Výsledkový proužek
  • Čtvrtfinálové Zápasy 3: Pardubice - Ústí 90-72 (3-0), Opava - Děčín 55-61 (2-1), Nymburk - Ostrava 112-78 (3-0)
  • Čtvrtfinálové Zápasy 2: Děčín - Opava 66-76 (0-2), Ústí - Pardubice 78-85 (0-2), Ostrava - Nymburk 63-96 (0-2), Kolín - Prostějov 66-78 (0-2)
  • Čtvrtfinálové Zápasy 1: Opava - Děčín 76-71, Pardubice - Ústí 79-76, Prostějov - Kolín 89-81, Nymburk - Ostrava 88-50
  • Dohrávka 8. kola: Nymburk - Ostrava 87-53
  • Poslední 44. kolo: Prostějov - Brno 91-76, Opava - Ústí 94-82, Lions - USK 95-96 PP, Děčín - Ostrava 69-54, Kolín - Pardubice 65-74
Marek před Zápasem 2: Nymburk ještě potrápíme!
Foto: fotomario.sk

Foto: fotomario.sk

17.04.2012 17:36 Ve velmi interesantní sérii, paradoxně prvního celku nadstavby s osmým, se střetává český a slovenský mistr. Zatímco suverén sezony Nymburk za celý dosavadní průběh ztratil pouze dva ligové zápasy, ambice levického Astrumu byly před vstupem na českou ligovou scénu vyšší. Již první duel těchto soupeřů však naznačil, kdo bude mít v sérii navrch. V levickém pekle to však nebudou mít Benda a spol. lehké. Co se na ně chystá?

Podle playmakera Davida Marka musí jeho tým nutně zlepšit útok i obranu. "V obraně musíme především omezit průniky Nymburka do vymezeného území, ze kterých pak pramení volné střely na perimetru. A v útoku se budeme muset líp vypořádat s tlakem obrany a omezit velké množství ztrát, které vedou k rychlým protiútokům a lehkým košům Nymburka. Pokud se nám tohle podaří, máme šanci odehrát dobré utkání."

Středočeský celek přišel před touto sérií o elitního snajpra Simmonse. Chladnokrevný "zabiják" však podle Marka nebude Nymburku výrazně scházet:

"Pokud vím, tak většinu zápasů letos v NBL ani neodehrál a Nymburk má natolik silný a vyrovnaný kádr, že ho to nemůže negativně ovlivnit."

Týmovým číslům vládli svěřenci Rona Ginzburga, ale v jednom měly navrch přeci jen Levice - získaly o celých 9 doskoků víc (36-27). Z toho navíc hned 10 bylo útočných. A to i přesto, že kvůli zranění kotníku a rozhodnutému zápasu odehrál pouhých 8 minut centr Waleskowski, který v poslední době vykazoval výtečnou formu a v předkole sestřelil 42 body ve dvou zápasech Svitavy.

"Pevně doufám, že ve středu již bude naplno připravený. Je to náš klíčový hráč, který v posledních zápasech podával vynikající výkony. Do druhého zápasu zbývá ještě nějaký čas a já věřím, že jeho kotník se zlepší natolik, aby mohl odehrát větší porci minut bez velkých bolestí," dodává 186 vysoká jednička.

Zkušenosti s boji v play-off s Nymburkem má již z loňska, kdy s prostějovskými Orly výrazně trápil ekipu mistra ve finále. Tyto souboje však podle něj nelze porovnávat.

"Jsou totiž velice odlišné. Loni se praly dva nejlepší týmy v lize o titul a troufnu si tvrdit, že rozdíly v kvalitách byly minimální, což dokazuje i to, že většina zápasů byla velice vyrovnaná. Nyní je to čtvrtfinálové série mezi prvním a osmým. I přesto, že pořád věříme v to, že můžeme Nymburk potrápit, přece jen ten rozdíl v kvalitě je větší než loni."
Přečteno  1111xAutor  Ladislav Faltin komentáře 2 Zpět
Souvisejici videa z tvcom.cz
Mattoni NBL na ČT 4 sport
ct4
aktuality
aktuální utkání

PLAYOFF MATTONI NBL 2013/14
BK JIP Pardubice
3
Sluneta Ústí nL
0
BK Opava
2
BK Děčín
1
NH Ostrava
0
Ariete Prostějov
2
BC Farfallino Kolín
0
 
0
BK JIP Pardubice 
0
ČEZ Nymburk  
0
 
0
0
 
0

Basketmag.cz
U Lions a v Nové huti platí pokuty dokonce i trenéři!
ZAJÍMAVOST   Při vrcholné části sezony Mattoni NBL není od věci se po čase opět ...

Omlouváme se všem předplatitelům
Časopis Basket magazín se bohužel dostal do finančních problémů, které intenzivně řeší. Př...

V ŽBL se hraje o mistryně Čech a Moravy
Semifinálové souboje v Ženské basketbalové lize kopírují výsledky dlouhodobé fáze - z post...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 1148

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni