23.01.2018 - red
počet přečtení: 603
vytvořeno 23.01.2018, upraveno 23.01.2018

Kvalifikace MS 2019

Byl to duel Kendricka Raye proti Avellinu - spolulídrovi italské ligy. Celý druhý poločas odtáhl pro Nymburk jen on – celkem 18 body (z 37 týmu), 7 doskoky, 2 asistencemi i 2 zisky -, a mistr mu musí smeknutím klobouku poděkovat za domácí přemožení odbojného italského celku 81-77, jež týmu zaručilo postup do osmifinále play-off Ligy mistrů s aktuální bilancí 8-4. Nymburk přitom po třech trojkách v 1. čtvrtině za vedení 24-12 a pak díky umnému dirigentství Lawrence a seběhům, trojce a celkem 7 rychlým bodům Hrubana za vedení 37-20 zdánlivě spěl ke zlomení hostů už v první půli. Jenže pak přišlo až příliš střel bez útočných doskoků, málo hry pod koš a Avellino, které se zuby nehty snažilo nedávat domácím brejkové body, je po obranných doskocích a ziscích právě z této hry začalo stíhat až k dotažení na poločasových 44-40, kdy navíc domácí křídla Beriša i Bohačík měla po 3 faulech. Většina 3. čtvrtiny se zvrhla v trojkovou přestřelku, ale Ray, fungující v řadě zápasových sekvencí včetně koncovky i jako rozehrávač, potáhl svůj tým odvážnými vniky až k vedení 66-54. Hosté se pak ještě sveřepěji snažili jít pod koš přes obra Fesenka, ale domácí jej místy až zčtverováním a zisky Peterky nutili do řady důležitých ztrát. Jenže Avellino se i tak dokázalo trojkami a brejky přiblížit na 73-72, a tak na něj musel opět nastoupit Ray, který jen za posledních 5 minut zapsal 9 bodů, 3 doskoky (2 útočné) a 1 zisk. Z jednoho útočného doskoku zvýšil na 75-72, v poslední půlminutě tým nejdřív za vedení o 4 nezužitkoval chybným výhozem z autu jeho zisk už na útočné polovině a jen 188 vysoký guard tak musel za posledních 14 vteřin proměnit 4 šestky, aby nedal soupeři šanci srovnat jednou střelou. Nymburk před 1200 diváků prohrál v bodech z brejků 10-18, ale dvakrát méně ztrácel a přetlačil hosty dvojkami. Raye (24+11 doskoků za 24 minut) doprovodil jako jediný další dvojcifera Benda (14).