• Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
FINÁLOVÉ BOJE ČESKÉHO POHÁRU
Pohárový bronz pro Prostějov, Pardubice čtvrté
20.03.2010 20:50 Utkání o třetí místo v Českém poháru zvládli lépe hráči Prostějova, kteří porazili Pardubice 83:77. Během zápasu se oba týmy několikrát vystřídaly ve vedení, koncovku zvládli lépe Hanáci. V důrazném a tvrdém utkání hráči obou družstev prokázali velkou morálku, když kromě soupeře bojovali i s vlastní únavou.

BK PROSTĚJOV - BK SYNTHESIA PARDUBICE
83:77 (18:16, 21:19, 20:30, 24:12)
"Své hráče mohu pochválit za nasazení a za vůli v utkání," uvedl po skončení duelu o třetí místo trenér Pardubic Jan Slowiak. Jeho prostějovský protějšek Peter Bálint vše potvrdil. "Fyzicky to bylo náročné utkání, ve druhém poločase jsme hráli na morálku."
Slova trenérů přesně vystihují zápas. Hrálo se tvrdě, důrazně, ale maximálně korektně. V prvním poločase se oba celky vystřídaly ve vedení, mírně navrch měl Prostějov.
"To bylo pro mě překvapení, protože jsem se bál snížené motivace hráčů po včerejší smolné porážkce," připustil Peter Bálint.
Pardubice byly lepší po změně stran, ve 28. minutě vedly o deset bodů (62:52). "Bohužel jsme v závěru třetí čtvrtiny udělali dvě hloupé ztráty a Prostějov dvakrát z rychlého protiútoku zkorigoval stav," rmoutilo Jana Slowiaka.
V poslední čtvrtině už na palubovce kraloval Prostějov, který rychle otočil skóre a dovedl zápas do vítězného konce. "Prostějov vystupňoval tlak a byl lepší. Vyhrál po zásluze," uznal Slowiak.
"Jsem velice rád, že i když jsme prohrávali o deset bodů, vůlí po vítězství jsme utkání zvládli otočit," pochválil svěřence Bálint.
Nejvíce bodů: Chán a Landry po 20, Šležas a Veikalas po 15 - Hampton 19, Wright a Arnold po 17, Miloš 13. Rozhodčí: Vyklický, Galajda, Znamínko. Trestné hody: 33/24 - 24/18. Fauly: 24:26. Trojky: 3:7.