Zabrali v čase lámání chleba

21.12.2017 - red
počet přečtení: 347
vytvořeno 21.12.2017, upraveno 22.12.2017

Třikrát a dost! Válečníci na čtvrtý pokus zlomili okovy třízápasového „Komplexu USK“ z úvodu této sezony a bylo to pro ně za 5 minut 12. Stalo se v dosud nejdůležitějším ze čtyř vzájemných soubojů, který určoval postupujícího do čtvrtfinále Českého poháru. A Děčín ho v Praze zvládl velkolepým způsobem start – cíl, přičemž start byl z jeho strany přímo ďábelský. Prvních pět minut zavřel defenzivní závoru a při pěti ztrátách domácích vytáhl svůj trhák až na 0-15. A i když za druhých pět minut úvodního dějství přidal už jen 4 body, nemuselo to hostům vadit, neboť USK zaznamenal pouhopouhé tři body za celých 10 minut. A byť druhou čtvrtinu vyhrál 20-17, pořád v poločase ztrácel 23-36. Při 6bodové výhře z prvního utkání v Děčíně sice Sovy stále zůstávaly ve hře, jenže hosté si pohlídali i start druhé půle a trio Šiška, Halada, Pomikálek vytáhlo náskok až na 20 bodů. Po třech čtvrtinách tak Děčín vedl 36-56 a v dresu domácích kromě 15bodového Křivánka nebyl žádný další výrazný střelec. Kvintet Madsen, Michal Mareš, Ondřej Sehnal, Raines a Bookert se v tu dobu dohromady složil jen na 11 bodů. A protože ve 4. části se už nic nezměnilo, Děčín se po vítězství 53-77 stal čtvrtým pohárovým čtvrtfinalistou. O Final-4 si to Válečníci rozdají s ústeckými Pandami. Na pražské Folimance byl top skórerem vítězů z trojek neomylný (3/3) Pomikálek (21), laborující už v půli se třemi fauly. Šiška přihodil 15 bodů, Halada 13 a Bažant 10. Za domácí jim konkuroval jen 18bodový Křivánek. Klíčovou statistikou zápasu byl doskok, který patřil Děčínu 31-53, z toho v útoku 9-24.