Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Benda líčí na No.12, 13 i 14. A všímá si novot

O POTENCIÁLNÍ UDÁLOSTI NBL Už jen na tři finálové výhry se nymburský veterán Petr Benda přiblížil novému individuálnímu rekordu domácí ligové historie v podobě tuctu dobytých titulů. A vzhledem k nedávnému prodloužení smlouvy o další dva roky, tedy až do svých 39 let, se může při dokončení kontraktu stát rekordmanem již těžko překonatelným.

celý článek
Ti nejlepší, nejpřesnější i nejaktivnější v NBL

KRÁLOVÉ A PRINCOVÉ LETOŠNÍ SEZONY Kometa čtvrtfinálové série s Pardubicemi Petr Bohačík se nenápadným způsobem stal nečekanou statistickou hvězdou letošního ročníku Kooperativa NBL. Úřadoval jako druhý nejužitečnější Čech a pátý hráč podle ratingu celkem, dále jako sedmý nejlepší v úspěšnosti dvojek, získával desátý největší počet faulů, byl jediným dvojciferným doskakovačem a také nejlepším na útočném doskoku, navíc jako jediný hráč ligy v průměru zapisoval double double za 11.8 bodu a 10.7 doskoku. Není tedy divu, že po něm v závěru nadstavby sáhlo Olomoucko, jehož super oporou se Bohačík následně stal ve čtvrtfinále play-off. A byl to právě tým Hanáků, který ve svých řadách soustředil i dvě z vůbec nejúdernějších superstars letošního ročníku Javonteho Douglase a Lukáše Palyzu.

celý článek
"Vyhráli jen díky fanouškům…. a Autreymu"

S LUBOŠEM KOVÁŘEM Ještě dlouhé minuty po posledním šestém duelu semifinále seděl v osamění na střídačce. A hleděl kamsi do prázdna, zatímco halou se stále ještě ozýval oslavný ryk postupujících domácích Válečníků. Jako by stále teprve osmnáctiletý Luboš Kovář v sebezpytném rozhovoru hledal důvody toho, proč to ani druhý rok v řadě jeho Turům nevyšlo s průnikem ze semifinále do titulové série NBL, byť letos s výrazně omlazenou sestavou. Mládežnický reprezentant se ale i uprostřed hlubokého zklamání na několik minut nechal vyrušit a alespoň některé ze svých myšlenek učinil veřejnými.

celý článek
Nebýt Boží pomoci, tohle by se nikdy nestalo

S LAMBEM AUTREYM Byl to bezpochyby jeden z nejnezapomenutelnějších individuálních výkonů letošního play-off. A navíc bude zapsán zlatým písmem i do válečnické kroniky. Americký guard Lamb Autrey potvrdil svou roli ústředního děčínského tahouna a střílel a střílel. A trefoval a trefoval. Z dálky, ještě větší dálky a také z trojkového oblouku, odkud přesně zacílil čtyři ze svých šesti pokusů. Z jeho deseti tref z pole byla málokterá snadná a právě jeho distanční projektily udělaly v semifinálovém Zápase 6 klíčový rozdíl. Svými 30 body držel Autrey svůj tým v utkání, a to i v poslední čtvrtině, kdy se Severočeši propadli na minus 7 bodů, a začal jim hrozit Duel 7. Jejich lídr jej však mocně odmítl a v české lize se po přemožení Svitav vůbec poprvé podívá do finálové série.

celý článek
Autrey kdesi mezi nebem a zemí! A Děčín počtvrté

ECHO SEMIFINÁLE 6 V TEXTU A VIDEU Přesně před rokem nakládal kamiony a pod koši trénoval jen po nocích. V beznaději. Dnes večer se Lamb Autrey v otřásajícím chrámu Válečníků ze severu převtělil do role spasitele. A jako hlavní hrdina svou 30bodovou show v šestém semifinále dovedl Děčín, který se ještě před dvěma měsíci potácel v sérii 11 soutěžních porážek, aby o chvíli později odvolal i trenéra, do čtvrtého ligového finále proti Nymburku za posledních pět sezon. Stalo se po semifinálovém vyřazení (4-2) dalšího vysoce kvalitního protivníka – svitavských Turů, na něž po porážce 88-85 zbyde nevděčná série o bronz s Olomouckem, v níž ovšem jeden, či druhý klub urve první medaili své nedlouhé ligové historie.

celý článek
Vyslyší Tuři v děčínském pekle svého veterána?

PŘED ZÁPASEM 6 SEMIFINÁLE Svitavští Tuři stojí v semifinálové sérii už zády přitisknuti ke zdi! A za stavu 2-3 navíc nastoupí v pátek od 18:00 k duelu číslo 6 v děčínské jámě lvové. V té už však v této sezoně dokázali třikrát uspět (stejně jako Válečníci na jejich kurtu), a pokud by si vzali něco ze slov svého veterána Jiřího Jelínka, mohli by ještě myslet na zdramatizování série a její dovedení do magnetické bitvy číslo 7.

celý článek
Pechfógl Číž: Chyb bylo moc. My ale nekončíme!

S ADAMEM ČÍŽEM Do pátého utkání semifinále už sejmul ochranné brýle, když na jeho poraněném oku již nebyla viditelná známka poškození. Jako záloha lídra svitavského týmu Marka a někdy i souběžně využívaný druhý rozehrávač nakonec odehrál 15 minut se skromnými 2 body a 2 asistencemi. Zůstal tak daleko za svou třítrojkovou explozí obloženou čtyřmi asistencemi z vítězného Utkání 3 v Děčíně, kde musel v Duelech 3 i 4 nastoupit s ochrannými brýlemi po už druhé zápasové ráně do stejné oční bulvy během posledních tří měsíců.

celý článek
Rozhodl "Krakyfaktor". Zimák IV? Bylo by to pěkný

S TOMÁŠEM POMIKÁLKEM VÝHRU OD FINÁLE V klíčovém pátém semifinálovém duelu to bylo tak zjevné, že křídelník Děčína Tomáš Pomikálek nemohl po už druhém dobytí svitavské palubovky v sérii - a po třetím z posledních čtyř zápasů ve stánku Turů -, nesouhlasit. S tím, že zásadním rozdílem v zápase bylo nastavení hlavy. Tím i menší chybovost jeho mužstva, správnější rozhodování a celková exekuce hry i výraznější aktivita na doskoku.

celý článek
Krakovič dotlačil Děčín na dosah finále!

ECHO SEMIFINÁLE 5 V TEXTU A VIDEU Neseni na ramenou každý další útok většího a většího pivota Jakuba Krakoviče, vyšplhali Válečníci na horké svitavské palubovce v klíčovém pátém duelu semifinálové série k možná rozhodné výhře 73-79, jež je posunula na dosah pátečních 40 minut čistého času ve vlastním chrámu k potenciálně už čtvrtému Finále NBL za posledních pět let. A není pochyb o tom, že jejich fanoušci, kteří dovezli velkou hlukovou kulisu i do Svitav, v pátek zaplní domácí hlediště do posledního muže i ženy.

celý článek
Záchrana po poločase hrůzy. Obavy se naplnily

O BARÁŽOVÝCH NERVECH S ONDŘEJEM PETERKOU Rodinný klan Peterků by měl zůstat i na další sezonu v Kooperativa NBL v kompletním složení. Tedy i s křídlem Ondřejem a koučem Lubomírem v oficiální roli asistenta u týmu Kingspanu Hradec Králové. Ten měl ale ve víkendovém barážovém turnaji o jedinou vstupenku do NBL už téměř na kahánku, když ve svém prvním duelu ztrácel v poločase s Jindřichovým Hradcem už 17 bodů, a hrozil mu tak velký průšvih.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►