Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Do světel ramp se postavil nečekaný slezský hrdina!

ECHO DUELU 6 ČTVRTFINÁLE Soví kapitán Michal Mareš po páté bitvě věřil, že jeho parťák a ústřední opora týmu Jaromír Bohačík si umí fauly ohlídat a nikde si „blbě nesáhnout“, když utkání dojde do kritické situace. Jenže pak přišel vypjatý a nevypočitatelný šestý duel, kdy fauly mnohdy nebyly ani jasné zákroky a naopak jimi byly pohyby v nečekaných či jinak náhodných situacích. A lídr Pražanů se tak v zápase, kdy jeho tým bojoval o šestnáctiletou šanci, poroučel ze hry už 5:40 do konce útočným faulem na Bujnocha při vlastním nájezdu. Byl to jeho třetí faul během necelých tří minut (vše na podkošových hráčích, z toho 2 na Bujnochovi) a zároveň jeho 7. ztráta, přičemž 1. osobní chybu zapsal až po 21 minutách hry.

celý článek
Bitva šestá: Bude poslední? Nebo Sovy povstanou?

PREVIEW ZÁPASU 6 ČTVRTFINÁLE Do opavské haly se na středeční 18. hodinu chystá podle všeho největší návštěva sezony. Domácímu týmu nejde za vedení 3-2 ve čtvrtfinálové sérii o nic menšího než o postup do semifinále. Sovy z pražských Nuslí však stále nevzdávají útok na první semifinále od roku 2001. K tomu však musí dokázat téměř nemožné - zvítězit na palubovce Slezanů poprvé od října 2012. Dokážou to? Sledujte buď přímo v hale, nebo v přenosu na webu ČT.    

celý článek
Mareš: Zázrak je možný. Šiřina: Nepřipustíme!

PLAY-OFF S MICHALEM MAREŠEM A JAKUBEM ŠIŘINOU Jedinou vyrovnanější sérii ve čtvrtfinálovém patře play-off nabízejí fanouškům borci z týmů USK a Opavy. Slezané v Praze nevyužili v pátém duelu prvního mečbolu, ve středu však budou při druhém pokusu „na podání“ na svých koších a Sovy z hlavního města budou už podruhé odvracet konec sezony. Soudě podle posledního střetu z pražských Nuslí půjde o další nemilosrdnou řež, před níž bude nemalým tématem zdravotní stav opavského tábora.  

celý článek
Třikrát jasně, Děčín na Beksu a Sovy žijí!

ECHO ZÁPASŮ 5 ČTVRTFINÁLE Trojice čtvrtfinálových Duelů 5 nabídla samé jednoznačné zápasy, a to nejpozději od jejich druhé čtvrtiny. Pardubice a Děčín si na domácí půdě bez problémů pohlídaly postup do semifinále, kde je čeká nabitá společná série. A USK si řekl jasným složením Opavy o šestý zápas na horké palubovce soupeře.

celý článek
Kdo se v sobotu udrží v sezoně?

PREVIEW ZÁPASŮ 5 ČTVRTFINÁLE Tři týmy hrající o přežití v sezoně, tři o postupové vítězství. Tak jsou rozdány karty před sobotními pátými duely čtvrtfinálových sérií. Začíná se už v 15:45 před kamerami ČT Sport na pardubické Dašické, kde domácí Beksa jde do zápasu s vedením 3-1 nad Tury. Od 18:00 se Medvědi v Děčíně a Sovy doma proti Opavě budou pokoušet prodloužit sezonu o další bitvu. Všechny tři duely budou komentovány.

celý článek
Roman a Lukáš. Dva, co v sobotu běží o život

PLAY-OFF S ROMANEM MARKEM A LUKÁŠEM FEŠTREM Jejich týmy stojí zády ke zdi. Už nemají prostor a čas na chyby, které Sovy i Tuři dosud páchají ve velkých dávkách. Přesto oba celky ve svých čtvrtfinálových sériích už dokázaly jednou uspět a v sobotu se budou snažit přidat druhý vítězný korálek. Situace Svitav je však za stavu 1-3 mnohem těžší, protože před kamerami České televize nastoupí na téměř nedobytné pardubické palubovce, a to už od 15:45. V o něco snazší úloze budou na domácích prknech Folimanky Sovy z pražských Nuslí, které se tu úderem 18. hodiny podruhé pokusí skolit žlutomodrou Šiřinovu armádu. O obou sériích budou necelý den před možná osudovými bitvami vyprávět dva rozehrávači…

celý článek
S podporou kouče si vydělal na Route 66

S VÍTĚZEM KOOPERATIVA FAKTORU RYANEM CANTYM Hráče s největší frekvencí atraktivních kousků vídají v letošním ligovém ročníku u rybníku Vajgar. Jmenuje se Ryan Canty, a i když je až pátým střelcem týmu Jindřichova Hradce, s průměrem 6,6 faktorového bodu na utkání ovládl druhý rok měřenou statistiku Kooperativa faktor, jež v dlouhodobé části soutěže hodnotila diváckost hry každého hráče. A té se tenhle americký chlapík, působící v profibasketbale první sezonu, oddával nadmíru rád. Ostatně od začátku ligy se netajil tím, že by chtěl faktor vyhrát. A nakonec to i dokázal.

celý článek
Satoranského blesková reakce: Kolik potřebuješ?

UDÁLOST - AKTUALIZOVÁNO O STANOVISKO ZÁSTUPCE ALK   Reprezentační a nymburský forward Pavel Pumprla se rozhodl zapsat do českých sportovních dějin. Hlavně ale zrealizovat myšlenku, která mu už nějaký rok nedala spát. A i když tuší, že u ligových klubů se svými ambiciózními aktivitami a návrhy může v nejednom případě narazit, rozhodl se spolu s děčínským kapitánem Jakubem Houškou a úřadující mistryní světa v 3x3 Michaelou Uhrovou založit Českou basketbalovou hráčskou asociaci.

celý článek
Mytí hlav bylo velké, a jak se zdá, úspěšné!

PLAY-OFF S ADAMEM ČÍŽEM A JAKUBEM HOUŠKOU „Tenhle zápas byl jenom o morálu.“ Takto výstižně zhodnotil středeční přežití ve čtvrtfinálové sérii s Děčínem kolínský rozehrávač a MVP Utkání 4 Adam Číž. Kdo viděl poslední dva duely Medvědů, musel souhlasit. Ve třetím se Středočeši nechali soupeřem na domácí palubovce přejet, o den později už podobnou pohanu nedopustili.

celý článek
Benáček: Chceme zpátky! Pištěcký: Zarážející!

ECHO ZÁPASŮ 4 ČTVRTFINÁLE Tři stále živé série a jediná ukončená. Takové je resume čtyř středečních čtvrtfinálových bitev. Proti konci sezony bojující Kolín dokázal po nejlepším výkonu v sérii doma poprvé složit Děčín a snížil tak na 1-3. Beksa výborným startem zadělala na úspěch ve Svitavách, a byť poztrácela téměř celé 21bodové vedení, veze si díky dominanci na doskoku třetí výhru. Opava na sto procent využila domácího prostředí, ve třetí čtvrtině rozstřílely USK zpoza oblouku a i celek Petra Czudka tak stojí jedinou výhru od postupu. To mistr z Nymburka už má klid, i když po velmi neklidném zápase. Pandy se doma držely v závěsu až do konce a padly jen o sedm bodů. Po čtvrté porážce jejich sezona končí osmým místem, Nymburk nyní bude čekat na semifinálové protivníka.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (649)