Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Studio basketbal zaostří na souboj kola z Hané

PREVIEW 20. KOLA Jubilejní 20. dějství Kooperativa NBL, jež se kompletně odehraje v sobotu, opět ozdobí program Studia basketbal (vysílání startuje v 17:30), které bude sledovat hit kola z Hané, kde se od 18 hodin utkají v třaskavé bitvě domácí Olomoucko s hosty z Ústí. Už od 17:00 ovšem zkříží zbraně Tuři s nováčkem z Hradce Králové, o půl hodiny později se do sebe zakousnou Nová huť s Beksou a Sovy se Slezany, v 18:00 se přidají Děčín s Kolínem a v 19 hodin i Brno s Nymburkem.

celý článek
Chasson a "Sato": z NBL až ke kormidlu Wizards!

Z LONDÝNA S CHASSONEM RANDLEM Od odchodu z Nymburka v létě 2016 nepřebýval na špatných adresách, ale většinou mu v honosných domech vyčleňovali jen malé pokojíčky, které navíc dost často měnil. Když se v ročníku 2016/17 probojovával do sestavy New York Knicks, byla z toho nejdřív farma, pak krátký pobyt v dresu Philadelphie s osmi odehranými zápasy a průměrem 9 minut, aby se vrátil ještě v téže sezoně k Knicks na 18 utkání s průměrem 12 minut. Na podzim 2017 podepsal Realu Madrid, s nímž sice vyhrál i Euroligu, ale v té za 23 utkání psal průměr 7 minut a v ACB to bylo jen o pět lepší. 25letý 188 vysoký guard to ale nevzdal a v letošní sezoně se opět pokusil protlouct do NBA. U Wizards putoval z prvního týmu na farmu a zpět, aby od Vánoc – jako autor 6 bodů na utkání - vytvořil nyní už pevnou rozehrávačskou dvojici s Tomášem Satoranským. Dvojici, která má za sebou minulost v české NBL, a nyní řídí tým z nejlepší ligy světa. Nejen o tom ex-nymburský Chasson Randle hovořil na médiím otevřeném tréninku Washingtonu v Londýně.

celý článek
33-2? Protože se nikdo nepotřebuje prodávat

S ŘEDITELEM TUŘÍHO MONSTR VÝSLEDKU Když se před sezonou podíval do nedaleké budoucnosti ve skeptických brýlích nasazených po nevyvedené přípravě, viděl svůj tým touhle dobou, tedy chvíli před koncem základní části, někde na hraně skupiny A1. Když však zvedl zrak po třetí čtvrtině včerejšího duelu silných vah, a zacílil jej na světelnou tabuli, už z něj jen vypadlo: „Páni! Tak to je dost dobrý.“ Jeho tým v ten moment vedl na ústecké palubovce o neuvěřitelných 30 bodů a spěl k už 9. výhře z posledních 11 zápasů. V tabulce sdíleně druzí svitavští Tuři nakonec domácím Pandám naložili 56-103 a i s vysokým úrokem jim tak splatili porážku z domácího kurtu. Po bez nadsázky nejdokonalejší čtvrtině jejich devítiletého působení v Kooperativa NBL, vyhrané astronomicky 33 ku dvěma! Z toho byl poněkud perplex i jeden ze strůjců tohoto unikátu, rozehrávač Roman Marko.

celý článek
Žně hostů, Děčín druhý a kolaps Medvědů!

ECHO SOBOTY V NBL Tři vítězství hostů, kdy jen mistr uhájil domácí kurt. Takový je výsledek divoké soboty v Kooperativa NBL, která má na programu už své 19. kolo základní části. Nyní už samostatně druhý Děčín díky dokonalé druhé čtvrtině snadno v Opavě rozbil domácí tým, který nastoupil téměř bez podkošových hráčů. Olomoucku v Nymburce pro změnu chyběli rozehrávači a i tam to bylo znát, takže domácí favorit bez potíží vyhrál o dvacet. Beksa si dojela pro odplatu za domácí pohanu na pražskou Folimanku, byť si o výhru řekla až v posledních deseti minutách. A většinu zápasu lepší Kolín doma nevídaně zkolaboval v závěru a nechal další domácí zápas soupeři. Tím tentokrát bylo Brno, jež má po čtvrtém úspěchu za šest zápasů už výhru náskoku na osmém místě.

celý článek
USK na Beksu se Stevanovičem a tři velké hitovky

PREVIEW 19. KOLA Pětizápasové víkendové menu 19. kola Kooperativa NBL skýtá hned tři magnetické souboje. V Nymburce se v sobotu ukáže nyní rozjetý tým Olomoucka (17:00), na Opavu zaútočí rozburácený Děčín (18:00) a v neděli Tuři najedou na ústeckou SLUNETU (18:00). V sobotu se hrají i dva důležité zápasy o vstupenku do A1. O Marka Stevanoviče nečekaně posílené Sovy se k ní pokusí přiblížit doma proti Pardubicím (17:30) a Kolín se v bitvě o život utká na svém parketu se sílícím Brnem (17:45).

celý článek
Jak říkal Tracy McGrady: Když je koš jako stodola

S BUDOUCÍM UČITELEM TROJEK FRANTIŠKEM VÁŇOU Je to docela pech. Máte za sebou životní večer a hned po něm se místo návalů radosti a slavení musíte začít stresovat. Protože už ráno vás čeká těžká zkouška na vysoké. Kdy vašeho profesora rozhodně nezajímá, že jste den předtím přepisovali dějiny basketbalové ligy. Jenže jak říkala máma Forresta Gumpa - „život je jako bonboniéra – nikdy nevíš, jaký bonbon na tebe vyjde“. Ani tenhle 20letý mládežnický reprezentant tak ještě ve středu v poledne nemohl tušit, že večer před čtvrteční písemnou zkouškou z anatomie na UP Olomouc zažije takovou slávu jako 9 trojek z 9 pokusů, což se ještě v jednom zápase nikdy nikomu nepovedlo, alespoň podle dochovaných záznamů. Navíc jen Pavel Miloš (dvakrát), Petr Treml a Will Chavis vyskládali za posledních dvacet let v české nejvyšší soutěži víc trojek než on. A budoucí učitel angličtiny a tělocviku si už může být jistý slovy nymburského kouče Amiela, který po posledním měření sil s Olomouckem s jeho senzačními 20 body prohlásil, že příště už si na něj bude muset dát pozor. A platit to bude nejen tuhle sobotu v Nymburce. Navíc pokud bude takhle pokračovat, možná si František Váňa na to učitelství ještě nějaký pátek počká…

celý článek
Když na zápasy v Manile chodí i lamy!

S FAKTOROVÝM VÍTĚZEM CHARLESEM AIKENEM I když před podzimním příchodem do Svitav netušil, že se v Česku dají vyhrávat peníze smečemi a bloky, a byť dokonce ještě před pár dny neměl velké ponětí ani o tom, co všechno se ve zdejší lize honoruje, je faktem, že tenhle americký majitel metrového výskoku se ocitl v té pravé basketbalové soutěži. „Wow,“ vypadlo z něj citoslovce údivu, když se dozvěděl, že jako celkový vítěz Kooperativa Faktoru, měřícího atraktivitu hry jednotlivých hráčů, by si na konci dlouhodobé části NBL mohl přijít na 2000 eur. „Tohle jsem vůbec nevěděl! Takže teď se vrhnu na nějaké šílené dunky a budu dávat ještě víc přihrávek za zády,“ plánuje 206 čísel vysoký Charles Aiken, z hráčů působících aktuálně v lize dvojka celkového pořadí s průměrem 5,9 bodu a především nejlepší faktorový muž za měsíc prosinec s průměrem 6,4.

celý článek
František ve 4. dimenzi a Lamb hrdinou bitvy

ECHO STŘEDY V NBL Reprezentant do 20 let František Váňa zažil večer, na jaký nikdy nezapomene. Nevídaným trojkovým nástřelem 9/9 a celkem 31 body zničil kolínské Medvědy, čímž pomohl domácímu Olomoucku k vysoké 29bodové výhře. Lamb Autrey si vzal dvěma nesnadnými nájezdy do správy koncovku duelu s Pardubicemi a kostrbatě hrající Válčníky dotlačil ke čtyřbodovému triumfu. Ústí se 8 trojkami v řadě ve druhé čtvrtině odpoutalo v Hradci k lupu 73-91 a Nová huť po ztrátě 17bodového vedení zlomila až v koncovce USK a ukončila tak hrůznou sérii 8 porážek. To jsou hlavní zprávy z prvních čtyř utkání 18. kola. 

celý článek
Návrat Charlese, TV řež v Děčíně a konec temna

PREVIEW 18. KOLA Před fanoušky Kooperativa NBL je další zajímavé kolo, v pořadí už osmnácté, jež je rozloženo do dvou dnů. Ve středu poutá největší pozornost televizní duel v Děčíně (17:00), kde se představí pardubická Beksa, a kde bude ve hře i druhá příčka v tabulce. V 17:30 se v ostravském Tatranu pokusí zrušit temné série domácí NH, nebo hosté z USK. Ve stánku Olomoucka od 18 hodin nastoupí nadále se trápící a navíc i oslabený Kolín. A ve stejný čas se v Hradci Králové pustí do reprízy nedávného pohárového souboje domácí Sokoli, oslabení o dva rozehrávače, ale posílení o navrátilce Charlese Marquardta, a návštěvníci z Ústí, kteří mají po pohárové porážce co splácet. Ve čtvrtek se bude možná napěchovaná svitavská hala těšit od 20 hodin na mistra a ve stejný čas Brňané pohostí zraněními a nemocemi ničenou Opavu, jež bude po dva dny starém „krvavém duelu“ v Benátkách zejména po stránce zbývajících pohonných hmot ve velmi složité situaci.

celý článek
Nymburk drtil Bohačíkem. Opava se bila do krve

ECHO LIGY MISTRŮ Konečně! Český mistr po čase zkušeně zvládl ve vyrovnaném duelu na mezinárodní scéně i čtvrtou čtvrtinu, a to včetně koncovky. Tažen agresivně najíždějícím a z šestek i trojek přesným rozehrávačem Lawrencem, který ve čtvrté části, vyhrané 25-16, sklidil devět ze svých 16 bodů, a jako druhým motorem poháněn i distančně plodným Jaromírem Bohačíkem, dotáhl i zásluhou v závěru téměř dokonalé obrany celého týmu domácí zápas Ligy mistrů až k vítězství 78-71 nad litevským Lietkabelisem. Sedmibodový rozdíl sice nevygumoval 11bodovu porážku z půdy soupeře, ale Nymburk při stržení teprve třetího vítězství z 10 zápasů musí být rád za cokoli, co ještě zachovává mikroskopickou naději na play-off Ligy mistrů, nebo alespoň na play-off FIBA Europe Cupu.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (1186)