09.10.2018 - red
počet přečtení: 309
vytvořeno 09.10.2018, upraveno 09.10.2018

TV KNBL

Sovy se stávají magnety na dramata. Zatímco však v Hradci Králové jim ligová koncovka i s obratem z minus deseti vyšla, vzápětí se Svitavami po vedení ve většině zápasu závěr doma nezvládly a smůla je provázela i v letošní premiéře Alpe Adria Cupu. Na palubovce slovinské Polzely držely po celé utkání vyrovnané skore, většinu druhé půle byly spíš i drobně vpředu, jenže když po dvou trojkách vyskočily minutu do konce 4. čtvrtiny do minitrháku 71-75, domácí trojkou snížili a po nadvakrát nevyužitém útoku Pražanů jednou šestkou i srovnali, načež Vukosavljevič minul dvojku na výhru Sov. V prodloužení se domácí prošestkovali do vedení 90-83, Mareš ještě trojkou a dvěma trestnými hody snížil na bod, ale pak už si jen oba týmy vyměnily po dvou šestkách a Polzela přidala ještě jednu navrch na konečných 93-91. Pražský USK bez obou letních amerických posil Whacka s Holdenem opět držela ta dodatková, tedy Appleby (15+5 zisků a 5 doskoků), téměř dvakrát lepší byl křídelník Mareš (28, trojky 12/4) a po 10 bodech přidali Ondřej Sehnal (7 asistencí a 7F+) s Tůmou. Pro USK hovořily trojky (8-11) a ztráty (19-16), pro domácí pak především šestky (37/29 – 26/20).