19.10.2018 - red
počet přečtení: 308
vytvořeno 19.10.2018, upraveno 19.10.2018

TV KNBL

Nový americký guard USK Praha Rashad Whack, který již doléčil zranění a v sestavě nahradil dočasně výpomáhajícího Applebyho, byl klíčovou postavou prvního domácího duelu Sov v letošním Alpe Adria Cupu se slovinskou Polzelou. Už na startu své premiéry v dresu USK vysázel 4 trojky a Pražané vystřelili do trháku 22-7. Hosté se však díky prostupnější obraně domácích dostali zpět a USK tak i famózní trojková bilance po první čtvrtině (7/6) stačila jen k vedení 24-21. Nezastavitelný Whack ovšem 19 body jen za první půli udržoval i dál soví akcie nad těmi soupeře, byť jen o několik bodů. Tak tomu bylo až do počáteční fáze posledního dějství, kdy trojky Ondřeje Senhala a Whacka odtáhly domácí na už bezpečný rozdíl (69-56). Střelcům při výhře 76-68 velel Whack (29, trojky 10/7), následován Sehnalem (14), Marešem (13) a Křivánkem (9). Tým sice ohromně zaostal na útočném doskoku (1-15), ale podržela ho především trojková bilance (22/11 – 15/5). „Konečně první domácí výhra sezony. Bylo to důležité vítězství zejména proto, že poslední tři utkání jsme vždy těsně ztratili. Doufám, že naši mladí hráči nám podobné zápasy ukážou i příště, protože tato soutěž je vhodná právě pro ně. Klíčoví hráči odvedli výborný výkon a jsem spokojen s naším útokem. Obrana, návrat do ní a obranný doskok by ale mohly být lepší a víc budeme potřebovat i od lavičky,“ chválil i káral kouč Sov Dino Repeša.