Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Dokonají dnes Sovy odvetu za ČP?

23.2. ALPE ADRIA CUP Ve druhém okně světové kvalifikace přišel i čas play-off bojů v Helios Alpe Adria Cupu, a to hned s účastí tří zástupců Kooperativa NBL, jež dnes a zítra čekají čtvrtfinálové odvety. Mmcité+ Brno dovezlo před pár dny těsný úspěch 64-67 ze Zápasu 1 v Domžale a před sobotní domácí odvetou (18:00) si tak vytvořilo velmi solidní pozici k postupu. A pražský USK ve čtvrtek opět dokázal, že v oslabeném složení na Děčín umí. V domácím prostředí zvítězil i bez reprezentantů Madsena s Ondřejem Sehnalem nečekaně 78-68 a ke dnešní odvetě v Děčíně (18:00) míří s otevřeným hledím a pokusí se vrátit Severočechům vyřazení z Českého poháru.

celý článek
Nový lev: S trenérem už jsme mluvili o hmotě

S VÁCLAVEM BUJNOCHEM I když s dvakrát „zrušeným“ levým kolenem už dávno přestal snít o vznešených cílech, výš šplhat nepřestal. Zatímco však v minulé ligové sezoně teprve zahříval své motory, v letošním ročníku už je rozžhavil do téměř maximálních obrátek. I když – do maxima mu ještě nejméně podle dvou trenérů leccos chybí. Tím prvním je jeho současný kouč v Opavě Petr Czudek. Tím druhým pak jeho nový šéf, ten reprezentační, Ronen Ginzburg, který dvoumetrového levorukého forwarda Václava Bujnocha poprvé pozval na soustředění užší čtrnáctky národního týmu. A to musí být pro 24letého Slezana poté, co po druhých utržených vazech během dvou let zvažoval, jestli dál pokračovat ve vrcholové kariéře, nemalé zadostiučinění.

celý článek
Nejslavnější divák FINAL 4: Dobrá práce Svitav

S LEGENDOU PHILADELPHIA FLYERS NA FINAL 4 Ve svitavském stánku byl během víkendového Hyundai FINAL 4 na míle nejslavnější osobností. V polovině 80. let minulého století se v dresu Letců z Filadelfie přetahoval o korunu krále střelců celé NHL s fenoménem Waynem Gretzkym, kterého jednu sezonu dokonce předčil! Čtyři ročníky v řadě překonal magickou hranici 50 gólů a je držitelem dvou zásadních rekordů dějin NHL – 34 přesilovkových tref v jedné sezoně a pak i 4 nejrychleji vstřelených gólů v play-off z roku 1985 proti New York Rangers, kdy mu na to i s vážně zraněným kolenem stačilo pouhých 8 minut a 16 vteřin. Za svou kariéru poznamenanou mnoha zraněními, jež ho připravila o šanci na Stanley Cup a nejspíš i o Hokejovou síň slávy, stihl 17 hattricků a stále mu patří i 10. místo historie podle průměru gólů na zápas s úžasnou cifrou 0,56.

celý článek
Technická za příliš mnoho mužů? Tu beru na sebe

S JIŘÍM WELSCHEM PO FINÁLE HYUNDAI FINAL 4 Možná už vbíhá do cílové rovinky své nekonečné kariéry, možná teprve zvoní zvonec před posledním kolem. V každém případě Jiří Welsch každý zápas prožívá tak, jako by to byl ten poslední, i když sám říká, že teď už si užívá i ty, kdy sám hraje sebevíc blbě. Důkazní materiál poskytlo všem přítomným i víkendové Hyundai FINAL 4, kdy z úst střílel drsné anglické výrazy, které byly slyšet i na druhém konci haly, po střídání, jež bylo následkem většího množství faulů, ztrestal na lavičce červený ručník, při vítězném semifinále do sebe radostí naskakoval s jen o rok mladším kolegou Nečasem a třeba ve finále s Nymburkem jistě nelehko vydýchával unikátní technickou chybu, jež bývá udělována jednou za… Už pár minut po 21bodové porážce od obhájce trofeje ale bylo tohle všechno pryč a tak i následující rozhovor proběhl v klidu a s nadhledem čerstvě 38letého veterána.

celý článek
MVP hrozí: Nechci už být jen o doskoku a obraně!

S MVP HYUNDAI FINAL 4 MARTINEM KŘÍŽEM Někdy se zdá, jako by měl v rohu hřiště schovanou budku, v níž čeká na ten správný moment. A když akce dojde do toho správného momentu, zjeví se jako by odnikud, odlepí se od zadní lajny a po shození míče od rozehrávačů a křídel snadno zakončí zpod koše. Takhle padá většina jeho bodů, přesto mu v nich obrany nedokážou zabránit. Ve finále Hyundai FINAL 4 jich měl Martin Kříž nakonec u svého jména 16 a byl druhým střelcem nymburských obhájců pohárové trofeje.

celý článek
Bendovy zabijácké trojky roznětkou titulu

ECHO FINÁLE HYUNDAI FINAL 4 Dva trháky ze začátků obou poločasů, „podepsané“ dvakrát dvěma trojkovými projektily nového nymburského supertrojkaře Petra Bendy, rozhodly o osudu finále Hyundai FINAL 4 Českého poháru, jež se stalo kořistí ČEZ Basketball Nymburk. Ten po triumfu 65-86 nad Pardubicemi uspěl v desátém pohárovém finále v řadě, pokud se daný rok soutěže účastnil.

celý článek
Tuři pohárovým bronzem přepisují historii

ECHO FINÁLOVÉHO DNE HYUNDAI FINAL 4 Svitavští Tuři slaví první velké pódium svých osmiletých dějin mezi tuzemskou elitou. V duelu o třetí místo na Hyundai FINAL 4 složili na své domovské palubovce děčínské Válečníky 81-65 a berou tak i prémii 40 tisíc korun. Jejich lídrem v utkání byl neohrožený 21bodový snajpr Pavel Slezák, následován Kerrem (14+11 doskoků), Roseboroem (14+8 doskoků) a Petwayem (11), který v obraně, na doskoku, bodově i asistencemi podal zatím nejhodnotnější výkon po příchodu do klubu.

celý článek
Beksa po obratu ve finále. Vyzve Nymburk

ECHO SEMIFINÁLE HYUNDAI FINAL 4 Pardubická Beksa ukončila černou sérii pěti porážek s Děčínem v klíčový moment - v semifinále Hyundai FINAL 4, kde rivala, jenž ji zdolal v obou dosavadních zápasech této sezony, zlomila přesvědčivě 62-75. Ve finále se utká s Nymburkem, který ve druhém semifinále přejel Svitavy 111-59. V neděli se od 14:00 utkají o třetí místo Svitavy s Děčínem. Finále startuje od 17:30. 

celý článek
Za vším hledej ženu! Která je to v Kolíně?

S MVP MĚSÍCE LEEM SKINNEREM Trenér kolínských Medvědů Pavel Beneš před blížícím se koncem základní části, kdy jeho tým stále ještě bojoval o účast ve skupině A1, nechtěl ponechat nic náhodě. A když jeho ústřední pilíř Lee Skinner na začátku února nasázel doma Nymburku 31 bodů, měl jasno.     
 

celý článek
Překvapení pro ex-euroligistu a šance proti Nymburku

PŘED HYUNDAI FINAL 4 S ROMANEM MARKEM Co můžete dělat, když proti vám stojí dosud v sezoně neporažený tým, co dává 11 trojek a 104 bodů na zápas, a váš útok je jen 82bodový? Máte pak nějakou šanci? Přesně v téhle situaci budou už v sobotu od 18 hodin basketbalisté Svitav, až půjdou na domácí půdě do semifinále Hyundai FINAL 4 Českého poháru proti nymburským obhájcům trofeje. Recept jednoho z nejzkušenějších Turů Romana Marka je nicméně poměrně jednoduchý.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (868)