Kooperativa NBL

Odvrátí dnes Kolín a Brno konec sezony?

14.04.2019 - red
počet přečtení: 344
vytvořeno 14.04.2019, upraveno 14.04.2019

TV KNBL

PREVIEW ZÁPASŮ 2 PŘEDKOLA PLAY-OFF Kolínští Medvědi doma (už v 15:00) a brněnské egoé dokonce venku (18:00 v Praze) budou v neděli útočit ve druhých zápasech předkola play-off na odvrácení konce sezony. Kolín ztrácí v sérii na dvě výhry 0-1 se SLUNETOU a Brno po až nečekaně vysoké domácí porážce s USK. Dokážou se v Duelu 2 ještě zvednout?


10. BC GEOSAN Kolín – 7. SLUNETA Ústí
neděle 14. března 15:00

Stav série: 0-1

Absence Kolína: forward Vocetka (koleno), otázkou je opět zdravotní stav forwarda Zolla a také guarda Šouly


Vzájemné zápasy v této sezoně NBL: 87-86, 90-92, 75-84

Třebaže porážka o devět bodů by naznačovala vyrovnaný duel, SLUNETA první zápas předkola play-off na domácí půdě ovládala pomocí 13 trojek a obrovské doskakovací převahy poměrně jednoznačně, byť musela být po většinu průběhu obezřetná, když se jí zejména nedařilo přetavit ve zlato ohromný počet 25 útočných doskoků. Medvědi se drželi hlavně hrou do koše, brejky a později se prosazovali i z trojek. Teď navíc hrají doma, kde jsou obvykle silnější. Otázkou je, jak v možná opět sedmičlenné rotaci (pokud by i dál chyběli Zollo se Šoulou), v níž jsou ligou teprve málo obehraní guardi Novotný s Dlugošem, dokážou momentálně mnohem zkušenější SLUNETĚ účinně vzdorovat.

Utkání v Kolíně začíná netradičně už v 15 hodin a domácí GEOSAN bude hrát proti odvrácení konce sezony.
 

9. USK Praha - 8. egoé Basket Brno
neděle 14. března 18:00

Stav série: 1-0

Absence USK: rozehrávač Ondřej Sehnal (koleno) a forward Stevanovič

Vzájemné zápasy v této sezoně NBL: 77-76, 69-87, 78-61

Brno na pražské Folimance hraje proti konci sezony, když se doma nechalo hodně zaskočit silným startem Sov, které první duel získaly suverénním způsobem. Právě na první minuty utkání se budou Brňané muset hodně zaměřit. Možná už o něco produktivnější bude první power forward Keely, který na domácí půdě jevil po delším čase mimo hru známky nerozehranosti. V Praze navíc proti sobě nebude mít absentujícího Stevanoviče, velmi důležitého doskakovače i střelce Pražanů. USK tak bude muset ještě víc nést na svých ramenou Appleby s Vukosavljevičem a otázkou bude, zda další povedený výkon přidá mladý rozehrávač Tůma, který se v Brně zaskvěl svým zápasem sezony.

Dino Repeša (trenér USK Praha): „Určitě pro nás zatím nejdůležitější utkání před naším publikem. Věříme, že v hale bude živo. Chceme vyhrát, abychom byli v play-off, to by si USK Praha zasloužil. Věříme, že nám fanoušci dodají potřebnou energii při absenci našich dvou důležitých hráčů Sehnala a Stevanoviče.“
 

Michal Šob (vedoucí týmu USK Praha): „Nemyslím si, že by se opakoval stejný průběh utkání jako v Brně. Tíha zápasu byla na domácích a my na ně vlétli s energií a týmovým výkonem. Brno určitě zbraně nesloží a bude se snažit odvrátit konec sezony. My si rozhodně nechceme komplikovat situaci, chceme využít mečbol a sérii ukončit.“