Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Hruban se chystá na jeden z kariérních kroků

Po pěti letech v Nymburce, během nichž se oženil, stal se otcem, oporou mistra i reprezentace, si 28letý křídelník Vojtěch Hruban řekl, že konečně nadešel čas i na otestování časoprostoru za českými hranicemi, a možná už brzy ohlásí své nové působiště.        

celý článek
Orli v lize skončili. Přichází BK Olomoucko

V závěru léta se na Hané pohnuly basketbalové ledy, a to zásadním způsobem. Výsledkem je nový klub v Kooperativa NBL. Jmenuje se BK Olomoucko. Licenci odkoupil od Orlů Prostějov. Koučem nováčka bude zkušený Predrag Benáček a tým většinu svých zápasů odehraje v Prostějově. Vybrané duely by se však měly přesunout i do Olomouce, kam by se tak po dlouhých letech vrátil špičkový domácí basketbal.     
 

celý článek
Luboš Stria o překvapeních ze slovenské extraligy

„Trochu mě překvapilo, jak velký rozdíl mezi oběma ligami je,“ prohlásil po své roční slovenské zkušenosti nový svitavský Tur Luboš Stria, který si až v závěru kariéry vyzkoušel své první zahraniční angažmá. V dresu nováčka z Handlové zajišťoval v průměru 8,6 bodu za 29 minut, přičemž do obručí posadil 67 ze 170 trojkových pokusů, což mu dávalo více než 39procentní úspěšnost. V rozhovoru pro NBL.cz hovořil nejen o rozdílnosti české a slovenské nejvyšší soutěže, ale také o složité sezoně Handlové, v níž se podle serveru Eurobasket prostřídalo dokonce 22 hráčů, o tom, proč celou sezonu v klubu vytrval, o téměř nulové meziligové „látkové výměně“ i o tom, jaké je to být hrdinou zápasu na Slovensku, kde celou sezonu trávil i se svou rodinou.

celý článek
O drsné přípravě v Tel Avivu i repre zklamání

S MARTINEM PETERKOU O PŘÍPRAVĚ V IZRAELI V minimálně pětatřicetistupňové výhni a při osmdesátiprocentní vlhkosti vzduchu normálně nechcete ani vycházet ven. Natož sportovat. Když vás ale mistrovský klub vyšle na třítýdenní individuální přípravnou misi do zahraničí, není čas ptát se, kdo je kdo, kam to je, a jaké je tam počasí. Nejedete na podnikovou rekreaci, ale investujete do své budoucnosti. A tak si Martin Peterka, reprezentační power forward ve službách Nymburka, sebral svých pět švestek a zaletěl si až do Tel Avivu, kde už na něj čekal atletický specialista Guy Gafni, který měl nachystaná lecjaká mučivá cvičení.

celý článek
Opět cizinec. Sovy povede Řek Chougaz

Sovy z pražské Folimanky dodržují tradici zahraničních koučů – po Američanu Kenu Scalabronim a Slovinci Mirsadu Alilovičovi, který tým vedl poslední tři sezony, angažovali osmačtyřicetiletého Řeka Chrise Chougaze. Do Prahy přichází po veleúspěšné dvouletce v rakouském Oberwartu, s nímž se stal mistrem a vicemistrem země, jednou vyhrál domácí pohár, dvakrát se stal Trenérem roku a Oberwart vedl i ve FIBA Europe Cupu, kdy jeho svěřenci tvořili vůbec nejmladší skvadru soutěže.

celý článek
O překvapení z maďarštiny, megaoslavě i panu Hugovi

S NOVÝM VÁLEČNÍKEM I REPREZENTANTEM FILIPEM HALADOU Když před třemi lety odcházel hrát slovenskou extraligu, jistě si nemyslel, že s komunikací u federálních sousedů bude mít problémy. Ovšem pak poprvé vstoupil do jednoho z komárenských obchodů a nestačil se tamním pořádkům divit. Když na něj místní vybalili jadrnou maďarštinu, musel se nejprve ujistit, že je skutečně na Slovensku. Byl. Tehdy ještě nemohl tušit, že už za necelý rok se i on stane hrdinou při historickém okamžiku klubu z 35tisícového města na slovensko-maďarském pomezí. V jeho pozadí stál velmi zručný kouzelník pan Hugo, který vyčaroval premiérový titul z kasičky s pouhými 4 miliony. I o něm bude v zážitkovém rozhovoru vyprávět 25letá křídelní posila BK ARMEX Děčín a čerstvý reprezentant Filip Halada, který si během tříletého angažmá u Dunaje našel i přítelkyni a do své mluvy teď ob jednu větu přimíchává pěknou řádku slovenských výrazů.

celý článek
Všem u nás vyprávím, na jakém je Česko vzestupu

Po třech sezonách se rozloučil s pražskou Folimankou úřadující Kouč roku Kooperativa NBL, Slovinec Mirsad Alilovič, který z rodinných důvodů upřednostnil návrat na „rodnou hroudu“, kde povede mládežníky v KK Primorska.

celý článek
Doufám, že dostanu víc šancí než před 5 lety

S POSILOU MISTRA TOMÁŠEM VYORALEM „Nepřivedli jsme ho jen tak. Jistě bude platný i v Lize mistrů.“ Očekávání spojená s příchodem Tomáše Vyorala rozhodně nejsou v Nymburce úplně malá a potvrdila to i slova kouče Ronena Ginzburga, který se s šikovným playmakerem shledá v týmu šampionů opět po pěti letech. Zatímco však v ročníku 2011/12 zapisoval tehdy 19letý zelenáč v nymburském dresu jen 2,7 bodu za necelých 10 minut, teď se vrací jako lídr trojnásobných vicemistrů z Děčína.  

celý článek
Medvědi: místo většího stánku rekonstrukce

Dlouhé poslední roky se v Kolíně řešila a plánovala výstavba nové víceúčelové sportovní haly, která by poskytnula důstojné zázemí mimo jiné i pravidelnému účastníkovi play-off Kooperativa NBL. Podle posledních informací NBL.cz nový stánek v třicetitisícovém městě stát bude, a to v roce 2019, ovšem Medvědi v něm své ligové zápasy hrát nebudou, neboť zařízení bude sloužit pouze menším sportům a jejich klubům, které aktuálně musí hrát své domácí zápasy mimo Kolín.

celý článek
13 procent minut pro Čechy do 23 let

ZAJÍMAVOST 13. Tolik procent z celkového počtu 77 265 minut odehráli v dlouhodobé části uplynulé sezony Kooperativa NBL čeští hráči do 23 let, tedy ti relativně mladší. Vyjádřeno v minutách to bylo 10 235. Pro plastičtější představu – je to, jako by přesně 8 takových hráčů odehrálo veškerý možný čas ve 32 utkáních základní části i nadstavby, tedy 40 minut zápas co zápas.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (709)