08.10.2018 - red
počet přečtení: 525
vytvořeno 08.10.2018, upraveno 08.10.2018

TV KNBL

Kádrové trable SLUNETY se na úsvitu sezony vrší. Poté, co pro neuspokojivé výkony ještě před prvním kolem skončil forward Kayel Locke, zranění dlouhodobého charakteru vyřadilo z týmu i staronového guarda Michaela Thompsona (k mužstvu se připojil až těsně před startem ligy), a proto muselo vedení okamžitě na hráčský trh. Aktuálně dva týdny testuje duo forwardů - 24letého 203 vysokého Srba Marka Stevanoviče, který minulou sezonu vystřídal tři různé týmy a naposledy hájil barvy Temešváru v rumunské lize (průměr 3,8 bodu), a 28letého 198 vysokého Kanaďana Guillauma Payen-Boucarda, který by i jako forward měl zaplnit mezeru po Thompsonovi. V posledních dvou sezonách se pohyboval ve třetí francouzské lize (průměr 10 bodů) a naposledy v soutěži kanadské (průměr 14). Oba ústečtí nováčci už zasáhli i do svého prvního zápasu v NBL. Zatímco Boucard v Opavě hrál jen minutu, Stevanovič pobyl ve hře 32 minut a stihl 14 bodů, 10 doskoků a 3 asistence. Pandy širší soupisku nutně potřebují, neboť už zahájily i svou pouť v Alpe Adria Cupu, kde v prvním utkání na domácí půdě sestřelily slovinský Šenčur 106-79. Rozhodly už v první čtvrtině (32-15), v utkání byly lepší v trojkách (13-8) i ztrátách (13-22). Činili se Pecka (34+10 doskoků), Svejcar (16+6 asistencí), Wisseh (15+7 asistencí), Šteffel (14+6 doskoků a 6 asistencí) a Stevanovič (14).