Ústecké rošády

08.10.2018 - red
počet přečtení: 421
vytvořeno 08.10.2018, upraveno 08.10.2018

Kádrové trable SLUNETY se na úsvitu sezony vrší. Poté, co pro neuspokojivé výkony ještě před prvním kolem skončil forward Kayel Locke, zranění dlouhodobého charakteru vyřadilo z týmu i staronového guarda Michaela Thompsona (k mužstvu se připojil až těsně před startem ligy), a proto muselo vedení okamžitě na hráčský trh. Aktuálně dva týdny testuje duo forwardů - 24letého 203 vysokého Srba Marka Stevanoviče, který minulou sezonu vystřídal tři různé týmy a naposledy hájil barvy Temešváru v rumunské lize (průměr 3,8 bodu), a 28letého 198 vysokého Kanaďana Guillauma Payen-Boucarda, který by i jako forward měl zaplnit mezeru po Thompsonovi. V posledních dvou sezonách se pohyboval ve třetí francouzské lize (průměr 10 bodů) a naposledy v soutěži kanadské (průměr 14). Oba ústečtí nováčci už zasáhli i do svého prvního zápasu v NBL. Zatímco Boucard v Opavě hrál jen minutu, Stevanovič pobyl ve hře 32 minut a stihl 14 bodů, 10 doskoků a 3 asistence. Pandy širší soupisku nutně potřebují, neboť už zahájily i svou pouť v Alpe Adria Cupu, kde v prvním utkání na domácí půdě sestřelily slovinský Šenčur 106-79. Rozhodly už v první čtvrtině (32-15), v utkání byly lepší v trojkách (13-8) i ztrátách (13-22). Činili se Pecka (34+10 doskoků), Svejcar (16+6 asistencí), Wisseh (15+7 asistencí), Šteffel (14+6 doskoků a 6 asistencí) a Stevanovič (14).