13.12.2018 - red
počet přečtení: 422
vytvořeno 13.12.2018, upraveno 13.12.2018

TV KNBL

Opava (stále bez Zbránka) v 8. kole Ligy mistrů v Nanterre nezachytila už začátek utkání a po 6,5 minutách za stavu 22-4 byly ze strany prakticky nechybujících domácích kostky jasně vrženy. Nanterre, jež v Opavě na úvod soutěže překvapivě klopýtlo, vyhrálo první čtvrtinu 33-11 a pak bez problémů směřovalo k vysokému vítězství 110-64. Slezané disponovali jen třemi nadpětibodovými střelci, a to Kvapilem (15+8 doskoků), Bujnochem (14) a Klečkou (11). Domácí měli o 21 procent vyšší úspěšnost z pole a dominovali především z trojek (30/15 – 28/4). Opava zapsala 22 ztrát a nepomohlo jí tak ani 19 útočných doskoků, neboť domácí při 14 útočných doskocích vládli i v bodech z druhých šancí 23-9. Tabulka skupiny B vypadá nyní následovně: 1. Tenerife (7-1), 2. Holon (6-2), 3.-4. Benátky a PAOK Soluň (5-3), 5. Nanterre (4-4), 6. Bonn (3-5), 7.-8. Fribourg a Opava (1-7).