Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Výbuch tuří obrany, 3 krádeže a povstání Vyorala

ECHO SOBOTY V NBL Ohromné individuální výkony nabídlo sobotní dění osmého kola Kooperativa NBL, v němž vítězili favorité. Na pražské Folimance se při čtvrté kolínské výhře v řadě rozohnil jako víno zrající David Machač. V děčínském šlágru vystoupil do světel ramp 30bodový snajpra Lukáš Palyza, jemuž však Oscara nakonec sebral probuzený válečnický playmaker Tomáš Vyoral. Tuři nevydrželi opavské tempo a v poslední čtvrtině zcela propadli, když domácím velel nečekaný lídr Miroslav Kvapil. Americké „Legie zkázy“ si vzala na starosti zápas Beksy u Vajgaru. A Pandy i přes oslabení o dva důležité guardy poprvé uspěly venku, když se v Brně opřely o super produktivní trio Pecka-Bosák-Glover.  

celý článek
Defenzivní show v Opavě a magnet v Děčíně!

PREVIEW 8. KOLA NBL Kupa nových posil se představí v osmém dějství Kooperativa NBL, které se bude hrát pětkrát v sobotu a jednou v neděli. Začíná se v sobotu na pražské Folimance, kam zajíždějí Medvědi. Pokračovat se bude v Opavě s hosty ze Svitav, u Vajgaru s hosty z města perníku, v Děčíně s hosty z Hané a v Brně s hosty z Ústí. Netradičně v neděli se představí doma mistr, jejž čeká Nová huť.

celý článek
Posily, kam se podíváš!

NA STOPĚ HRÁČSKÝCH ROŠÁD První ligový týden bez dvoukolové oblohy se proměnil doslova ve smršť kádrových změn. A protože v řadě případů se týkaly velmi důležitých hráčů, jsou tu pro vás nyní detaily těchto transakcí.

celý článek
Nej muži, týmy a překvapení první třetiny

ZAJÍMAVÁ LIGOVÁ ČÍSLA Je to jednoznačně největší překvapení první třetiny základní části Kooperativa NBL – lídrem užitečnosti je totiž ústecký letec Ladislav Pecka, jehož průměr 26,3 bere dech. Pandí power forward je navíc (jen těsně) pátým střelcem soutěže s průměrem 18,6 a také (o desetinu) druhým doskakovačem s průměrem 11,1, takže v průměru každý zápas zapisuje double-double! A takoví chlapíci už jsou v lize jen dva – nejlepší doskakovač NBL brněnský centr Deshawn Painter (15,3 bodu a 11,2 doskoku) a s licencí jedné desetiny doskoku i kolínský Garret Kerr (13,7+9,9), který je už třetím nejužitečnějším hráčem ligy.  

celý článek
Faktory Luďkovy fazony: druhý syn a Kristův věk

O PŘEKVAPENÍ S LUĎKEM JUREČKOU  Je to jeden z nečekaných jevů dosavadní opavské sezony – druhým střelcem týmu je po třetině základní části 32letý poziční snajpr Luděk Jurečka, který se tak v bodové hierarchii Slezanů posunul oproti minulé sezoně o dvě místa vzhůru. Jeho 10,7 bodu aktuálně trumfuje jen power forward Martin Gniadek (13,9).

celý článek
Mistr proti jiným Bears, Beksa na Nikósii

18.10. PŘED VSTUPEM DO EVROPY S KŘÍDLY HRUBANEM A KOTASEM Dnes a ve středu oba čeští zástupci v evropských pohárech mužů vystoupí na celokontinentální scénu, aby vyrazili za postupem, který by v případě Nymburka byl v základní skupině Ligy mistrů FIBA splněním cíle, a v případě Pardubic ve FIBA Europe Cupu velkým bonusem k samotné účasti.

celý článek
Neznal Kooperativa Faktor, má úžasný rekord!

REKORD KOOPERATIVA FAKTORU To číslo až bere dech. Pardubický míčový žonglér Lamb Autrey sice neměl nijak velkolepý start do sezony, ale v sobotu s Brnem doslova explodoval – 25 body v Kooperativa Faktoru. A to znamená jediné – že fanoušci na Dašické se měli nač dívat. „Jo, to sedí! Rozhodně jsem jim chtěl dopřát pořádnou show,“ směje se playmaker Beksy.

celý článek
Zaskočí defenzivní Tuři vicemistra na ČT?

PREVIEW TV BITVY Válečníkům zatím chybí suverenita výkonů, proto do Svitav nemíří k pondělnímu televiznímu duelu 7. kola (18:00) v roli velkých favoritů. Týmu v posledních utkáních výrazně poklesla úspěšnost a četnost trojek, zároveň se málo dostává na trestnou linii, plusem je naopak zvedající se počet doskoků.

celý článek
Welsch: Opava nejtěžším soupeřem

ECHO SOBOTY V NBL Opava v taháku 7. kola Kooperativa NBL nenechala vydechnout mistra a dala mu dosud největší boj. Orli si přes své dlouhé došli k domácí výhře nad USK. Kolín dobyl své třetí vítězství v řadě v duelu s Lions a Pardubice rozstřílely pod košem oslabené Brno. Sobotním top skórerem byl jindřichohradecký Malcolm Brooks, autor 30 bodů.

celý článek
Duel top obran v Opavě a Orli po debaklu

PREVIEW 7. KOLA Do celkem tří dnů je rozloženo sedmé dějství Kooperativa NBL, jež víceméně uzavře první třetinu základní části. Jeho hlavním magnetem bude už v sobotu od 16 hodin souboj nejlepších obran ligy. A to znamená jediné – střet Opavy s Nymburkem. V sobotu si to rodají i Orli se Sovami, jež bude stále chybět Jaromír Bohačík, Medvědi se utkají s pokořiteli Prostějova od Vajgaru a Pardubice v „generálce“ na FIBA Europe Cup změří síly s Brnem. V pondělí jdou do televize letos defenzivní Tuři s pozvolna se rozjíždějícími Válečníky a ve středu vše uzavřou ofenzivně zářící Pandy s úzce rotující Ostravou.  

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (451)