V oslabení další výhra

25.11.2017 - red
počet přečtení: 221
vytvořeno 25.11.2017, upraveno 25.11.2017

I bez reprezentanta Pomikálka a podkošových Krakoviče a Jakuba Houšky dobyli Válečníci v Alpe Adria Cupu palubovku Šentjuru, pátého týmu slovinské ligy. Po vítězství 81-87 vylepšili svou bilanci ve skupině na 2-1. Lídrem týmu byl se 16 body Pavel Houška. Jeho tým byl lepší v produkci trojek (26/10 – 28/12) i šestek (14/11 - 23/15). Děčín díky bodům guardů vyskočil už za necelých 6 minut do trháku 4-17 a dlouho z něj pak žil. Ovšem do půle také ztratil 11 míčů a domácí se 13 minut do konce dostali k obratu na 63-59. Pavel Houška s Ježkem však vzápětí úspěšně kontrovali na 65-71, aby tři minuty do konce už opět vedl Šentjur (80-79). Děčín pak proměnil jen 1 z 6 šestek, ale spasila ho trojka Šišky na 80-83 a zisk a úspěšné trestné hody Feštra na 80-85. To už chybělo do konce jen 22 vteřin a hosté si mohli oddechnout, byť poté ještě minuli 2 z posledních 4 šestek. Jejich bilance za posledních 2:24 tak činila 12/5. „Výhra mě potěšila jednak kvůli absenci některých hráčů, ale také kvůli předvedenému výkonu, který snesl až na některé pasáže přísné měřítko. Mě se ovšem nejvíc zamlouval výkon tří slovinských rozhodčích, kteří nechali hrát oba týmy tvrdý a důrazný agresivní basketbal, takže hra měla spád a tempo, což nám od začátku vyhovovalo. Přestože jsme měli v utkání dvě hluchá místa, kdy Šentjur šel přes nás, vždy jsme dokázali odpovědět nějakou střelou či povedenou kombinací. V závěru jsme si komplikovali koncovku špatnou střelbou trestných hodů, ale dobrou obranou a jistým doskokem jsme si takticky závěr pohlídali,“ shrnul kouč vítězů Pavel Budínský.