Série skončila na Bosporu

16.01.2018 - red
počet přečtení: 413
vytvořeno 16.01.2018, upraveno 16.01.2018

Až po šňůře 5 vítězství se třemi loupežemi zvenku Nymburk v Lize mistrů narazil. Stalo se v 11. kole na palubovce Besiktase Istanbul, třetího celku turecké ligy, jemuž český mistr podlehl 91-80. Největší rozdíl v zápase udělal doskok (45-31) a úspěšnost trojek (26/13 – 38/11), čímž domácí nahradili i téměř dvojnásobně větší počet ztrát a 9 zahozených šestek. Střelecké pole hostů vedli Ray (13, po půli 11), Beriša (13) a Martin Peterka (11), který skončil nejvíc z týmu v plusu (+6 za 20:38). Z hráčů nad 20 minut byl ještě na nule Pumprla za 21:27. Nymburk měl díky ziskům a dvěma trojkám výborný start (0-8) a právě díky těmto prvkům vedl po 8 minutách po trefách Kříže s Pumprlou až 18-27. Jenže pak domácí zatáhli defenzivní závoru, za dalších 10 a půl minuty povolili jen 6 bodů a trojkami i šestkami se posunuli na klíčový rozdíl 49-33. Nymburk, jehož opěrný dlouhý Benda měl už do půle 3 fauly,  do třetí čtvrtiny ještě vyrukoval s velmi aktivní obranou i útokem, zdvojoval kolem koše a tlačil na rozehru a tažen Rayem, Bendou a místy i aktivitou Vyorala s Bohačíkem se dostal i díky občasným trojkám až na 71-67. To chybělo 8 minut do konce a už za další minutu měli domácí 5 týmových faulů ve 4. čtvrtině. Jenže jejich snajprům na čele se Strawberrym stačilo při cloně jakékoli zaváhání obrany, aby nemilosrdně trestali. Besiktas své vedení v mžiku vytáhl nad deset bodů a pak už spěl nezadržitelně ke své 8. výhře. Středočeši jsou aktuálně na bilanci 7-4.