Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
O Nymburku, ME, Iversonovi, lvicích i šanci na OH

S JAROMÍREM BOHAČÍKEM Tak říkajíc v nejlepších letech i s nejvýznamnějším kariérním oceněním u pasu se ocitl úřadující MVP Kooperativa NBL v nejlepším tuzemském klubu. V Nymburce bude mít small forward Jaromír Bohačík křídelní konkurenci v Pumprlovi, Křížovi nebo v novém muži Diggsovi, ale kdy jindy by se s tím měl popasovat než po sezoně, jakou letos zažil v roli lídra USK? Mladší z bratří Bohačíků však aktuálně cílí ještě výš – chtěl by si konečně vybojovat nominaci do finálního výběru reprezentace, kterou v závěru léta čeká mistrovství Evropy. Statný křídelník by v Kluži rozhodně nechtěl chybět. I proto letos nevyrazil na žádnou dovolenou a už od prvního června se se severomoravskou tréninkovou skupinou chystá na životní výzvu. I o ní, ale zdaleka nejen o ní, hovořil v rozhovoru pro NBL.cz 

celý článek
Rošády koučů, odchody, banka na jihu, Benda na 12

DĚNÍ V LIZE Od konce sezony 2016/17 uplynulo mnoho vody a v řadě klubů se už udála řada někdy i zásadních změn, jež se dotknuly také trenérských postů. K nemalému pohybu už došlo i na hráčském poli, některé kluby vylepšují i svá zázemí a získávají nové generální partnery. Pojďme si nyní vše projít - klub po klubu.  

celý článek
O české cestě, strachu mistra i černém koni

PLAY-OFF S PETREM CZUDKEM Za pět let u opavského kormidla vykazuje kouč Petr Czudek známky stability. Po deváté příčce z roku 2013 následovaly bronz, čtvrté, páté a znovu čtvrté místo. To podle někdejšího skvělého rozehrávače bylo letos při aktuálním rozložení ligových sil - spolu s druhým místem v poháru - maximem Slezanů. A nemuselo dojít ani na něj. V následujícím bilančním interview však Czudek vedle svého prvního džobu probral i ten druhý letní, který mu začal hned den po skončení série o třetí místo v Kooperativa NBL. Do práce se už pustil jím vedený národní tým U20, jejž čeká na Krétě potřetí v řadě evropský šampionát divize A, v níž se mladí lví drží už pátý rok v řadě!

celý článek
O Maccabi, formátu finále, odchodech a vojácích

PLAY-OFF S RONENEM GINZBURGEM Nebýt zpackaného závěru po všech stránkách neuvěřitelného domácího duelu předkola play-off Ligy mistrů, nebál by se nymburský kouč nazvat letošní sezonu dokonalou. Takhle jeho resume znělo „jen“ – výborná. „Ten zápas se Sassari budu mít před očima ještě spoustu let. Za jedinou minutu jsme v závěru udělali spoustu chyb, za které bychom nezaplatili s každým soupeřem. Tady k tomu ale bohužel došlo,“ přiznal po skončení finálové série Kooperativa NBL Ronen Ginzburg, když vzpomněl odvetu s italským celkem, v němž jeho tým musel k postupu zvítězit o 23 bodů, v průběhu druhé půle vedl až o 31, aby vyhrál „jen“ o 21 a nepronikl tak mezi posledních 16 celků. 

celý článek
Bez cizinců to jde, ale konkurence nespí

PLAY-OFF S PAVLEM BUDÍNSKÝM Porážky o 5, 26 a 37 v roce 2015, o 63, 28 a 49 loni. Kromě jediného vypadaly ostatní výsledky z předchozích dvou děčínských Finále NBL jako formality. O dominanci Nymburka, zejména při loňské příušnicové smůle Válečníků, nebylo jakýchkoli pochyb. Proto si Severočeši mohli se vším všudy – a s výjimkou guarda Kroutila prakticky v kompletním složení - vychutnat titulovou sérii až v letošním ročníku. Byť měla pouze dva díly.

celý článek
7 km v Labi! Vyhrají Hruban a Kříž sázku?

ZAJÍMAVOST Budete-li v pátek dopoledne v Poděbradech a spatříte-li kolem desáté na břehu pod mostem dva dvoumetrové podivíny v neoprénu a vedle nich na Labi motorový člun se skupinou dalších habánů, možná vás napadne, že jde o nějakou šílenou reality show. Vše však bude trochu jinak…

celý článek
„Nepatrně“ jiné třetí Finále Jakuba Krakoviče

PLAY-OFF S JAKUBEM KRAKOVIČEM Na 26letého ligistu, který si na minulou sezonu odskočil až do Calais, toho má centr Jakub Krakovič v NBL za sebou už docela dost. Zejména co se štací týče. Děčín je jeho pátou zastávkou po Prostějovu, Chomutovu, Ústí a Brnu. Neméně zajímavé ovšem je, že před „řadou“ let stihl i dvě finálové (2010 a 2011) a jednu semifinálovou sérii (2009) proti Nymburku, a tak vlastně i on letos hrál stejně jako Děčín své třetí finále proti středočeským hegemonům.

celý článek
Pocta? Předbíhat mladé je můj úkol! (v 35 letech)

PLAY-OFF S PETREM BENDOU Zažil tři kouče, vyměnilo se kolem něj osm desítek spoluhráčů, ale on pořád zůstává. Už nebývalých deset sezon vytrval v sestavě nymburských mistrů železný muž Petr Benda. A každou jednu z nich završil ligovým titulem. Teď už zaostává o jediný za tuzemským rekordmanem Ladislavem Sokolovským, který se tak musí obávat, zda jeho někdejší parťák nedostane u Labe smlouvu i na další rok.

celý článek
MVP Finále: Šance, že zůstanu, nejsou malé!

PLAY-OFF S HRUBANEM A MVP SANT-ROOSEM Nakonec dal jen sedm bodů, když ale bylo třeba druhý finálový zápas utrhnout, byl u toho v úvodu třetí čtvrtiny asistencí i dvěma koši. „Někdo už se trefit musel, tentokrát jsem to na sebe vzal já. Dvě střely mi tam padnuly, začalo se to pomalu lámat a aspoň trochu jsem přispěl k protržení střelecké smůly, která nás do té doby provázela,“ oddechl si s malou dcerkou v náručí po skončení finálové série křídelník nymburských mistrů Vojtěch Hruban.

celý článek
1340 diváků a No.14 pro Nymburk

DETAILY DUELU 2 FINÁLE Téměř půlhodinu před vypuknutím druhého finálového duelu, který zavíral letošní sezonu, už se v blízkosti nymburské haly prakticky nedalo zaparkovat. A návštěva v útrobách stánku mistra tomu odpovídala. V hledišti se tísnilo 1340 diváků, včetně rozsáhlého kontingentu ze severního okrsku, a vzduch v hale postupně těžkl a těžkl, proto i hráči obou finalistů ze sebe museli vymačkat i ty úplně poslední kilojouly energie.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (695)