Kooperativa NBL

V Opavě se za sebe styděl. Teď míří na ASG!

05.12.2017 - red
počet přečtení: 696
vytvořeno 05.12.2017, upraveno 05.12.2017

TV KNBL

ALL-STAR S LUKÁŠEM FEŠTREM Při uvážení síly a aktivity fanouškovkských táborů i místa konání All-Star Game není průběžná podoba základní pětky Mazáků nijak velkým překvapením. Na perimetru svitavský Roman Marko, nymburský Vojtěch Hruban a děčínský Tomáš Pomikálek, pod košem pak jeho týmoví parťáci Pavel Houška a Robert Landa. Ovšem základ Mladých pušek, to už je jiná káva. Úřadující ligový MVP Jaromír Bohačík z kádru mistra a jeden z předáků USK Michal Mareš sice ještě obočí nezdvihají, ovšem podkošoví junáci Lukáš Stegbauer z Jindřichova Hradce, soví zelenáč David Žikla a rozehrávač Válečníků Lukáš Feštr, který dosud k All-Star nikdy zblízka nepřičichl, to už jsou jména, která nelze přejít jen tak. Tentokrát se zastavíme u posledního jmenovaného.

„Po pravdě jsem ani nevěděl, že jsem se teď podle stavu hlasů v základní pětce pohyboval a je to pro mě překvapení. Vůbec jsem si nepřipouštěl, že by se něco takového mohlo stát,“ vypadal upřímně zaskočen 23letý Feštr, od léta nový playmaker Válečníků.

Právě příslušnosti ke „kmenu“ ze severu přisuzuje i množství získaných hlasů a pozici rozehrávače ze základu Mladých pušek. „Samozřejmě fanouškovská základna je tu velká a celé město basketem žije,“ stihl už během pár měsíců zaznamenat turnovský rodák, který prvních 15 let života strávil – většinou i s oranžovým míčem v ruce – v Ústí nad Lanbem, tedy v místě konání letošního All-Star.

2125OTU.jpg

„Hodně lidí, včetně bývalých trenérů, tam pořád znám a s řadou z nich jsem v kontaktu. Na druhou stranu jsem z Ústí už docela dlouho pryč a hodně věcí se za tu dobu změnilo,“ přiznává Feštr junior, jehož otec Dominik v ústeckém dresu odehrál velkou část kariéry.

Na pokračovatele basketbalového rodu může být nyní náležitě pyšný, neboť Lukáš aktuálně prožívá hvězdné týdny. Po těžkém rozjezdu v novém působišti se za měsíc listopad vyšplhal na průměr 12,5 bodu a aktuálně jej zdobí více než 55procentní úspěšnost zpoza trojkového oblouku. S tou je druhý nejepší v celé lize z hráčů s nejméně 20 pokusy a tato cifra navíc představuje i 25procentní zlepšení oproti minulé sezoně!

„Nevím, že bych od léta něco zásadního měnil, ale že mi ty trojky padají se solidní úspěšností, to si uvědomuju. Hodně si na ně věřím a snažím se je hodně trénovat. Celkově tu s klukama hodně střílíme, i víc, než jsem byl zvyklý v USK. A máme tu i větší herní volnost. Když mám možnost otevřené střely, snažím se ji vzít, protože už v dalším průběhu útoku lepší pozice nemusí přijít,“ podotýká.

Skoro by se zdálo, že svým průměrem 8,6 bodu na utkání (za 18 minut), jímž trumfuje svých 8,2 bodu za 23 minut z minulé sezony, ani není překvapen. A to je řeč o týmu trojnásobného vicemistra, který teď má na rozehře na starosti především Ondřej Šiška.

2126YjY.jpg

„Nechci být přehnaně sebevědomý, ale mohlo by to být i lepší. A mohl bych střílet i víc. Tým je tu ale celkově vyrovnaný, a pokud jsou všichni zdraví, můžeme točit 12 hráčů a pokaždé se daří někomu jinému,“ nezapomíná na vnitrotýmovou konkurenci.

Jeho listopadový průměr ovšem jakoby naznačoval, že se na nový tým už stihl adaptovat. A to poměrně rychle.

„Zaprvé se mnou hodně mluví trenér a snaží se mi neustále říkat, co po mně chce. Zadruhé ta parta, co tu máme, je prostě super. Je až neuvěřitelné, jak si všichni ve hře vycházíme vstříc, a jak spolu fungujeme na hřišti i mimo. A že se mi v listopadu dařilo, to jsem nějak nevnímal. Na druhou stranu těžší začátek sezony jsem na sobě docela cítil. Pamatuju si zápas v Opavě, kde jsem byl na „přes držku“. To bylo neuvěřitelný, co jsem tam předváděl, až jsem se za sebe styděl. Teď už je ale znát, že jsem tu delší dobu, že si to sedá a já doufám, že se to bude ještě zlepšovat,“ lehce si oddychl Lukáš Feštr.

Hlasovat o základních pětkách do All-Star Game, kterou hostí 30. prosince Sportcentrum SLUNETA Ústí nad Labem (od 15:00), můžete až do pátku 15. prosince na webu utkanihvezd.cz. Na stejné webové stránce si můžete online zakoupit i vstupenky za 90 nebo 190 korun.