Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Hráč s cenovkou urychluje proces

S MARTINEM MARKEM Do zdánlivě nepřehledného světa lovu cizozemských akvizic se nyní vydáme s generálním manažerem BK JIP Pardubice Martinem Markem. Ten díky svému působení v zámoří i díky bratru Davidovi, asistentovi na prvodivizní Weber State, má hodně slušný přehled především o tom nejdůležitějším trhu - za „velkou louží“. I o něm bude řeč v následujícím zákulisním interview, stejně jako o důvěryhodnosti agentů, jejich provizích, klíčových parametrech hráčského výběru, ukrytých zraněních, konkurenceschopnosti české ligy, převisu nabídky a poklesu cen, různé síle vyjednávacích pozic, speciálních hráčských příbězích, sebevědomí borců z NCAA, úspěšnosti „trefování“ do posil, důležitosti Levella Sanderse a hráčích posílaných už rovnou s cenovkami.

celý článek
Doufám, že nebudu „ostuda“

S MARKEM WELSCHEM S jeho rychlostí, výbušností a tahem na bránu by dnes býval mohl klepat na dveře první ligy. Nebo i na vrata reprezentace. A při její aktuální ofenzivní bídě být i hnacím motorem její přední linie. Dokonce by byl ještě o pět čísel vyšší než lídr nových světových šampionů, shodou okolností také útočník (a velký basketbalový fanoušek) Antoine Griezmann. Jenže když je váš otec mistrem ligy a navíc reprezentantem a váš strejda druhým Čechem v nejlepší lize světa v docela jiném sportu, tak ať vám to jde s míčem u kopačky sebelíp, máte v deseti letech zatraceně těžké rozhodování, kudy se vydat po cestě, z níž není návratu. Doby neuvěřitelných sportovních obojživelníků Jaroslava Drobného (mistr světa v hokeji, vítěz Wimbledonu a French Open v tenisu), Vlastimila Bubníka (reprezentant ve fotbale i hokeji) nebo Bohuslava Rylicha (ligový fotbalista a vicemistr Evropy v basketbalu) jsou dávno ty tam a argumentovat Martinou Sáblíkovou neobstojí, protože ta je z jiné galaxie...

celý článek
Co, kdy a jak dlouho v nové sezoně?

Pořádně zostra začne nadcházející ligový ročník obhájcům titulu z Nymburka. Jen se reprezentační půlka jejich sestavy vrátí z duelu světové kvalifikace v Bosně, který se hraje 16. září, bude mít tým pouhých 14 dní na společnou přípravu na úvodní zápas nové sezony Kooperativa NBL, který nadejde 30. září. A to rovnou na horké palubovce pardubické Beksy. Navíc už tři dny poté ve druhém kole mistr hostí v repríze letošního finále a zároveň v bitvě dvou účastníků Ligy mistrů Opavu.  

celý článek
700 na Třebši, asistent Pandula a žádná baráž

AKTUÁLNĚ Nováčkovi Kooperativa NBL z Hradce Králové už se začínají rýsovat jasnější kontury sestavy pro přelomovou sezonu klubové historie. Královští sokoli se po 25 letech prokousali do nejvyšší domácí soutěže a už předem na svém webu vyhlásili, že se chtějí vyhnout baráži. V přípravě se na to začnou chystat od 6. srpna.

celý článek
Opava do daleka, Nymburk na AEK

LOS LIGY MISTRŮ Vůbec nejdelší a také třetí nejdelší možná vzdálenost čeká na cestách v premiérové sezoně v Lize mistrů na BK Opava. Ten ve skupině B narazí na Tenerife (4500 kilometrů) a Holon (3570) a zamíří i do Soluně (1500) k souboji s PAOKem. Tenerife je mimochodem vítězem úvodního ročníku soutěže z roku 2017, Holon je letošním finalistou izraelské ligy a PAOK semifinalistou řecké. Opava se dále utká i s vítězem základní části a semifinalistou italské ligy z Benátek, čtvrtfinalistou bundesligy z Bonnu a dále se dvěma kvalifikanty, kde jsou největšími favority na dvě volná místa Saratov, Nanterre a turecký Buyuksehir.

celý článek
I Tuři řekli Evropě ano! Teď v napětí čekají

UDÁLOST Chybí už jen krůček, aby Kooperativa NBL měla v příští sezoně hned čtyřnásobné zastoupení v klubových soutěžích FIBA. DEKSTONE Tuři Svitavy, čtvrtý celek uplynulého ročníku ligy, se přihlásil do Europe Cupu, kde bude hrát minimálně jednokolovou kvalifikaci o hlavní soutěž, ale možná půjde rovnou do základní skupiny.

celý článek
400 i 4500 kilometrů. Ještě si to neumím představit

S JAKUBEM ŠIŘINOU Tři sta kilometrů do Nymburka nebo 440 do polského Wloclawku. Také ale tři a půl tisíce do Jeruzaléma nebo dokonce čtyři a půl tisíce na Tenerife. Teď ovšem není řeč o výběru dovolené, ale o distancích k možným soupeřům Opavy při její premiérové účasti v Lize mistrů. Právě takto obrovský rozptyl cestovatelských štrek na české vicemistry v základní skupině soutěže může čekat. Zatímco v Kooperativa NBL to mají nejdál do Děčína, necelých pět set kilometrů, v klubové top soutěži FIBA by se mezi 25 dosud známými destinacemi vešly do tohoto limitu jen Nymburk s Wloclawkem.

celý článek
Mistr mění majitele, chystá ofenzivu v marketingu

UDÁLOST Patnáctinásobný ligový šampion ČEZ Basketball Nymburk mění majitele. Jeho kormidlo po třiadvaceti letech pouští Miroslav Jansta, většinový podíl v klubu od něj koupil Jiří Podpěra, menšinovým spolumajitelem se stává Viktor Kolář, předseda představenstva agentury Sport Invest.

celý článek
Český diplomatický super sukces!

UDÁLOST Dva týmy v hlavní fázi Ligy mistrů a jeden ve třetím kole kvalifikace. Lépe než Kooperativa NBL jsou na tom v hlavní klubové soutěži FIBA pro nadcházející sezonu jen francouzská (3 týmy v hlavní fázi a 1 ve třetím kole kvalifikace), turecká (3+1), německá (3+1), italská (3 týmy v hlavní fázi) a řecká (3 týmy v hlavní fázi) liga a stejně je na tom pouze ACB! To už znamená pořádný diplomatický úspěch tuzemského basketbalu na kontinentálním poli.

celý článek
Nechceme se zavírat do české bubliny

DĚČÍNSKÉ ECHO AAC Dvouletou - a z českých zástupců zatím nejdelší - zkušenost s novým evropským pohárem Alpe Adria Cup (AAC) mají Válečníci z Děčína. Ti letos v soutěži dokázali vyhrát ne právě lehkou základní skupinu, aby pak ve čtvrtfinále nečekaně ztroskotali na tuzemském sokovi, jímž byl pražský USK. O tom, ale i o riziku, do nějž jdou v soutěži kluby s reprezentanty, o přínosech pro tuzemské kluby i rozhodčí a také o minusech, které se nakonec mohou změnit v plusy, pro NBL.cz hovořil sportovní manažer BK ARMEX Děčín Jakub Důra.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►