Kooperativa NBL

Leoš Mareš, urolog a Bohačík zvědavý na gauč

04.12.2018 - red
počet přečtení: 627
vytvořeno 04.12.2018, upraveno 04.12.2018

TV KNBL

UDÁLOST Jan Veselý v roce 2012, po své první sezoně v NBA. Tomáš Satoranský letos v květnu, po své druhé sezoně v NBA. A už pár měsíců nato – Jaromír Bohačík, po svém hvězdném roce v dresu národního týmu, jejž jako jeden z klíčových mužů díky historickému postupu na světový šampionát posunul do českého sportovního Pantheonu. A co že všechny zmíněné reprezentanty spojuje? Účast v Show Jana Krause na televizi Prima. Šestadvacetiletý křídelník národního týmu a Nymburka Jaromír Bohačík bude však prvním mimo rajón NBA a také prvním, který v době natáčení bude hráčem Kooperativa NBL.  

„Rozhodně se na to těším. Bude to určitě skvělý zážitek a jsem zvědavý, jak pohodlný je ten červený gauč,“ prohodil forward po úterním dopoledním návratu z moskevského duelu světové kvalifikace na pražském letišti, odkud se jen po pár hodinách odpočinku přesouval na večerní natáčení, na nějž jej doprovodila i přítelkyně.    

Jakékoli obavy z účasti v pořadu prý neměl. A ani mít nemohl. „Předem bylo jasné, že půjdu, nikdo se mě ani neptal,“ usmál se Bohačík při čekání na bagáž a kolem jej při tom sledoval celý hrozen dalších reprezentantů.

3051NmJ.jpg

Dopoledne si ještě Jaromír nebyl jistý, zda může prozradit další hosty, ale protože Prima je na svém webu inzeruje, sluší se doplnit, že jimi budou legendární moderátor Leoš Mareš a dále primář v oboru urologie Libor Zámečník. „Taková sestava bude určitě výživná,“ slibuje si reprezentant.   

Ten už byl před několika dny podroben více než půlhodinovému rozhovoru s televizním sběračem informací, který má za úkol moderátorovi připravit detailní podklady. „Byly to basketbalové věci a pak spousta dalších drobností ohledně cestování, hotelů a podobně. Tedy témata jako stísněný prostor na sedačkách linkových letadel nebo délka postelí. Těch informací proběhlo opravdu dost.“
 


Od spoluhráčů z reprezentace se před natáčením podle svých slov nedočkal konstruktivních rad a nápadů, proto si bude muset vystačit s vlastním ostrovtipem. Pár hodin do začátku natáčení nebylo rozhodnuto ani o formě případného daru či upomínkového předmětu pro Jana Krause.

Ten ve sportovních hovorech nebývá právě kovaný, ale jeho basketbalový respondent se neobává, že by se kvůli tomu musel sám nadměrně snažit. „Věřím, že ten rozhovor povede pan Kraus a já budu moct jen následovat jeho vedení,“ plánuje si Bohačík.
 


Zároveň věří, že v pořadu už jej nepotká tradiční střelba na koš, kterou u Krause předváděla Tereza Pecková (tehdy, nyní již Krakovičová) po famózním stříbrném úspěchu na MS 2010 nebo letos reprezentační kolega Tomáš Satoranský.   

„Doufám, že košů už bylo dost a mě to mine. A co by tam mohlo být místo toho? O tom jsem ještě nepřemýšlel.“
 
Nechme se překvapit ve středu úderem 21:35 na Primě, kdy bude pořad odbaven do všech tuzemských domácností.