Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Nápad rekordmana: NBL poprvé dopoledne!

S KOUMÁKEM LADISLAVEM SOKOLOVSKÝM „Stačí, když někdo pustí Láďu Sokolovského k vymýšlení nějakých nápadů a vypadne z toho zápas v deset dopoledne!“ Tak oglosoval kapitán mistra Pavel Pumprla naprosto výstřední myšlenku svého bývalého spoluhráče a nyní již ředitele nymburské mládežnické akademie odehrát domácí ligový zápas v deset ráno, což bude v rámci Kooperativa NBL naprostá premiéra. Ten nápad se zrodil před měsícem a tento čtvrtek už se stane realitou. Soupeřem Nymburka bude pražský USK a hlediště bude i při ranní hodině narvané k prasknutí. Na pohled to nedává smysl, ale je to tak. Publikum totiž utvoří více než tisícovka dětí ze tří nymburských základek.

celý článek
V nájezdu jsem zjistil, že už nemám sílu

O ZÁZRAKU S PETREM ŠAFARČÍKEM Jejich akcie byly před pondělní předehrou 11. kola velmi nízko. Se sedmičlennou rotací, bez hlavního pivota Pajoviče proti velké podkošové síle soupeře, a s křídelníkem Purifoyem, který se až v neděli před zápasem z týmového manuálu učil, jak hrát na pozici 4. Jenže samotný průběh duelu kolínských Medvědů s pardubickou Beksou, hrající třetí mač v pěti dnech, se původním očekáváním vzpíral. GEOSAN doma dlouho vedl, když jen za poločas vysázel 59 bodů. Ve čtvrté čtvrtině se však přece jen začal prosazovat favorit, který minutu a půl do konce vedl o devět. Pak se ale stalo něco, k čemu v životě profesionálního basketbalisty dochází jen zřídka. Kolín zbylý čas ovládl 10-0 a senzačně triumfoval. Velkým dílem se o to zasloužil Petr Šafarčík, s průměrem 16,1 aktuálně už desátý skórer Kooperativa NBL.

celý článek
Nymburk ztratil další koncovku. Opava zničena

ECHO LIGY MISTRŮ Pražská Královka, byť opět velmi solidně zaplněná, se pro Nymburk stává místem dramat a zároveň i ukrutné bolesti, neboť český mistr tu po AEK Atény ztratil i druhý šlágr Ligy mistrů, tentokrát s předním německým týmem Brose Bamberg (78-84). Jeho bilance se tak po první polovině základní části propadla na 2-5. A opět to byl zápas, který Polabané nad Vltavou mohli vyhrát, ale i tentokrát je srazily staré hříchy. Jmenovitě 10 ztrát ve druhé půli (z 15 celkově), z toho pět v rozhodné čtvrté čtvrtině. Velmi disciplinovaný soupeř za celý zápas ztratil jen 8 míčů, a to si ještě spoustu svých nebezpečných driblérských eskapád směl dovolit euroligový vítěz Rice.

celý článek
Přišel pro nováčka bod zlomu jménem Pavol?

S DUŠANEM PANDULOU I v dosud posledním ligovém duelu se Královští sokoli dostali do již dobře známé situace. Nadějně rozehraný zápas, nadějně se vyvíjející koncovka, dokonce na palubovce favorizovaného Olomoucka, ale pak opět porážka. Už desátá v řadě. S polovinou základní části za rohem to už je důvod k nemalým obavám. Přesto všechno ani bilance 0-10 není skore, které by nějak zásadně překvapilo křídelníka Dušana Pandulu, hrajícího kouče Hradce Králové podle oficiálních údajů a hrajícího asistenta podle již několik měsíců běžící praxe.  

celý článek
Mistr i vicemistr do česko-německé bitvy

EVROPSKÉ PREVIEW Velezkušenými dirigenty Nikosem Zisisem a Tyresem Ricem vedený Bamberg dorazí v úterý na pražskou Královku (18:30, za úplatu vysílá O2 Sport i web soutěže), aby se utkal s domácím ČEZ Basketball Nymburk v nejspíš dalším dramatickém duelu Ligy mistrů. Půjde už o sedmé kolo soutěže, které tak uzavře polovinu základní části. Sedmý zápas čeká v úterý od 20:00 i Opavu, jež zamířila do Bonnu (vysílá web soutěže). A ve středu uzavře své působení v letošním Europe Cupu pardubická Beksa, jež od 17 hodin pohostí izraelskou Ness-Zionu.  

celý článek
Ohnivý Viktor: 14? To bylo překvapení!

REKORD SEZONY PLUS VIDEO Ladí-li už Viktor Půlpán formu na nejbližší reprezentační okno, tak v sobotu proti Opavě – mimochodem v duelu dvou aktuálních „národních“ dirigentů – to stálo za to! Za posledních 17 minut domácího utkání 10. kola rozeslal nebývalých 12 asistencí - pět ve třetí a dokonce sedm ve čtvrté čtvrtině -, a spolu se dvěma nabídkami z první půle mu to celkově hodilo 14 pasů alias rekord této sezony Kooperativa NBL. A také sdílený desátý top výkon od roku 1998!

celý článek
Jen 6 z NBA víc než Opava! Nymburk jako Warriors

Z ŘÍŠE ČÍSELNÝCH MYSTÉRIÍ Všimli jste si toho také? Těch ohromných nůší bodů, co od začátku sezony padají v NBA? V průměru dává po zhruba prvních patnácti utkáních každý tým nejméně 102 bodů a nejlepší Milwaukee sází už 120 na zápas! Nejlepší desítka se pohybuje aspoň na 112 bodech (11. Washington 111,6), 17 celků je nejméně na 110 bodech a právě to je i aktuální průměr ligy na tým a zápas. To v minulém ročníku bylo celků s průměrem aspoň 110 bodů pouze sedm, týmy tehdy dávaly jen mezi 99 až 113 a průměr na tým byl 106. Čtyři body ze sezony na sezonu dělá ohromný rozdíl, který je do značné míry způsoben nyní extrémně přísným posuzováním kdejakého dotyku obránců a vrháním spousty šestek.

celý článek
Beksa sestřelila Opavu! Mistr, Tuři i Ústí s lupem

ECHO SOBOTY V NBL Pardubice teď jedou samé stovky. Buď je sázejí, nebo inkasují, ale fanoušek má pokaždé hody. V 10. kole to byla pro Beksu ta příjemnější varianta a na jejím kurtu se se zlou potázala Opava, jež v oslabení padla vysoko 100-55. Tuři podruhé v řadě loupili venku a po výsledku z Ostravy (81-92) zřejmě už definitivně padly obavy z toho, jak sezonu zvládne jejich omlazená sestava. Kolín bez centra Pajoviče zcela propadl na doskoku na pražské Folimance a odjel s náloží 87-65. Nymburk drtivým startem druhé půle ovládl dění v Děčíně, kde uspěl 68-93, a stále lepší Pandy mají po krádeži v Brně (71-80) na kontě už čtvrtou výhru v řadě. Po sobotě má liga i dva nové sezonní rekordy - Viktor Půlpán z Pardubic rozeslal 14 asistencí a suverénní lídr své hlavní disciplíny Petr Bohačík z Nové huti lapil 18 doskoků!

celý článek
Bude v Děčíně hořet palubovka? A na Dašické?

PREVIEW SOBOTY V NBL Sebevědomím nabití Válečníci doma (18:00) proti Ligou mistrů napruženým mistrům z Nymburka. Nový kouč Brna Chris Chougaz poprvé v akci v domácím duelu s rozjetým Ústím (19:00). Sovy pokoušející se najít šém k domácí půdě proti Kolínu (17:30). Beksa hostí na Dašické oslabenou Opavu (17:00) po ukrutné pohárové sprše v Saratově. A Nová huť se bude před svými fanoušky snažit odčinit pohanu z Pardubic (17:30). Takový je bohatý sobotní program 10. kola Kooperativa NBL.

celý článek
Faul to nebyl. Já ale dal záminku

S LUKÁŠEM PALYZOU Ztratit zápas, jako se to stalo naposledy Hanákům v Ústí, to se už musí chvíli vydýchávat. Na druhou stranu vidět věci z většího odstupu není také vůbec špatné. A když je u toho i hlavní aktér žhavé koncovky a aktuální ligový top skórer Lukáš Palyza, nešlo některé třaskavé milníky duelu z ústecké palubovky vynechat. Co nejen o nich reprezentační forward, jehož tým měl po utkání nemalou „vyříkávačku“, vypověděl, co rozporoval a za co si sypal popel na hlavu, to už vás čeká v následujícím interview.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (1123)