Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Jak jste po 95 dnech odvalili ten kámen, Petře?

INTERVIEW S PETREM DOKOUPILEM Dalo by se říct slovy klasika – Přišel, viděl, zvítězil. Shooting guard Petr Dokoupil se na 12 bezbodových minut zahřál v duelu pátého kola nadstavby proti Ostravě a Brno už pak doma překvapil s plnou parádou – 17 body v první půli! Po šesti týdnech výpadku kvůli zlomenému palci levé ruky to bylo báječné číslo. A i díky němu Orli konečně řekli sbohem nekonečným 95 dnům s 11 ligovými porážkami v řadě a dvěma „bonusovými“ v pohárovém FINAL 4. Nejen o nich byl následující rozhovor s 29letým snajprem, obtěžkaným novými úkoly.

celý článek
NF, TCH, DCH za 37 vteřin! Pořád to bolí

ZPOVĚĎ MICHALA ŠOTNARA Nesportovní faul. Technická. A nakonec i diskvalifikační chyba! To všechno stihl schytat ústecký rozehrávač Michal Šotnar za pouhých 37 vteřin klíčového duelu o sedmé místo ve Svitavách. V tu dobu byl bez bodu a na kontě měl jedinou asistenci. Jeho tým byl přesto na dostřel. Po situaci z úvodu třetí čtvrtiny už ale neměl šanci a padl vysoko 83-57. Jeho naděje na sedmou příčku se tím ztenčila na minimum.

celý článek
Konečně někdo další! Vysílá "Studio Děčín"

INTERVIEW S JAKUBEM DŮROU Jen jeden z tuctu klubů v Kooperativa NBL už delší dobu nabízí ligovým fanouškům přímé přenosy ze svých domácích zápasů i s nadstandardní komentátorskou službou. Tahle exkluzivita však 1. března padla, protože na severu vstoupilo do éteru „Studio Děčín“ s hercem Zdeňkem Balcarem v hlavní roli. O tom, jak složitá a někdy naopak i snadná cesta k téhle válečnické premiéře vedla, bude i s řadou zákulisních detailů vyprávět sportovní manažer BK ARMEX Jakub Důra.

celý článek
USK to dokázal znovu! Orli po 11 vítězní!

ECHO SOBOTY V NBL Velmi zajímavé i horké momenty byly k vidění ve čtyřech sobotních duelech 6. nadstavbového kola. Sovy zapomněly na 30bodový výprask z města perníku a Bekse doma i bez pivota Grunta způsobily i podruhé porážku, když nad nejlepšími doskakovači ligy vyhrály bitvu o odražené míče. Jsou tak zodpovědné za celou třetinu pardubických proher v letošní Kooperativa NBL, navíc v tabulce dorovnaly čtvrtou Opavu, s níž je velmi pravděpodobně čeká i čtvtfinálová série. Kolín v souboji s mistrem nedosáhl na zázrak, zapsal už 10. porážku v řadě a jeho čtvrtfinále s Děčínem už je velmi blízko. Ve skupině A2 se i díky příspěvku po zranění se vracejícího power forwarda Norwy po 11 ztracených utkáních konečně radovali Orli, kteří zvítězili po třech měsících a jednom týdnu, taženi 21bodovým kariérním maximem Marka Sehnala. Tuři se rozdrcením Pand opět přiblížili k sedmému místu v duelu, který nedohrál vyloučený ústecký rozehrávač Šotnar, jenž podle dostupných informací druhou technickou chybu inkasoval už po vystřídání na lavičce.

celý článek
Odveta za ostudu i bitva o play-off

PREVIEW SOBOTY V NBL Zajímavý náboj bude mít čtyřzápasový sobotní program šestého kola nadstavby Kooperativa NBL. V A1 se USK pokusí odčinit ostudu z minulého vzájemného utkání s Pardubicemi, které se hrálo před pouhými deseti dny, a ve středočeském souboji dojde na duel trápícího se Kolína s Nymburkem. Nadstavbová skupina A2 nabídne nabitý střet o první pozici mezi Tury a Slunetou a Orli z Prostějova se pokusí konečně zabrat proti rozjetému Brnu.

celý článek
Nej, nej, nej sezony i „všech dob“

REKORDY SEZONY Kdo dosáhl nejlepších individuálních výkonů této sezony? Kdo těch týmových? A který tým stanovil v letošním ročníku nový doskakovací rekord od roku 1998, od kdy existují dostupné statistiky NBL? To všechno se dozvíte z následujících řádků.

celý článek
Kdo všechno přišel a odešel od Vánoc

Za první dva měsíce letošního roku doznaly soupisky řady celků Kooperativa NBL v některých případech i nemalého počtu změn, proto je čas si je všechny projít a prozkoumat, jak se nové posily zatím osvědčily. Z klubů A1 se proměnil kádr prakticky jen u mistra z Nymburka, v A2 se někdy i hodně výrazné změny týkaly všech týmů s výjimkou Lions.

celý článek
Ti, co mocně útočí zespodu: Brno a Ostrava!

Zatímco šance Orlů a Lions na play-off se pět kol před koncem nadstavbové skupiny A2 ztenčily na minimum, neboť oba celky ztrácejí na osmé místo shodně tři výhry, akcie Ostravy a Brna v posledních týdnech rapidně vzrostly, když za celky sedmých Svitav a osmého Ústí, které mají bilanci 11-16, zaostávají o pouhou jednu výhru.

celý článek
Děčín po 45, Brno překvapilo, mistr se nadřel

ECHO SOBOTY V NBL USK ještě 8 minut do konce domácí bitvy s mistrem živil při šestibodovém vedení naději na zázrak v koncovce, ale pak docela vyprahl a padl o deset. Válečníci v Kolíně dlouho spěli ke kontrolovanému vítězství, aby se najednou ocitli v prodloužení, v němž se však už vzpamatovali, po 45minutové fušce přerušili sérii tří porážek a Medvědy naopak zatížili už devátým neúspěchem v řadě. Ve spodní šestce se hrál jediný zápas, s o to překvapivějším výsledkem - rozjeté Tury v jejich stánku zastavila doskakovací mašina z Brna, řízená všeplatným veteránem Michalem Křemenem. To jsou hlavní body tří sobotních duelů 5. kola nadstavby.

celý článek
Vzepře se Opava Bekse? Povstane Kolín?

PREVIEW VÍKENDU V NBL Tři duely 5. kola A1 a jedno utkání pátého dějství A2 čekají na fanoušky Kooperativa NBL ve dvou víkendových dnech. V sobotu bude na programu střet Sov s mistrem, Kolína s Děčínem a aktuálně neporazitelných Turů s Brnem, v neděli pak program uzavře atraktivní souboj Beksy s Opavou.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (599)