaly Panevežys (vyhrál ve Fuenlabradě) a Dijon (prohrál doma s Jeruzalémem). Dijon sice nakonec měl stejnou bilanci jako Nymburk (4-10), ale dál ho posunuly lepší vzájemné zápasy. Středočeši skončili v nabité skupině C sedmí. Zápas nerozehráli zle a díky Hrubanovi, Jaromíru Bohačíkovi a Davisovi vedli po 11 minutách 22-26. Pak už se ale začal víc prosazovat Bamberg (bez rozehrávače Rice, už před zápasem měl zajištěn postup do play-off Ligy mistrů), který zejména díky 8 trojkám vyhrál poločas 46-36 a náskok kolem deseti bodů si držel ještě osm minut do konce. Pak Nymburk provedl poslední nadějnější nápor, ale blíž než na 4 body se přes veškerou snahu na útočném doskoku nedostal. Právě tuhle disciplínu v utkání vyhrál (4-13, body z druhých šancí 7-17), ale fatálně zaostal v úspěšnosti trojek (26/10 – 30/7). Hlavními tahouny týmu byli Hruban (25) a Lawrence (11+6 asistencí). „O vítězství nás obraly některé minuté střely a taky spousta chyb v obraně,“ podotkl Vojtěch Hruban. „Hráli jsme naivně, což bylo charakteristické pro celou naši sezonu. Řadu vyrovnaných zápasů jsme nedokázali dotáhnout a to pro nás bude výzva do budoucna,“ doplnil kouč Oren Amiel.