Kooperativa NBL

Mistr mění majitele, chystá ofenzivu v marketingu

29.06.2018 - red
počet přečtení: 1073
vytvořeno 29.06.2018, upraveno 29.06.2018

TV KNBL

UDÁLOST Patnáctinásobný ligový šampion ČEZ Basketball Nymburk mění majitele. Jeho kormidlo po třiadvaceti letech pouští Miroslav Jansta, většinový podíl v klubu od něj koupil Jiří Podpěra, menšinovým spolumajitelem se stává Viktor Kolář, předseda představenstva agentury Sport Invest.

„Bylo to těžké rozhodnutí, nicméně zrálo ve mně poměrně dlouhou dobu. Je neuvěřitelné, co se nám v Nymburce podařilo vybudovat. A nemyslím tím zdaleka jen české tituly nebo nádherné zápasy v Evropě. Ještě víc mě hřeje práce odvedená pro mládež, fungující akademie i veškerá infrastruktura nutná pro chod klubu,“ uvedl Miroslav Jansta, který přivedl klub z třetí ligy až na vrchol české klubové scény.

„Novým majitelům předávám zdravý klub, který si v posledních dvou dekádách vybojoval pevné místo na domácí i evropské basketbalové mapě. Přesto věřím, že lze nastavenou laťku posunout ještě dál. K tomu je však potřeba hodně energie, kterou já v tuto chvíli potřebuju věnovat péči o své zdraví, rodinu i projektům a úkolům v rámci České unie sportu. Jsem přesvědčen, že basketbalový Nymburk je v dobrých rukou, Jirkovi Podpěrovi nechybí elán ani potřebné fanouškovské nadšení. Já zůstanu nadále tím největším příznivcem,“ dodal nyní již bývalý majitel.

2652OGM.jpg

Jiří Podpěra, čtyřiačtyřicetiletý absolvent Právnické fakulty UK a Fakulty financí a účetnictví na VŠE v Praze, jde do nové pozice po zralé úvaze.

„Jsem celoživotním basketbalovým nadšencem, basketbal jsem hrál závodně od dětství, mimo jiné i v Dukle Karlín, a dodnes zůstávám registrovaným hráčem. Cestu Nymburka i práci Mirka Jansty v čele klubu jsem dlouhou dobu pečlivě sledoval, v poslední sezoně jsem již byl dění v klubu blíž. Měl jsem tak možnost nahlédnout za oponu, učit se fungování špičkového sportovního týmu. Učit se budu nadále, sport je nekončící řetězec úkolů a výzev. Pevně však věřím, že dokážu na práci svého předchůdce navázat a postupnými kroky posouvat klub neustále dopředu,“ prohlásil Podpěra, který zároveň dodal: „Mám v hlavě svou vizi, se kterou však budu chtít v první řadě seznámit zaměstnance i hráče. V každém případě je jisté, že sportovní ambice klubu budou nadále ty nejvyšší.“

Nový menšinový vlastník, šestačtyřicetiletý manažer Viktor Kolář, se profesně pohybuje ve fotbalovém prostředí, vstup do basketbalového klubu je pro něj především splněnou sportovní výzvou. „K basketbalu mám blízko již od studií na FTVS, divácky ho sleduju celý život. Měl jsem možnost fandit na zápasech NBA, Nymburk jsem sledoval při mnoha zápasech v české lize i evropských soutěžích. Nemám ambice zasahovat do každodenního chodu klubu, nicméně věřím, že ve strategické a dlouhodobější rovině mohu svými zkušenostmi přispět,“ podotkl.

Aktuálně čeká nové majitele především příprava na novou sezonu. „Klub je ve výborné kondici, hráčský i trenérský kádr je na příští sezonu stabilizovaný a máme na čem stavět. Vedle vysoké sportovní úrovně chceme zapracovat také na marketingu a komunikaci s fanoušky, k čemuž by měla pomoct i externí spolupráce se zkušenou agenturou Sport Invest Marketing. Zároveň chceme nadále klást důraz na rozvoj mládeže. S Viktorem Kolářem jsme se shodli na tom, že náš aktivní vstup do nymburského basketbalu bereme především jako investici do celkového sportovního prostředí v Česku. Čím víc manažerů se zkušenostmi z vysoce konkurenčního komerčního prostředí bude do sportu přicházet, tím rychleji se může sport posunout dopředu,“ uvedl Jiří Podpěra.