Výsledkový proužek
  • Opava - Orli 83-55 (Klečka 14, Blažek 13 - Slezák 15, Kouřil 10), NH - Opava 74-84 (Zbránek 17, Číž, Urbánek 11 - Blažek 17, Gniadek, Sokolovský 11)
  • Příprava: Inter (mistr Slovenska, bez reprezentantů) – Beksa 66-92 (Kohout 15, Pospíšil 14, Bohačík 12, Pandula a Půlpán 10, Šoukal a Sanders 9)
  • Příprava: Weissenfels (9. tým německé BBL) – Ústí (bez podkošových Američanů) 102-86
  • Příprava: Děčín - Chemnitz (druhá německá liga) 82-80 (Tucker 20, Jelínek 15, Kaša 13, Stria 11, Bažant 6)
  • Příprava: Pardubice - Prudnik 140-69 (Bohačík 16, Potoček 15, Pospíšil 13, Šoukal 12, Šoula, Wall a Půlpán 11, Pandula 10)
SEMIFINÁLE MATTONI NBL, SÉRIE NOVÝ JIČÍN - PROSTĚJOV (1:1)
Prostějov porazil Nový Jičín a vyrovnal stav série
14.05.2010 19:48 Tahle série bude znovu dlouhá. Prostějov ji vydařeným finišem v poslední čtvrtině prodloužil minimálně o další dva zápasy. Výhrou nad Novým Jičínem 65:59 srovnal stav na 1:1. Třetí zápas se hraje v Novém Jičíně v úterý 18. května.

BK PROSTĚJOV - MLÉKÁRNA MILTRA NOVÝ JIČÍN
65:59 (17:13, 11:21, 16:15, 21:10)
Stejně jako Nový Jičín dokázali i domácí vyhrát zápas v závěrečných sekundách zápasu. Ještě ve třicáté osmé minutě těsně vedl Nový Jičín (58:59), ale trojka Prášila, podpořená o chvíli později košem a úspěšnými trestnými hody Veikalase, znamenaly první semifinálovou výhru Prostějova.
Podobný jo-jo průběh měla přitom i první polovina zápasu. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou: 0:6 - 13:8 - 20:27 - 26:27.
Od tohoto stavu se propracovali další krátkou šňůrou do vedení hosté. Svůj náskok si udržoval Nový Jičín až do třiatřicáté minuty.
Po trojce Lawrence Prostějov po dlouhé době znovu vedl (53:51), ale hosté ještě jednou otočili ve svůj prospěch.
V posledních sto dvaceti sekundách ovládli palubovku Prášil s Veikalasem a rozhodli nejen o první letošní domácí výhře nad Novým Jičínem, ale také o srovnání stavu semifinálové série.
Nejvíce bodů: Landry 18, Veikalas 13, Lawrence a Prášil po 12 - Šarovič a Muirhead po 13. Rozhodčí: Vyklický, Lukeš V., Hruša. Trestné hody: 22/11 - 8/3. Fauly: 20:23. Trojky: 6:6. STAV SÉRIE: 1:1.

Zpravodajství z prvního utkání série naleznete ZDE.