22.11.2018 - red
počet přečtení: 203
vytvořeno 22.11.2018, upraveno 22.11.2018

TV KNBL

Pardubická Beksa se s Europe Cupem rozloučila domácí porážkou 84-104 se sdíleně posledním celkem izraelské ligy Ness-Zionou. Počtvrté ze šesti zápasů inkasovala stovku, měla tak průměr téměř 101 inkasovaných bodů a její letošní evropská mise skončila při osmi pokusech bez vítězství. V posledním duelu skupiny, z níž postoupil Saratov (5-1) a právě Ziona (4-2), se v oslabení (bez nemocných Benjamina s Půlpánem, navíc další hráči nebyli plně fit) držela do začátku druhé čtvrtiny. Pak 4 minuty neskórovala, soupeř se začal trhat a dvě střední čtvrtiny ovládl v součtu 36-55. Domácí byli lepší z brejků (33-8), šestek (21/17 – 9/8) a na útočném doskoku (21-9), ale už body z druhých šancí patřily hostům (8-15), kteří i při o 11 menším počtu střel byli efektivnější také v palbě z pole (dvojky 56/26 – 55/33, trojky 29/5 – 19/10). Pardubice střelecky táhli Jackson (25), Kohout (14) a Švrdlík (10+10 doskoků). „V obraně nás hosté tlačili do třetích a čtvrtých rotací, pak už jsme nebyli schopni to stíhat. Právě tohle je něco, na co se chceme soustředit v nadcházející reprezentační přestávce,“ podotkl rozehrávač BK JIP Richard Williams.