20.12.2017 - red
počet přečtení: 456
vytvořeno 20.12.2017, upraveno 20.12.2017

Kvalifikace MS 2019

Pražský USK na třetí pokus stržil první výhru v Helios Alpe Adria Cupu, když na domácí půdě skolil 74-62 Laško, poslední celek slovinské ligy. Aktuálně je s bilancí 1-2 třetí ve skupině A. Po špatném začátku otočil za velení Madsena z 12-17 na 32-21 a právě touto sekvencí ze 2. čtvrtiny zápas vyhrál. Hosté po zbytek utkání zkoušeli stále dorážet a tři minuty do konce snížili na 68-62, ale jinak Sovy držely náskok kolem deseti bodů. V zápase sice víc ztrácely (18-14) a zaostaly v bodech zpod koše (34-42) i z druhých šancí (4-13 při útočných doskocích 4-17), ale při o 19 menším počtu pokusů z pole je spasila úspěšnost střelby – u dvojek to bylo 56 procent a u trojek 52 (19/10). A neztratilo se ani 37 bodů lavičky. Ze čtyř dvojciferných střelců byli nejlepší Madsen (15), Bookert a Tůma (po 11). Méně už se dařilo ústecké SLUNETĚ, jež padla na palubovce dosud neporažených Levic (92-78), aktuálně třetího týmu slovenské extraligy. Severočechům nyní patří dělené 3. místo skupiny D s bilancí 1-4. Ústí poločas, který i vyhrálo, vypadalo dobře, jenže pak mu srazilo vaz 9 ztrát za úvodních 7 minut 3. čtvrtiny, kdy domácí šli z 35-40 na 57-42, čímž rozhodli o osudu zápasu. Nejlepšími střelci hostů byli Pecka (24) s Robinsonem (20, 8 ztrát). Vedle 28 vlastních ztrát dovolily Pandy soupeři i 18 útočných doskoků, což domácím dalo o 22 pokusů z pole navíc. Hosté také zaostali o 9 trefených šestek a nepomohla jim ani trojková převaha (6-11).