19.12.2018 - red
počet přečtení: 858
vytvořeno 19.12.2018, upraveno 19.12.2018

TV KNBL

Překvapivým postupujícím do čtvrtfinále Českého poháru se stali Královští sokoli (bez Panduly), kteří doma po velkém obratu ve druhé půli zlomili ústeckou SLUNETU (89-82) a stojí jednu výhru od Final-4 v Novém Jičíně. Pandy sice díky 10 bodům v řadě Wallace v poslední dvouminutovce první čtvrtiny šly do trháku 19-27, ve druhé části vedly až o tucet a ještě 12:40 do konce 59-68, ale pak dvakrát ztratily a domácí zavřeli třetí čtvrtinu šňůrou 9-0. Rozhodovalo se až v závěru, kdy hosté od stavu 81-79 za poslední tři minuty zaznamenali jen tři body ze šestek a Lošonským tažený Kingspan dotáhl zápas až k postupovému triumfu. Měl hned pět dvojciferných střelců: Koláře (17+7 doskoků), Lošonského (15+7 doskoků), Ondřeje Peterku (13), Rikala (11) a Hampla (10). Za Ústí kontrovali Pecka (19), Wallace (16), Svejcar, Šteffel (po 12) a Houška (11). Hradec dominoval zpod koše (54-26) a z brejků, lepší byl i z trestné linie (15-9) a Pandy nespasila ani trojková převaha (6-11). Žádné problémy s postupem neměl další severočeský tým, děčínský ARMEX (bez Krakoviče), který doma s pražským USK (bez Applebyho a Křivánka) po dvou trojkách odskočil už za 4 minuty na 12-1 a po celkem čtyřech obloukových trefách vyhrál první čtvrtinu 28-13. Už po 14 minutách vedl o 21 a Sovy se až 11 minut do konce vyšplhaly alespoň na 30 bodů. O děčínskou produkci se při výhře 79-56 shodně 12 body nejvíc starali Ježek, Pomikálek a Žikla, za z pole jen 31procentní hosty byli nejlepší Mareš s Tůmou (po 10). Válečníci měli převahu zpod koše (40-26) a z brejků (17-7) a také dvakrát méně ztráceli (8-16).