05.02.2019 - red
počet přečtení: 488
vytvořeno 05.02.2019, upraveno 05.02.2019

TV KNBL

Před zápasem na ně byl nebývalý kurz atakující hodnotu dvacet a na hosty z Bonnu (v zápase už jim o nic nešlo) se ani nedalo vsadit. Nikdo Opavským před posledním duelem základní části Ligy mistrů nevěřil, jen oni sami a pár jejich nejvěrnějších. A bez tria Gniadek, Kvapil, Klečka se tomu ani nedalo moc divit. Jenže míč ve většině her je kulatý a sport zhusta nabízí galerii těch nejpohádkovějších výsledků. Slezané, zejména v posledních kolech v oslabení opakovaně demoralizováni obrovskými debakly, si pro jedno pohádkové skore doma hrdinně došli, a to po ohromném dramatu. Při premiérové účasti v soutěži tak symbolicky vyhráli svůj první i poslední zápas, zároveň tak ukončili sérii 12 porážek v řadě a skupinu B završili bilancí 2-12. První čtvrtinu (22-21) si vzal na starosti 13 body rozehrávač Kouřil, ve druhé jej napodobil stejným obnosem power forward Bujnoch a jeho tým tu vedl až o deset. Od třetího dějství už se zejména trojkami přidávali i další jako Švandrlík, Štěpánek, Bukovjan či Slavík, ale ve 4. části hosté stejně vedli 60-66. Bujnoch a dvěma zásahy Štěpánek však srovnali a Jurečka trojkou zařídil už vedení 69-66. Bonn kontroval na 69-71, aby parádním floatrem po otočce srovnal půl minuty do konce Kouřil. Dragoun pak 8 sekund do závěru skvěle vystihl vhazování hostů na půlce, z kontru získal nesportovní faul a z šestek chladnokrevně trefil své první dva body v utkání na konečných 73-71. Šiřina, který za 20 minut neskóroval, pak ještě sekundu do konce nahodil svou druhou šestku na obruč a jeho tým mohl slavit. Opavu vedli Bujnoch (20+8 doskoků), Kouřil (15+9 asistencí), Švandrlík (9+7 doskoků) a jako nečekaný žolík Štěpánek (9). Opavě patřily trojky (41/13 – 27/10) a body z druhých šancí (14-5), Bonnu především produkce z brejků (0-15). „Po spoustě porážek bylo pro nás tohle vítězství moc důležité. Zápas jsme začali aktivně a i při výškovém handicapu jsme měli osm útočných doskoků jen v první čtvrtině. V první půli měl Bonn problémy s velmi dobře hrajícími Kouřilem a Bujnochem a závěr svými jedinými body v utkání rozhodl Dragoun,“ shrnul opavský asistent Kryštof Vlček.