Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Chvála mladých Turů a Lions nespasilo 17 trojek

ECHO SOBOTY V NBL Mikrovlnný guard Kendrick Ray nasázel 31 bodů za 24 minut a Nymburk v Ostravě při 23 ztrátách domácích explodoval 130 body k 64bodové výhře! Kolínský stánek byl při vítězné domácí premiéře Medvědů prvním svědkem unikátních šestek brněnského nováčka Canyona Barryho, syna legendy NBA, který byl s 16 body nejlepším střelcem mmcité+. Tury vedl proti Děčínu už opět naplno řádící Garret Kerr, autor 15 bodů a 12 doskoků. A Lions doma na Opavu nestačilo ani 17 trojek, neboť v dresu Slezanů exceloval 25 body, 7 asistencemi a 5 zisky playmaker Jakub Šiřina.    
 

celý článek
Kolín poprvé doma. I proti synovi legendy NBA?

PREVIEW 12. KOLA Nestává se často, aby na prkna Kooperativa NBL vstoupil potomek nějaké zahraniční legendy. Poslední sezony se nicméně v lize urodily některé „zajímavé kousky“. Po synovi nezastavitelného skórera Philadelphia Flyers Timu Kerrovi, který v polovině 80. let 20. století v NHL konkuroval i Waynu Gretzkymu, nyní přichází na řadu i syn „legendárního šestkaře“ Ricka Barryho, MVP Finále NBA z roku 1975 v dresu Golden State Warriors. Nový guard Brna Canyon Barry by však nemusel být jedinou novou tváří ve 12. ligovém kole, jež otevře druhou polovinu základní části. Lions si v rámci přestavby týmu přivedli už třetí novou posilu, jíž je křídelník Josh Robinson. Ten by měl zasáhnout už do sobotního domácího utkání s Opavou. Brno pak čeká bitva v Kolíně, který se po více než dvou měsících konečně představí doma. Třetím sobotním chodem je zápas Ostravy s mistrem a čtvrtým noční magnet mezi Tury a Válečníky. Víkend uzavře nedělní střet Olomoucka s USK. Šesté utkání mezi Ústím a Pardubicemi se odehraje až 22. prosince.  

celý článek
Nováček o sobě, lize, migraci a sobotní premiéře

PAVEL BENEŠ NEJEN O KONCI MEDVĚDÍ MIGRACE Celé léto a pak více než první dva měsíce sezony. Tak dlouhý časový úsek strávili kolínští Medvědi v poděbradském tréninkovém azylu a na cestách za celkem deseti ligovými zápasy venku v řadě, což bylo vynuceno rozsáhlou rekonstrukcí jejich domácího stánku. Taková situace byla prubířským kamenem nejen pro hráče, ale především pro nováčka mezi kouči v Kooperativa NBL Pavla Beneše. Ten bude den před sobotní domácí premiérou proti Brnu hovořit nejen o této nové zkušenosti, ale i o spoustě dalšího. Jak je jeho zvykem, bez obalu a zbytečných frází.

celý článek
Ani jsem se na to nechtěl kouknout

S JIŘÍM ŠOULOU O JEHO KRUTÉM ZRANĚNÍ Dlouho byl top skórerem bankéřů od Vajgaru a ještě v sobotu během dne jejich druhým střelcem v této sezoně. Po pár minutách domácího duelu s mistrem však bylo zřejmé, že tuhle roli teď minimálně řadu týdnů plnit nebude. Ze hry guarda Jiřího Šoulu vyřadilo velmi bolestivé zranění.

celý článek
Děčín ustál 40 šestek NH, Burnett lovil Medvědy

ECHO STŘEDY V NBL Dvěma posledními utkáními bylo završeno 11. dějství Kooperativa NBL, které rámcově uzavřelo i první polovinu základní části. Děčín dobyl díky vynikající druhé čtvrtině ostravský Tatran, ač domácí NH házela v zápase 40 trestných hodů, a Dominezem Burnettem vedená Beksa si doma snadno poradila s Kolínem, jenž desátým venkovním zápasem v řadě uzavřel svůj nekonečný „trip“ po palubovkách soupeřů. Jeho fanoušci se tak už mohou těšit na sobotní domácí premiéru.

celý článek
V Opavě se za sebe styděl. Teď míří na ASG!

ALL-STAR S LUKÁŠEM FEŠTREM Při uvážení síly a aktivity fanouškovkských táborů i místa konání All-Star Game není průběžná podoba základní pětky Mazáků nijak velkým překvapením. Na perimetru svitavský Roman Marko, nymburský Vojtěch Hruban a děčínský Tomáš Pomikálek, pod košem pak jeho týmoví parťáci Pavel Houška a Robert Landa. Ovšem základ Mladých pušek, to už je jiná káva. Úřadující ligový MVP Jaromír Bohačík z kádru mistra a jeden z předáků USK Michal Mareš sice ještě obočí nezdvihají, ovšem podkošoví junáci Lukáš Stegbauer z Jindřichova Hradce, soví zelenáč David Žikla a rozehrávač Válečníků Lukáš Feštr, který dosud k All-Star nikdy zblízka nepřičichl, to už jsou jména, která nelze přejít jen tak. Tentokrát se zastavíme u posledního jmenovaného.

celý článek
Něco takového jsem ještě nikde neviděl

S CHRISEM CHOUGAZEM O KOOPERATIVA FAKTORU A SÍLE DUNKŮ Byla to docela zvláštní situace. Když se minulé úterý brzy ráno vracela česká basketbalová reprezentace z úspěšné mise v Helsinkách, čekal v odbavovací hale na stejný letecký spoj do Prahy i finský pilíř USK Alexander Madsen. Na toho se ještě nedostalo v nominaci na zářijový evropský šampionát, ale při absenci největších hvězd už patřil k dost vytěžovaným hráčům úvodního bloku kvalifikace mistrovství světa. Na svůj druhý oficiální zápas za mužskou reprezentaci ale vzpomínat v nejlepším nebude, neboť finští Vlci v Helsinkách padli před pětitisícovou kulisou s Čechy o osm bodů a sám Madsen končil na skromných 3 bodech za 17 minut. Když pak druhý den ráno se svými pokořiteli nastupoval do letadla, jeho tvář byla zahalena zklamáním.

celý článek
To občas takhle na starší lidi přijde

S JIŘÍM WELSCHEM O LOUČENÍ NÁVRATU A PROROCTVÍ JAKUBA K. Trvalo to rok a půl, než v lize opět takhle explodoval. Jiří Welsch se po čtyřech, dvou a nule bodů už ve svém čtvrtém duelu po návratu do pardubického dresu vyšponoval k 17bodovému nástřelu. Takovou porci doručil naposledy 10. května 2016, shodou okolností do obruče Pardubic. Teď to ale bylo proti Brnu ozdobeno i členstvím v základní pětce, která bude v letošní sezoně pro druhého Čecha v NBA spíš sváteční záležitostí. Sedmatřicetiletý veterán má za sebou vůbec týden plný zážitků a událostí – kromě 17bodové erupce se také ve společnosti svých potomků slavnostně rozloučil s reprezentací, kvůli čemuž jeho otec musel po dekádách vynechat vedení pátečního tréninku v rodných Holicích. O tom všem bude řeč v následujícím interview plném emocí i vzpomínek. A dojde i na jedno nenaplněné proroctví Jordanova evropského skauta Jakuba Kudláčka. 

celý článek
Fenomenální Upchurch a indiáni z Nuslí

ECHO SOBOTY V NBL Úchvatný střelecký epos z dílny nové jindřichohradecké posily DeAndreho Upchurche proti mistrovi, ale také zranění jednoho z lídrů podesáté poražených Lions Jiřího Šouly. Sovy byly ve Svitavách za indiány a Brno bez Sullivana s Pumprlou snadnou kořistí výbojného Olomoucka. Taková byla ve zkratce tříchodová sobota v rámci 11. kola Kooperativa NBL.

celý článek
Půlka základní části do cílové rovinky!

PREVIEW 11. KOLA Oponu za první polovinou základní části Kooperativa NBL zatáhne 11. dějství, rozprostřené celkem do tří dnů. V sobotu přichází na řadu trojice duelů: bezvítězní Lions doma přivítají dosud nepokořeného mistra, v „regio derby“ se o stopnutí vlny negace utkají Brno s Olomouckem a Tuři budou chtít doma potvrdit formu proti USK. V pondělí přijde na řadu TV bitva mezi Ústím a Opavou a ve středu program uzavřou Ostrava s Děčínem a Pardubice s Kolínem.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (793)