21.12.2017 - red
počet přečtení: 676
vytvořeno 21.12.2017, upraveno 21.12.2017

TV KNBL

BK JIP Pardubice se po Ústí a Kolínu stal třetím čtvrtfinalistou Českého poháru, když bez potíží uspěl i v domácí odvetě 5. kola s Brnem v poměru 75-49. Trhat se začal už od poloviny 1. čvrtiny, definitivní zlom, řízený Kentem a Půlpánem, pak přišel během dvou minut v závěru první půle, a to při úniku z 24-20 na 38-20. Za vítěze, kteří ztratili 20 míčů, už nastoupil Burnett, ale tým táhli jiní – Kent dal 17 bodů, Půlpán 14 a Martin 14 s 11 doskoky. Beksa hodně skórovala po 18 ztrátách soupeře, dominovala zpod koše (44-22) i ve střelbě z pole (Brno 25 procent, trojky 15/1) a lepší byla i na doskoku. Za hosty, jimž stále chyběli Sullivan, Tomanec, Kozina a Radek Pumprla, se dvojciferně činili jen Barndenberg (13) a Barry (11). Olomoucko si to doma s Opavou, jíž chyběl lídr Šiřina, rozdalo teprve v prvním zápase a na rozjeté Slezany nestačilo – padlo 81-102, což mu do odvety nedává velké naděje. Opava už i se Zbránkem ve hře odskočila již v 1. čtvrtině na 16-29, zejména zásluhou 6 trojek. V závěru poločasu už vedla o 20, aby v úvodu 3. čtvrtiny Marek Sehnal s Močnikem přitáhli domácí, kteří už měli zpět centra Mitchella, na 9 bodů. Hosté definitivně rozhodli sekvencí se třemi trojkami v řadě na začátku 4. čtvrtiny (na 72-91). Soupeře přeskákali 34-43 (v útoku 13-16), dali 16 bodů z druhých šancí, vládli i v trojkách (8-13) a bodech zpod koše (26-48). Z šesti dvojciferných střelců se nejdál dostali Klečka (17), Gniadek a Bujnoch (po 15). Za domácí kontrovali Sehnal (19) a Močnik (17). Dnes od 19:30 pokračuje 5. kolo odvetou mezi USK Praha a Děčínem, který si do Prahy veze manko 6 bodů i touhu na čtvrtý pokus Sovy konečně v této sezoně porazit. Bude mu však chybět podkošové duo Krakovič - Jakub Houška a otazník visí i nad guardem Ježkem.