Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Kouč Turů: Někteří nám začali lítat v oblacích

ECHO SOBOTY V NBL Nová huť zavřela doma Tury na 69 bodů. USK stejně jako v poháru zaútočil venku a Lions dál čekají na první vítězství. A Opava se vrátila na výherní stezku v Brně, navzdory 30 bodům domácího snajpra Sullivana. To byly hlavní události sobotního programu 9. kola Kooperativa NBL.

celý článek
Derby severu a Lions i Opava o konec porážek

PREVIEW ČTYŘ BITEV 9. KOLA Před reprezentační přestávkou se o víkendu odehrají čtyři duely 9. kola, z nichž největším tahákem je nedělní derby severu mezi Pandami a Válečníky. Už v sobotu zamíří k dalšímu venkovnímu výboji do Ostravy svitavští Tuři, Opava zkusí zlomit sérii porážek v Brně a Lions budou bojovat o první radost doma s USK. Ve středeční předehře už uspěly Pardubice v Olomouci (80-94), duel Kolína s Nymburkem pak byl odložen až na 3. února.

celý článek
Je těžké nepodcenit tým, co přijede v šesti

S MICHALEM MAREŠEM O LVÍ NOMINACI A KARIÉRNÍM VEČERU Pro svou nominaci do finální dvanáctky pro první blok kvalifikace Světového poháru nemohl udělat víc. Ve středu nasypal v Děčíně do koše Válečníků 38 bodů a byl ústředním strůjcem senzační výhry 77-83 v Českém poháru. Senzační proto, že Sovy jí dosáhly v pouhých šesti mužích s drobnou výpomocí dorostence Taussiga, který s týmem dosud ani netrénoval.

celý článek
Cíl Pumprly juniora: To, čeho dosáhl brácha

S RADKEM PUMPRLOU Stejně jako před časem bratr jde nahoru postupně, jakoby nenápadně, v klubu ze spodních pater. A letos už začal střílet ostrými. Po čyřech kolech byl čtvrtým nejvytíženějším hráčem celé ligy a jasně nejminutovějším Čechem do 22 let. Po 8 kolech už mu dýchá na záda jindřichohradecký vrstevník Šoula, ale Radek Pumprla pořád drží sedmou pozici v celé NBL. S téměř 31 minutami. To je ve 22 letech porce, za jakou by každý v tomhle věku byl šťastný jako blecha. I když by si už sem tam musel říkat o střídání. Stoupající brněnská kometa bude nyní o svých obrčíslech mluvit. Taky o změně pozice. O bratrovi, co už je teď za ním. O mladých v NBL. O složitosti průměru 10 bodů. I o svých plánech. A samozřejmě o úterní slávě v Alpe Adria Cupu.  

celý článek
Děčín přežil Marešův kariérní večer. Zatím

ECHO ČESKÉHO POHÁRU Kapitán USK Michal Mareš  se rozhodl připoutat pozornost k novému systému Českého poháru, kde se nyní v případě soubojů dvou celků z Kooperativa NBL utkávají týmy ve formátu doma – venku a na celkový součet skore. V úvodním duelu pátého kola na palubovce Děčína křídleník Pražanů explodoval ke svému kariérnímu maximu, když 38 body překonal svůj 31bodový osobák z NBL (ze sezony 2014/15). Sovy si díky němu do pražské odvety odvezly šestibodový náskok za vítězství 77-83.

celý článek
Kdo z U22 ve svých týmech vládne v minutáži?

ZA KULISAMI SOUTĚŽENÍ HRÁČŮ U22 Nejužitečnějším hráčem, nejlepším střelcem a téměř už i nejvytíženějším pracantem z pole 56 mladíků do 22 let na ligových soupiskách je po osmém kole jindřichohradecký guard Jiří Šoula. Ten je zároveň nejužitečnějším a nevytěžovanějším hráčem i celého týmu Basket Fio banka, když dává 12,3 bodu za 30 minut s efektivitou 13,4! Aktuálně už jen o necelou minutu zaostává za dosavadním lídrem mezi nejobehrávanějšími hráči v U22 Radkem Pumprlou z Brna, který za poslední dvě kola o něco poklesl z dřívějšího průměru 32,7 minuty.

celý článek
Lawrencův večer a Tomanec sestřelil lídra Slovinska!

POHÁROVÉ ECHO LM A AAC Někdejší houslista z Bronxu vložil všechnu svou dlouholetou evropskou zkušenost do šesté bitvy Ligy mistrů a jako generál držel pohromadě nymburské vojsko, které zatím nejkomplexnějším výkonem této sezony doma s jistotou přemohlo belgického mistra z Ostende (86-72), což zaznačilo jeho třetí výhru v soutěži. A chlapík s dirigentskou taktovkou Eugene Lawrence toho byl klíčovou součástí.

celý článek
Se slepenými prsty poznal na centru sám sebe

SE ŠIMONEM PURŠLEM Svitavským Turům v poslední době chyběla řada opěrných hráčů. Přesto dokázali vítězit. V Brně bez do té doby nepostradatelného lídra týmu Kerra, dále bez rozehrávače Smithsona a prakticky i bez centra Roseboroa, brzy vyloučeného za hrubý zákrok na soupeře. Dobytí ústecké palubovky zvládli bez zraněných Kerra s Roseboroem, kteří chyběli i doma proti Lions. Opět z toho ale byla výhra a DEKSTONE nyní s bilancí 4-4 jen o výhru zaostává za druhým místem v lize. Hodně za to musí děkovat i mladé pušce Šimonu Puršlovi, který se po zlomenině na pravé střelecké ruce vrátil do plného zápřahu ještě o trochu dřív, než se čekalo.

celý článek
Czudek po třetí v řadě: Pardubice jsou úplně jinde

ECHO SOBOTY V NBL Dominezem Burnettem tažená Beksa přežila v Opavě trojkosmršť domácích a v koncovce hitu 8. kola přivodila soupeři jeho třetí porážku v řadě. S Medvědy udělal ve druhé půli krátkých proces nečekaný válečnický trojkobijec Šimon Ježek, který 7 trefami z 9 pokusů vykouzlil na domácí scéně svůj kariérní večer. Olomoucko přežilo v závěru domácího duelu s NH klinickou smrt, když během posledních 13 minut ztratilo 25 bodů ze 27bodového vedení a spasilo se až za vteřinu 12. Svitavy i bez dvou opor zlomily ve druhé půli nadále bezvítězné Lions, a to hodně zásluhou dvou mladíků ze základu Kotáska s Puršlem, autorů celkem 31 bodů! A Nymburk doma nedal lídrovi ligového doskoku Primoracovi za 28 minut ani jeden odražený míč a zválcoval Brno o 33.  

celý článek
Odmítne Opava další domácí porážku od Beksy?

PREVIEW 8. KOLA Našlapaný souboj kompletních sestav Opavy a Pardubic vévodí pozvánce na 8. kolo Kooperativa NBL. V něm na fanoušky dále čekají v rámci nabité soboty duely Válečníků s Medvědy, Nymburka s Brnem, Turů s Lions a Olomouce s Ostravou. V pondělí osmé dějství zazátkuje televizní bitva Sov s Pandami na pražské Folimance.
 

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►