Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Dragoun: Ještě bych ten bronz nepohřbíval

PREVIEW ZÁPASU 2 O BRONZ Na první pohled se druhý a poslední duel série o bronz (v pondělí od 18:00 vysílá web ČT a od 19:05 stanice ČT Sport) jeví jako formalita, kdy vše směřuje k dekorování domácí Beksy. Ta si dovezla z Opavy luxusní 21bodový polštář, navíc hostům budou chybět hned dva důležití podkošoví hráči Gniadek a Cvek. Pardubice tak zdánlivě může ohrozit jen vlastní sebeuspokojení.

celý článek
Anketa, co Válečníky zavazuje

VIDEOANKETA Je to závazek a výzva zároveň. Válečníci se však už nemohou vyhnout tomu, že jejich věrní jim ve finále věří. Bez ohledu na sílu soupeře. A proto před Zápasem 1 v okolí děčínského zimního stadionu v anketě NBL.cz mnozí modrobílí tifosi tipovali či doufali, že první klubový titul přijde už letos. Je to bláznivé? Je to nemožné? To všechno se uvidí až v úterý po druhém duelu v Nymburce.

celý článek
Můj táta bitkař, co dával víc gólů než Gretzky

S GARRETEM KERREM NEJEN O JEHO OTCI - LEGENDĚ NHL Ještě jako junior byl se svým mohutným tělem považován za pomalého. Ani v draftu se na něj nedostalo. A svou první smlouvu – na směšných deset tisíc dolarů - dostal u Philadelphia Flyers až díky tomu, že si jiný hráč zlomil nohu. Ze 102kilového pořízka Tima Kerra se však už brzy stal „Kauf všech dob“.  V polovině 80. let ztělesňoval v NHL „jednotku neodstavitelnosti“ před brankou. Čtyři ročníky v řadě vysázel nejméně 50 gólů, přičemž v sezoně 1985/86 ve střeleckém pořadí předčil jako třetí snajpr ligy i fenomenálního Wayna Gretzkyho a rok nato byl číslem 2 právě za Gretzkym! Pokud záznamy neklamou, je držitelem dvou stále platných rekordů NHL – 34 přesilovkových tref v jedné sezoně a pak i 4 nejrychleji vstřelených gólů v play-off. Tenhle majstrštyk stihnul proti Rangers v ikonické Madison Square Garden v roce 1985 za pouhých 8 minut a 16 vteřin! Zvládl celkem 17 hattricků, stále mu patří i 10. místo dějin podle průměru gólů na zápas a 20. příčka v úspěšnosti střelby. Člen druhé pětky NHL z roku 1987, majitel Bill Masterton Trophy z roku 1989 za oddanost hokeji a také člen Síně slávy Flyers, za které hrál 11 let, si však srdce filadelfských fanoušků získal i docela jiným druhem umění. Jako bitkař. Bitkař, co nikdy neuhnul a pěstní šermovačku na ledě prý nikdy neprohrál.

celý článek
Kouzelník z Kuby, šance Děčína a sestavové šachy

PLAY-OFF SE SANT-ROOSEM PALYZOU A TRENÉRY Byla to jedna z nejúžasnějších sekvencí play-off Kooperativa NBL. A nejen toho letošního. Kubánský kouzelník Howard Sant-Roos v úvodu prvního finále vystoupal do oblak a za pouhých šest minut ve hře během první čtvrtiny vystřílel 16 bodů, aniž by minul obruč. Když na startu druhé části přidal pátou trojku z pátého pokusu a vzápětí i šestky, měl už ve 12. minutě utkání u pasu neuvěřitelných 21 bodů a mistr v Děčíně vládl 23-40. 

celý článek
Mistr vystoupil z horské dráhy s +11 body

ECHO DUELU 1 FINÁLE Jako v nejhorším snu začalo pro domácí Válečníky první finále před stojícím děčínským publikem, marně prvních 191 vteřin utkání čekajícím na první bod svých miláčků. Když jej z šestek po oddechovém čase konečně vsítil rozehrávač Vyoral, měl už do brejků bleskově pálící Nymburk náskok 13 bodů!

celý článek
Je tu čas překonat návštěvnický rekord NBL!

PREVIEW ZÁPASU 1 FINÁLE I S VIDEOVZPOMÍNKAMI Potřetí za sebou se ve finálové sérii střetnou basketbalisté Nymburka a Děčína. A potřetí za sebou se v Děčíně bude namísto v ARMEX Sportcentru hrát na zimním stadionu, kde byla v roce 2015 návštěva skoro pět tisíc diváků. Poprvé se však hraje ve formátu, který více nahrává momentu překvapení a případné náhodě. Stejně jako série o třetí místo se hraje pouze na dva vzájemné zápasy a sčítá se celkové skore. Děčín bude věřit, že si v domácím Zápase 1 (středa 18:00, vysílá web ČT), kde se chce pokusit překonat návštěvnický rekord NBL (4850), může zadělat na dramatický duel příští úterý v Nymburce.

celý článek
Welsch čeká vyprodáno! A marně vyhlíží Smetanu

PLAY-OFF S JIŘÍM WELSCHEM Do patnáctého Finále NBL v řadě vstoupí ve středu v 18 hodin (živě vysílá web ČT) na děčínském zimním stadionu tým nymburských multišampionů. Ti budou útočit už na čtrnáctý titul v řadě, jejich kapitán Jiří Welsch si brousí zuby na svůj pátý. Cesta k němu však při novém formátu finálové série 1-1 nemusí být vůbec jednoduchá, už proto, že ve stánku soupeře požene domácí tým v prvním utkání nejspíš zcela napěchované hlediště. To aspoň předpokládá univerzální perimetrový hráč, který je jedním ze čtyř nymburských mužů – spolu s Bendou, Hrubanem a Křížem -, kteří na děčínském zimáku zažijí výjimečný finálový duel v aktivní roli i při jeho třetím vydání. 

celý článek
O rekordu, rituálu fanoušků a opavském návodu

PLAY-OFF S PAVLEM HOUŠKOU Ač se to zdá neuvěřitelné, při středeční stadionové show v Děčíně bude jen jediný hráč, který v aktivní roli Válečníka zažije finálový duel v tomto netradičním prostředí i potřetí. Jmenuje se Tomáš Vyoral. Forward Tomáš Pomikálek sice bude hrát na zimním stadionu rovněž třetí zápas, ale premiéru si odbyl ještě v nymburském dresu. A vedle něj je tu ještě jeden muž, který pozná, jaké to je hájit před několikatisícovou návštěvou barvy obou finalistů. Pavel Houška. Po roce 2015, kdy hrál 18 minut za Středočechy, a duelu z loňska, kdy jej jen proseděl na nymburské lavičce, bude tentokrát v plné permanenci v pěticích domácího ARMEXu. Než se tak ale stane, bude nejen o nadcházejícím svátku Kooperativa NBL hovořit v následujícím rozhovoru.

celý článek
Doufám, že si toho lidé kolem basketu všímali

PLAY-OFF S LEVELLEM SANDERSEM Byli druhým nejlepším týmem dlouhodobé části. Ani to jim ale nic pro play-off negarantovalo, jak ukázalo překvapivé semifinálové vyřazení s Děčínem. Jeho způsob i jednoznačnost výsledku série měly až senzační charakter. Co za tím stálo, v čem pardubická Beksa selhala, a co si vzala z porážky, která jí sebrala další velkou šanci na vysněné ligové finále, o tom nyní bude hovořit oficiálně asistent, ovšem v praxi hlavní trenér Levell Sanders, který se místy dostal do veliké hloubky své trenérské praxe. Popsal tak různé detaily z videa, pozadí trojkového fiaska i rozdílů na doskoku a dostalo se i na radu bývalého kouče z univerzity nebo přístup k rozhodčím.

celý článek
Orli ustáli infarktový duel a udrželi NBL!

DUEL 2 BARÁŽE Orli Prostějov zvládli náročný druhý zápas baráže na palubovce Hradce Králové, zvítězili 68-78 a po remíze v prvním utkání uhájili příslušnost v Kooperativa NBL i pro příští sezonu. Královští sokoli tedy nepostoupí do NBL ani na třetí pokus.

 

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (681)