06.11.2018 - red
počet přečtení: 302
vytvořeno 06.11.2018, upraveno 06.11.2018

TV KNBL

Pustíte-li se s výbornými trojkaři do obloukové přestřelky, musíte počítat s velkými dostihy. Opava se jich v 5. kole Ligy mistrů na domácí půdě nebála a po bezchybném startu a už šesté trojce z šestého pokusu vedla nad PAOKem Soluň za prvních pět minut dokonce 23-8! Zkušený soupeř však ani na okamžik nezpanikařil, většinu své hry dál směřoval pod koš, kde měl citelnou fyzickou výhodu, umocněnou absencí domácího power forwarda Bujnocha. Koš po koši s faulem se přibližoval a postupně přidával i nemilosrdné trojky. A tak i když Slezané za 1. čtvrtinu (31-24) proměnili všech 8 trojkových pokusů, hostům už se pak víc odpoutali jen v úvodu 2. čtvrtiny (na 38-25 v čase 11:20). A za zbytek utkání stihli jen 31 bodů. Postupně narůstal defenzivní tlak Soluně, která nepříjemně zdvojovala rozehrávače s míčem, a v útoku její chladnokrevní snajpři trefovali jednu trojku za druhou, na rozdíl od již vyprahlých domácích střelců. Už do půle tak hosté otočili na 45-47 (trojky 18/10 – 13/7), když navíc tři fauly nabral klíčový dlouhý Opavy Gniadek. Od úsvitu 3. dějství už přibývalo ztrát stále vysílenějších domácích na perimetru i jejich chyb při zakončeních zpod koše a PAOK, podporován skupinou svých příznivců,  z otevřených trojek i dalších snadných situací trestal. Domácí se ještě z 50-61 probili na 58-63, ale pak už ani hromové „He-ja-Opa-va“ z hrdel žlutomodrých tifosi nezastavilo únik soluňského favorita, který zvítězil 69-94. Největší rozdíl v utkání udělala vyrovnaná náhradnická divize PAOKu, která přestřílela tu opavskou 10-49. Poměr trojek byl 35/12 - 30/16, hosté navíc dali i o pět dvojek víc při úspěšnosti 58 procent. Z víceméně 8členné rotace domácích se při 4. porážce mezi střelce dvojciferně zapsali Šiřina (14), Klečka (13), Gniadek (11+6 doskoků), Zbránek (11) a Švandrlík (10).