Za Berišova koncertu do F-4

11.02.2018 - red
počet přečtení: 822
vytvořeno 11.02.2018, upraveno 11.02.2018

Stát se to v NBA, byl by to dokola vysílaný hit večera. Mikrovlný nymburský guard Dardan Beriša během dvouminutové sekvence první čtvrtiny posadil do opavské obruče pět trojkových projektilů v řadě a sám utrhl skore z 11-6 na 26-11. Celkem dal za prvních pět minut utkání šest trojek, navíc na jeho dělostřelbu navázal dalšími dvěma slepenými trojkami i Pavel Pumprla. Osm trojek, to byl těžký kalibr i na obloukové přeborníky ze Slezska, kteří měli v úvodní čtvrtce bilanci 11/3 (Nymburk 12/8). Po první čtvrtině vedl Nymburk 32-16 a už tady rozhodl o osudu domácí odvety čtvrtfinále Českého poháru. Obhájce trofeje vyhrál jednoznačně i druhý zápas (105-72) a postoupil tak jako poslední účastník do svitavského Hyundai FINAL 4. Beriša celkem docílil 23 bodů (trojky 12/7), Jaromír Bohačík přidal 19 (trojky 5/5) a Ray 16 (trojky 6/4). Tým (i bez Hrubana s Martinem Peterkou) vysázel 21 trojek z 37 pokusů, čímž z oblouku hosty (40/13) jasně přetlačil. Navíc dominoval i na doskoku (50-32) a v bodech z druhých šancí (24-8). Opavu (bez Bujnocha, Zbránka, Kouřila) nejvýrazněji táhli Dragoun (14) s Jurečkou (12).