Zlomili polského mistra

06.12.2017 - red
počet přečtení: 111
vytvořeno 06.12.2017, upraveno 06.12.2017

Nymburk na evropské scéně pokračoval v českém stínání předních celků a mistrů z basketbalově srovnatelných zemí. Na většinově výtečné 1. půli, vyhrané 45-55, vystavěl v 7. kole Ligy mistrů triumf 82-88 v Zieloné Goře, čímž uzavřel první půlku základní fáze na bilanci 4-3. Lídrem týmu byl z dálky famózní Benda (22), následován Hrubanem (16, 14 do půle), Bohačíkem a Rayem (po 10). Středočeši sice zaostali za polským šampionem v trojkách (12-8), jež domácí většinu zápasu držely při životě, ale patřily jim body z brejků (8-27, do půle 2-18). Právě bleskovým přechodem se zakončením do 8 vteřin, jak zní týmová mantra, ovládl nátlakově bránící Nymburk (v základu nečekaně s nedávno příchozím Berišou) většinu 1. půle, když pálil při první možné příležitosti a efektivně sdílel míč. Ray odvážnými nájezdy v 30bodové 1. čvrtině utrhl tým až na 10 bodů, Hruban 7 body v řadě nakopl vedení až na maximálních 30-47 po 15 minutách, ale pak už přišel čas domácích trojkařů (8 tref do půle). Hostům nevyšel ani start 3. čtvrtky s řadou bolestných ztrát a polským reprezentačním rozehrávačem Koszarkem vedení domácí se vydali na stíhací jízdu až na 61-62. Tu nebývalou porcí chyb sytil i nymburský rozehrávač Lawrence (celkem 7 ztrát). Jenže ztráty vedle 9 bodů přetlačil i 8 asistencemi a 5 zisky, proto měl dál důvěru kouče Amiela a rodák z New Yorku ji v závěru velkými akcemi – spolu s Bendou a Hrubanem - i splatil. Naštěstí pro Nymburk už 14 minut do konce spáchal 4. faul klíčový dlouhý Gory Dragičevič, jejž dvě minuty do konce zkušeně vyfauloval Lawrence. V samém závěru Gora minula několik střel a nedostala se tak blíž než na 4 body.