Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Třetí čtvrtina snů! Třetí čtvrtina z hororu!

ECHO UNIKÁTNÍ ČTVRTINY HITU NBL S VIDEEM Na pokažený poločas, prohraný o 16 bodů, reagovat čtvrtinou 33 ku 6, to už je slušný úlet i v duelu kvalitní sestavy s outsiderem. Ovšem v utkání dvou vyrovnaných soupeřů z přední linie české ligy, to už nejen zdvihá obočí. Rozdíl 27 bodů je pak doslova šokem. A právě taková událost nastala ve víkendovém střetu domácí Opavy s hosty z Pardubic. Ti dvacet minut lámali soupeře, jejž v sezoně porazili ve všech třech dosavadních zápasech, k podlaze. Tentokrát však po kolapsu ve druhé půli, ztracené 53-28, narazili. Proč?

celý článek
Válečníci o prsa, No.6 pro Ústí a mega obrat Opavy

ECHO SOBOTY V NBL Další hrací den Kooperativa NBL nabídl hned několik velkých momentů. Husarský kousek se povedl Opavanům, kteří doma s Beksou povstali z minus 16 bodů v první půli a neskutečnou třetí čtvrtinou (33-6) soupeři přivodili další z řady jeho letošních kolapsů. Navíc už jsou na sedmé pozici jen o výhru za Ústím i Děčínem. Ten se doma třásl až do posledních minut při mocném dotahování Brna, aby nakonec s pouhými 62 nastřílenými body uhájil těsnou výhru a nablížil se čtvrtým Pardubicím na rozdíl jednoho vítězství. Olomoucko doma nezaváhalo a rozbilo nyní vadnoucí a už pošesté v řadě pokořenou SLUNETU o 20 bodů a aktuálně z odstupu dvou výher dál stíhá druhé Tury. A Nymburk si poradil ve Svitavách nástupem do druhé půle, čímž je uzavřen výčet bitev 9. kola A1. V osmém dějství A2 se v obou případech radovali hosté. USK dobyl kurt Sokolů a Kolín i přes veliký závěrečný propad ostravský Tatran a oba vítězné celky se tak dál dělí o vedení ve skupině. Králem soboty se stal suverénně nejužitečnější hráč soutěže Javonte Douglas z Olomoucka, který zejména díky double doublu za 27 bodů a 16 doskoků natočil rating 39.

celý článek
Kde se zrodí největší sobotní překvapení?

PREVIEW SOBOTY V NBL Každý další zápas v A1 i A2 se v závěru nadstavby rovná malému play-off a nejinak tomu bude i tuto sobotu, kdy je na programu maximální porce šesti zápasů. V osmém kole A1 zajíždí mistr do Svitav (17:00), Pandy na Hanou (18:00), Beksa do Opavy (18:00) a Brno do Děčína (18:00). V sedmém dějství A2 Ostrava hostí kolínské Medvědy (17:30) a Hradec nuselské Sovy (18:00). Kdo koho tentokrát nejvíc zaskočí?

celý článek
Nedat tu trojku, museli bysme v hale vyhodit pojistky

PO ŽIVOTNÍM NÁSTŘELU S ONDŘEJEM ŠIŠKOU Když kariérní maximum, tak ať za tím večerem i něco stojí. A když trojka o desku na prodloužení, tak už musí být vítězné. Pro Ondřeje Šišku v pětiminutovém nastavení existoval jen koš soupeře, do nějž v pevnosti Ústí poslal 7 bodů ze 14 děčínských, na další dvě trefy asistoval a v osmém kole A1 byl jasným MVP duelu, na nějž Válečníci čekali jako na smilování. Už devět utkání v řadě, jež jedno za druhým prohrávali. Ve velkém derby ale Pandám splatili, a to včetně prodloužení, dvě nedávná pokoření z vlastního chrámu a oživili své šance na páté či dokonce čtvrté místo po nadstavbě.

celý článek
Šiška v Ústí vypnul temno! Tuři na dotyk No.2

ECHO STŘEDY V NBL Trefa o desku na prodloužení a další bláznivé kousky 27bodového Ondřeje Šišky darovaly Válečníkům triumf v prodloužení v Ústí, jímž skončila jejich černá série 9 porážek. Vzdušný admirál Aiken s náctiletým generálem Welschem vyrvali doma v nastavení výhru Olomoucku, jemuž Tuři unikli na 3 výhry a mají na dosah druhé místo pro play-off. Beksa zlomila už zase silnější Brňany až v koncovce a přitáhla se třetím Hanákům na jedinou výhru. A Bracey Wright vystřelil v Opavě nymburské vítězství v poslední sekundě, když těsně předtím promarnil velikou šanci zvýšit na 3 body dvěma zahozenými šestkami Slezan Radovan Kouřil. Tolik dění osmého kola A1. V sedmém dějství A2 srovnal krok s USK kolínský GEOSAN, když zlomil domácí Sovy v koncovce na Folimance. A Hradec domácí porážkou s NH zřejmě definitivně přišel o šanci na vyhnutí se baráži.

celý článek
Trojkař v kůži boxera: Tu bolest už nechci zažít

S MUŽEM V HELMĚ LUĎKEM JUREČKOU Už jen na prstech jedné ruky spočítá kouč Opavy Petr Czudek svěřence, které v této sezoně nepotkalo vážnější zranění. Mimochodem, už tři hráči – navíc během pouhých dvou měsíců - mu odešli z nějakého zápasu s pořádným karambolem v obličeji, byť kuriózně ani jednou se nejednalo o duel Kooperativa NBL. Po zlomeném nose Jana Švandrlíka (v Lize mistrů) a fraktuře lícní kosti Lukáše Bukovjana (v první lize) si v zápase, v němž si to přál snad ze všeho nejmíň, užil své i snajpr Luděk Jurečka, který si z pohárového finále v Novém Jičíně odnesl zlomenou jařmovou kost (v blízkosti oka). A kdo někdy něco takového zažil, tuší, jakou bolest musel 35letý forward přestát. Nejen o tom bude nyní mluvit chlapík, který se alespoň na pár týdnů vžil do role boxera s oranžovým míčem. Jeho hlavu už dva zápasy chrání klasická boxerská helma, s níž se vám nestřílí právě nejsnadněji. Musíte si totiž dávat hodně bacha na autobloky...

celý článek
Zastaví Tuři hanáckou raketu? A Děčín SLUNETU?

PREVIEW STŘEDY V NBL Kompletní menu osmého kola A1 a také oba zápasy sedmého dějství A2 čekají na fanoušky i internetové diváky ve středeční večer, kdy bude hlavním chodem další severní derby mezi Ústím a Děčínem, od 18:00 živě přenášené na webu ČT (záznam na ČT Sport po zápase hokejové extraligy). Rovněž od 18 hodin se utkají Opava s Nymburkem, Pardubice s Brnem a v dalším velkém šlágru Svitavy s Olomouckem. Ve skupině A2 USK pohostí od 18:00 kolínské Medvědy a Hradec Králové od 19:00 Novou huť.

celý článek
Story snímku s Kobem i Yao a čtyři trpaslíci

INTERVIEW S GENERÁLNÍM MANAŽEREM LVŮ MICHALEM ŠOBEM PLUS VIDEA Gigantická Čína, již obývá astronomický počet miliardy a čtyř set milionů lidí, je novou zemí neomezených možností. Aspoň takovou ji zatím potkal generální manažer české mužské reprezentace Michal Šob, který zemi, v níž lvy na začátku září čeká první světový šampionát v éře samostatnosti, mohl poznávat na testovacím vzorku dvanáctimilionové metropole Šen-čen, ležící na jihovýchodním pobřeží. Během minulého víkendu byl svědkem například nebývalé „Black Mamba Manie“, obklopující na každém kroku Kobeho Bryanta, autora losu, jenž lvy poslal do skupiny přímo vstříc svým krajanům. A i když se to nezdálo reálné, Šobovi se dokonce podařilo ulovit společnou fotku s dvojnásobným olympijským šampionem a třetím skórerem historie NBA. I o této story bude vedoucí týmu pražského USK hovořit v následujícím interview, v němž se dostane i na komickou security jednotku čínského obra Yao Minga, plné dolehnutí českého úspěchu, Poláky šťastné jako blechy, pompéznost i nedokonalost čínského prostředí, komplikace s japonským aklimatizačním turnajem i oblekem pro velikána Ronena Ginzburga a také na napěchovanou šanghajskou arénu pro 18 tisíc diváků při duelu s hvězdnou elitou planety, který si lvi, za všechno, co dosud dokázali, podle svého šéfa zaslouží.

celý článek
Obří debakl Opavy! Marko zničil Ústí

ECHO SOBOTY V NBL Méně oslabení Tuři díky 27 bodům Romana Marka zvládli před svými fanoušky bitvu s více oslabenými Pandami a dál drží dvě výhry náskoku na druhé pozici v tabulce. Olomoucko sestřelilo Opavu o nevídaných 49 bodů, když už v půlce vedlo 60-36! A naděje oslabených Brňanů na solidní výsledek vzaly v Nymburce za své v posledních 9 minutách utkání 7. kola A1. V šestém dějství A2 si Hradec Králové drtivým úvodem a první čtvrtinou vyhranou o 23 bodů řekl o jasnou výhru nad Kolínem, když 30 bodů a 10 doskoků zaznamenal Peter Sedmák, a Ostrava rovněž díky silnému startu zvládla doma zápas s USK.

celý článek
Sen bránit Kevina Duranta a další přání lvů

VELKÉ ECHO LOSU MS: PUMPRLA BOHAČÍK HRUBAN Jarda Bohačík z Markvartovic, který bude hrát proti Američanům na světovém šampionátu. Vojtěch Hruban, který chtěl dekádu zpět pod bezednými koši končit, teď sní o bránění mýtického skórera Kevina Duranta. Kapitán Pavel Pumprla odmítá zapomínat na postup i z nejtěžší možné skupiny, kterou šlo dostat. A kouč Ronen Ginzburg přiznává, že už viděl Kobeho Bryanta v lepší formě než při losu světového šampionátu. Čtyři muži se podělili bezprostředně po sobotním losu MS v Číně o své nitro - a že bylo o čem mluvit. Lvi totiž Kobe Bryant poslal do ukrutné skupiny E největší blyštivosti - se Spojenými státy, Tureckem a Japonskem!

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (1257)