Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Zásadní chyba, přínosy i budoucnost USK v AAC

SOVÍ ECHO AAC O pouhý koš minul celek USK v semifinálové odvetě v Levicích postup do finále Alpe Adria Cupu (AAC), v němž v uplynulé sezoně zažily Sovy premiéru. O ní teď bude zajímavě hovořit vedoucí týmu Michal Šob, který z řady úhlů odkryje zákulisí soutěže, v níž Pražané atakováním finále nemálo překvapili. A nyní se už chystají na repete.  

celý článek
Dojde od října i na dunky s nahozením o desku?

CHYSTANÉ PRAVIDLOVÉ NOVINKY Centrální Board FIBA čerstvě schválil řadu nových pravidlových principů, které by ve hře měly být uplatňovány už od 1. října letošního roku. Doslovná a plně oficiální pravidlová verze – včetně případných korekcí -, nicméně podle informací NBL.cz bude k dispozici až koncem léta, proto následující řádky jsou zatím jen předběžnou rekapitulací toho, co na hráče, hráčky a diváky nejspíš bude od nové sezony čekat.

celý článek
Zkušenost, jakou jsme zatím neměli

ÚSTECKÉ ECHO AAC Nejde říct, že to pro ústecké Pandy byla v Evropě vydařená premiéra. V první sezoně v Alpe Adria Cupu sebraly jen dvě výhry, doma proti oslabeným celkům Grazu a Domžale a s bilancí 2-4 jim brány postupu ze základní skupiny zůstaly zavřeny. Kouč Antonín Pištěcký ovšem ani na okamžik nezapochyboval o jednoznačném přínosu účasti v soutěži. I proto se SLUNETA rozhodla si pohárové dobrodružství zopakovat v nadcházející sezoně. A nyní už předejme slovo kormidelníkovi Severočechů, který probere půltucet jejich duelů z několika různých úhlů.

celý článek
Amerika v Děčíně a trendy pod povrchem

NOVÁ DOBA U VÁLEČNÍKŮ Lamb Autrey a Klint Carlson. Dva Američané, kteří vzhledem k poslední klubové éře čerstvě vyznačili menší revoluci v děčínském kádru. Je to totiž už dlouhých šest sezon, co Válečníci naposledy disponovali dvěma zahraničními borci. V ročníku 2012/13 šlo dokonce o kvartet – Sanders, Pope, Alič a Kinter. Pak už to byl tři roky jediný legionář – postupně se jednalo o Ventu, Tuckera a Cartera, který navíc přišel až ve druhé polovině sezony. A poslední dva ligové ročníky pod děčínskou skálou válely ryze české sestavy, jež vytěžily jedno stříbro a jedno páté místo. Letošní jaro ovšem přineslo zásadní změnu.

celý článek
Ta zodpovědnost je pak daleko větší

JINÉ NAKOUKÁNÍ DO LIGY S BANKOVNÍM PORADCEM PETREM DOKOUPILEM Ještě během letošní sezony se dal kontaktovat i během dne. To už ale neplatí. Budoucí bankovní poradce pro podnikatele Petr Dokoupil je teď každý den až téměř do večera zaneprázdněn školeními a hovořit tak mohl, až když měl „padla“. Nyní již bývalý shooting guard Kolína namísto druhé sezony svého angažmá u Labe pověsil basketbalové boty v Kooperativa NBL na hřebík. I když v nižších soutěžích se ještě někdy nejspíš objeví, v té nejvyšší už ne. Jednu zásadní životní kapitolu právě uzavřel. Dvojnásobný ligový vicemistr s Prostějovem, ex-kapitán mládežnických reprezentací a magistr aplikované matematiky právě nyní otevírá novou a i o ní bude v detailech mluvit. Stejně jako o lize, do které tentokrát nahlédne z jednoho neobvyklého úhlu.   

celý článek
O 6 bodů na zápas víc. A kdo zvedne rukavici?

ZAJÍMAVOST Také jste si toho všimli? Že v lize letos padalo mnohem víc bodů. A trojek. Ve 192 utkáních dlouhodobé části, tedy bez play-off a play-out, střelci 12 celků zaznamenali dohromady 31 515 bodů, což bylo o 1109 víc než v sezoně 2016/17. Trojek padlo 3233, což je nárůst o 310 tref a téměř deset procent oproti předchozímu ročníku!

celý článek
Bez signálů. Přišlo to jako posezonní překvapení

S PAVLEM HOUŠKOU Na konci léta 2014 byl jako pozdní žolík spasitelem národního týmu v hororovém zápase v Szolnoku, který nastartoval hvězdné roky lvů se sedmým místem na EuroBasketu 2015 a bělehradským atakem olympiády. Na jaře 2016 dobyl svůj čtvrtý titul s Nymburkem a loni i své první stříbro s Děčínem – jako druhý střelec i druhý nejužitečnější hráč týmu v play-off. Ještě v letošní čtvrtfinálové sérii byl top skórerem Válečníků a v celé sezoně i jejich druhým střelcem a doskakovačem. Přesto už aktuálně členem děčínské družiny, jejíž dres hájil celkem 8 let -  dvakrát i jako MVP celé ligy -, není. Ke svému nemalému překvapení, patrnému i z následujícího rozhovoru. Protože však většina konců značí i nové začátky, rozhodl se Pavel Houška vrátit ke kořenům a znovu spojit síly s někdejším spoluhráčem Antonínem Pištěckým. Jen o pár kilometrů proti proudu Labe. Ve svém rodišti. V Ústí, kde 34letý power forward čerstvě podepsal dvouletou smlouvu. I jeho nenadálý konec v pátém celku letošní sezony bude kořením derby severu v příštím ročníku Kooperativa NBL.

celý článek
Tohle by se mi v Evropě nikde nestalo

S MATĚJEM SVOBODOU Díky basketbalu za jediný rok ušetřil doslova balík. Skoro milion korun na školném, téměř půl milionu za bydlení, pojištění a další výlohy. Při plném sportovním stipendiu na 170 let staré soukromé univerzitě Dayton do něj škola investovala skutečně nemálo, aby jí pomohl na basketbalových kurtech udržet její úspěšnost a slávu. A samozřejmě i dobré finanční výsledky. V týmu vedeném asistentem z NBA, který měl před loňským nástupem na Daytonu pod palcem fenoména Russella Westbrooka. A protože si z bývalého působiště leccos přenesl i mezi studenty, poznal i český nováček se zkušeností z VTB ligy Matěj Svoboda, že si bude muset zvykat na jiné „poziční pořádky“ - podobně jako Tomáš Satoranský v NBA pod jiným bývalým expertem z Oklahomy. Změna pozice ovšem nebyla tím jediným důvodem, proč top skórer mládežnických eurošampionátů odpískal svou misi v Ohiu po jediné sezoně. O některých dalších mluvit mohl, o jiných ne, neboť by nemusely být dobře pochopeny. I tak ale nová posila Svitav bere rok za velkou louží za důležitou zkušenost. Už jen pro tu možnost vyběhnout na kurt za burácení 14 tisíc fanoušků. Nebo pro tu šanci proniknout do šatny Washington Redskins, týmu z NFL, tedy ze slavné ligy amerického fotbalu. A vlastně i pro tu možnost utřídit si myšlenky, zjistit, co chce a co nechce. Nyní už ale pojďme přeskočit na americký východ a vydejme se v interview s už zase small forwardem Svobodou do 140tisícového rodiště legendárních leteckých bratří Wrightových…

celý článek
Zbývající otazníky v pandím doupěti

K maximálně pěti hráčským odchodům může po sezoně dojít v ústecké SLUNETĚ. Jen jediný je ale zatím jistý a pouze jeden další je velmi pravděpodobný. Takže to může skončit ještě na výrazně menším čísle. V klubu už nebude pokračovat málo využívaný forward Treadwell a totéž bude zřejmě platit i o rozehrávači Singletarym. S tím byli sice v pandím táboře víceméně spokojení, ale kouč Pištěcký se nyní chce vydat jinou dirigentskou stezkou.

celý článek
Pivot Mitchell útočil na angažmá v NFL!

ZAJÍMAVOST Není prvním vrcholově hrajícím basketbalistou, který dostal chuť na angažmá v americkém fotbale. Ale málokdy se někdo takový objevil v české Kooperativa NBL. Čerstvě se ovšem k přestupu do jiného sportu odhodlal 203 vysoký americký power forward Charles Mitchell - na pohled pořízek, který ale na tuzemských ligových palubovkách překvapil nemalou pohyblivostí. Tohle všechno se s 20 body druhý střelec letošní sezony rozhodl zužitkovat při try-outu do sestavy týmu Atlanta Falcons, účastníka letošního play-off NFL, tedy zámořské profiligy v americkém fotbale.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (1009)