Kooperativa NBL

Zbývající otazníky v pandím doupěti

04.06.2018 - red
počet přečtení: 1027
vytvořeno 04.06.2018, upraveno 04.06.2018

TV KNBL

K maximálně pěti hráčským odchodům může po sezoně dojít v ústecké SLUNETĚ. Jen jediný je ale zatím jistý a pouze jeden další je velmi pravděpodobný. Takže to může skončit ještě na výrazně menším čísle. V klubu už nebude pokračovat málo využívaný forward Treadwell a totéž bude zřejmě platit i o rozehrávači Singletarym. S tím byli sice v pandím táboře víceméně spokojení, ale kouč Pištěcký se nyní chce vydat jinou dirigentskou stezkou.

Nabídku pokračovat má naopak jeden z letos klíčových skórerů Robinson, který však zatím vyčkává a věří ve výrazně zmnoženou gáži v jiné destinaci. „Zůstáváme ale v kontaktu a uvidíme, jestli Donald ještě náš návrh přijme,“ říká ke v průměru 15bodovému střelci generální manažer Tomáš Hrubý.  

Poslední dvě nejistoty panují u tuzemského dua Filip Šmíd - Stanislav Votroubek. Šmíd podle Hrubého nabídku pokračovat rovněž má, ale protože se prý bude ohlížet i na kariéru přítelkyně, volejbalové reprezentantky Pavly Vincourové (letošní sezonu hrála i Ligu mistryň za polskou Lodž), zvažuje také jiné možnosti.

2671ZTY.jpg

Delikátní situace se pak dotýká 37letého veterána a letošního hrajícího asistenta Votroubka. I pro něj nabídka existuje, ovšem v podkošové sestavě se Šteffelem, Peckou a novou posilou Pavlem Houškou (podepsal na dva roky) by jeho minuty byly zřejmě velmi omezené.

Proto nyní nad jeho pokračováním visí otazník, vytáhlý forward se navíc už několik let chystá na nástup do rodinné firmy a nová situace v ústeckém kádru může mít na jeho rozhodování vliv. Pokud by v klubu skončil, klub by ještě jednoho hráče pod koš hledal, ale funkce asistenta už by zůstala neobsazena.

Vedle Čechů Šteffela (má smlouvu ještě na rok), Pecky (na tři) a rozehrávače Šotnara (na dva) zůstává na příští sezonu i křídelník Svejcar a očekává se také dohoda s 21letým guardem Dolanským.

SLUNETA tak nyní hledá především rozehrávače a small forwarda, což by v obou případech měli být cizinci. A k podpisu se blíží i akvizice křídelníka Jana Maděry z BCM Prostějov (ročník 1999), kde v této sezoně extraligy U19 doručoval 11,7 bodu a 5,6 doskoku za 25 minut. „Je to náš odchovanec, který se k nám vrací, a smlouvu by měl mít na tři roky,“ informoval Hrubý.

Podle něj se fanoušci i v nové sezoně budou moci těšit na utkání v Alpe Adria Cupu, neboť Pandy o něj po letošní první zkušenosti opět projevily zájem.