11.10.2018 - red
počet přečtení: 469
vytvořeno 11.10.2018, upraveno 11.10.2018

TV KNBL

Porážky Ústí i Děčína a výhra Brna. Takové bylo středeční skore zástupců Kooperativa NBL v Alpe Adria Cupu, kteří mají nyní shodnou bilanci 1-1. Brno získalo domácí úspěch (77-76) s rakouským Klosterneuburgem po velkých těžkostech, nicméně v základu dalo šanci české krvi a americké trio obtesávalo v průměru jen 15 minut. I proto soupeř unikl po první čtvrtině na 7-18, po 15 minutách vedl 11-24 a ještě po třiceti 45-57. Hned v úvodu 4. dějství ale Vašát s Farským srovnali a únik soupeře na 72-76 zchladil 5 body Keely (77-76), který tak rozhodl, i díky dvěma ztrátám soupeře v samém závěru. Po ztrátě Keelyho mohl Bauer „floaterem“ ještě urvat výhru hostů, ale minul. Brňané vytěžili víc z trojek (9-6) a těsně i z šestek, což jim nakonec stačilo. Střelcům veleli Keely (14), Roby, Vašát (po 13) a Nehyba (10). Děčín si dojel pro tvrdou odplatu za předchozí domácí výhru do Levic, kde jej slovenský šampion porazil 95-67. Rozhodla druhá půle (57-32) a především údernost základních pětek (62-34). Střelecky přesnější domácí dali víc trojek (12-8), bodů zpod koše (36-26) i z brejků (21-11), navíc dvakrát méně ztráceli. Nejlepšími střelci Válečníků byli Kroutil a Ježek (oba po 11). SLUNETA se doma popasovala s polskými Gliwicemi a po pokažené koncovce padla 76-78. Po 4 trojkách sice vedla 12-2, ale soupeř se dotáhl a v posledních 3 minutách 3. čtvrtiny utekl z remízy na 49-58. Domácí se pak čtyřmi trojkami prostříleli do vedení, ale při náskoku 73-68 tři minuty do konce nezabránili 7 bodům v řadě Radwaňskiho na 74-75. Svejcar ještě otočil, ale po třetí ústecké ztrátě v posledních třech minutách rozhodl pro hosty košem s faulem Dawkins. Ústí patřily trojky (10-4) a body z druhých šancí (15-5), hosté se víc prosadili zpod koše (20-44) a šestek. Pandy střelecky táhli Pecka (17), Houška (15+11 doskoků), Stevanovič (15+9 doskoků), Šotnar (15) a Svejcar (12).