Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
22-0? To už se jen tak někomu nepovede!

ZAJÍMAVOST S PETREM ŠAFARČÍKEM Chcete-li zažít střeleckou šňůru jako vystřiženou z NBA, pak musíte zajít na Kooperativa NBL do Kolína. Tamní Medvědi ve středečním duelu 13. kola s Ostravou předvedli během pouhých šesti minut druhé čtvrtiny neuvěřitelnou kanonádu 22-0! V tomto úseku využili 9 z 13 útočných držeb míče, když postupně udeřil Purifoy z trojky, Machač z brejku, Walton dvakrát z trestné linie, Šafarčík z trojky, Purifoy jednou šestkou, Thompson z protiútoku, Walton dunkem z dalšího brejku, Thompson z obklíčení pod košem, Šafarčík další trojkou a Thompson dvojkou z jumpu. Když tohle všechno skončilo, domácí se utrhli z 27-27 na 49-27 a v podstatě tak ukončili zápas. Naopak NH od remízového skore ztratila 4 míče a minula jedenáct pokusů z pole.

celý článek
Teleofenziva pokračuje: Hruban dnes u Šípa!

S CELEBRITOU NBL O NATÁČENÍ VŠECHNOPÁRTY Při jeho nabitém programu nebylo vůbec jednoduché sladit se s vysílacím plánem Všechnopárty Karla Šípa. Křídelník reprezentace a ČEZ Basketball Nymburk Vojtěch Hruban se však nakonec v závěru listopadu - po téměř dvouměsíčním hledání vhodného data - pódia v pražském divadle Semafor dočkal a dnes večer v 21:40 na ČT1 uvidíte výsledek. „Lidi se docela smáli,“ pochvaloval si 29letý forward, který měl při natáčení mezi diváky v nevelkém semaforském hledišti i svoji manželku.

celý článek
Ten, kterému Bill Walton říká Snoop Dogg

S DWAYNEM BENJAMINEM  Jak sám říká, je to jedna z „nejhustších“ věcí, co se mu zatím v basketbalu přihodily. A přitom to vůbec nesouviselo s žádným jeho výkonem, dunkem, nebo rozhodujícím košem. Stačila k tomu jeho bujná a dlouhá „afrohříva“. Právě ta legendárního centra a někdejšího šampiona i MVP NBA Billa Waltona vyprovokovala k tomu, že mu při televizních přenosech začal říkat – „Snoop Dogg“. Toho, že byl basketbalovou star přirovnáván k ikonickému americkému rapperovi, si Dwayne Benjamin opravdu považuje. Tehdy, při svých začátcích na prvodivizní univerzitě Oregon, byl totiž v podkošovém světě stále teprve nováčkem. Basketbal hrál sotva tři roky, když mu dal až před nástupem na vysokou definitivně přednost před hlavním náboženstvím státu Louisiana – americkým fotbalem. A v tom byl jako nejlepší středoškolský wide receiver celého státu zatraceně dobrý. Při výšce dvou metrů se quarterbackům hledal vysokými pasy jako parádní cíl. A poslední rok na střední měl průměr víc než jednoho touchdownu na zápas. Tohle všechno se ale rozhodl opustit. Dobrovolně. I když se jej i později snažili k šišatému míči vrátit, pro něj už nebylo cesty zpět. I proto se letos v létě úřadující MVP Balkánské ligy ocitl až v Pardubicích. A teď už vám tenhle basketbalový bavič a listopadový vládce Kooperativa Faktoru, jejž pravděpodobně uvidíte i ve Slam Dunku při ligové All-Star Game, bude o své životní story vyprávět vlastními slovy…       

celý článek
Kat O´Brien v poslední vteřině a Kolín 22-0!

ECHO 13. KOLA Tři vítězství domácích, dvě hostů a thriller pod děčínskou skálou, který rozhodl pro svitavské Tury necelou vteřinu před koncem Sean O´Brien. Jeho tým se tak po páté výhře v řadě (77-79) osamostatnil na druhém místě tabulky. Venku uspělo i Olomoucko, které vedeno Lukášem Palyzou dobylo Brno (71-88), jež zapsalo už devátou porážku v řadě. Na domácí půdě ničili Medvědi, kteří ve druhé čtvrtině sestřelili Novou huť šňůrou 22-0 a zvítězili 101-65! Pardubice si čtvrtou čtvrtinou definitivně řekly o domácí úspěch nad Pandami (82-67) a SLUNETA tak má u konce svou vítěznou šňůru. A USK si odskokem ve čtvrté části zajistil těsnou domácí výhru nad Hradcem Králové 88-87.

celý článek
Hitovka na ČT i na Dašické aneb kolo vendet

PREVIEW 13. KOLA Ve středu půjdou ve 13. kole Kooperativa NBL do akce všechny celky mimo dvou účastníků Ligy mistrů. Tato absence ovšem nijak nesnižuje atraktivitu tohoto dějství, neboť například před kamerami ČT Sport se od 18 hodin odehraje magnet o druhé místo mezi děčínskými Válečníky a svitavskými Tury. Neméně přitažlivou podívanou budou rovněž od šesti dávat v Pardubicích, kam zajíždí top tým posledních dní - šestkrát v řadě neporažené Pandy, jež už cítí vůni druhého místa tabulky. V 18 hodin bude vmeten úvodní rozskok i na pražské Folimance, kde se představí nováček z Hradce Králové. Už o čtvrthodinu dřív se začne v Kolíně, kam se za Medvědy podívají borci z Nové huti, a ve 20:00 se do sebe zaklesnou zápasníci v Brně, kde budou na nepřátelské návštěvě sousedé z Olomoucka. A protože v první polovině základní části dostali Válečníci za vyučenou ve Svitavách, Sokoli doma hrůzně ztratili koncovku s USK, Pandy se rovněž doma nechaly zostudit od Beksy a Olomoucko od „nábytkářů“ a k tomu Kolín přišel o výhru v Ostravě až v poslední čtvrtině z jasného vedení, je při odvetách o zábavu skutečně postaráno – protože hráči, ti nezapomínají.

celý článek
Dijonský kouzelník rozstřílel Nymburk

ECHO LIGY MISTRŮ Kdyby dal jednu, nebo dvě. I kdyby tři. Ale takové kvantum, proti tomu se už nedalo hrát. Maličký rozehrávač druhého celku francouzské ProA David Holston proměnil za jeden zápas tolik dalekých a těžkých trojek, kolik jiní za celou sezonu, a byl s bilancí trojek 5/5 a 20 body i 8 asistencemi hlavním důvodem toho, že Dijon uspěl s Nymburkem v letošní Lize mistrů i venku a zapsal tak jako poslední tým skupiny svou druhou výhru (78-89). Na dvou vítězstvích jsou aktuálně i Polabané, kterým se cesta do osmifinále opět o stupeň ztížila.

celý článek
Za kulisami u Krause s Jaromírem Bohačíkem

S HOSTEM TALKSHOW TV PRIMA Jedno je prý stejné, ať už sedíte jako host talkshow na divadelním podiu, anebo se potíte na basketbalové palubovce před osmi tisíci fanoušků ve světové kvalifikaci. Prvotní nervozita odpadá jak s úvodním rozskokem, tak s prvními vyřčenými slovy. Tak porovnal své zápasové zkušenosti s vystoupením v populární středeční Show Jana Krause na televizi Prima její basketbalový host Jaromír Bohačík. „Jinak se ale ty pocity předtím srovnávat vůbec nedají,“ usmál se křídelník Nymburka při vzpomínce na několik dní starý zážitek z červeného gauče v Divadle Archa, který teď rozebere ze všech možných úhlů.

celý článek
Ubyl nám jeden podstatný "americký" problém

S LUBOMÍREM RŮŽIČKOU Kdo z vás by v létě vsadil na to, že po 12 ligových kolech budou druzí svitavští Tuři? Z roku na rok omladili aktivní soupisku z 27,6 (sedm třicátníků) na 25,4 (čtyři) roku a v cizinecké složce snížili počty z pěti mužů na pouhé tři. A jejich výkonnost přitom v řadě parametrů vzrostla. Možná nejvíc je to patrné na úspěšnosti zápasů venku, kde by se zejména větší zkušenost k úspěchům očekávala jako nezbytná. Jenže zatímco za celou minulou sezonu tým v dlouhodobé části vyhrál venku jen třikrát, přičemž potřetí a naposledy to bylo už 30. listopadu, letos během 12 kol sebrali „kameníci“ už čtyři lupy z hal soupeřů. O tom, jak se na východě Čech míchá vítězný lektvar, i o zákulisním dění v klubu bude nyní hovořit ten nejpovolanější, kormidelník Lubomír Růžička.

celý článek
Pandy 6 v řadě! Tuři už za Nymburkem!

ECHO NEDĚLE V NBL Dohrávky 12. kola znovu pozměnily ráz ligové krajiny, kde se stále výš posouvají dva týmy, od kterých se to ještě nedávno nečekalo. Před sezonou zásadně omlazení Tuři jsou po dobytí Brna už dokonce sdíleně druzí a Pandy z Ústí, které zahájily sezonu bilancí 1-5, visí po šestém triumfu v řadě o jedinou výhru zpět.

celý článek
Rekordní návštěva ligy, 33333 a "Kouřil show"

ECHO SOBOTY V NBL Rekordní ligová návštěva této sezony, čítající 4253 diváků v pardubické aréně, proslulý saxofonista Felix Slováček hvězdou utkání Kooperativa NBL, 33333 korun na charitu, řádění Radovana Kouřila v pěkné rovině, 16 trojek Opavy i bleskový olomoucký šach mat v závěru. To je výčet ústředních zpráv ze sobotního dění 12. kola.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (1152)