Ray v Aténách sestřelil AEK!

07.03.2018 - red
počet přečtení: 1006
vytvořeno 07.03.2018, upraveno 07.03.2018

Nymburský tým dalším navýšením kvality svých eurovýkonů šokoval v Aténách domácí AEK i 5000 jeho fanoušků, když v prvním duelu osmifinále Ligy mistrů s jen 7 šestkami vysázel 98 bodů a vytvořil si nečekaně dobrou výchozí pozici k postupu, neboť po výhře 88-98 veze do domácí odvety 10bodový náskok. Navíc i bez důležitého guarda Beriši zlomil tým, který před dvěma týdny v semifinále a finále Řeckého poháru skolil oba městské rivaly a euroligisty z Panathinaikosu a Olympiacosu. Představení sezony vystřihl guard Ray, který pokládal do obruče trojky po uvolněních 1 na 1, úspěšně pronikal i do velmi nepřehledných mlýnic pod košem a trefoval i dlouhé dvojky. Byl nezastavitelný a 30 body, 6 asistencemi a střelbou 20/13 za pouhých 27 minut se prodal do možná i euroligového teritoria. 20 body, 7 doskoky a 3 bloky jej doprovodil nebývale produktivní power forward Davis, 14 bodů s 8 asistencemi (na 6 ztrát) přidal rozehrávač Lawrence a 11 bodů zařídil Bohačík, který s dalším křídlem Hrubanem musel ze hry pro 5 faulů už dlouho před koncem 4. čtvrtiny. Úzká rotace týmu však vydržela až do konce a i přes sílící tlak domácích ustrážila dvojciferný náskok. Pro Nymburk velmi horký byl jen start utkání, zaplněným ztrátami s mankem 12-4. Pak ale jeho bleskový přechod vedl ke spoustě snadných zakončení zpod koše a obratu na 12-14. V obraně český mistr zabednil podkošový prostor, kam se domácí na sílu stále dokola pouštěli ke sběru faulů, ale i při trestné bilanci 19/12 už do půle mu tímhle způsobem body přibývaly pomalu. Nymburk postupně přidával i trojky a díky těžko prostupné obraně, kde soupeře zastavoval i staženou zónou, a lepším doskokům vyskočil do trháku až 27-46, s 23 body náhradníků. Ve druhé půli se silově pronikající a panikařící domácí už dopouštěli i útočných faulů, Nymburk i pomocí šťastných zakončení držel nejméně 10bodové vedení a 4. část pak 13 body ovládl famózní Ray, který s Lawrencem řešil většinu útoků. Hosté získali 56 bodů od náhradníků (domácí 22), zpod koše vládli 36-48, lepší byli na doskoku (29-37) i z trojek (7-9) a přežili i 27 šestek AEK.