Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Hit na Dašické, návrat Horáka a Ware proti Turům

PREVIEW 15. KOLA Sobotní magnet Pardubice versus Nymburk bude hlavní ozdobou jubilejního 15. kola Kooperativa NBL. Ve stejný den se ovšem bude hrát i ve čtyřech dalších stáncích – v Kolíně Medvědi už zřejmě i s Ladislavem Horákem budou prahnout po odvetě proti Pandám, nová kometa ligy brněnský Kevin Ware se tentokrát postaví Turům, Opava bude potvrzovat svou kvalitu doma proti Lions a Děčín zkusí využít svou podkošovou převahu proti Sovám. V pondělí pak program kola uzavře moravský TV duel mezi Prostějovem a Ostravou, v němž by Nová huť mohla zaútočit na velký lup.

celý článek
Už nesmím dopustit takovou ostudu!

INTERVIEW S NOVÝM VÁLEČNÍKEM LUKÁŠEM PALYZOU Jsou výzvy a výzvy. Jednou z nich pro něj bylo posunutí se do opět ambicióznějšího týmu. Další pak etablování se v novém prostředí u vicemistra. A ještě jinou je převtělení se dokonce do role zápasového dunkera. Ta úplně nejspeciálnější výzva ale zřejmě přijde na řadu po Vánocích. Pokud bude nominován, měl by pro Lukáše Palyzu při ligovém All-Star nastat čas velké odvety se zástupkyněmi ŽBL. Jedna mu naposledy v Ústí nad Labem sebrala trofej pro nejlepšího trojkaře exhibice, a proto je tenhle rozhovor i hozenou rukavicí pro jistou hráčku pražského USK…

celý článek
Pandy souží rozehra, Šotnar vletí na mistra

S řádnou fluktuací na pozici rozehrávače se vyrovnává v této sezoně ústecká Sluneta. Aktuálně kouč Pištěcký nemá k dispozici ani jednoho ze dvou mužů, kteří sezonu na pozici 1 začali. A v případě schopného obránce i pohotového střelce Showrona Glovera, který ve 13 zápasech doručoval 10,1 bodu a 4,8 asistence (na 3,7 ztráty), to tak bude platit až do konce sezony.

celý článek
Vučicova opakovačka nestačila. A Beksa žije dál

ECHO STŘEDY V NBL A ČP Dva navlas stejné výsledky - jen jednou pro domácí a podruhé pro hosty - zrodila ligovo-pohárová středa. Válečníci v daleké předehře 18. kola Kooperativa NBL v koncovce udolali svitavské Tury 75-71, pardubická Beksa pak v pátém pohárovém dějství dobyla město v pěkné rovině a může tak dál snít o obhajobě trofeje.  

celý článek
Překvapí Tuři? Uchystá Kolín pohárovou odplatu?

PREVIEW UTKÁNÍ NBL A ČP Čtyři ligové celky jdou do akce ve středeční večer. V předehře 18. kola Kooperativa NBL si to v Děčíně rozdají domácí Válečníci s hosty ze Svitav a fanoušci Severočechů tak budou moci poprvé sledovat v akci novou posilu – ligového top skórera Lukáše Palyzu. V utkání pátého kola Českého poháru se pak v Kolíně utkají Medvědi s obhájci trofeje z Pardubic, a bude to jejich druhý střet během 96 hodin.

celý článek
O výzvě Slam Dunku 2016 a zázraku Zacha LaVinea

UDÁLOST OČIMA TOMÁŠE POMIKÁLKA Když spoluhráči rozehrávače Zacha LaVinea zveřejnili ono video z předzápasového tréninku, okamžitě zaplavilo internet a v zámoří jej přebíraly i všemožné zpravodajské servery. Protože to, co stále větší opora Vlků z Minnesoty a vítěz posledních dvou Slam Dunků NBA ukázal ve vzduchu, bylo už za hranicemi pochopitelna. Po nijak rychlém rozběhu se odrazil z čáry trestného hodu a zasmečoval. Jen s jednou maličkostí navíc – otočkou o 360 stupňů! Neuvěřitelný kousek, který například legenda NBA a nyní televizní komentátor Charles Barkley už během únorového All-Star víkendu označil za neproveditelný.

celý článek
Zdvojujte ho, ztrojujte! Všechno málo

TV DOHRA 14. KOLA Basketbal se počítá mezi týmové sporty. Jsou ale situace a zápasy, kdy to zrovna neplatí. Minimálně úvod angažmá kariérního smolaře Kevina Warea v české lize by se do této kategorie dal směle zařadit. V Děčíně jeho senzačních 29 bodů na triumf ještě nestačilo, v domácí premiéře proti Opavě už 25 body Brno k výhře nasměroval. Ještě víc než třetinový podíl na útočné produkci mmcité však zaujalo to, co nejednou stíhal na té druhé polovině hřiště.

celý článek
Bohačík naděloval Turům a obrat made in Palyza

ECHO SOBOTY V NBL Famózní Petr Bohačík vedl NH k dorovnání Svitav. Americké duo mistra Allen – Simpson sestřelilo USK. Beksa udeřila proti Kolínu brzy. A Děčín se u Vajgaru vykopal k obratu z až 16bodové díry, když jej vedla nová posila Lukáš Palyza. To jsou hlavní body sobotního dění 14. ligového kola.

celý článek
Ellovým punčem proti Kolínu a Palyzova premiéra

PREVIEW 14. KOLA Zásadní události budou na programu 14. kola Kooperativa NBL, které zaplní především sobotní večer. V něm se Kolín opět po roce pokusí dobýt pardubickou Dašickou, USK bude v Nymburce odolávat kanonádě mistra, o nové křídlo posílená NH bude doma cílit na složení Turů a Lukáš Palyza zahájí své děčínské angažmá duelem u Vajgaru. V neděli se v Ústí ukáže, z jakého těsta byla orlí výhra nad Beksou, a v pondělí půjdou do televize doma hladovějící Brno s trojkobijci ze Slezska.

celý článek
Co v nesnázích čeká Orly z Hané?

AKTUÁLNÍ TÉMA Přišlo to jako nečekaná smršť. Během pouhých čtyř týdnů „zmizelo“ z prostějovského týmu 33 bodů na utkání. Nejdřív na konci října orlí hnízdo opustil potentní power forward Jan Tomanec (průměr 13,6), o tři zápasy později následoval i exit ligového top skórera Lukáše Palyzy (19,2). První vzápětí zakotvil v Brně, druhý posílil Děčín. Jak to s Prostějovem zamávalo?

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (496)