25.10.2018 - red
počet přečtení: 458
vytvořeno 25.10.2018, upraveno 25.10.2018

TV KNBL

SLUNETA v Alpe Adria Cupu dobyla palubovku Vídně, kde ve třetím utkání skupiny získala druhé vítězství (80-93), a to díky monstr převaze na doksoku (20-50) a pod košem (na body odsud 20-42). Při síle na útočném doskoku (4-20) si vzala i 17 bodů z druhých šancí, přičemž při podobném počtu ztrát i trestných hodů bylo zarážející, že měla podle statistik jen o 9 střel z pole víc. Zápas ale nebyl tak jednoznačný, jak napovídají hlavní čísla. Pandy sice od počátku vedly, už po 7 minutách o 10 a ve druhé čtvrtině až o 17, ale pak se rozdíl z jedné, či druhé strany pohyboval kolem 10 bodů. Skutečnou hrozbou už však domácí nebyli. Z aktuálně 8. týmu rakouské ligy, hrajícího víceméně na šest mužů, dělal hostům největší problémy autor 35 bodů Detrick. Ústí se opíralo o Stevanoviče (23+11 doskoků), Pecku (18), Pavla Houšku (16+11 doskoků) a Wisseha (12). O celkem 33 bodů se postarali náhradníci. „Věděli jsme, že Vídeň hrává v malém počtu hráčů a my tak vyhráli právě díky širší rotaci. Nebyl jsem spokojený s naší obranou, ale důležité je vítězství,“ podotkl kouč SLUNETY Antonín Pištěcký. Pražský USK (1-2) se v AAC vydal do Osijeku bez rozehrávače Ondřeje Sehnala (školní povinnosti), a byť ohromný výkon podal power forward Vukosavljevič (30, trojky 7/4), Sovy sdíleně třetímu celku chorvatské ligy podlehli 86-69. Podkošovému veteránovi totiž výrazněji pomohl už jen guard Whack (11+9 doskoků, 7 asistencí). Další guard Appleby, který nakonec zůstává v kádru USK, tentokrát zaostal za svými ligovými nástřely. Pražené byli horší na doskoku (45-30), v bodech zpod koše (38-26) i v daných šestkách (21-10) a nevyšly jim obě sudé čtvrtiny. V posledních dvou minutách 1. půle jim domácí odskočili z 34-31 na 44-31, a i když se hosté ve třetí části ještě přiblížili na 48-44, po zbytek zápasu už se dívali soupeři na záda z odstupu nejméně deseti bodů. „Udělali jsme příliš taktických chyb. My nicméně pohár bereme jako možnost zkoušet různé věci a dávat prostor hráčům, kteří nemají tolik minut v NBL,“ uvedl trenér USK Dino Repeša.