Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Dal 15 Nymburku a hned měl autogramiádu!

O NEVŠEDNÍM ZÁŽITKU S JAKUBEM SLAVÍKEM S 13 body je druhým střelcem a nad to i nejužitečnějším hráčem pátého celku extraligy U19 Snakes Ostrava. V první lize mužů už za opavské „béčko“ stíhá 11 bodů za 28 minut s 38procentními trojkami. A loni v létě byl s průměrem 9 bodů i třetím střelcem reprezentace U18 na B-divizním evropském šampionátu. Skutečný basketbalový křest ale zažil až minulý víkend. A tenhle 18letý středoškolák s 85 kily na dva metry výšky jej pojal naprosto fenomenálně. Proti čtrnáctinásobným mistrům země exceloval už do poločasu devíti body a na konci zápasu, do nějž se otiskl netušenými 25 minutami, našel u svého jména báječných 15 bodů, což z něj udělalo druhého střelce týmu! Pro nováčka opavské sestavy, který do té doby zasáhl jen do devíti utkání a většinou na pár minut, to byl po všech stránkách kariérní výkon. Takový, na jaký dlouho nezapomene. Na to, že jej na jaře čeká teprve maturita na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových v Ostravě-Zábřehu, by se chtělo říci ono okřídlené – „zřejmě slušnej oddíl“. Pro forwarda Slezanů Jakuba Slavíka je to ale i velký závazek do nejbližších měsíců.

celý článek
Když se posila z Euroligy dívá na TVCOM

O UDÁLOSTI S LUBOMÍREM RŮŽIČKOU V Kooperativa NBL se s blížícím závěrem základní části dějí věci. Svitavští Tuři si pořídili nejen na tuzemské poměry nebývalou posilu, velezkušeného amerického power forwarda Brenta Petwaye, kariérně proslaveného jako elitního „dunkera“ a „blokera“ s ohromujícím výskokem. Na východě Čech 32letý 205 vysoký chlapík, který na závěr svého dvouletého angažmá v Olympiacosu Pireus odehrál v roce 2015 i 16 minut v euroligovém finále s Realem Madrid, podepsal smlouvu do konce sezony s opcí na tu příští. A jak se k jeho kontaktování Tuři vůbec dostali?

celý článek
MVP měsíce Kerra zastavil kotník. Žaludek ne!

S MVP MĚSÍCE GARRETEM KERREM Ligovému démonovi doskoku Garretu Kerrovi se povedl skutečně husarský kousek. Sotva se vrátil po měsíc a půl dlouhé pauze, zaviněné prvním vážnějším zraněním kariéry, rozjel se v prosinci k famózním výkonům, které korunoval titulem „MVP měsíce“. Svým svitavským „kameníkům“ pomohl k výhrám nad USK a zejména nad silnými soupeři z Opavy a Děčína, nad síly Turů byl jen mistrovský Nymburk.

celý článek
1700 u erupce Slavíka! Tuři přišli o LeBrona

ECHO SOBOTY V NBL Brzké zranění dosud nejlepšího doskakovače Kooperativa NBL, svitavského univerzála Garreta Kerra, otevřelo Kolínu cestu k šestému vítězství ze sedmi posledních zápasů. Jon-Christopher Fuller stanovil hodnotou 50 rekord sezony v užitečnosti a 33 body vedl Olomoucko k dobytí stánku Lions a také k už páté výhře ze 7 posledních zápasů. Jeho tým spolu s Medvědy a Tury nyní sdílí pátou bilanci ligy (9-8). Pod košem oslabená Opava vyhrála poločas nad mistrem a ve hře byla ještě před koncem třetí čvrtiny, když před téměř 1700 fanoušků řádil její osmnáctiletý forward Jakub Slavík. A Canyon Barry byl na stráži jako velitel jednotek mmcité+ při zdolání USK, což vyznačilo už třetí brněnskou výhru za 4 utkání.

celý článek
Duel top rebounderů a Brno s USK o naději

PREVIEW 17. KOLA 4-1-1. Tak je do nejbližších dní rozloženo 17. kolo, jež dále umocní dramatické boje o účast v nadstavbové skupině A1. V sobotu se očekává veliká bitva v Kolíně mezi Medvědy a Tury se startem v 17:45. Od 18 hodin se roztočí kola zápasů Opavy s Nymburkem a Lions s Olomouckem. Až v 19:00 se začíná v Brně, kam míří USK. V neděli si to na Ústí netradičně od 18:00 rozdají SLUNETA s NH a v pondělí vše zazátkuje televizní souboj mezi Beksou a Válečníky (17:00). Právě teď jsou to zápasy, ve kterých jde zatím o nejvíc v probíhající sezoně.

celý článek
Jak netypickej Američan poznal v Kolíně sám sebe

VELMI OSOBNÍ INTERVIEW S LEEM SKINNEREM Nikdy nebyl hvězdou. Na střední, ani pak na univerzitě. Na hovory do novin mívali v týmu jinačí formáty. On fungoval v pozadí jako dělník. Tady doskočil, tam ubránil nebo postavil clonu. Vždycky se navíc musel vyrovnávat s tím, že na power forwardu měřil míň než soupeři. Ještě když před téměř třemi lety přišel z NCAA jako nováček do české ligy, poznával, o kolik silovější je profi basket. A byť od začátku patřil k vůdčím postavám týmu, až v téhle sezoně zažívá, jaké to je být prvním v řadě. Konečně i hlavní hvězdou. V Kolíně určitě. A v celé lize? Té teď vládne s královsky vysokou užitečností 28,5. To je o deset víc než loni. V bodech se zvedl o pět na téměř 20 a na doskoku o čtyři na 10,7, když mu chybí jediná desetina na bývalého parťáka Garreta Kerra. A právě jeho číslo na doskoku má před vzájemným sobotním zápasem zakroužkované. A nepovolí, dokud nebude před ním. I proto makal loňské léto mnohem víc než ta předchozí. Aby jednou mohl stát i v jícnu desetitisícové arény. Ví, co pro to musel a ještě bude muset udělat. A ví toho mnohem víc i o sobě. Díky jedné bulharské slečně, kafím s „Pecou“ a Adamem i nezaměnitelné zkušenosti z Polabí. Ten, co zásadně nevolí prezidenty. A ten, co i podle spoluhráčů není typickej Američan. Svíčkový nadšenec Lee Skinner. 

celý článek
TCH? Musel jsem pustit páru a pan sudí to schytal

S LUKÁŠEM FEŠTREM NEJEN O HROZBĚ Trvalo to skoro hodinu, než Válečníci po předehrávce 19. kola v Kolíně opustili kabinu. A ačkoli v hledišti prázdné haly zůstávali už jen jeho rodiče, rozehrávač Lukáš Feštr neodmítl mluvit o tom, co se teď aspoň na pohled zdá být velkou svízelí jeho týmu v zápasech, které se nehrají nahoru dolů, ale převážně do postavených obran. O ofenzivním trápení. To nevyniká ani tak z číselného průměru na zápas, neboť aktuálních 81 bodů je o zhruba čtyři víc, než kolik Severočeši doručovali v dlouhodobé části minulé sezony. Jde spíš o to, jak se na své koše celek při hře 5 na 5 nadře. A třeba dvojky měl v pěti z posledních 6 zápasů pod 46 procenty, z toho třikrát byl pod 42.

celý článek
Tlumočník z NBL, který ve 12 utekl před válkou

S NOVÝM ČECHEM ZURABEM KERESELIDZEM Jako malý školák zažil na vlastní kůži novodobou verzi československého osmašedesátého. V jiných kulisách a novými jmény zemí, ale to hlavní – vpád východního agresora do malého státu – se nezměnilo. Když na venkovních hřištích hrál basketbalové zápasy, nad hlavami kluků burácely ruské bojové letouny, rovnající se zemí domy vzdálené jen desítky kilometrů. V roce 2008 znovu vyostřený konflikt kvůli autonomii Jižní Osetie a Abcházie, jenž eskaloval až v dočasnou rusko-gruzínskou válku, způsobil v zemi velikosti Česka velký chaos. A mladý „combo guard“, který už tehdy žil v rodné Gruzii jen s bratrem, byl brzy nato „povolán k přestupu“ do metropole jižní Moravy. Budoucímu mládežnickému reprezentantovi Gruzie v U16 a U18 tak začal ve 12 letech nový život. Ten ho za dalších sedm let zavál až do NBL, kde se mu nedávno naskytla až nebývalá šance, kterou naplno využil. V prosinci, kdy při marodce zůstal mmcité+ už prakticky jako jediný rozehrávač, zahájil šňůru čtyř bodově dvojciferných zápasů a rázem se z něj stal šestý střelec týmu. Od léta český občan a nyní už i tlumočník a překladatel Zurab Kereselidze vám teď bude vyprávět o svém mnohdy složitém osudu vlastními slovy…

celý článek
Lupič recidivista. Výška: dva metry. Věk: 37

NEJEN VETERÁNSKÁ UDÁLOST  Jako by se nechal inspirovat o generaci mladším kolegou z rozehry Viktorem Půlpánem, který nedávno zaznamenal úctyhodných 6 zisků v utkání s Lions. Téměř odmítl roli střelce ve světlech ramp a soustředil se především na to, jak koš nedostat. A to skutečně brilantně. V posledních dvou duelech s Tury a Sovami pokaždé zaznamenal 5 zisků, přičemž na Folimance právě jeho krádeže dotlačily pardubický celek v koncovce až k těsnému vítězství. Z toho pro nejbližší soupeře plyne zásadní ponaučení – pokud vás bude bránit Jiří Welsch, anebo se na hřišti bude vyskytovat někde poblíž, dávejte si dobrý pozor.

celý článek
Za kariéru jsem o tom od trenérů neslyšel

S JAROMÍREM BOHAČÍKEM V sobotu se podílel na ohromné 211bodové přestřelce na palubovce Olomoucka 15 body. Jako druhý skórer nymburských vítězů. A to je téměř tatáž pozice, jaká mu nyní u mistra patří. Za Rayem a Berišou je třetím střelcem týmu s 11,3 bodu za 20 minut. A také třetím nejužitečnějším hráčem. Je to nad očekávání? Není si jistý. O to víc by jej ale zajímalo, zda basketbaloví koučové sledují jednu ne tak „profláklou“ statistiku, v níž se právě on skví mezi nejlepšími z týmu při působení v Lize mistrů. O tom, o zážitku z Arisu, střelách na stříbrném podnose i o proměnách v čase a vzestupu celku z Hané bude nyní vyprávět reprezentační forward Jaromír Bohačík. 

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►