Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
ME mužů poprvé v dějinách v Česku!

SENZAČNÍ UDÁLOST S OHLASY Česká republika bude hostit EuroBasket mužů v roce 2021. Poprvé v éře samostatnosti a jen čtyři roky po ME žen v Hradci Králové a Praze! Místem konání této mega akce bude pražská O2 Arena. Dalšími třemi hostiteli ME budou Německo (skupina v Kolíně, celé play-off v Berlíně), Gruzie (Tbilisi) a Itálie (Milán). Naopak se nedostalo na Slovinsko, Maďarsko a Estonsko. O tomto pro Česko fantastickém výsledku rozhodl Centrální Board FIBA na svém zasedání v Mnichově, kde také byly kandidatury oznámeny.

celý článek
Euroliga zažehla spor a hráčský cech povstal

NOVÁ DOBA V EUROLIZE Ač se to aktuálního dění v české kotlině bezprostředně nedotýká, jsou poslední výstupy z dílny Euroleague Basketball pro kontinentální pohárovou krajinu natolik zásadní, že není od věci je podrobněji projít. Už proto, že s protestem ihned přispěchala jak španělská ACB, tak Unie evropských basketbalových lig ULEB, byť NBL jejím členem už téměř tři roky není.
 

celý článek
Respekt těm, co obětovali dva měsíce

S KOUČEM LVŮ U20 PŘED ME DIVIZE B Už tuto sobotu (13. července) zahájí s reprezentanty do 20 let druhý pokus – svůj i týmu - o návrat mezi kontinentální elitu. Stane se tak v portugalském Matosinhos, kde se na evropském šampionátu ME divize B bude kouč Ladislav Sokolovský s asistentem Patrikem Smažákem pokoušet napravit loňské šesté místo z Bulharska a dobýt jednu ze tří postupových pozic. Prvním klíčem bude vyhrát základní skupinu, aby se lvi vyhnuli silnému Rusku. Usilovat o to bude výběr hned s pěti „prvoročáky“, mezi něž ovšem patří i z NBL už „otřískaný“ power forward Luboš Kovář nebo guard se zkušeností z reprezentace dospělých Vít Krejčí, který nedávno nastoupil i v semifinále ACB proti Barceloně a vzápětí podepsal se Zaragozou i svou první profi smlouvu. Více detailů o týmu, jeho zrodu, ztrátách i šancích poví nyní jeho kormidelník.

celý článek
Jak pondělí 15. července ovlivní NBL

ROZPIS SEZONY 2019/2020 S OTAZNÍKEM Předehrávka mezi mistrovským Nymburkem a pardubickou Beksou, premiérově vedenou novým koučem Kenem Scalabronim, odpálí v pátek 4. října, tedy necelé tři týdny po skončení světového šampionátu, novou sezonu Kooperativa NBL.

celý článek
Osudem krutě zkoušený přijal výzvu Bálinta

SE SMOLAŘEM RADKEM PUMPRLOU Jeho jméno je synonymem pro dokola se opakující starty. Jako by byl už navždy odsouzen k nekonečné sisyfovské práci. On se však stále odmítá vzdát, byť se i takové myšlenky už někdy tlačí do hlavy. V necelých 24 letech je ale na vyvěšení bílého praporu pořád ještě brzy. Vicemistr Evropy kadetů z roku 2011 Radek Pumprla si teď jen pro svůj další začátek vybral nový klub – NH Ostrava.

celý článek
Nymburk má Tenerife, Peristeri a opět Bamberg

ECHO LOSU LIGY MISTRŮ Český šampion ČEZ Basketball Nymburk, který figuroval mezi 12 nasazenými celky, byl dnes při losu Ligy mistrů nalosován do skupiny C s řeckým Peristeri, španělským Tenerife, lotyšskou Rigou, tureckým Gaziantepem, stejně jako loni s německým Bambergem, dále s jedním týmem z tria Priština/Varšava/Nižnyj Novgorod a s jedním ze soupeřů z tria Benfica/Groningen/Mornar Bar.

celý článek
Studující ligisté pod Vesuvem proti světu

MUŽI Z NBL NA UNIVERZIÁDĚ Jen dva reprezentanti z finální dvanáctky pro univerziádní turnaj v Neapoli, jenž pro Čechy startuje ve čtvrtek, se nerekrutují ze zdrojů Kooperativa NBL. Jsou to podkošoví muži Petr Heřman a David Pekárek, kteří v uplynulé sezoně zařezávali v zámořské NCAA. Syn sportovního ředitele Olomoucka Michala Pekárka David navíc v závěru ročníku stál s pražskou GBA Europe kousek od postupu do NBL v barážovém turnaji. Kromě dvou krajánků už ale zbylá desítka studujících lvů působí komplet v české nejvyšší soutěži.

celý článek
Nečekané: Douglas odmítl Itálii i Francii a zůstal

AKTUÁLNĚ Z OLOMOUCKA Týmu BK Olomoucko se podařilo udržet klíčovou oporu a zároveň jednoho z osových zahraničních borců. Na nové smlouvě se vedení klubu dohodlo s MVP uplynulé ligové sezony, americkým power forwardem Javontem Douglasem, který v dlouhodobé části ročníku 2018/19 doručoval jako nejlepší střelec soutěže 21,4 bodu na utkání, jako dvojka na doskoku sbíral 9,9 míče, jako dvojka mezi lupičí balonů 1,34 zisku, číslem 3 byl v získaných faulech (5,1) a vedle toho byl s téměř 33 minutami na utkání i třetím nejvytíženějším hráčem ligy.

celý článek
Růžička novým kormidelníkem Brna!

UDÁLOST Tak tohle je velké překvapení! Jen tři týdny poté, co úřadující Kouč roku v NBL Lubomír Růžička z osobních důvodů opustil lavičku Svitav, přijal místo lodivoda u brněnského egoé! Třiatřicetiletý trenér podepsal pod Špilberkem smlouvu na dvě sezony s roční opcí.

celý článek
Pole Ligy mistrů posílilo. Kdo v něm bude?

LIGA MISTRŮ Už 4. července bude rozlosován čtvrtý ročník Ligy mistrů, kde bude v základní fázi mezi dosud známými 24 celky i jediný český zástupce ČEZ Basketball Nymburk. Osm zbývajících vzejde z dvojkolové kvalifikace. Jak se pyšní pořádající organizace FIBA, 23 z 24 týmů se v uplynulé sezoně zúčastnilo play-off svých národních lig a osmnáct se ve svých zemích umístilo mezi nejlepšími pěti. Z celkem 48 celků (z 28 zemí) v základní části (24) a kvalifkaci (24) se rekrutuje celkem 16 národních mistrů, což podle Mezinárodní basketbalové federace vyznačí dosud nejsilnější ročník Ligy mistrů.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (1402)