Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Šesté kolo nadstavby a jeho klíčové duely!

PREVIEW 6. KOLA NADSTAVBY Úplnou paletu šesti ligových bitev přináší ve středu šesté kolo nadstavbové části, v němž Olomoucko, Pardubice a Ústí budou skórovat pro charitu Každý koš pomáhá. V oddělení A1 se hlavní pozornost soustředí na pardubickou Dašickou, kde se chystá možná už osudový souboj o druhé místo před play-off. A to značí jediné – přijíždí Opava. Děčín míří na palubovku Olomoucka za udržením nadějí na nejhůř třetí místo před play-off a noční show se odehraje ve Svitavách, kde se ukáže mistr. V A2 se to hlavní odehraje v Ústí v souboji Pand s nyní rozjetými Medvědy, kteří se stále snaží vystrčit soupeře ze sedmé příčky. Na tu stále mohou myslet i momentálně poněkud vysílené Sovy, jež však doma čeká nejslabší protivník ligového pelotonu, tedy Lions. A v Brně půjde lepšící se Ostravě o rozdmýchání posledních jisker naděje na play-off.
 

celý článek
Brnu i USK uniklo finále AAC o jediný koš!

ODVETY SEMIFINÁLE ALPE ADRIA CUPU Nejspíš by se to dalo označit jako super smolný večer. Oba čeští zástupci v semifinále Alpe Adria Cupu vypadli po odvetách v součtu o jeden jediný dvoubodový koš. Pražský USK po tříbodovém domácím vítězství nad Levicemi, které si tím připsaly vůbec první porážku v soutěži, padl na palubovce soupeře o pět (79-74). A Brno po čtyřbodovém neúspěchu v Lašku zvítězilo doma jen 77-75. Oba reprezentanti Kooperativa NBL tak v poháru končí.

celý článek
Pražská divočina! MVP málem přejel náklaďák

S MVP MĚSÍCE DEVONEM BOOKERTEM Pro Devona Bookerta nezačalo první evropské angažmá právě šťastně. Sotva na přelomu listopadu a prosince odehrál za USK dva zápasy, tým na tři týdny přišel o kouče Chougaze, který musel ze dne na den nastoupit do nemocnice kvůli urgentní operaci. Americká posila navíc měla plnit spíš roli shooting guarda, byť líp se cítí na rozehře. Čtyřikrát v řadě zapsal Bookert dokonce zápornou efektivitu. Ještě na začátku ledna by mu současnou fazónu nehádal ani nejodvážnější sázkař. Ve světě sportu je však možné leccos, a tak se i USK po 10 porážkách z 11 zápasů zvedl a americký guard toho byl velkým důvodem.

celý článek
Řádili Lee, Václav a trojkový automat Jan Š.!

ECHO SOBOTY V NBL Tuři nezvládli v Opavě jedinou čtvrtinu, ta se jim však stala osudnou. Prsty v tom však při hvězdné desetibodové sekvenci měl i domácí úderník Václav Bujnoch, který tak v jediném sobotním duelu 5. kola A1 pomohl Slezany udržet v dostihu o druhou příčku. V oddělení A2 se hrálo dvakrát a vítězové si o rozhodný náskok pokaždé řekli už v úvodní čtvrtině. Králem zápasu v Brně byl kolínský Lee Skinner, jehož takřka neomylná opakovačka vysázela 30 bodů. A USK stačilo doma s Novou hutí na 87 bodů pouhých 43 pokusů z pole! Když totiž máte trojky lepší než Houston Rockets, a jistý Jan Štěrba nemine ani jeden ze šesti pokusů, to se vám pak hraje skoro samo.

celý článek
Fuller do dějin! Nečas 800! Náhradníci na výsluní!

ECHO PÁTKU V NBL Dechberoucí show a dva rekordy sezony z rukou olomouckého náhradníka Jona-Christophera Fullera. 800. ligový zápas Radka Nečase. 216 bodů v Nymburce. Úderná druhá vlna i famózní druhopoločasová defenziva Pardubic jako rozhodující faktory při složení Děčína. To byly hlavní body dvou výživných pátečních duelů pátého kola skupiny A1.

celý článek
Proč se Ústí nebojí a proč by byla lepší Beksa

SE STANISLAVEM VOTROUBKEM Měli by se fanoušci SLUNETY po posledních dvou venkovních porážkách obávat o účast svého týmu v play-off? Je uhájení aktuální sedmé, nebo nejhůř osmé pozice v ohrožení? „Já doufám, že ne,“ nechce podporovat obavy hrající asistent Stanislav Votroubek. „Samozřejmě ještě zbývá šest zápasů a my máme výhru náskoku na Kolín a dvě na USK. Taky ale hrajeme čtyřikrát doma.“ Pandy mají navíc už zajištěné lepší vzájemné zápasy s Kolínem, který by tak musel v konečném účtování mít na přeskočení Severočechů o výhru víc, a s USK drží bilanci 2-1 na utkání a +11 bodů.

celý článek
Už dnes odpoledne je tu hit na Dašické

PREVIEW 5. KOLA NADSTAVBY Do tří dnů je rozloženo páté kolo nadstavby Kooperativa NBL, v němž se chystají zajímavé duely v obou skupinách. V A1 se už v pátek utkají v třaskavém střetu Pardubice s Děčínem a po středě truchlící Nymburk půjde na Olomoucko. V sobotu se A1 v brzkém odpoledni dohraje bitvou kompletních skvader Opavy a Svitav. V A2 na sebe v sobotních duelech narazí USK s Ostravou a pozdě večer Brno s Kolínem. V neděli pak kolo uzavře utkání ústeckých Pand s Lions od Vajgaru.

celý článek
Útok na triple? Netušil jsem. Nemáme statistiky

S ROMANEM MARKEM Mít svitavští hráči o poločasech k dispozici statistiky, možná by ho ta dvě čísla vyhecovala. Rozehrávač Roman Marko se v domácím duelu čtvrtého nadstavbového kola už po dvou čtvrtinách prezentoval skvělým double doublem za 12 bodů a 10 asistencí a chybělo tak doplnit „jen“ doskoky k premiérovému triple doublu 13leté ligové kariéry. Jenže svá asistenční čísla v tu dobu neznal a tak velký osobní milník opět zůstal nepokořen.

celý článek
Trpět s Petrem Bendou

ECHO ODVETY OSMIFINÁLE LIGY MISTRŮ Celý druhý poločas seděl za košem u východu z haly a jeho pohled byl prázdný. Jeho zoufalství nezměrné. A jeho bezmoc nekonečná. V dosud největším zápase sezony, v tom, který měl kapitalizovat skvělé výsledky i hru týmu v soutěži, už po 15 minutách zůstal ležet na hřišti a nevypadal, že by se mohl brzy zvednout. Když sudí přerušili hru, byl odveden na lavičku a ještě před koncem druhé čtvrtiny odkulhal s obnaženým pravým chodidlem do šatny. Poločasová diagnóza byla krutá – utržená achilovka a s velkou pravděpodobností konec sezony pro 35letého veterána Petra Bendu. A o dvě čtvrtiny později skončila sezona i pro celý tým…

celý článek
Tuři z 50 na 111! USK popravily šestky

ECHO STŘEDY V NBL Svitavy povstaly po čtyřech porážkách v řadě proti Olomoucku, když rozhodly v posledních dvou minutách. To byl v rámci čtvrtého kola nadstavby jediný středeční výsledek ve skupině A1. V oddělení A2 se toho dělo mnohem víc. Kolín doma skolil USK v prodloužení, když rozehrávač hostů Ondřej Sehnal minutou šestkou v samém konci základní hrací doby právě nastavení „umožnil“. NH ukořistila u Vajgaru už čtvrtou výhru v řadě a Ústí až v závěru ztratilo duel v Brně.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (893)