Kooperativa NBL

Hruban se chystá na jeden z kariérních kroků

17.08.2017 - red
počet přečtení: 1429
vytvořeno 17.08.2017, upraveno 17.08.2017

Po pěti letech v Nymburce, během nichž se oženil, stal se otcem, oporou mistra i reprezentace, si 28letý křídelník Vojtěch Hruban řekl, že konečně nadešel čas i na otestování časoprostoru za českými hranicemi, a možná už brzy ohlásí své nové působiště.         

„Po skončení sezony jsem začal jednání s Nymburkem a rozešli jsme se v dobrém. Já jsem už cítil, že je čas na nový impulz v kariéře a měla by to být cizina. Od konce sezony to tedy řeším. Zatím se pořád o něčem s nějakým klubem jedná, ale dokud nebude podpis na smlouvě, nemá cenu nic ventilovat. Něco reálného se objevilo hned na začátku léta, ale nevyšlo to, takže zatím není o čem mluvit,“ nechtěl ani naznačit potenciální nové destinace Hruban, jejž zastupuje italský hráčský manažer Paolo Giuliani. Jeho služeb využívají i další reprezentanti Martin Kříž a Tomáš Kyzlink nebo ex-nymburský atlet Howard Sant-Roos.

Dvoumetrový odchovanec USK Praha doufá, že nová smlouva přijde ještě před EuroBasketem, ale pokud by se tak nestalo, přežil by i to.

1808ZTc.jpg

„Nemůžu říct, že bych pak nebyl nervózní, protože jsem v téhle situaci nikdy nebyl. Vždy jsem měl podepsáno dlouho před začátkem léta. Člověk neví, co bude. Teď navíc chystám stěhování z Poděbrad a vlastně pořád nevím kam. Navíc většina lidí ví, že odcházím, takže první otázka vždycky je, jestli už vím, a já přitom nevím.“

Pak ale najde i o poznání pozitivnější rovinu celé situace. „Šampionát končí až v půlce září, a pokud do té doby někde podepíšu, je to pořád v pohodě. Neměl bych problém podepsat i pár dní po Evropě, já ale doufám, že to bude dřív, ještě před EuroBasketem a možná už během příštího týdne,“ věří.