Kooperativa NBL

Další zvrat: Utkání 2 v Opavě se bude dohrávat!

16.04.2018 - red
počet přečtení: 939
vytvořeno 16.04.2018, upraveno 16.04.2018

TV KNBL

UDÁLOST Ve čtvrtfinálové sérii mezi BK Opava a BK Olomoucko je aktuálně stav pouze 2-0 pro Slezany. Ti mají v kapse domácí výhru z prvního utkání a také včerejší lup z palubovky soupeře. Předčasně přerušený druhý zápas, jehož stav (40-34 pro domácí Opavu) v době přerušení byl původně uznán jako konečný a platný, se podle nejnovějšího rozhodnutí na základě dalšího přezkoumání celé situace bude dohrávat, a to ve středu v Opavě od 18 hodin.

Dohrávka začne od 18. minuty a stavu 40-34 pro domácí Opavu, za stejných podmínek, které byly v době předčasného ukončení. Znamená to tedy, že hráči si s sebou přinesou i všechny osobní chyby a Opava bude mít k dispozici odpovídající počet trestných hodů tak, jak vznikly před ukončením utkání.
 
Na základě včerejšího protestu BK Olomoucko vrátil vrchní ředitel Kooperativa NBL Zdeněk Bříza celý případ znovu k přezkoumání. Dnes dopoledne pak sportovní ředitel soutěže Zdeněk Ringsmuth učinil nové rozhodnutí o dohrání zápasu.

„Utkání bylo ukončeno z důvodu inzultace rozhodčího Kučery. V zápise bylo uvedeno, že se jednalo o úder hlavou hráče (Olomoucka) Čohadareviče do hlavy rozhodčího Kučery. Nepodařilo se plně prokázat, že došlo k naplnění skutkové podstaty, na jejímž základě bylo utkání ukončeno, tedy úder na hlavu,“ uvedl v oficiálním stanovisku sportovní ředitel, který dnes zaslal vyrozumění i oběma zúčastněným klubům.

BK Opava nicméně podle čerstvého vyjádření generálního manažera Dušana Štěničky podá proti tomuto rozhodnutí odvolání a o něm tak bude muset být opět rozhodnuto.