Kooperativa NBL

Je tu čas překonat návštěvnický rekord NBL!

17.05.2017 - red
počet přečtení: 441
vytvořeno 17.05.2017, upraveno 17.05.2017

Kvalifikace MS 2019

PREVIEW ZÁPASU 1 FINÁLE I S VIDEOVZPOMÍNKAMI Potřetí za sebou se ve finálové sérii střetnou basketbalisté Nymburka a Děčína. A potřetí za sebou se v Děčíně bude namísto v ARMEX Sportcentru hrát na zimním stadionu, kde byla v roce 2015 návštěva skoro pět tisíc diváků. Poprvé se však hraje ve formátu, který více nahrává momentu překvapení a případné náhodě. Stejně jako série o třetí místo se hraje pouze na dva vzájemné zápasy a sčítá se celkové skore. Děčín bude věřit, že si v domácím Zápase 1 (středa 18:00, vysílá web ČT), kde se chce pokusit překonat návštěvnický rekord NBL (4850), může zadělat na dramatický duel příští úterý v Nymburce.

Absence Děčína: guard Kroutil (zranění).


Absence Nymburka: křídlo Pumprla (koleno).

Vzájemné zápasy v této sezoně: 39-88 v Nymburce, 81-83 po prodloužení v Děčíně, 82-92 v Děčíně, 75-111 v Nymburce. 
 

 

Ze čtyř vzájemných zápasů byl více vyrovnaný jen ten první v Děčíně, který urvali úřadující šampioni bez své hvězdy Sant-Roose až v prodloužení, jinak Nymburk celkem v pohodě zbylé zápasy ovládl. Válečníci jsou však ve velké herní pohodě, kterou potvrdili celkem hladkým postupem přes silné Pardubice. Hned čtyři hráči Děčína budou hrát proti svému bývalému klubu, což by mohlo dodat zápasu ještě větší náboj. Čtveřice Vyoral, Pavel Houška, Pomikálek a Palyza by ráda znepříjemnila soupeři cestu ke 14. mistrovským oslavám v řadě.

 


V dosavadních vzájemných utkáních vyniklo to, že i při prvním výprasku v Nymburce Děčín doskočil 40 míčů, stejně jako v prodlužovaném druhém zápase doma (46). Ve zbylých dvou duelech už se dostal jen těsně nad 30. Zatímco v prvním zápase trefil jedinou trojku, v ostatních se už zlepšil (13, 8 a 10). Velkým problémem prvního a čtvrtého utkání v Nymburce byly jeho ztráty (23 a 26), doma se Válečníci pochlapili na 16 a 15. Jen při počtu doskoků kolem 40, ztrátách do 15 kusů a větším počtu trojek vedle skvělého návratu do obrany má domácí tým šanci. Na druhé straně Nymburk nesmí soupeři dovolit především větší množství útočných doskoků a také se nesmí nechat zatáhnout do příliš mnoha útoků 5 na 5.
 

 

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín): „Nejkrásnější okamžiky se mnohdy rodí z nečekaných událostí. Takovou je podle většiny reakcí a názorů postup našeho týmu do ligového finále potřetí v řadě. Tato událost donutila náš klub znovu uspořádat první domácí utkání na zimním stadionu a my všichni věříme, že to bude díky počtu fanoušků další mimořádný zážitek, a především reklama pro Kooperativa NBL. Důležitým aspektem tohoto večera bude ale samotné utkání, ve kterém se budeme snažit vzdorovat hře multišampionů z Nymburka. Zaručit výsledek neumím, ale co mohu slíbit našim fanouškům, je naše touha a odhodlání být co nejdéle konkurenceschopným týmem. Myslím, že na to v současné chvíli máme solidní šanci díky zdravotnímu stavu celého týmu, formě a kvalitě hry, která nás dostala až na samotný vrchol, kterým finále s Nymburkem bezesporu je.“
 

 

Jakub Krakovič (pivot BK ARMEX Děčín): „Všichni vědí, jaký soupeř nás v souboji o titul čeká. Nymburk je třináctinásobný mistr České republiky, a to myslím vypovídá dostatečně. Systém letošního finále je na skore, což je atraktivnější jak pro diváky, tak pro nás hráče. Cíl bude zastavit přechodovou hru Nymburka a pokračovat v naší tvrdé obraně, kterou jsme se prezentovali v play-off. Doufám, že na zimní stadion dorazí co nejvíce fanoušků a s nimi v zádech ukážeme, že Nymburk není neporazitelný.“

 

Petr Benda (power forward ČEZ Basketball Nymburk): „Rozdíl při letošním formátu finále bude v tom, že se bude bojovat o každý balon, o každý koš, až do úplného konce každého zápasu. Už nejde jen o vítězství, ale také o skore. I když bude mít jeden tým větší bodový rozdíl, trenéři se budou snažit zmenšit, nebo zvětšit bodový náskok, nebo ztrátu. Když je normálně rozdíl třeba o dvacet bodů, podívají se na hřiště hráči, kteří tolik nehrají, a trenéři nechají odpočinout ty, kteří hráli delší časový úsek. Myslím, že teď odpadne i „dohrávání“ zápasu.“