Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Mistr s novým velitelem a magnet v Opavě

PREVIEW 5. KOLA NBL Premiéra nového kouče Orena Amiela na lavičce Nymburka v zápase proti nováčkovi. Hit kola v Opavě, kde dosud neporaženého lídra prověří vicemistr. Medvědi míří i bez křídel do Ostravy, Sovy i s ligovým top skórerem Quentinem Petersonem na Dašickou a Tuři po složení Beksy do Brna. Tohle všechno skýtá sobotní program pátého kola, na jehož zápasy už si můžete zakoupit vstupenky i online přes portál NBL.cz. V neděli pětici sobotních bitev doplní souboj Pand s Lions, jež na SLUNETĚ čeká jeden velký úkol – zavřít obranu co nejvíc pod sto bodů. 

celý článek
Znáte čtvrtého nejvytíženějšího muže ligy?

STATISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI HRÁČŮ DO 22 LET Chcete jedno velké překvapení úvodních čtyř ligových kol? Čtvrté nejdelší minuty si kroutí Pumprla. Radek Pumprla! V zatím průlomovém startu své třetí regulérní sezony v Kooperativa NBL brousí palubovky v průměru 35,5 minuty! A jen o necelých 60 vteřin tak zaostává za lídrem této statistiky Garretem Kerrem ze Svitav.  

celý článek
Benda: Překvapení! A teď i asistent mistrů Evropy

ZA KULISAMI MISTRA S PETREM BENDOU Velké překvapení způsobil Ronen Ginzburg svým náhlým odchodem z nymburské lavičky i mezi samotnými hráči. A v klubu mistrů nejdéle sloužící veterán Petr Benda to ani nijak neskrýval. Přece jen není běžné, že kouč zvedne kotvy po pouhých pěti odehraných zápasech nové sezony. Zvlášť když u týmu působí s dvouletou přestávkou už přes devět let.

celý článek
Kdo zastaví Šiřinu?! A Medvěd Skinner na misi

ECHO STŘEDY V NBL Rozhodný úder skvěle trojkující Opavy už v první čtvrtině a souboj dvou ligových top mužů pro Jakuba Šiřinu. U Vajgaru pak druhý lup výtečně šestkujících Medvědů s Leem Skinnerem na velitelském můstku. Dvě velmi interesantní dohrávky čtvrtého kola Kooperativa NBL mohli sledovat diváci na pražské Folimance a v Jindřichově Hradci.       
 

celý článek
Když si dáš čerstvou tatranku, není nic lepšího

SMUTNÁ UDÁLOST SE VZPOMÍNKAMI  Jeho jméno je spojeno s prvním rokem a půl Prostějova v NBL. Ještě mnohem výrazněji ovšem ovlivnil chod a dějiny jednoho basketbalového sídla na Slovensku. V pětadvacetitisícovém vinařském městě Pezinok se stal legendou a podle svědectví dvou bývalých českých spoluhráčů ještě něčím o stupeň větším. Chlapík, který rozdával tolik radosti, jako nikdo další, a který bude u sousedů vždycky zaslouženě oslavován. V pátek však nejen basketbalové Slovensko zasáhla smutná zpráva o jeho smrti. Z Ukrajiny pocházející křídelník Andrej Lukjanec v 47 letech podlehl rakovině.    

celý článek
Aris sestřelen o 29 bodů!

ECHO LIGY MISTRŮ: GINZBURG HRUBAN KŘÍŽ Nymburk s Damoklovým mečem nad hlavou zaklekl před druhým kolem Ligy mistrů do bloků a po nejméně dvojnásobném zrychlení hry oproti prvnímu duelu s Nanterre profičel doma kolem Arisu Soluň k až senzačně vysoké výhře 99-70. Pod ni se střelecky nejvýrazněji podepsali před týdnem matní Američané Diggs (19, trojky 6/5) a Ray (18 za pouhých 18 minut), jimž víc než zdatně sekundoval rozehrávač Lawrence (14+9 asistencí), ve čtvrté čtvrtině probuzený Hruban (13) a z brejků i seběhů pasy spoluhráčů zpeněžující Kříž (11+6 doskoků). To vše podtrhl 34minutovým super výkonem veterán Benda, jehož 7 bodů a 5 doskoků přehlušila skvělá obrana, nula v kolonce ztrát a nejvyšší plusové body (+29).

celý článek
Ještě že Sullivan neměl Tatran nastřílený

S PETREM BOHAČÍKEM O PRVNÍ VÝHŘE V přípravě šla téměř od porážky k porážce a ani v prvních dvou kolech jí nezasvítil žádný maják naděje. Stovku uštědřily Nové huti Nymburk i Opava a zbrusu nový ostravský celek tak s napětím očekával duel čtvrtého kola s Brnem. Ten však ve druhém poločase dokázal zlomit, a to i přes bezedné nůše trestných hodů mmcité. O ostravském dění, útočných jihoslovanských typech i pomoci haly Tatran bude nyní hovořit kapitán Petr Bohačík.  

celý článek
0 ztrát za 40? Musím si vážit míče. Je nás hodně

O HVĚZDNÉM TÝDNU S TOMÁŠEM VYORALEM Po čtyřech sezonách v Děčíně se v sobotu vrátil do stánku Válečníků jako soupeř. A v dresu mistra hned zazářil 18 body s trojkami 4/3, aniž za 24 a půl minuty ztratil jediný míč. Byl nejlepším střelcem i nejužitečnějším hráčem Nymburka, který oslabené domácí rozdrtil o 35 bodů. Pro Tomáše Vyorala tím ovšem jen pokračoval osobně výstavní týden, který začal už v úterý velkou premiérou v Lize mistrů, kde s 12 body za 14 minut zafungoval jako velmi výkonná „mikrovlnka“, byť při domácí porážce s Nanterre.      

celý článek
Děčín padl o 35, první výhra NH i Hanáků

ECHO SOBOTY V NBL Válečníci v hitu čtvrtého kola padli doma s Nymburkem o 35 bodů, na první výhru dosáhla Nová huť i nováček z Olomoucka. To jsou hlavní zprávy ze tří sobotních bitev Kooperativa NBL.  

celý článek
Co ukáže oslabený Děčín doma proti mistrovi?

PREVIEW 4. KOLA NBL Do tří dnů se natáhne čtvrté dějství Kooperativa NBL. Hitem trojice sobotních duelů je souboj vicemistra s mistrem v děčínském stánku. Stejný den se utkají i Ostrava s Brnem a Olomouc s Ústím, kde domácí budou v obou případech usilovat o první výhru. V pondělí naváže očekávané televizní derby mezi Tury a Beksou, kde domácí rovněž budou cílit na první úspěch sezony. Čtvrté kolo uzavřou ve středu Lions s Medvědy a předpokládaný tahák mezi USK a Opavou s ozdobnými individuálními výkony lídrů týmů Quentina Petersona a Jakuba Šiřiny. 

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (746)