Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Kdo jsou last minute posily v NBL?

Hned pětice klubů zapsala na své soupisky v posledních dnech další hráče. A nejsou to nezajímavé posily. BK ARMEX Děčín doplnil kádr o 23letého 208 vysokého pivota Pavla Grunta, který v minulé sezoně v dresu USK Praha získal cenu pro hráče s Největším zlepšením celé soutěže. Litoměřický odchovanec zapisoval 6 bodů za 17 minut, což byl dvojnásobek jeho předchozího roku. Sovy z pražských Nuslí opouští po pěti sezonách a s Válečníky podepsal na tři roky.

celý článek
V AAC bude mezi 16 celky i kvartet z NBL

Hned čtyři zástupce bude mít Kooperativa NBL ve třetím ročníku mezinárodní soutěže Helios Alpe Adria Cup. Už podruhé do ní zamíří BK ARMEX Děčín, k němuž se připojí USK Praha, SLUNETA Ústí a také mmcité Brno. Při účasti BK JIP Pardubice ve FIBA Europe Cupu a ČEZ Basketball Nymburk v Lize mistrů tak už polovina ligového pelotonu bude v nové sezoně poměřovat své síly s evropskými protivníky.

celý článek
Dva noví Lions, kteří se přihlásili sami

ZA KULISAMI LIONS S KARLEM FOREJTEM U Vajgaru letošní léto zažívají jednu dosud nepoznanou novinku – američtí hráči, kteří jsou zatím ve stádiu testování, dorazili už na úplný začátek přípravy. „Oba neměli agenta a přihlásili se sami, přičemž chtěli absolvovat celou přípravu, což jsme tu ještě neměli. Američani se standardně připojovali až během září. A my se rozhodli, že těmto dvěma šanci dáme,“ říká kouč Jindřichova Hradce Karel Forejt na adresu 183 vysokého rozehrávače Dannyho Lawhorna a 196 vysokého shooting guarda Gerarda Colemana.

celý článek
Unikátní posila NH: medička s hlasem Mariah Carey

ZA KULISAMI NH S JANOU BASTIEN Výjimečnou posilu získala v létě do svých řad Nová huť Ostrava. A není to posila hráčská. Má nezvyklé jméno, je to začínající slovenská zpěvačka a okolnosti svého průniku do podkošového světa popsala zcela jednoduše. „Loni přišli do tehdejšího Rádia Kiss Morava, kde jsem pracovala jako moderátorka, dělat pozvánku na zápasy dva američtí hráči Nové huti, já náhodou byla u kolegyně, která s nimi mluvila, a zaujal mě Jordan Riewer. Prostě se mi líbil,“ usmívá se rodačka ze slovenské Čadce, která si říká Jana Bastien.

celý článek
Veterán Olomoucka: Hrát o titul se nikdy neomrzí

ZA KULISAMI OLOMOUCKA S MICHALEM KŘEMENEM Největší zkušenost přinese do nově se formujícího týmu BK Olomoucko právě on. Šestatřicetiletý křídelník Michal Křemen, který v uplynulé sezoně doručoval v dresu mmcité Brno 12 bodů, 6,7 doskoku, 3,7 asistence a 1,7 zisku za 34 minut. Pod Špilberkem měl ještě na rok smlouvu, přesto se vydal o dům dál.
 

celý článek
Hruban se chystá na jeden z kariérních kroků

Po pěti letech v Nymburce, během nichž se oženil, stal se otcem, oporou mistra i reprezentace, si 28letý křídelník Vojtěch Hruban řekl, že konečně nadešel čas i na otestování časoprostoru za českými hranicemi, a možná už brzy ohlásí své nové působiště.        

celý článek
Orli v lize skončili. Přichází BK Olomoucko

V závěru léta se na Hané pohnuly basketbalové ledy, a to zásadním způsobem. Výsledkem je nový klub v Kooperativa NBL. Jmenuje se BK Olomoucko. Licenci odkoupil od Orlů Prostějov. Koučem nováčka bude zkušený Predrag Benáček a tým většinu svých zápasů odehraje v Prostějově. Vybrané duely by se však měly přesunout i do Olomouce, kam by se tak po dlouhých letech vrátil špičkový domácí basketbal.     
 

celý článek
Luboš Stria o překvapeních ze slovenské extraligy

„Trochu mě překvapilo, jak velký rozdíl mezi oběma ligami je,“ prohlásil po své roční slovenské zkušenosti nový svitavský Tur Luboš Stria, který si až v závěru kariéry vyzkoušel své první zahraniční angažmá. V dresu nováčka z Handlové zajišťoval v průměru 8,6 bodu za 29 minut, přičemž do obručí posadil 67 ze 170 trojkových pokusů, což mu dávalo více než 39procentní úspěšnost. V rozhovoru pro NBL.cz hovořil nejen o rozdílnosti české a slovenské nejvyšší soutěže, ale také o složité sezoně Handlové, v níž se podle serveru Eurobasket prostřídalo dokonce 22 hráčů, o tom, proč celou sezonu v klubu vytrval, o téměř nulové meziligové „látkové výměně“ i o tom, jaké je to být hrdinou zápasu na Slovensku, kde celou sezonu trávil i se svou rodinou.

celý článek
O drsné přípravě v Tel Avivu i repre zklamání

S MARTINEM PETERKOU O PŘÍPRAVĚ V IZRAELI V minimálně pětatřicetistupňové výhni a při osmdesátiprocentní vlhkosti vzduchu normálně nechcete ani vycházet ven. Natož sportovat. Když vás ale mistrovský klub vyšle na třítýdenní individuální přípravnou misi do zahraničí, není čas ptát se, kdo je kdo, kam to je, a jaké je tam počasí. Nejedete na podnikovou rekreaci, ale investujete do své budoucnosti. A tak si Martin Peterka, reprezentační power forward ve službách Nymburka, sebral svých pět švestek a zaletěl si až do Tel Avivu, kde už na něj čekal atletický specialista Guy Gafni, který měl nachystaná lecjaká mučivá cvičení.

celý článek
Opět cizinec. Sovy povede Řek Chougaz

Sovy z pražské Folimanky dodržují tradici zahraničních koučů – po Američanu Kenu Scalabronim a Slovinci Mirsadu Alilovičovi, který tým vedl poslední tři sezony, angažovali osmačtyřicetiletého Řeka Chrise Chougaze. Do Prahy přichází po veleúspěšné dvouletce v rakouském Oberwartu, s nímž se stal mistrem a vicemistrem země, jednou vyhrál domácí pohár, dvakrát se stal Trenérem roku a Oberwart vedl i ve FIBA Europe Cupu, kdy jeho svěřenci tvořili vůbec nejmladší skvadru soutěže.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►