Kooperativa NBL

Opava má druhou výhru. Pandy utrojkovaly Beksu!

16.04.2018 - red
počet přečtení: 427
vytvořeno 16.04.2018, upraveno 16.04.2018

TV KNBL

VIDEOECHO ZÁPASŮ 3 ČTVRTFINÁLE Už na pouhých 58 bodů dokázala SLUNETA zavřít během sezony super produktivní pardubický útok, sama navíc vysázela tucet trojek a po třetím duelu čtvrtfinálové série se ujala znovu vedení, čímž dále zvýšila tlak na favorita. Naopak Opava jede podle svého plánu, když i počtvrté v této sezoně (včetně poháru) zvládla vyloupit palubovku Olomoucka. V sérii však vede jen 2-0, neboť druhý záps série se nakonec bude dohrávat. Slezané se tak dnes od 17:10 před kamerami ČT Sport budou ve stánku soupeře prát teprve o třetí výhru v sérii. Čtvrtý duel mezi SLUNETOU a Beksou se od 18:00 bude hrát v Ústí. Program na pondělní večer tak slibuje další velká dramata.

Slezané na Hané ničili zpod koše

Opava ve třetím díle čtvrtfinálové série po 33 minut vyžila bez svého smrtícího vodopádu trojek a zdolávala domácí Hanáky zpod koše. Po vítězství 71-89 vede nicméně jen 2-0 na zápasy, neboť druhý duel série se podle nejnovějšího rozhodnutí sportovního ředitele NBL bude dohrávat (ve středu).   

Domácí celek, který se musel obejít bez potrestaného pivota Čohadareviče, v první čtvrtině navzdory šesti ztrátám držel vyrovnané skore a na ramenou Mitchella s Fullerem se dovezl až k remíze po 17 minutách. Právě za stavu 35-35 se ale zápas zlomil. Následných šest minut na přelomu poločasů domácí tým vyšel zcela naprázdno a Slezané se nůšemi zakončení zpod koše odrazili k trháku na 35-48, který rozhodl zápas. 12 minut do konce vedli už 41-60, a i když zejména Mitchell tlačil v posledním dějství rozdíl pod deset bodů, Opava si včas (v posledních necelých sedmi minutách) pomohla vodopádem 6 ze svých 8 trojek.
 


Třebaže domácí přestříleli Opavu právě z trojek 10 ku 8, širší rotaci Slezanů patřily body zpod koše (32-42), body z brejků (13-25) a především body laviček (12-38). Střeleckému poli vítězů šéfovali Jurečka (20, trojky 7/4), Klečka (19) a Šiřina (13), u domácích kraloval Mitchell (27+13 doskoků), následován Močnikem a Fullerem (po 11).

Predrag Benáček (kouč BK Olomoucko): „Opava odehrála skvělý zápas a vyhrála zaslouženě. Čtyřicet minut byla naprosto koncentrovaná. Byla pro nás příliš těžkým soupeřem, protože umí potrestat každou chybu. Proto patří dlouhodobě k nejlepším týmům u nás. U našich hráčů jsem postrádal patřičnou bojovnost. To, co předvedli, nemělo parametry play–off. Pokud chceme v dalším utkání uspět, musíme pořádně přidat.“

Petr Czudek (kouč BK Opava): „Bylo to psychicky nesmírně těžké utkání. Klíčová byla třetí čtvrtina, v níž se nám podařilo odskočit na rozdíl devatenácti bodů. Olomoucko je však těžký soupeř a snažilo se s výsledkem něco udělat. Proto bylo nakonec definitivně rozhodnuto až minutu před koncem utkání. Na svůj tým jsem pyšný, zvládli to skvěle. Nechtěli jsme komentovat dění posledních dnů, ale být vidět na hřišti a to se povedlo.“

Beksa spadla na ofenzivní dno!

76, 76 a dokonce 58. Po dlouhodobé části 85bodový útok Pardubic upadá ve čtvrtfinále do stále větších potíží a důsledky pro tým začínají být už dost vážné. Poté, co Ústí na domácí půdě drtivým druhým poločasem (40-26) ovládlo třetí zápas čtvrtfinálové série a znovu se dostalo do vedení (2-1), stojí Východočeši pouhá dvě utkání od konce sezony.
 
V kritické druhé půli nikdo z jejich týmu nedal ani sedm bodů, jediné dvě trojky tu zaznamenali Kent s Kohoutem a Ústí se tak opět povedlo spoutat pardubickou „ofenzivní bestii“, která za celý zápas zvládla jen 6 brejkových bodů.  
 


Pandy po špatném startu do utkání (2-9) zavřely na druhých pět minut úvodního dějství obranu, z útočných doskoků a trojek - nejvíc taženy Peckou a Robinsonem - otočili skore a po 13 minutách šly do trháku 26-13, aby hosté po 9,5 minutové sekvenci s pouhými 4 body opět přidali a neseni trojkujícím Potočkem obrátili na poločasových 30-32.     

Rozhodný úder SLUNETY před více než tisícem diváků nastal na přelomu třetí a čtvrt čtvrtiny, kdy po 4 trojkách vyskočila během 4 a půl minuty z 40-41 na 58-47. Postupně vedla až o 16 a pro Beksu už nebylo cesty zpět.
 


Při porážce 70-58 zásadně zaostala především ve trojkách (26/12 – 13/5). Vítěze vedli Pecka (16) s Robinsonem (12), u hostů, jež zatížilo 15 ztrát, byli nejlepší Švrdlík (14) s Kentem (11).