Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Bohačík pán Folimanky a Pandy na lovu

ECHO PONDĚLÍ V NBL Medvědi prodloužili svou černou šňůru porážek na sedm utkání, Orli dokonce na osm. Kolín na USK neměl opět dobrou mušku a v duelu třetího kola A1 jasně padl. To Orli se v dohře 2. kola A2 dokázali doma vrátit až z minus 18, ale střelu na vítězství proti Pandám neproměnili, a tak si lup veze domů Ústí.

celý článek
Sobota snů, hvězdné interview a účesové provokace

S MVP LEDNA V NBL HOWARDEM SANT-ROOSEM Bylo to unikátní předání pomyslné „třípísmenné pochodně“. V hotelové lobby v Prostějově proti sobě zasedly dvě z největších hvězdy basketbalové ligy - Dominez Burnett a Howard Sant-Roos. Prvnímu právě končilo vlastnictví „trofeje“ pro MVP měsíce Kooperativa NBL, tomu druhému začínalo. A když při náhodném setkání slovo dalo slovo, pardubický křídelník Dominez Burnett vyzpovídal jako novinář nymburského soupeře a zároveň svého nástupce v roli řidiče luxusního vozu Hyundai Genesis.

celý článek
O poctění Sant-Roosem, repre i Czudkovi na Hrad

S RADOVANEM KOUŘILEM Byl to nejpůsobivější výkon z týmu poražených finalistů. A zatím jeho nejviditelnější role v novém opavském angažmá. Rámovalo ji 9 bodů, 5 doskoků, 3 asistence, 2 zisky, při enormně aktivní hře jediná ztráta a při porážce o 20 velmi solidních -7 bodů za 25 minut. Na playmakerovi Radovanu Kouřilovi je týden za týdnem znát práce kouče a slovutného rozehrávače nedávné minulosti Petra Czudka. Co 185 centimetrů vysokému hráči v některých situacích chybí na výšce, to nahrazuje houževnatostí, nečekanými změnami pohybu a stále větší stabilitou při průnicích houštinami soupeřových valů. Když se ve finále Hyundai FINAL 4 veškerá pozornost Nymburka včetně jeho nejlepšího obránce Sant-Roose soustředila na hlavu Opavy Jakuba Šiřinu, nastoupil z lavičky a nebývalou aktivitou začal vracet Slezany do zápasu. Později byl Sant-Roos přesunut na něj, což kouč soupeře Ginzburg odůvodnil aktuálně větší nebezpečností mladšího point guarda.

celý článek
Opava dřela na krev, vítězem je Nymburk

ECHO FINÁLE HYUNDAI FINAL 4 Radovan Kouřil, hrající s ohněm v očích jeden ze svých životních zápasů, poslal nahození na alley-oop spoluhráči Gniadkovi pod koš, a na tabuli se vzápětí změnilo skore na 48-40. Blížil se závěr třetí čtvrtiny a opavská lavička žila, jako by hrála svůj největší zápas. Vtom se v opavském sektoru hlediště objevilo tucet velikých písmen, adresovaných jedinému muži v prostějovské hale - CZUDEK NA HRAD. Kouč Slezanů byl vyvoláván sobotní večer ještě několikrát, bez ohledu na konečné skore (72-52), které znamenalo další titul pro ČEZ Basketball Nymburk, chybějící v minulých dvou vydáních poháru.

celý článek
Bába s nůší, obrana přes čáru a touha po vendetě

O FINAL 4 SE ŠIŘINOU, PŮLPÁNEM A BENDOU Až když se podíváte na datum narození opavského rozehrávače Jakuba Šiřiny, můžete plastičtěji pochopit, co to pro něj, ale také pro jeho spoluhráče znamená. Dirigentovi Slezanů bude 21. listopadu rovných třicet, ale až nyní se dočkal svého prvního velkého finále kariéry, když v semifinále Hyundai FINAL 4 jeho skvadra složila v Prostějově domácí Orly 63-85. V Českém poháru to bude první finále klubu od roku 2004 a pro tuhle sestavu je to další velký úspěch po ligovém bronzu z roku 2014.  

celý článek
FINAL 4: Nymburk i Opava ničily ve druhé půli

ECHO SEMIFINÁLE HYUNDAI FINAL 4 Napětí před prvním semifinálovým zápasem Hyundai Final-4 by se dalo krájet. A ještě zesílilo poté, co se pardubická Beksa v první půli dokázala zvednout z až 12bodové jámy, do níž spadla zejména vinou perimetrových ztrát. Těmi Východočeši nabíjeli Nymburku na snadné body, přesto za stavu 8-20 krvácení zastavili, vzchopili se i z řady bodů soupeře z útočných doskoků a krok po kroku se dostávali až na bod rozdílu.

celý článek
FINAL 4 otevírá brány! Dojde na překvapení?

PŘED SEMIFINÁLE HYUNDAI FINAL 4 Tři ze čtyř nejlepších týmů aktuální ligové tabulky se představí v pátek odpoledne a navečer v semifinálových duelech očekávaného Hyundai FINAL 4 Českého poháru, jež hostí Prostějov. Nejdřív přijde od 15 hodin na řadu souboj dvou nyní nejlepších celků Kooperativa NBL, tedy BK JIP Pardubice a ČEZ Basketball Nymburk, od 18 hodin pak bude následovat duel domácích Orlů s BK Opava. Poražení se v sobotu utkají od 15:00 o bronz a velké finále se odehraje od 18 hodin. Zápasy budou snímány na tři kamery a sledovat je budete moci na portálu tvcom.cz. Vítězný tým si odnese prize money ve výši 80 tisíc korun, poražený finalista 60 tisíc, třetí celek 40 a čtvrtý 20 tisíc korun. Pohárovou trofej obhajují hráči Pardubic. Záštitu nad Hyundai FINAL 4 převzali společně náměstek hejtmana Olomouckého kraje František Jura a náměstkyně primátorky Statutárního města Prostějov Ivana Hemerková. Lákadlem pro fanoušky v hale bude pak jeden „bernard“ zdarma pro prvních 500 platících diváků.

celý článek
"Hollywood" po smolném zranění cílí na finále!

PŘED FINAL 4 S MARKEM SEHNALEM Ligovou sezonu začínal kvůli zranění s měsíčním opožděním, ale při ohromných kádrových turbulencích se už od poloviny listopadu těší průměru kolem dvaceti minut, což je na čerstvě 21letého křídelníka úctyhodná porce. A před Hyundai FINAL-4 Českého poháru basketbalistů se k tomu všemu stal i tváří týmu - jak v úsměvné videopozvánce, tak v programu turnaje, jejž už od pátku hostí jeho prostějovští Orli. Loňský reprezentant do 20 let Marek Sehnal, zdá se, zrychluje jako nadupaný závodní vůz.

celý článek
Tuři počtvrté v řadě a Nymburk i bez tří

ECHO ÚTERÝ V NBL Pětice úterních duelů druhého kola nadstavby Kooperativa NBL zrodila hned tři vítězství hostů. V Děčíně se radoval i přes oslabení obhájce titulu, oslabeným kolínským Medvědům přivodila šestou porážku v řadě pardubická Beksa a u Vajgaru uspěli Tuři, venku vítězní už potřetí za sebou. Domácí tým se radoval jen ve dvou případech, a to v Opavě, kde si družina Petra Czudka řekla o vítězství nad USK až v samém závěru, a Pražanům tak utnula jejich výherní šňůru, a také v Ostravě, odkud odjelo tentokrát s nepořízenou Brno.

celý článek
O hitu s Beksou i zrádných unikátech ze Sardinie

PŘED FINAL 4 S VOJTĚCHEM HRUBANEM Jsou to přesně tři roky, kdy basketbalisté Nymburka naposledy účinkovali v závěrečném turnaji Českého poháru. Teď jsou zpátky a hned v pátečním semifinále Hyundai FINAL 4 (15:00) je čeká nad jiné očekávaný zápas. V něm je vyzve našlapaná pardubická Beksa, jež v této sezoně jako jediná na domácí scéně dokázala tuzemské hegemony setnout, byť i Děčín a Kolín byly ve stejném období docela blízko.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (578)