Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
O překvapení z maďarštiny, megaoslavě i panu Hugovi

S NOVÝM VÁLEČNÍKEM I REPREZENTANTEM FILIPEM HALADOU Když před třemi lety odcházel hrát slovenskou extraligu, jistě si nemyslel, že s komunikací u federálních sousedů bude mít problémy. Ovšem pak poprvé vstoupil do jednoho z komárenských obchodů a nestačil se tamním pořádkům divit. Když na něj místní vybalili jadrnou maďarštinu, musel se nejprve ujistit, že je skutečně na Slovensku. Byl. Tehdy ještě nemohl tušit, že už za necelý rok se i on stane hrdinou při historickém okamžiku klubu z 35tisícového města na slovensko-maďarském pomezí. V jeho pozadí stál velmi zručný kouzelník pan Hugo, který vyčaroval premiérový titul z kasičky s pouhými 4 miliony. I o něm bude v zážitkovém rozhovoru vyprávět 25letá křídelní posila BK ARMEX Děčín a čerstvý reprezentant Filip Halada, který si během tříletého angažmá u Dunaje našel i přítelkyni a do své mluvy teď ob jednu větu přimíchává pěknou řádku slovenských výrazů.

celý článek
Všem u nás vyprávím, na jakém je Česko vzestupu

Po třech sezonách se rozloučil s pražskou Folimankou úřadující Kouč roku Kooperativa NBL, Slovinec Mirsad Alilovič, který z rodinných důvodů upřednostnil návrat na „rodnou hroudu“, kde povede mládežníky v KK Primorska.

celý článek
Doufám, že dostanu víc šancí než před 5 lety

S POSILOU MISTRA TOMÁŠEM VYORALEM „Nepřivedli jsme ho jen tak. Jistě bude platný i v Lize mistrů.“ Očekávání spojená s příchodem Tomáše Vyorala rozhodně nejsou v Nymburce úplně malá a potvrdila to i slova kouče Ronena Ginzburga, který se s šikovným playmakerem shledá v týmu šampionů opět po pěti letech. Zatímco však v ročníku 2011/12 zapisoval tehdy 19letý zelenáč v nymburském dresu jen 2,7 bodu za necelých 10 minut, teď se vrací jako lídr trojnásobných vicemistrů z Děčína.  

celý článek
Medvědi: místo většího stánku rekonstrukce

Dlouhé poslední roky se v Kolíně řešila a plánovala výstavba nové víceúčelové sportovní haly, která by poskytnula důstojné zázemí mimo jiné i pravidelnému účastníkovi play-off Kooperativa NBL. Podle posledních informací NBL.cz nový stánek v třicetitisícovém městě stát bude, a to v roce 2019, ovšem Medvědi v něm své ligové zápasy hrát nebudou, neboť zařízení bude sloužit pouze menším sportům a jejich klubům, které aktuálně musí hrát své domácí zápasy mimo Kolín.

celý článek
13 procent minut pro Čechy do 23 let

ZAJÍMAVOST 13. Tolik procent z celkového počtu 77 265 minut odehráli v dlouhodobé části uplynulé sezony Kooperativa NBL čeští hráči do 23 let, tedy ti relativně mladší. Vyjádřeno v minutách to bylo 10 235. Pro plastičtější představu – je to, jako by přesně 8 takových hráčů odehrálo veškerý možný čas ve 32 utkáních základní části i nadstavby, tedy 40 minut zápas co zápas.

celý článek
Důležité je, jestli máš důvěru do koncovek

S POSILOU DĚČÍNA LUKÁŠEM FEŠTREM Zdá se, že rozehrávač Lukáš Feštr pozorně poslouchá, co se kolem říká. Dobře tak ví, za co byl kritizovaný útok Sov z pražských Nuslí. A ví také, co se povídá o jeho transferu do válečnického dresu. Hlavu si z toho ale dělat nemůže. Ve 22 letech ji teď musí mít čistou, aby byl připraven na výzvu, která před ním leží. Ač se to nezdá, do Kooperativa NBL nakoukává už šest sezon, a rád by už také zažil euforii z postupu v play-off. A ne jen jednoho. V interview pro NBL.cz však hovořil i o lecčem dalším jako o těžkostech série s Opavou, o šancích na porušení systému, touze po improvizaci, o tom, co je skutečně důležité, o tlaku sedmého zápasu i o svém „kontroverzním“ postoji k olympijskému 3x3.

celý článek
Kdo cílí na Evropu a kdo ji zvažuje?

PRŮZKUM KLUBŮ Na první pohled se zdá, že by to mohla být v příští sezoně velká pohárová ofenziva v podání pelotonu Kooperativa NBL. Zejména pokud by pozitivně dopadlo aktuální jednání o finanční podpoře ze strany ČBF pro týmy, které by do evropských pohárů jít chtěly.

celý článek
Liga mistrů už zná své obsazení

LIGA MISTRŮ Druhý ročník Ligy mistrů FIBA už má jasno o 24 z 32 celků pro základní fázi i o 32 týmech pro tři kvalifikační kola, z nichž se bude rekrutovat zbývajících 8 celků pro celkem 32člennou základní fázi. Mezi 56 týmy z 32 zemí, které se do jakékoli fáze příštího ročníku zapojí, je cekem 21 národních mistrů a dále i osm finalistů. Základní část odstartuje 10. října, titul bude obhajovat Iberostar Tenerife a jediným českým zástupcem bude opět ČEZ Basketball Nymburk. 

celý článek
Jsem v tomhle takový zvláštní

S PREDRAGEM BENÁČKEM Je specialistou na zapracovávání nováčků do Kooperativa NBL. V sezoně 2004/05 stál u premiéry Prostějova, jejž v lize vedl něco přes rok a byl u historického prvního bronzu. Déle předtím vydržel v Nymburce, kde během úvodní sezony (2000/01) převzal tým pozdějších hegemonů a ve druhém roce už s ním skončil bronzový, aby jej v průběhu dalšího ročníku vystřídal Jiří Růžička. Poté se na několik let z ligy odhlásil, aby v roce 2008 nastoupil v Kolíně svou dosud nejdelší štaci. Medvědy řídil z lavičky od jejich druhé sezony v NBL a celkem devět z jejich deseti dosavadních let v lize. Po Pavlu Budínském s jeho 13 lety v Děčíně byl nyní druhým nejdéle sloužícím koučem nepřetržitě v jednom klubu. Tuhle šňůru už ale neprodlouží. 58letý rodák ze Sarajeva Predrag Benáček se téměř ze dne na den rozhodl s Kolínem rozloučit, aby přijal novou výzvu. A byť o ní ještě nemůže mluvit, všeobecně se očekává, že se po 12 letech vrátí do Prostějova.

celý článek
O Nymburku, ME, Iversonovi, lvicích i šanci na OH

S JAROMÍREM BOHAČÍKEM Tak říkajíc v nejlepších letech i s nejvýznamnějším kariérním oceněním u pasu se ocitl úřadující MVP Kooperativa NBL v nejlepším tuzemském klubu. V Nymburce bude mít small forward Jaromír Bohačík křídelní konkurenci v Pumprlovi, Křížovi nebo v novém muži Diggsovi, ale kdy jindy by se s tím měl popasovat než po sezoně, jakou letos zažil v roli lídra USK? Mladší z bratří Bohačíků však aktuálně cílí ještě výš – chtěl by si konečně vybojovat nominaci do finálního výběru reprezentace, kterou v závěru léta čeká mistrovství Evropy. Statný křídelník by v Kluži rozhodně nechtěl chybět. I proto letos nevyrazil na žádnou dovolenou a už od prvního června se se severomoravskou tréninkovou skupinou chystá na životní výzvu. I o ní, ale zdaleka nejen o ní, hovořil v rozhovoru pro NBL.cz 

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (704)